Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας καημός που έχω με αυτό το κινητο είναι να μην μπορώ να βρω ένα βίντεο χωρίς ινδούς στο yt :lol:

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο ρεντιτ ότι ξεκίνησε να βγαίνει η stable έκδοση Android 9. Που ξέρωγω δεν έχει καν πάρει το s9.

 

Περιμένω τα γνωστά τρολοπαιδα να αρχισουν τα γνωστά τρολοσχολια για για την xiaomi κάνα τυχόν bug.

 

Εγώ θα πω ένα τεράστιο μπράβο στην Xiaomi που έδωσε τέτοιο τηλέφωνο, 2 γρήγορα major updates σε τηλέφωνο under 200€ και κάθε μήνα παίρνει το security update του.

 

ΥΓ

Περιμένω να μας πείτε πότε θα πάρει το update το p20 lite.

 

ΥΓ2

Διασκεδάζω.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο ρεντιτ ότι ξεκίνησε να βγαίνει η stable έκδοση Android 9. Που ξέρωγω δεν έχει καν πάρει το s9.

 

Περιμένω τα γνωστά τρολοπαιδα να αρχισουν τα γνωστά τρολοσχολια για για την xiaomi κάνα τυχόν bug.

 

Εγώ θα πω ένα τεράστιο μπράβο στην Xiaomi που έδωσε τέτοιο τηλέφωνο, 2 γρήγορα major updates σε τηλέφωνο under 200€ και κάθε μήνα παίρνει το security update του.

 

ΥΓ

Περιμένω να μας πείτε πότε θα πάρει το update το p20 lite.

 

ΥΓ2

Διασκεδάζω.

 

Έχεις τεράστια θέματα!

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει η stable σε δόσεις.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμια ενημερωση για εμας ποτε θα παρουμε; Το εχω και προεισαγωγη απο skroutzομαγαζο ρε ****το. Δεν ξερω τι χωρας ειναι :p

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κάτι δυστυχώς. Ότι είδα από το xda γράφω. Εμένα είναι ελληνικό. Επίσης δοκίμασα το κόλπο με το VPN αλλά δεν πήρα τπτ. Ε νταξει μωρέ θέμα ημερών είναι.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο ρεντιτ ότι ξεκίνησε να βγαίνει η stable έκδοση Android 9. Που ξέρωγω δεν έχει καν πάρει το s9.

 

Περιμένω τα γνωστά τρολοπαιδα να αρχισουν τα γνωστά τρολοσχολια για για την xiaomi κάνα τυχόν bug.

 

Εγώ θα πω ένα τεράστιο μπράβο στην Xiaomi που έδωσε τέτοιο τηλέφωνο, 2 γρήγορα major updates σε τηλέφωνο under 200€ και κάθε μήνα παίρνει το security update του.

 

ΥΓ

Περιμένω να μας πείτε πότε θα πάρει το update το p20 lite.

 

ΥΓ2

Διασκεδάζω.

 

Η τωρινή έκδοση πάντως είναι ο,τι πιο σταθερό έχει βγει σε αυτό το κινητό

 

Μακάρι να είναι και η 9 εξίσου καλή

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικά μαγικά με VPN και εκκαθαρίσεις δεδομένων... ήρθε η 9

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικά μαγικά με VPN και εκκαθαρίσεις δεδομένων... ήρθε η 9

 

Ποια εφαρμογή VPN και σε ποιες εφαρμογές έκανες εκκαθάριση;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

σβήνεις τα location services, FUSE location, Framework, Google play services και με την SIM εκτός συσκευής και εκκαθάριση,Secure VPN , από το play store. Έχει ένα μπλέ εικονίδιο με ένα άσπρο κλειδί και βάζεις vpn Ολλανδία

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικά μαγικά με VPN και εκκαθαρίσεις δεδομένων... ήρθε η 9

Πρόσεχε γιατί μπορεί να έχεις θέματα με τον πάροχο μετά το update και να μην δουλεύει πχ η LTE bands B30... Επίσης διάβασα ότι κάτι παίζει με το IMEI της συσκευής. Πιθανόν έχει δρομολογηθεί να το πάρουν κάποιες συγκεκριμένες συσκευές με συνέπεια να εμφανιστούν κάποια προβλήματα. Όσοι αντιμετώπισαν προβλήματα και προσπάθησαν να γυρίσουν στην Oreo 8.1 είχαν αλλεπάλληλα bootloop. Καλό θα ήταν να περιμένουμε την επίσημη ενημέρωση δεν χάλασε και ο κόσμος για λίγες ημέρες αναμονής.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε γιατί μπορεί να έχεις θέματα με τον πάροχο μετά το update και να μην δουλεύει πχ η LTE bands B30... Επίσης διάβασα ότι κάτι παίζει με το IMEI της συσκευής. Πιθανόν έχει δρομολογηθεί να το πάρουν κάποιες συγκεκριμένες συσκευές με συνέπεια να εμφανιστούν κάποια προβλήματα. Όσοι αντιμετώπισαν προβλήματα και προσπάθησαν να γυρίσουν στην Oreo 8.1 είχαν αλλεπάλληλα bootloop. Καλό θα ήταν να περιμένουμε την επίσημη ενημέρωση δεν χάλασε και ο κόσμος για λίγες ημέρες αναμονής.

Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα ως τώρα και ούτε είχα ποτέ εδώ και ένα χρόνο που το έχω το τηλέφωνο,δεν υποχρεούται κανένας να το βάλει έτσι ας περιμένουν

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το μονο θεμα που χω με το τηλεφωνο ηταν που χαλασαν τον ηχο με αποτελεσμα να μεινω στην ενημερωση αυγουστου με την soundfix magisk module. Και ακομα τα qualcomm patches για hires audio αγνοουνται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μονο θεμα που χω με το τηλεφωνο ηταν που "χαλασαν" τον ηχο με αποτελεσμα να μεινω στην ενημερωση αυγουστου με την soundfix magisk module. Και ακομα τα qualcomm patches για hires audio αγνοουνται. Τωρα που το χω για δευτερη συσκευη αν δεν υπαρξει εξελιξη θετικη με το p μου φαινεται θα το γυρισω σε nougat rom

Link to comment
Share on other sites

Vazos στοxda λένε ότι δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις μέχρι να ανοίξεις χερατα την εφαρμογή.ισχυει;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vazos στοxda λένε ότι δεν δουλεύουν οι ειδοποιήσεις μέχρι να ανοίξεις χερατα την εφαρμογή.ισχυει;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ως τώρα κομπλέ ειδοποιήσεις λαμβάνω κανονικά

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα ως τώρα και ούτε είχα ποτέ εδώ και ένα χρόνο που το έχω το τηλέφωνο,δεν υποχρεούται κανένας να το βάλει έτσι ας περιμένουν

Όλα καλά λοιπόν χωρίς προβλήματα. Εγώ απλά έγραψα για κάποια προβλήματα που αναφέρθηκαν για να γνωρίζουν και οι υπόλοιποι χρήστες αν θελήσουν να βάλουν την 9. Δεν προτρέπω ούτε αποτρέπω κανέναν να βάλει την αναβάθμιση . Εντυπώσεις από την pie; Είναι μια σωστή γενικά αναβάθμιση χωρίς πολλά bugs;

Edited by kostasfab
Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα κομπλέ ειδοποιήσεις λαμβάνω κανονικά

 

Πες μου σε παρακαλω απο ηχο υπαρχει καμια αλλαγη? Ακουστικα και ηχειο.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου σε παρακαλω απο ηχο υπαρχει καμια αλλαγη? Ακουστικα και ηχειο.

 

Από ηχεία μόνο που το έχω δουλέψει έχει λίγο βελτίωση σε σχέση με πριν

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται στην 9 με την gcam? συνεχίζει και δουλεύει κανονικά;

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται στην 9 με την gcam? συνεχίζει και δουλεύει κανονικά;

Δεν είχα εγώ gcam για να σου πω τώρα που πήγα στην 9

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα εγώ gcam για να σου πω τώρα που πήγα στην 9

 

Δοκιμασε να βάλεις να δουμε αν περνάει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βάλεις να δουμε αν περνάει κανονικά

Θα την βάλω όταν δω σίγουρα ότι μπαίνει από τα γνωστά φόρουμ

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να μπαίνει. Ισχύει ότι κ πριν σαν διαδικασία γιατί ούτε τώρα ενεργοποίησε η xiaomi το camera2api

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...