Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά από ότι διαβάζω xda κ.λ.π το πήραν πίσω το update λόγο κάποιον bug λένε....

 

b8939dea67d783be95d8bf343374870a.jpg

Όχι απλά για κάποιο bug, για κάμποσα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι δεν προχωρήσατε στην αναβάθμιση και έχετε TWRP, κάντε backup το EFS. Για το άμα θες να πας πίσω και να μην χάσεις το ΙΜΕΙ, να κάνεις επαναφορά το backup.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά για κάποιο bug, για κάμποσα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι δεν προχωρήσατε στην αναβάθμιση και έχετε TWRP, κάντε backup το EFS. Για το άμα θες να πας πίσω και να μην χάσεις το ΙΜΕΙ, να κάνεις επαναφορά το backup.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Παντως παιδες εχω σκασει 300+ για smartphones και πανω στον χρονο ειχαν αρχισει να κολλάνε ασχημα. Πολλά τα έπαιρνα ελαφρως μεταχειρισμένα μάλιστα στην μισή τιμη (δλδ από 570 έχω πάρει κινητο 300+ ναυαρχιδα εταιρειας). Για το mi a1 δεν εσκασα ουτε 200 και πραγματικά ενώ σιγα σιγα θα αρχιζα να ψάχνω τι θα παρω του χρονου τετοιον καιρο που θα εκλεινε διετια ή σχεδον θα παρακαλούσα να χαλασει για να παρω πιο γρηγορα αλλο και να απαλλαγώ, πρώτη φορά λεω θα το κρατησω μια διετια ακομα άνετα και να πάω σε mi a4.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδες εχω σκασει 300+ για smartphones και πανω στον χρονο ειχαν αρχισει να κολλάνε ασχημα. Πολλά τα έπαιρνα ελαφρως μεταχειρισμένα μάλιστα στην μισή τιμη (δλδ από 570 έχω πάρει κινητο 300+ ναυαρχιδα εταιρειας). Για το mi a1 δεν εσκασα ουτε 200 και πραγματικά ενώ σιγα σιγα θα αρχιζα να ψάχνω τι θα παρω του χρονου τετοιον καιρο που θα εκλεινε διετια ή σχεδον θα παρακαλούσα να χαλασει για να παρω πιο γρηγορα αλλο και να απαλλαγώ, πρώτη φορά λεω θα το κρατησω μια διετια ακομα άνετα και να πάω σε mi a4.
Συμφωνώ 100% μαζί σου.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόνο ένα θέμα με το touch έχω, που εμφανίστηκε μετά από update.

Γιαυτό και "καίγομαι" για το update. Κατά τα άλλα, το μόνο σοβαρό θέμα που έχω είναι αυτό με τον proximity.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι εσείς που κάνατε το update δε μας είπατε πως το κάνατε τελικά...ήρθε ποτέ μέσω OTA?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι εσείς που κάνατε το update δε μας είπατε πως το κάνατε τελικά...ήρθε ποτέ μέσω OTA?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέσω της τακτικής VPN. Αλλά μην μπαίνεις στον κόπο, όχι ότι η πιθανότητα να χάσεις τις μπάντες 4G, θα φας και άλλα bugs. Μερικοί λένε πως την απέσυραν και αναφορές δείχνουν ότι λέει πως "Δεν υπάρχει προσωρινά ενημέρωση. Δοκιμάστε αργότερα". Αν και έτυχε να μην έχω τα θέματα που προαναφέρθηκαν, το ότι έτυχε σήμερα να μην έχω 4G κατά τη διαδρομή προς και από Θεσσαλονίκη, να είναι κολλημένο στο H+ και όχι 4G. Περίεργο, γιατί δεν είχα χάσει τις μπάντες...

 

Edit: Δηλαδή σαν προεπιλογή μπήκαν αυτά :

TD-SCDMA/CDMA/UMTS

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Dear Mi A1, Mi A2 & Mi A2 Lite users,

 

Please be informed that your device should not be rolled back to Android O or previous versions once it got updated to Android P.

 

Since Android P has brought many irreversible updates to the system, rolling back to previous versions may cause errors and defects, which can have an effect on the normal functioning of your device. Please note this and thanks for your understanding.

http://en.miui.com/thread-4838429-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Dear Mi A1, Mi A2 & Mi A2 Lite users,

 

Please be informed that your device should not be rolled back to Android O or previous versions once it got updated to Android P.

 

Since Android P has brought many irreversible updates to the system, rolling back to previous versions may cause errors and defects, which can have an effect on the normal functioning of your device. Please note this and thanks for your understanding.

http://en.miui.com/thread-4838429-1-1.html

Σωστό το έχουμε μάθει εδώ και μέρες αυτό. Το θέμα είναι πότε θα έχουμε το update δεν υπάρχει κάποιο νεότερο.....το mi a2 το πήρε σήμερα εδώ Ελλάδα ...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έκανα επαναφορά το κινητο και παρατηρώ ότι η στοκ κάμερα έχει πολυ θόριβο στις φωτο. Τι μπορώ να κάνω? πριν είχα την Gcam και ήταν μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έκανα επαναφορά το κινητο και παρατηρώ ότι η στοκ κάμερα έχει πολυ θόριβο στις φωτο. Τι μπορώ να κάνω? πριν είχα την Gcam και ήταν μια χαρά.
Ότι έκανες και πριν βάλεις την gcam!

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστό το έχουμε μάθει εδώ και μέρες αυτό. Το θέμα είναι πότε θα έχουμε το update δεν υπάρχει κάποιο νεότερο.....το mi a2 το πήρε σήμερα εδώ Ελλάδα ...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπομονή πρέπει να κάνουμε. Όσοι βιαστικαν να κάνουν την ενημέρωση, έφαγαν το παλούκι (όπως και εγώ που δεν μπορώ να πάω πίσω στην 8.1)

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά στη τελευταία έκδοση επαναφέρει το fast charging?

 

Στην 9 που έχω βάλει όταν συνδέεται ο φορτιστής λεει γρήγορη φόρτιση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά όταν πάω να επιλέξω την 2η sim για να συνδεθώ στο internet μου την "απενεργοποίει" (δείχνει μόνο το περίγραμμα) ενώ όταν έχω επιλεγμένη την 1η όλα καλά. Το έχει πάθει κανένας άλλος ? (Η 1η είναι Wind και η 2η Cosmote)

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Χρησιμοποιώ εδώ και κάποιους μήνες LineageOS αλλά θέλω να δοκιμάσω και κάτι άλλο (Once a modder, always a modder!). Θέλω να επιστρέψω σε Stock (ελέω και της αναμενόμενης άφιξης της 9.0) ή να δοκιμάσω εκδοχή της MIUI αν υπάρχει (μιας και το A1 είναι ενα rebranded 5X). Έχει κανείς ιδέα για το πως θα κάνω οτιδήποτε από τα 2;

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Χρησιμοποιώ εδώ και κάποιους μήνες LineageOS αλλά θέλω να δοκιμάσω και κάτι άλλο (Once a modder, always a modder!). Θέλω να επιστρέψω σε Stock (ελέω και της αναμενόμενης άφιξης της 9.0) ή να δοκιμάσω εκδοχή της MIUI αν υπάρχει (μιας και το A1 είναι ενα rebranded 5X). Έχει κανείς ιδέα για το πως θα κάνω οτιδήποτε από τα 2;

 

Ποια είναι η άποψη σου από την Lineage; Πιστεύω ενδιαφέρει πολλούς από εδώ μέσα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική πραγματικά. Καθόλου κολλήματα, είμαι φουλ ευχαριστημένος από SOT (δεδομένου βέβαια πως την περισσότερη ημέρα είμαι σε WiFi). Πραγματικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Μόνο σε ένα update κάτι είχε κολλήσει και χρειάστηκε ένα hard reset, αλλά κάτι είχα κάνει εγώ λάθος.

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή οθόνης με το original panel που κάνουμε; Πλαίσιο ρώτησα και δεν βάζουν πάνελ από την infoquest.
Στο επίσημο ρώτησες; (infoquest).

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια.. χθες εκανα επαναφορά του κινητού και πήγα να περάσω την gcam αλλά έμεινα στο ξεκλείδωμα του bootloader και δεν πέρασε η κάμερα + ότι χάθηκαν τα πάντα.

 

Πως κλειδώνω πάλι bootloader γιατί δεν το έχω καταφέρει μέχρι στιγμής ; Δεκτή και βοήθεια με teamviewer

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο ρώτησες; (infoquest).

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, τελικά αν το κάνω θα το κάνω στην infoquest

Link to comment
Share on other sites

Ναι όσοι γνωρίζουν από το service της Infoquest (You) να μας ενημερώσουν, να γνωρίζουμε τι παίζει!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια.. χθες εκανα επαναφορά του κινητού και πήγα να περάσω την gcam αλλά έμεινα στο ξεκλείδωμα του bootloader και δεν πέρασε η κάμερα + ότι χάθηκαν τα πάντα.

 

Πως κλειδώνω πάλι bootloader γιατί δεν το έχω καταφέρει μέχρι στιγμής ; Δεκτή και βοήθεια με teamviewer

Ευχαριστώ

Μετά την ενημέρωση Μαϊου το bootloader το ρύθμισαν να κάνει επαναφορά στο ξεκλείδωμα ή στο κλείδωμα. Άμα θες Google Camera, πρέπει να αφήσεις ξεκλειδωτο το Bootloader. Αλλιώς και να το κλειδώνεις και να το ξεκλειδωνεις τζάμπα χρόνο θα χαραμίσεις και δεν θα καταφέρεις τίποτα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω για να επαναφέρω το κλείδωμα του bootloader; γίνεται από το κινητό;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...