Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν με το miflash μπορώ να φλασαρω κατευθείαν την 7.1.2; Το κινητό έχει γίνει απαράδεκτο κ άχρηστο για μένα κ αλλιώς θα το πάω σέρβις

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν με το miflash μπορώ να φλασαρω κατευθείαν την 7.1.2; Το κινητό έχει γίνει απαράδεκτο κ άχρηστο για μένα κ αλλιώς θα το πάω σέρβις

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατι μου λέει ότι αν είσαι με pie δε μπορείς να γυρίσεις ίσως μπρικαρει

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό ρε παιδάκι μου. Η μόνη λύση είναι να γυρίσω σε 2G και μιλάω μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό ρε παιδάκι μου. Η μόνη λύση είναι να γυρίσω σε 2G και μιλάω μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς έτσι όπως τα λες είναι, ευτυχώς το έδωσα και βρήκα την υγειά μου νέο το νεω(poco f1),αυτό με το 4g στο a1 το έψαχνες με το τουφέκι

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι όπως τα λες είναι, ευτυχώς το έδωσα και βρήκα την υγειά μου νέο το νεω(poco f1),αυτό με το 4g στο a1 το έψαχνες με το τουφέκι
Εγώ δεν θα ξεχάσω ότι όταν το πήρα ήταν πολύ εργαλείο το κινητό με την 7.1.

Τώρα με το antirollback και να ασχοληθώ με φλασαρισμα δεν παίζει να γυρίσει πίσω εύκολα. Άσε που διαβάζω στο xda και δεν την παλεύω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα ξεχάσω ότι όταν το πήρα ήταν πολύ εργαλείο το κινητό με την 7.1.

Τώρα με το antirollback και να ασχοληθώ με φλασαρισμα δεν παίζει να γυρίσει πίσω εύκολα. Άσε που διαβάζω στο xda και δεν την παλεύω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την 7,1 ήταν τέλειο,πως μετά τα update ψόφησε έτσι το 4g δεν μπορώ να το καταλάβω

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες έχω μια οθόνη που δουλεύει αλλά με σπασμένο touch γιατί την τελευταία φορά που την άλλαξα το έκανα σαν σετ. Αν δε σε πειράζει να περιμένεις γιατί είμαι στο εξωτερικό, όταν γυρίσω τέλος του μήνα μπορώ να στην δώσω (δωρεάν φυσικά) να κάνεις δουλειά. Στείλε pm αν ενδιαφέρεσαι και κανονίζουμε.

 

Ευχαριστω φιλε μου αλλα δε χρειαζεται. Κυριως φωτογραφιες εχω, δεν ειναι κατι ζωτικης σημασιας.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα μια έμπνευση και θυμήθηκα κάτι Μπορεί κάποιος που έχει πρόβλημα με το 4g και τις κλήσεις να δοκιμάσει το εξής;

Κατεβάζεις Nova launcher. Πας επιφάνεια εργασίας, πατάς προσθήκη widget, επιλογή δραστηριότητα Nova. Εκεί στην λίστα που σου βγάζει διαλέγεις υπηρεσίες τηλεφώνου και από την λίστα που ανοίγει την τρίτη επιλογή (δίκτυο κινητής τηλεφωνίας).

Αφού σου βγάζει η συντόμευση στην αρχική οθόνη, την πατάς και σου ανοίγει τις ρυθμίσεις για δεδομένα κινητής τηλεφωνίας. Εκεί πατάς στον προτιμώμενο τύπο δικτύου. Εκεί λοιπόν παρατήρησα ότι είχε επιλογή σε εμένα το τρίτο από την αρχή που έλεγε: TD-SDMA/GSM/WCDMA/LTE και το άλλαξα και επέλεξα το εξής: GSM/WCDMA/LTE

Μόλις το έκανα το 4g καρφώθηκε σε γεμάτο σήμα κ η κεραία δείχνει γεμάτη. Θα δοκιμάσω και κλήσεις στην δουλειά εδώ που δεν στραβωνα κλήση κ θα σας πω.

Δοκιμάστε το παρακαλώ.10ce5f105034405ec38f88d6a9d6fbac.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χωρίς το nova στον προτιμώμενο τύπο στις ρυθμίσεις σου βγάζει μόνο 4g, 3g,2g

πώς γίνεται να σου βγάλει επιλογές όπως λες;

 

μιλάμε πάντα για vanilla 9

 

επίσης ένα άλλο πράγμα που παρατήρησα να γίνεται στην 9 που δεν γινόταν πριν, είναι ότι σε standby και οι 2 σιμ είναι σε 4g, πριν ήταν η μία

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

χωρίς το nova στον προτιμώμενο τύπο στις ρυθμίσεις σου βγάζει μόνο 4g, 3g,2g

πώς γίνεται να σου βγάλει επιλογές όπως λες;

 

μιλάμε πάντα για vanilla 9

 

επίσης ένα άλλο πράγμα που παρατήρησα να γίνεται στην 9 που δεν γινόταν πριν, είναι ότι σε standby και οι 2 σιμ είναι σε 4g, πριν ήταν η μία

Με τον νόβα όπως περιγράφω!

Είμαι ντεμί στις κλήσεις. Ίσως μιλάω λίγο καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χωρίς το nova στον προτιμώμενο τύπο στις ρυθμίσεις σου βγάζει μόνο 4g, 3g,2g

πώς γίνεται να σου βγάλει επιλογές όπως λες;

 

μιλάμε πάντα για vanilla 9

 

επίσης ένα άλλο πράγμα που παρατήρησα να γίνεται στην 9 που δεν γινόταν πριν, είναι ότι σε standby και οι 2 σιμ είναι σε 4g, πριν ήταν η μία

Χωρίς νοβα πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις της κεραίας νομιζω με κωδικό τύπου #.....# από τις κλήσεις.....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην μπαίνετε στον κόπο. Με παίρνει η γυναίκα μου και δείχνει κλειστό το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χθες τελικά το έπαθα κι εγώ ή τουλάχιστον πρώτη φορά το παρατήρησα, με έπαιρναν 2 φορές στη sim2 και έδειχνα κλειστός

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

χθες τελικά το έπαθα κι εγώ ή τουλάχιστον πρώτη φορά το παρατήρησα, με έπαιρναν 2 φορές στη sim2 και έδειχνα κλειστός
Το θέμα είναι τι κάνουμε ρε γμτ.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι κάνουμε ρε γμτ.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ περιμένω ήδη το mi8 και το mi a1 σκέφτομαι να το στείλω σέρβις μιας και είναι εντός εγγύησης

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω ήδη το mi8 και το mi a1 σκέφτομαι να το στείλω σέρβις μιας και είναι εντός εγγύησης

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά εννοείται ότι κι εγώ άμα πάρω άλλο θα το σουτάρω στο σέρβις. Επειδή το γλυκό κοιτάζω κι εγώ το mi8 θα ήθελα όταν με το καλό το πάρεις να μου πεις,αν έχεις παιδιά, πώς τα βγάζει. Έχω διαβάσει ότι έχει εξαιρετικό autofocus και μαζί με τον σταθεροποιητή θα κάνει δουλειά πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται ότι κι εγώ άμα πάρω άλλο θα το σουτάρω στο σέρβις. Επειδή το γλυκό κοιτάζω κι εγώ το mi8 θα ήθελα όταν με το καλό το πάρεις να μου πεις,αν έχεις παιδιά, πώς τα βγάζει. Έχω διαβάσει ότι έχει εξαιρετικό autofocus και μαζί με τον σταθεροποιητή θα κάνει δουλειά πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ ευχαρίστως να σου πω ότι θέλεις ! Μιλαμε σε pm να μην κουράζουμε τα διάφορα νήματα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για πολύ καιρό χρησιμοποιούσα το True Phone για τη διαχείριση κλήσεων και επαφών. Μετά την αναβάθμιση σε 9 δεν μπορούσες να καλέσεις και έτσι το παράτησα. Τις τελευταίες μέρες έγινε κάποια αναβάθμιση του προγράμματος και όλα λειτουργούν άψογα όπως και πριν. Ελπίζω να βοήθησα κάποιους που τους άρεσε το συγκεκριμένο dialer.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι κάνουμε ρε γμτ.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγώ προσωπικά θα περιμένω το Α3, δεν είμαι για έξοδα και προς το παρόν

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

κάνα 250αρι νομίζω, 300αρι μάλλον σε μεγάλες αλυσίδες με προοπτική πτώσης τιμής βεβαίως

 

από την άλλη είδα ότι ανακοίνωσε και η google κάπως προσιτό κινητό μετά από χρόνια , έστω και αν είναι 399 οπότε ίσως ξαναγυρίσω στην αγκαλιά της απευθείας (και ας δώσω κάτι παραπάνω) γιατί ο μόνος λόγος που πήρα one είναι ότι κάποτε είχα διάφορα nexus και τα one ήταν o,τι πιο κοντινό (αλλά όχι το ίδιο, δυστυχώς.. ) σε λογική τιμή

 

τα pixel τα έβρισκα αρκετά ακριβά, αλλά αν βγει κάποιο με τιμή εκκίνησης 400 (και προοπτική πτώσης βεβαίως μετά από μερικούς μήνες, έστω και στα 300+ ίσως είμαι μέσα )

 

βασικά θα παίξω και τιμολογιάκι.. οπότε μια χαρά θα είναι

 

αλλά μάλλον θα παραμείνω σε τσιαόμι και Α3, θέλω i/r και 2 σιμ

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

αλλά μάλλον θα παραμείνω σε τσιαόμι και Α3, θέλω i/r και 2 σιμ

 

Χωρίς LTE-CA πάλι όμως. :(

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στις ρυθμίσεις του δικτύου πάλι κ βρήκα να έχει αυτά από μόνο του. Επίσης η βελτιωμένη λειτουργία 4g δεν υπήρχε παλαιότερα είμαι σίγουρος. Λέτε να φταίει κάτι από αυτά για το πρόβλημα μας;a80923eeb100e3d89106adfe1738c5a6.jpg41ca2af78e146a50365ebabf0894cfbe.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στις ρυθμίσεις του δικτύου πάλι κ βρήκα να έχει αυτά από μόνο του. Επίσης η βελτιωμένη λειτουργία 4g δεν υπήρχε παλαιότερα είμαι σίγουρος. Λέτε να φταίει κάτι από αυτά για το πρόβλημα μας;a80923eeb100e3d89106adfe1738c5a6.jpg41ca2af78e146a50365ebabf0894cfbe.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ γιατί δεν την έχω αυτή τη ρύθμιση;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...