Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δείχνει καλύτερη μπαταρία στην αναμονή ή είναι placebo;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα πώς είναι το Update; Έχει βγάλει τίποτα θέματα;

 

Όλα ίδια μου φαινόται, τίποτα παράξενο και gcam κανονικά

 

Δείχνει καλύτερη μπαταρία στην αναμονή ή είναι placebo;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χθες στην αναβάθμιση έδειξε καλύτερη, αλλά μετά από πλήρη φόρτιση την επομένη τα ίδια με πριν

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ποίο Nokia έχεις;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Το 6.1 έχω και η γυναίκα μου το mi a1.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κάτι. Επίσης στο xda λένε και για βελτίωση ήχου

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 6.1 έχω και η γυναίκα μου το mi a1.
Αυτό σκέφτομαι να πάρω το 6.1 η mi a2 στο μόνο συν που δίνω στο Nokia είναι το NFC δηλαδή ημαρτον αυτό έπρεπε πλέον να είναι στάνταρ στον εξοπλισμό του κινητού ίδιος αν είναι και Android one εδώ το έχουν κινητά με 90€ χωρίς να είναι και Android one. Από πού το πήρες;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω και εγώ ότι όντως έχει πολύ καλύτερη απόδοση, σχεδόν κορυφαία πλέον, στην λήψη 3G - 4G δικτύου.

Με το προηγούμενο είχα κάτι θεματάκια που νόμιζα οτι οφείλονταν στο δίκτυο αλλά τελικά μάλλον ήταν πρόβλημα του προηγούμενου update.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι νωρίς για διάγνωση. Την τυχόν βελτίωση στην μπαταρία θα την δούμε σε 2-3 ημέρες και τουλάχιστον μετά απο 1 φόρτιση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επίσης συννεφιασε ρίχνουμε φωτεινότητα σε οθόνες, ανεβαίνει η αυτονομία...

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς πάντως εμένα το βράδυ στην αναμονή, καταναλωνει 5% η μπαταρία. Είναι πολύ και αναρωτιέμαι γιατί...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς πάντως εμένα το βράδυ στην αναμονή, καταναλωνει 5% η μπαταρία. Είναι πολύ και αναρωτιέμαι γιατί...

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως είναι πολύ.εχεις θέμα. Με όλα ανοιχτά ποτέ δεν πάει πάνω από 1-2%

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ.εχεις θέμα. Με όλα ανοιχτά ποτέ δεν πάει πάνω από 1-2%

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ όλα ανοιχτά τα έχω και δεν έχω βάλει κάποια εφαρμογή κάτι που να ρουφάει μπαταρία έτσι.....τι να κάνω λες?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όλα ανοιχτά τα έχω και δεν έχω βάλει κάποια εφαρμογή κάτι που να ρουφάει μπαταρία έτσι.....τι να κάνω λες?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή παλιότερα δεν σου ρουφαγε 5%; Μήπως δεν έκατσε καλά το update και στρώσει μετά από 2,3 κύκλους φορτίσεις κ επανεκκινήσεις;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παλιότερα δεν σου ρουφαγε 5%; Μήπως δεν έκατσε καλά το update και στρώσει μετά από 2,3 κύκλους φορτίσεις κ επανεκκινήσεις;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε μπορώ να το πω σίγουρα τι γινόταν πριν δεν παρακολουθώ κάθε πρωί πόσο έπεσε... τεσπα δεν είναι και τόσο μεγάλο θέμα.ενα format θα βοηθήσει πιστεύω απλά λέω να περιμένω την 9 πρώτα μην κάνω επαναφορά συνέχεια....δεν είναι και ότι πιο απλό

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες έχω χάσει το 4G της WIND. Έκανα επαναφορά του τηλεφώνου τα ίδια. Βάζω την Qcard του γιού μου κι έχω κανονικά 4G σήμα. Τι μπορεί να φταίει?

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες έχω χάσει το 4G της WIND. Έκανα επαναφορά του τηλεφώνου τα ίδια. Βάζω την Qcard του γιού μου κι έχω κανονικά 4G σήμα. Τι μπορεί να φταίει?

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως φταίει η sim αφού δουλεύει κανονικά με άλλη?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει αρχίσει και γίνεται πάρα πολύ Laggy. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

 

επίσης δεν ακούγονται οι οδηγίες του google maps στο bluetooth το αυτοκινήτου.

 

Με sygic διακόπτεται το ραδιόφωνο και ακούγονται οι οδηγίες.

Στις ρυθμίσεις του maps είναι τσεκαρισμένη η αντίστοιχη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πως μπορω να περασω την google camera χωρις ροοτ Xiaomi mi a1 8.1 ? υπαρχει καποιος τροπος?

 

 

Γιατι προσπαθησα με αυτο το βιντεο και το κινητο και τις 2 φορες που προσπαθησα εκανε reset :/ και τα σβησε ολα χωρις κανενα αποτελεσμα

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες έχω χάσει το 4G της WIND. Έκανα επαναφορά του τηλεφώνου τα ίδια. Βάζω την Qcard του γιού μου κι έχω κανονικά 4G σήμα. Τι μπορεί να φταίει?

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μηνυμα στη Wind ειτε στο Wind F2G μεσω facebook στειλε.Απαντανε αμεσα,θα στο λυσουν το θεμα. Αλλιως τηλεφωνο στο τεχνικο τμημα.Δεν θυμαμαι το νεο νουμερο,ψαξε στο site.Ξεκιναει απο 800,χωρις χρεωση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Χρονοδιάγραμμα της αναβάθμισης σε 9.

https://www.theandroidsoul.com/xiaomi-android-9-pie-update/

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λέω σε κάθε αναβάθμιση

Καλύτερα να αργήσει λίγο παραπάνω και να είναι απροβλημάτιστη παρά να έρθει γρήγορα και να βρίζουμε όλη μέρα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Android one κινητο και θα παρει pie τον Ιανουαριο;

Ειναι σοβαροι εκει στην Xiaomi?

 

Επρεπε ΗΔΗ να το εχει δωσει, Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟΙ

Link to comment
Share on other sites

λίγο βαριεστημένη τη βρίσκω τη τσιαόμι.. από την άλλη θα ήθελα να δω και τι παίζει με τα υπόλοιπα one των άλλων εταιρειών να έχω μια πλήρη εικόνα της κατάστασης και σε μελλοντική αγορά ίσως να κινηθώ αλλιώς

 

αλλά αν αυτή η βραδυπορία είναι γενικευμένη, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, εκτός αν ξεφραγκιαστούμε και πάμε για pixel

 

απλά όπως την κόβω την φάση πολύ χλωμό να πάρουμε και επόμενο major.. και από την ίδια τη google δεν έχω υπόψιν μου υποστήριξη άνω της 3ετίας..

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εξαρχής νομίζω έχει ανακοινωθεί ότι θα παίρναμε 2 major updates. Και εδώ που τα λέμε το προτιμώ.Γιατι όσο καλά και να βγαίνουν οι εκάστοτε εκδόσεις χωρίς bugs πάντα θα επιδέχονται διορθώσεις....οπότε πάντα κάτι θα μας φταιει....ας πάρουμε την 9 λοιπόν και αν είναι smooth και σταθερή δεν θέλω κάτι άλλο.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...