Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το θεωρώ σωστό ή ανεκτό. Από βδομάδα θα το πάω σέρβις.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν αξίζει κατ' εμέ την ταλαιπωρία και το κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει κατ' εμέ την ταλαιπωρία και το κόστος.
Ταλαιπωρία το έχω πάρει απόφαση. Αλλά για αυτό το λόγο το πήρα από το πλαίσιο.Για την εγγύηση. Στην ουσία άνοιξε από μέσα προς τα έξω στο σημείο εκείνο. Δικαιούμαι να μου το φτιάξουν ή καινούργιο

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμα με το WiFi.

Τυχαία είδα στο νήμα του Α2lite ότι αν είσαι σε WiFi γύρνα το δίκτυο σε 2g. Το έκανα κ έστρωσε η βλακεία. Και νετφλιξ μπαίνω κ παντού κ δεν κολλάει το WiFi.

Τραγικό το stock τελικά

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμα με το WiFi.

...

Τραγικό το stock τελικά

 

Μια χαρά είναι το στοκ, πως το σακάτεψε η xiaomi, είναι το θέμα. Σε WiFi που έχω θέμα με το δικό μας, Nokia και pixel, δουλεύουν μια χαρά(δοκίμαστηκαν 3-4 διαφορετικά τηλέφωνα, όλα με Android 9)

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το στοκ, πως το σακάτεψε η xiaomi, είναι το θέμα. Σε WiFi που έχω θέμα με το δικό μας, Nokia και pixel, δουλεύουν μια χαρά(δοκίμαστηκαν 3-4 διαφορετικά τηλέφωνα, όλα με Android 9)

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, να σου πω ότι και σε ένα πίξελ που είχα για κάνα τρίμηνο κ εκεί τα ίδια θέματα υπήρχαν.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Σπάω το μυαλό μου και δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε. Το κινητό σήμερα το είχε λίγο η κόρη μου,αλλά δεν θυμάμαι να έπεσε.

Το αλουμίνιο πάνω στο power button λύγισε. Πώς το κατάφερε αυτό;

Δείτε:3f0f681b14806380bd6708cbd82e4540.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξέχασα να πω ότι το κινητό είναι μόνιμα σε θήκη σιλικόνης "χοντρή"

 

Εχω το ιδιο προβλημα,επειδη το βαζω στην πισω τσεπη στο παντελονι. Κι εχω θηκη σιλικονης με παχος μισο εκατοστο απο την πρωτη μερα

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προβλημα,επειδη το βαζω στην πισω τσεπη στο παντελονι. Κι εχω θηκη σιλικονης με παχος μισο εκατοστο απο την πρωτη μερα
Σήμερα συνειδητοποίησα ότι έχει κουρμπάρει ελαφρά το κινητό, που σημαίνει ότι ή εγώ ή κάποιο παιδί έκατσε επάνω. Κ μάλλον εγώ την έκανα την λαλακια. Οπότε τον πίνουμε μέχρι να δώσει ο αδερφός μου το S8.

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που το βάζω πολύ συχνά στις πίσω τσέπες δεν έχει τίποτε

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βάζεις τσέπη κάθε μέρα και να μην πάθει τίποτα και με τη μια φορά να στραβώσει αν η γωνιά στην κολοτσεπη είναι κακή...

Πάντως για το συγκεκριμένο έχω βάλει στόχο να το κρατήσω 3 χρόνια αν δεν χαλάει τίποτα σε hardware. Τα κάνει όλα και συμφέρει :p

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το wowifi στο mi a1, τους είπα ότι έχω μια συμβατή συσκευή από την λίστα samsung ενω εχω το mi a1.

Βγάζει το παρακάτω εικονίδιο. Μπορεί να μην δουλεύει στην λήψη όταν είναι σε flight mode αλλά τουλάχιστον σε εξερχόμενες 2 δοκιμές οκ δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το wowifi στο mi a1, τους είπα ότι έχω μια συμβατή συσκευή από την λίστα samsung ενω εχω το mi a1.

 

Βγάζει το παρακάτω εικονίδιο. Μπορεί να μην δουλεύει στην λήψη όταν είναι σε flight mode αλλά τουλάχιστον σε εξερχόμενες 2 δοκιμές οκ δείχνει.

Με ποιον πάροχο και πως το ενεργοποιησες;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα κι εγώ μέσω της εφαρμογής της vodafone από το playstore, "vodafone wifi calling".

Για να ενεργοποιηθεί πρέπει να γίνει ένα τηλ στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών στο 13830 για να ενεργοποιήσουν την υπηρεσία στη γραμμή σου. Έπειτα, μέσω της εφαρμογής που προανέφερα, λειτουργεί ΑΨΟΓΑ.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα την sd και από τότε άρχισε να μου χάνει πάλι την sim της wind σε άκυρα χρονικά διαστήματα κατά το γνωστό πρόβλημα που έχουμε αναφερθεί πολλές φορές...
Link to comment
Share on other sites

Λίγο "λίγο" το Α3. Πάτος η σειρά. Διαφωνείτε; Έπρεπε να έχει επεξεργαστή από την 7.. σειρά

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Hd+ οθόνη στα 720p. Τραγικό

Link to comment
Share on other sites

Λίγο "λίγο" το Α3. Πάτος η σειρά. Διαφωνείτε; Έπρεπε να έχει επεξεργαστή από την 7.. σειρά

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Hd+ οθόνη στα 720p. Τραγικό

Θα συμφωνήσω. Απλα τώρα με αυτή την οθόνη και τη σαφώς μεγαλύτερη μπαταρία θα έχουν να λένε για μεγαλη αυτονομία.....

 

Εμένα πάντως από τη σειρά με απογοήτευσαν τα bugs από τα udpates.και αυτό συνέβαινε και στο mi a2 όπως διαβαζα στο νήμα του. Έκανα τη μετάβαση και βρήκα την υγειά μου με το miui που ασχολούνται περισσότερο. Ας έχω updates κάθε 3μηνο δε με χαλάει καθόλου.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα και εγώ

Εχω την εντύπωση πως με το προηγούμενο update είχε battery drain, θέλω να το δω

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια μεγάλη διαφορά του Α1 με το A3...εκτος της CPU...που να θέλει κάποιος να το αντικαταστήσει??(φαντάζομαι πως η κάμερα θα είναι ένας καλός λόγος..ίσως και η μπαταρία του...Α3..σωστά? η οθόνη πάντως απ ότι διαβάζω ίσως μας απογοητεύσει)
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία, CPU, πολύ καλύτερες κάμερες, διαστάσεις οθόνης, fast charge, fingerprint sensor κάτω από την οθόνη είναι οι βασικές διαφορές υπέρ με μόνο μείον σε σχέση με Α1 το ραδιόφωνο για όσους λίγους το χρειάζονται. Εγώ περίμενα πως θα ήταν αντίγραφο του 9se με Android one, τελικά έχει αρκετές διαφορές.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...