Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την Xiaomi ως εταιρία την παρακολουθώ από την ημέρα που εμφανίστηκε. Το ήξερα οτι θα ανέβει πολύ η συγκεκριμένη εταιρία. Και θα ανέβει πολύ περισσότερο στο μέλλον... Αν δεν αλλάξει το marketing της, ποιοτικά προϊόντα σε πολύ προσιτές τιμές, το ακριβώς αντίθετο απ'όλες τις άλλες... ;)

Η πρώτη συσκευή της που αποφάσισα να αγοράσω είναι τι Mi A1 και μου ήμουν τυχερός που ήταν η πρώτη της συνεργασία με την Google για Android One, γιατί αυτό ήθελα! :D

Ευχαριστημένος όσο με ελάχιστα smartphone, ίσως και με κανένα τόσο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά σε όλους ποια είναι. Ποιο εύκολη διαδικασία να περάσω Google camera Android 9 martch security patch ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

Κι εμένα θα με ενδιέφερε αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μία SIM δεν είχα ποτέ πρόβλημα με χαμένες κλήσεις

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μία SIM δεν είχα ποτέ πρόβλημα με χαμένες κλήσεις
Εγώ έχω .....αλλά μη ξανά λέμε τα ίδια έχουμε γίνει κουραστικοί....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσείς όλοι που έχετε πρόβλημα με χαμένες κλήσεις είστε όλοι με Wind?

Για να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι δηλαδή... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εσείς όλοι που έχετε πρόβλημα με χαμένες κλήσεις είστε όλοι με Wind?

 

Για να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι δηλαδή... ;)

Εγώ κοσμοτε.τα έχω γράψει τόσες φορές φοβάμαι ότι γίνομαι γραφικος.....για να μην ξανά πω για το power button και το volume up που δε δουλεύουν σωστά, όποτε θέλουν πιάνουν οπότε δε θέλουν δε πιάνουν.και δε θα τα ανέφερα αυτά γιατί θα μου έλεγε κάποιος ,έχει θέμα η συσκευή σου.Λογικο. αλλά τα έχουν αναφέρει και άλλοι στο παρελθόν....λύση δεν παίζει σε τίποτα από αυτά .....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες είχα ενεργό 4g ( ενώ κατά 99% έχω preferred network 3g) και είχα από τρεις διαφορετικούς αριθμούς χαμένες κλήσεις (2 cosmote και μια από wind).έχω μια κάρτα και αυτή είναι της Vodafone

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί φαίνεται δεν θέλουν να καταλάβουν το θέμα δεν είναι μόνο ότι έχουμε πρόβλημα με τη wind σε κλήσεις και απενεργοποίηση sim σε εμένα σε καθημερινή βάση έκλεινε η sim αλλά τα συγκεκριμένα προβλήματα δεν υπάρχουν με άλλες συσκευές που κάνω χρήση τώρα και έκανα και στο παρελθόν αυτή τη λεπτομέρεια φυσικά την αγνοείτε προφανώς!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με αυτά τα προβλήματα ασχολούμαστε με την εγγύηση όσο είμαστε μέσα σε αυτή... ;)

Κάποιο pin μπορεί να μην κάνει σωστή επαφή κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Είχε σταλεί και με την εγγύηση έμεινα κανα μήνα χωρίς τηλέφωνο για να μου πουν ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα.. φυσικά μόλις το ξανάπιασα στα χέρια το επόμενο πρωί ξανα τα ίδια από τότε δεν ασχολήθηκα ξανά. Τώρα τι θέλω και ασχολούμαι το κινητό το αποχωρίστηκα από χθες
Link to comment
Share on other sites

Είχε σταλεί και με την εγγύηση έμεινα κανα μήνα χωρίς τηλέφωνο για να μου πουν ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα.. φυσικά μόλις το ξανάπιασα στα χέρια το επόμενο πρωί ξανα τα ίδια από τότε δεν ασχολήθηκα ξανά. Τώρα τι θέλω και ασχολούμαι το κινητό το αποχωρίστηκα από χθες
Τι πήρες αν επιτρέπεται;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι πήρες αν επιτρέπεται;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν πήρα κάτι ακόμα ένα iPhone 6s δουλεύω τώρα που μου είχε δώσει ο αδερφός και με έχει βολέψει μια χαρά αν πάρω κάτι όμως σαν δεύτερο θα είναι μόνο android one

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα ξεπροβληματα, κι εγώ χάνω κλήσεις, αλλά έχει κάτι αυτό το κινητό που μου αρέσει κ δεν μπορώ να το αποχωριστώ. Δεν έχω καταφέρει να βρω τι είναι αλλά το έχω κατασυμπαθησει. Είναι το grip? Εγώ το κρατάω όσο πάει. Θα περιμένω κ το Α3 κ βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως επειδή μου το είχαν κλέψει (ίσα ίσα που είχα προλάβει να το πάρω) και πήρα δεύτερο, αναγκαστικά έβαλα και ολοκαίνουριες sim μέσα

 

δεν ξέρω αν παίζει ρόλο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως επειδή μου το είχαν κλέψει (ίσα ίσα που είχα προλάβει να το πάρω) και πήρα δεύτερο, αναγκαστικά έβαλα και ολοκαίνουριες sim μέσα

 

 

 

δεν ξέρω αν παίζει ρόλο

Το είχα πει κάπου σε ένα νήμα, αλλά όλοι έλεγαν όχι.οτι και καλά δεν φταίει η σιμ. Θα το κάνω 5 ευρώ είναι

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πει κάπου σε ένα νήμα, αλλά όλοι έλεγαν όχι.οτι και καλά δεν φταίει η σιμ. Θα το κάνω 5 ευρώ είναι

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ με το που πήρα τη συσκευή πήρα triple sim καινούργια δλδ γιατί στην παλιά είχα micro sim οπότε σα σενάριο ότι φταίει η σιμ εγώ δεν το πιστεύω

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η έκδοση φταίει, ούτε η sim, ούτε οι επαφές που ακουμπάει εσωτερικά, ούτε το δίκτυο, γιατί όταν χανόταν σε εμένα ήταν Android 7, ήμουν στο εξωτερικό (αλλά η μία κάρτα ήταν wind) και από τότε Ελλάδα, εξωτερικό (στην ίδια χώρα και περιοχή), μονόκαρτο, δίκαρτο, με SD και χωρίς δεν έχει ξανασυμβεί και την wind sim δεν την άλλαξα.

 

Το μόνο ενδιαφέρον θα ήταν να δοκιμάσει κάποιος που έχει σταθερά το πρόβλημα custom ROM, αν το κάνει και εκεί είναι σίγουρα hardware ή κάποιο κοινό firmware/driver.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου χει χαλασει η οθονη κ θελω να μεταφερω αρχεια σε καινουρια συσκευη, υπαρχει καποιος τροπος να παρακαμψω την χειροκινητη επιλογη χρησης του USB?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε η έκδοση φταίει, ούτε η sim, ούτε οι επαφές που ακουμπάει εσωτερικά, ούτε το δίκτυο, γιατί όταν χανόταν σε εμένα ήταν Android 7, ήμουν στο εξωτερικό (αλλά η μία κάρτα ήταν wind) και από τότε Ελλάδα, εξωτερικό (στην ίδια χώρα και περιοχή), μονόκαρτο, δίκαρτο, με SD και χωρίς δεν έχει ξανασυμβεί και την wind sim δεν την άλλαξα.

 

 

 

Το μόνο ενδιαφέρον θα ήταν να δοκιμάσει κάποιος που έχει σταθερά το πρόβλημα custom ROM, αν το κάνει και εκεί είναι σίγουρα hardware ή κάποιο κοινό firmware/driver.

Αλήθεια έχει βάλει κανείς custom rom να μας πει; Γιατί το έχω παρατηρήσει εδώ και χρόνια το άθλημα και δεν το κατέχω πλέον,μην ασχολούμαι τσάμπα.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου χει χαλασει η οθονη κ θελω να μεταφερω αρχεια σε καινουρια συσκευη, υπαρχει καποιος τροπος να παρακαμψω την χειροκινητη επιλογη χρησης του USB?

 

Σου έσπασε και δε δουλεύει το touch? Μπορείς να βάλεις ένα ποντίκι μέσω μετατροπέα otg USB και να εγκαταστήσεις και χειριστείς κάποια εφαρμογή για backup μέσω δικτύου.

 

Αν όμως δε μπορείς να δεις τίποτα δε νομίζω ότι θα καταφέρεις κάτι αν δεν αλλάξεις οθόνη. Φαντάζομαι για να λες για backup δε σκέφτεσαι να το φτιάξεις;

Link to comment
Share on other sites

Σου έσπασε και δε δουλεύει το touch? Μπορείς να βάλεις ένα ποντίκι μέσω μετατροπέα otg USB και να εγκαταστήσεις και χειριστείς κάποια εφαρμογή για backup μέσω δικτύου.

 

Αν όμως δε μπορείς να δεις τίποτα δε νομίζω ότι θα καταφέρεις κάτι αν δεν αλλάξεις οθόνη. Φαντάζομαι για να λες για backup δε σκέφτεσαι να το φτιάξεις;

 

Πηρα το ΜΙ Α2 ηδη. 70€ για την οθονη + μεταφορικα κανει το κοστος ανουσια ακριβο σε σχεση με νεα συσκευη. Η αφη λειτουργει, αλλα δεν δειχνει τιποτα η οθονη και δεν θυμαμαι τη διαδικασια για να την κανω στα τυφλα

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το ΜΙ Α2 ηδη. 70€ για την οθονη + μεταφορικα κανει το κοστος ανουσια ακριβο σε σχεση με νεα συσκευη. Η αφη λειτουργει, αλλα δεν δειχνει τιποτα η οθονη και δεν θυμαμαι τη διαδικασια για να την κανω στα τυφλα

Εγώ πάλι γιατί βλέπω με μία πρόχειρη αναζήτηση στο ebay οθόνες από 18 έως 22 ευρώ με τα μεταφορικά (without frame/with frame)?

Εάν ισχύει αυτό νομίζω ότι αξίζει η αλλαγή.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες έχω μια οθόνη που δουλεύει αλλά με σπασμένο touch γιατί την τελευταία φορά που την άλλαξα το έκανα σαν σετ. Αν δε σε πειράζει να περιμένεις γιατί είμαι στο εξωτερικό, όταν γυρίσω τέλος του μήνα μπορώ να στην δώσω (δωρεάν φυσικά) να κάνεις δουλειά. Στείλε pm αν ενδιαφέρεσαι και κανονίζουμε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...