Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα τον τελευταίο καιρό μου κάνει ένα περίεργο, δονείται μόνο του για μερικά δευτερόλεπτα χωρίς να έχω κάποια ειδοποίηση ή κάτι άλλο. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αναξιόπιστη; Οι φωτογραφίες μου αποθηκεύονται ακριβώς το ίδιο στο Google photos με μια μικρή διαφορά κοντά στα 300 kB . Επίσης και τα βίντεο έχουν αποθηκευτεί με το αρχικό μέγεθος ακριβώς και την αρχική ανάλυση. Εμένα γιατί τα αποθηκεύει και εσένα όχι;;;;

 

Αν κάτσεις και διαβάσεις το θέμα εδώ μέσα, πρώτος αναφέρω αυτό το πράγμα, οτι δλδ το αποθηκεύει με μερικά ΜΒ Διάφορα.

Το πρόβλημα είναι οτι μπορεί να στα αποθηκεύει, αλλά στα χρεώνει κιόλας απο τα διαθέσιμα 15 gb που έχεις free cloud.

 

Για το φίλο που δουλεύει στη Vodafone και είναι προγραμματιστής, για αρχή να τον ενημερώσω πως τα καταφέρνω καμιά φορά και μπορώ να δουλέψω την "αναζήτηση" της google και συνιστώ να το κάνει και ο ίδιος γτ του διαφεύγουν μερικές λεπτομέρειες.

 

Η Nokia φοράει android one και φυσικά έχει το logo στη πίσω μεριά του χαραγμένο.

 

Αλήθεια η Vodafone πουλάει Nokia; :p

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ποιο Nokia 6 με τον sd430? Που και αυτό τώρα πηρε 8.1?

Ποιες απεριόριστες φωτό σε πλήρη ανάλυση; Που τα έχετε δει αυτά;

 

Την πάτησες και συ σαν τον φίλο προγραμματιστή εργαζόμενο της Vodafone ε;

 

Μιλάμε για το Nokia 6 (2018) android one που φοράει snapdragon 630.

Ναι το ξέρω, εκπλήσσεται το νευρικό σου σύστημα...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Την πάτησες και συ σαν τον φίλο προγραμματιστή εργαζόμενο της Vodafone ε;

 

Μιλάμε για το Nokia 6 (2018) android one που φοράει snapdragon 630.

Ναι το ξέρω, εκπλήσσεται το νευρικό σου σύστημα...

 

δεν έπρεπε καν να ασχοληθείς άλλο ! εδώ σου λέει ο άλλος τα 200 ευρώ είναι ψίχουλα τη το συνεχίζεις !

για μένα ποιο πολύ προσπαθεί να υποστήριξη την αγορά του παρά να δει τα αρνητικά της συσκευής

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα αρνητικά της συσκευής ρε παιδιά;;;

Μας κάνετε πλάκα;;;

Διαβάζω όλα τα post του συγκεκριμένου thread και το μόνο που βλέπω είναι αντιπαραθέσεις του... (μην το πω... ;) )

Τι; Ότι δεν πήρε την 8.1; Θα την πάρει... Coolάρετε... ;)

Η συσκευή τα ΣΠΑΕΙ για το price range που παίζει!!! Και είμαι χρήστης κινητών από το '95... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά μιλάει για το επερχόμενο update.

 

http://urtechblogger.blogspot.com/2018/04/xiaomi-mi-a1-android-81-oreo-beta.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

δεν έπρεπε καν να ασχοληθείς άλλο ! εδώ σου λέει ο άλλος τα 200 ευρώ είναι ψίχουλα τη το συνεχίζεις !

για μένα ποιο πολύ προσπαθεί να υποστήριξη την αγορά του παρά να δει τα αρνητικά της συσκευής

 

Ναι ναι, το βρήκες. Ρώτα στο νήμα του Nexus 6p που με θυμούνται μέχρι σήμερα αν υποστηρίζω τις αγορές μου ή όχι.

 

Και φυσικά τα 200€ δεν είναι τίποτα για ένα smartphone, είναι το 1/4 και 1/5 της τιμής των pixel και των iPhone. Αν νομίζετε ότι με 200€ πήρατε ναυαρχίδα, τότε ναι, μην ασχολείστε άλλο.

 

Ότι υπάρχει Nokia 6 2018 με καλύτερο soc ομολογώ δεν το γνώριζα.

 

Όποιος θέλει λοιπόν να παίρνει updates πιο γρήγορα, παίρνει Nokia 6. Με ένα κατοσταρικο παραπάνω (~60-70% παραπάνω από Α1)

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]Μπηκα μετα απο μερικους μηνες να ριξω μια ματια μιας και εχει ενα θέμα ενας φιλος για το mi a1... και oh my god, η "Μερα της Μαρμότας" :lol:

 

Βρε ακομα για το αν λεγεται δικαια ή οχι android one συζητατε; Πειτε οτι πηρατε ενα οικονομικο κινητο, με stock android και που στη κατηγορια τιμης του εχει καλα specs και συχνα updates και μην χαλιέστε. Τι να πω και γω με το U11 που ναι μεν πηρα πριν απο εσάς την Oreo αλλά εχω μεινει με security patch Νοεμβριου 2017; Μην τρελαινεστε ρε παιδια, το κινητο στα χρηματα του ειναι εξαιρετικο.

 

Για την ιστορια δεν σας συμφερε να βγει με gcam. Η google camera δεν εχει απαραιτητα hdr+ (μονο το port του pixel εχει hdr+) και σιγουρα το hht βοηθαει. Αρα καλύτερα που σας το ειχαν με το xiaomi camera app.[/offtopic]

 

Και τωρα η ερωτηση. Τελικα υπαρχει τροπος να ρουτάρεις χωρις να χάσεις τα updates? Το πηρε ενας φιλος για το πατερα του και θέλει να ακουει ραδιοφωνο οπότε θα βολέψει αν του περασουμε το app για το ράδιο αλλα θέλει root.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Την πάτησες και συ σαν τον φίλο προγραμματιστή εργαζόμενο της Vodafone ε;

 

Μιλάμε για το Nokia 6 (2018) android one που φοράει snapdragon 630.

Ναι το ξέρω, εκπλήσσεται το νευρικό σου σύστημα...

καλο ειναι να μην ειμαστε ειρωνικοι γιατι ειπε καποιος φιλος για Νοκια 5 το 5 δεν ειναι android one μπες και δες και στο επισημο site της google που λεει για 6/7/8...ενταξει φιλαρακι; και αν θες σου στελνω και το πτυχιο μου και μια φωτο απο την ωρα που δουλευω αντε με τους εξυπνους εδω μεσα...κουτοπονηρια στο φουλ. και ναι πουλαει νοκια η vodafone το 3 και το 5. θελω να δω φωτο απο την πλατη ενος νοκια 5 που εχει σημα το android one γιατι θα ειναι και το μοναδικο για δες εδω...βλεπεις πουθενα κανενα 5 https://www.android.com/one/ ή καποιο αλλο εκτος 6/7/8 ολο εξυπναδες το 3 δηλαδη ειναι android one οτι να 'ναι εδω μεσα. επειδη ειναι στοκ ειναι και android one γελανε και οι πετρες...αλλα απο τυπος σαν εσενα εχω χορτασει να ηξερες ποσοι εξυπνοι σαν εσενα περνανε απο το μαγαζι αφου ακομα εχω μαλλια παλι καλα.

Edited by pavlosdks
Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να μην ειμαστε ειρωνικοι γιατι ειπε καποιος φιλος για Νοκια 5 το 5 δεν ειναι android one μπες και δες και στο επισημο site της google που λεει για 6/7/8...ενταξει φιλαρακι; και αν θες σου στελνω και το πτυχιο μου και μια φωτο απο την ωρα που δουλευω αντε με τους εξυπνους εδω μεσα...κουτοπονηρια στο φουλ. και ναι πουλαει νοκια η vodafone το 3 και το 5

Λιγο off-topic ,αλλα η vodafone πουλαει το xiaomi mi A1 το 32αρι?

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Λιγο off-topic ,αλλα η vodafone πουλαει το xiaomi mi A1 το 32αρι?

 

οχι μονο το redmi 4a/4x και note 5a

Edited by pavlosdks
Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

 

Παίζει σε εμένα να είχε μια τότε. Θα το κοιτάξω το κουτί πάλι.

Θενξ για το λινκ!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει λοιπόν να παίρνει updates πιο γρήγορα, παίρνει Nokia 6. Με ένα κατοσταρικο παραπάνω (~60-70% παραπάνω από Α1)

 

Να σου θυμίσω οτι μιλάμε για κινητό του 2018 και πως το mia1 ξεκίνησε στα 299€;

Τι πας να αποδείξεις πάλι;

 

 

Και τωρα η ερωτηση. Τελικα υπαρχει τροπος να ρουτάρεις χωρις να χάσεις τα updates? Το πηρε ενας φιλος για το πατερα του και θέλει να ακουει ραδιοφωνο οπότε θα βολέψει αν του περασουμε το app για το ράδιο αλλα θέλει root.

 

εδώ Αντρέα, αυτός λειτουργεί ακόμα καλά.

 

καλο ειναι να μην ειμαστε ειρωνικοι γιατι ειπε καποιος φιλος για Νοκια 5 το 5 δεν ειναι android one μπες και δες και στο επισημο site της google που λεει για 6/7/8...ενταξει φιλαρακι; και αν θες σου στελνω και το πτυχιο μου και μια φωτο απο την ωρα που δουλευω αντε με τους εξυπνους εδω μεσα...κουτοπονηρια στο φουλ. και ναι πουλαει νοκια η vodafone το 3 και το 5. θελω να δω φωτο απο την πλατη ενος νοκια 5 που εχει σημα το android one γιατι θα ειναι και το μοναδικο για δες εδω...βλεπεις πουθενα κανενα 5 https://www.android.com/one/ ή καποιο αλλο εκτος 6/7/8 ολο εξυπναδες το 3 δηλαδη ειναι android one οτι να 'ναι εδω μεσα. επειδη ειναι στοκ ειναι και android one γελανε και οι πετρες...αλλα απο τυπος σαν εσενα εχω χορτασει να ηξερες ποσοι εξυπνοι σαν εσενα περνανε απο το μαγαζι αφου ακομα εχω μαλλια παλι καλα.

 

Εμένα έκανες quote όμως, οχι το φίλο που μίλησε για το Nokia 5, εξαρχής μιλάω για Nokia με android one, παρ'όλα αυτά εσύ ξεκινάς την ειρωνεία να ψάξω στο google γτ δεν είμαι διαβασμένος ή θα στο πω με 2 λέξεις στη γλώσσα σου:

"Γκεγκε εξυπνάκια;"

 

Οσο για τα πτυχία σου:

"Έλα παππού να σου δείξω το σπιτικό σου ;) "

 

 

Να σου θυμίσω τι έγραψες;

 

ενα μοντελο που θα βγαλει τωρα θα ειναι android one ολα τα αλλα εχουν απλα stock android απλα βγαζει ποιο γρηρορα update ποσο δυσκολο ειναι να καταλαβετε οτι το android one ειναι ονομασια project που εχει stock android και το αλλο ειναι απλα μια εταιρεια αντι να βαλει σαβουρα μεσα εβαλε απλα καθαρο λειτουργικο ημαρτον google λεγεται googlaρετε λιγο

 

Ενημερωτικά η Nokia το Nokia 6 (2018) ή Nokia 6.1 το έχει κυκλοφορήσει απο τον Ιανουάριο του 2018...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σου θυμίσω οτι μιλάμε για κινητό του 2018 και πως το mia1 ξεκίνησε στα 299€;

Τι πας να αποδείξεις πάλι;

 

 

 

εδώ Αντρέα, αυτός λειτουργεί ακόμα καλά.

 

 

 

Εμένα έκανες quote όμως, οχι το φίλο που μίλησε για το Nokia 5, εξαρχής μιλάω για Nokia με android one, παρ'όλα αυτά εσύ ξεκινάς την ειρωνεία να ψάξω στο google γτ δεν είμαι διαβασμένος ή θα στο πω με 2 λέξεις στη γλώσσα σου:

"Γκεγκε εξυπνάκια;"

 

Οσο για τα πτυχία σου:

"Έλα παππού να σου δείξω το σπιτικό σου ;) "

 

 

Να σου θυμίσω τι έγραψες;

 

 

 

Ενημερωτικά η Nokia το Nokia 6 (2018) ή Nokia 6.1 το έχει κυκλοφορήσει απο τον Ιανουάριο του 2018...

 

οτι πεις παππου...επισης το γκεγκε παει στο οτι η αληθεια ειναι στους sex pistols

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς (ορισμένες φορές & όχι πάντα),

να μη μπορεί να απαντήσει κλήση, όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη?

Πρέπει να ξεκλειδώσω την οθόνη, να κατεβάσω τη μπάρα ειδοποιήσεων,

& τελικά να πατήσω απάντηση.

Στο 90% των κλήσεων μου απαντάω με bluetooth,

όταν δεν το έχω ανοιχτό συμβαίνει αυτό το πανηγύρι..

Τι είναι τούτο πάλι?

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς (ορισμένες φορές & όχι πάντα),

να μη μπορεί να απαντήσει κλήση, όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη?

Πρέπει να ξεκλειδώσω την οθόνη, να κατεβάσω τη μπάρα ειδοποιήσεων,

& τελικά να πατήσω απάντηση.

Στο 90% των κλήσεων μου απαντάω με bluetooth,

όταν δεν το έχω ανοιχτό συμβαίνει αυτό το πανηγύρι..

Τι είναι τούτο πάλι?

 

Δε μου έχει συμβεί ποτέ.και χρησιμοποιώ και εγώ bluetooth μόνιμα, αλλά δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο.μηπως κάποια εφαρμογή σου έχει δημιουργήσει το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως τα είδα τα πράγματα, μάλλον θα αφήσω το mi a1 για το mi8

 

+1

 

Έχω κάνει ήδη προπαραγγελία.

 

Στα 400€ το 6/64, είναι απλά ληστεία...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς (ορισμένες φορές & όχι πάντα),

να μη μπορεί να απαντήσει κλήση, όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη?

Πρέπει να ξεκλειδώσω την οθόνη, να κατεβάσω τη μπάρα ειδοποιήσεων,

& τελικά να πατήσω απάντηση.

Στο 90% των κλήσεων μου απαντάω με bluetooth,

όταν δεν το έχω ανοιχτό συμβαίνει αυτό το πανηγύρι..

Τι είναι τούτο πάλι?

Ναι φίλε μου, μου εχει συμβεί οταν δεν χρησιμοποιω Bluetooth... Γενικά απο τη συσκευή δεν έχω παράπονο και ας καθυστερουν οι ενημερώσεις, αλλά αυτο το πρόβλημα που αναφέρεις και το πρόβλημα με την οθόνη που ενεργοποιείται απο μονης οταν μιλας και γίνεται πανυγήρι, ειναι τα χειρότερα και ποιο γελοία bugs που μπορούν ωστόσο να σου σπανε τα νευρα...

Απαράδεκτοι που δεν τα εχουν διορθώσει τοσες αναβαθμίσεις τωρα... Και μην ακουσω για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γιατί εχω κάνει αρκετές φορές. Πρόσφατα ξαναστησα το κινητο με flash tool και το πρόβλημα παραμένει!

Επίσης δεν ειναι ουτε hardware γιατι έχω δοκιμάσει δυο custom roms με 8.1 και αυτα τα δυο προβληματα δεν υπήρχαν. Ωστόσο επειδη δεν ηθελα να ειμαι root με ξεκλειδωτη συσκευή μετα απο 2βδομαδες χρησης αναγκαστικά επεστρεψα σε stock

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, μου εχει συμβεί οταν δεν χρησιμοποιω Bluetooth... Γενικά απο τη συσκευή δεν έχω παράπονο και ας καθυστερουν οι ενημερώσεις, αλλά αυτο το πρόβλημα που αναφέρεις και το πρόβλημα με την οθόνη που ενεργοποιείται απο μονης οταν μιλας και γίνεται πανυγήρι, ειναι τα χειρότερα και ποιο γελοία bugs που μπορούν ωστόσο να σου σπανε τα νευρα...

Απαράδεκτοι που δεν τα εχουν διορθώσει τοσες αναβαθμίσεις τωρα... Και μην ακουσω για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γιατί εχω κάνει αρκετές φορές. Πρόσφατα ξαναστησα το κινητο με flash tool και το πρόβλημα παραμένει!

Επίσης δεν ειναι ουτε hardware γιατι έχω δοκιμάσει δυο custom roms με 8.1 και αυτα τα δυο προβληματα δεν υπήρχαν. Ωστόσο επειδη δεν ηθελα να ειμαι root με ξεκλειδωτη συσκευή μετα απο 2βδομαδες χρησης αναγκαστικά επεστρεψα σε stock

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έπαθα κι εγώ σήμερα.Δεν απαντούσε με τίποτα. Αλλά δεν είναι δεν βαριέσαι η φάση.

Για την ιστορία ήμασταν στο Παίδων,εγώ έξω με το ένα παιδί κι η γυναίκα μέσα με το άλλο κ ήθελε βοήθεια.Πολυ στραβωσα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Έχω κάνει ήδη προπαραγγελία.

 

Στα 400€ το 6/64, είναι απλά ληστεία...

 

Εγώ όπως τα είδα τα πράγματα, μάλλον θα αφήσω το mi a1 για το mi8

 

Αντε παρτε το Mi8 να ηρεμησει λιγο αυτο το νημα :lol: :lol: Λυπαμαι ηδη τους υπολοιπους που θα σας εχουν στο νημα του mi8 :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αντε παρτε το Mi8 να ηρεμησει λιγο αυτο το νημα :lol: :lol: Λυπαμαι ηδη τους υπολοιπους που θα σας εχουν στο νημα του mi8 :lol: :lol:

 

Χθες ήθελα να γράψω πως ο μόνος λόγος που θ' άλλαζα συσκευή είναι για ν' αλλάξω νήμα, αλλά με πρόλαβες. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θα το κρατήσω και το Mi A1 για δεύτερο. Εδώ τριγύρω θα είμαι δηλαδή να διαβάζω τα δικά σας πολύ ποιοτικά post.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...