Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκινήσατε πάλι. @nickchris μην είσαι κι εσύ τόσο εριστικός/απότομος.

και @rackal μην ψαρώνεις/απαντάς κι εσύ - αγνόησέ τον. Θα ξαναστραβώσετε και θα κάψετε κανά 2 σελίδες πάλι για πάρτη σας.

Ξεκολλάτε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε βγάλω ψεύτη προς θεού,αλλά δεν παίζει αυτο με τίποτα σε εμένα και σε κανέναν πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το είχα προσέξει αλλά και σε μένα πάντα 5 κρατάει . To έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα τίποτα .

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινήσατε πάλι. @nickchris μην είσαι κι εσύ τόσο εριστικός/απότομος.

και @rackal μην ψαρώνεις/απαντάς κι εσύ - αγνόησέ τον. Θα ξαναστραβώσετε και θα κάψετε κανά 2 σελίδες πάλι για πάρτη σας.

Ξεκολλάτε.

Βρε αφήστε τον nic.... υπάρχει κάποια βοήθεια?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε αφήστε τον nic.... υπάρχει κάποια βοήθεια?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπες στον dialer σου, πάνω δεξιά θα δεις τρεις τελείες, ρυθμίσεις, προτελευταία κατηγορία, μπες μέσα εκεί και άλλαξε την αναγνώριση σε απόκρυψη.

 

Tip: πριν καλέσεις τον αριθμό μπροστά βάλε το #31# πχ #31#6944123456 είναι ο πιο γρήγορος τρόπος για να βάλεις απόκρυψη χωρίς να μπλέκεις με μενού...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Edit: Για το φίλο που με ρώτησε prive και δεν το έβρισκε...

Στα ελληνικά η διαδρομή είναι:

Dialer, τρεις τελείες πάνω δεξιά, ρυθμίσεις, λογαριασμοί κλήσης, επιλέγεις την κάρτα που θες, ρυθμίσεις κλήσης, πρόσθετες ρυθμίσεις, αναγνώριση κλήσης, η δεύτερη επιλογή που λέει απόκρυψη αριθμού.

Done!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά αλλά πολύ περίεργο. Μάλλον δεν καταλαβαίνει ότι έχεις συνδέσει ακουστικά γιατί εμένα κατευθείαν αλλάζει την ένταση στα μέσα αντί για το τηλέφωνο. Δοκίμασε κάποια αλλά ακουστικά αν θες δε ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει.

 

Νια οκ θα δοκιμάσω κανένα άλλο ακουστικό .

 

Σε ευχαρσιτώ πολύ

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Edit: Για το φίλο που με ρώτησε prive και δεν το έβρισκε...

Στα ελληνικά η διαδρομή είναι:

Dialer, τρεις τελείες πάνω δεξιά, ρυθμίσεις, λογαριασμοί κλήσης, επιλέγεις την κάρτα που θες, ρυθμίσεις κλήσης, πρόσθετες ρυθμίσεις, αναγνώριση κλήσης, η δεύτερη επιλογή που λέει απόκρυψη αριθμού.

Done!

Σ ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά με την ενημέρωση Μαϊου

 

Ακόμη περιμένουμε δυστυχώς

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η καλύτερη εκδοση??? (https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/)

 

Άμα θέλω να βάλω αλλο apk πρέπει να ξανατρέξω το script?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξα λίγο τον αποθηκευτικό χώρο και ειδα οτι το σύστημα καταλαμβάνει 10gb.Ειναι λιγικο αυτο;Και καθε φορα που θα παιρνουμε αναβάθμιση θα μας τρωει και παραπάνω χωρο;
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η καλύτερη εκδοση??? (https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/)

 

Άμα θέλω να βάλω αλλο apk πρέπει να ξανατρέξω το script?

Όχι φίλε μου.μπορεις να βάλεις και να βγάλεις οποίο θες. Κάτι γενική ομολογία οι καλύτερες εκδόσεις είναι του arnova. Για το κινητο μας όμως προσωπική μου άποψη και πολλών στο xda είναι η τελευταία scrubber.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό πρόγραμμα τηλεκοντρόλ για αποκωδικοποιητή ote tv?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω την εντύπωση ότι έχει βγάλει η ίδια η COSMOTE ένα και το έχει στο Google play. Δεν έχω βρει για τη Nova όμως

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι έχει βγάλει η ίδια η COSMOTE ένα και το έχει στο Google play. Δεν έχω βρει για τη Nova όμως

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρέπει ο δέκτης να είναι συνδεμένο στο λαν και εσύ στο ίδιο wifi με το λαν.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

80 MB το update αυτού του μήνα, μόνο τα security fixes. Το 8.1 πάει για καλοκαίρι.

Και η beta του 8.1 που τεστάρεται είναι χωρίς project treble, οπότε ίσως στο Ρ ίσως ποτέ.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

80 MB το update αυτού του μήνα, μόνο τα security fixes. Το 8.1 πάει για καλοκαίρι.

Και η beta του 8.1 που τεστάρεται είναι χωρίς project treble, οπότε ίσως στο Ρ ίσως ποτέ.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Σε φόρουμ που ειμαι στο facebook λένε θα έρθει ξεχωριστά ή 8.1 σε λίγες μέρες

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια θα έρθει 8.1? την είχα ξεγραμμένη.. αυτή με τα 80MB μου κατεβαίνει τώρα πάντως

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια θα έρθει 8.1? την είχα ξεγραμμένη.. αυτή με τα 80MB μου κατεβαίνει τώρα πάντως
έτσι γράφουν το αργότερο σε μια βδομάδα θα την πάρουμε,αυτό που βγήκε σήμερα είναι το γνωστό update κάθε μήνα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

κάποια βλακεία πρέπει να είχα κάνει την τελευταία φορά που πέρασα gcam και τώρα μου βγάζει Installation error... και δεν είμαι σπίτι να δω τι γίνεται

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

κάποια βλακεία πρέπει να είχα κάνει την τελευταία φορά που πέρασα gcam και τώρα μου βγάζει Installation error... και δεν είμαι σπίτι να δω τι γίνεται
άμα δεν μπει η gcam με σωστό τρόπο αυτό θα σου βγάζει δυστυχώς,εγώ ευτηχως μου έχει πετύχει και όλα οκ

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

την πρώτη φορά τα είχα κάνει όλα οκ, τη 2η φορά (γιατί πήρα δεύτερη συσκευή επειδή μου έκλεψαν τη πρώτη) από τη βιασύνη μου δεν έβγαλα τα ξεκλέιδώματα έγινε κόμπλα, αλλά μετά είχα κλειδώσει τον bootloader

 

αλλά μάλλον έγινε βλακεία.. άντε τώρα να δούμε.. αρχίζω με factory reset και βλέπουμε..

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τη οθόνη, τελικά χωρίς να είναι πολύ δύσκολο δεν είναι και "βούτυρο" γιατί η διαδικασία δεν αφήνει το κινητό σε αντίστοιχη εργοστασιακή κατάσταση, παρόλο που αν είσαι προσεκτικός τα αυτοκόλλητα προστασίας του εργοστασίου αφαιρούνται και επανατοποθετούνται πάνω στις βίδες μετά :-)

 

Επέλεξα την οθόνη του honorbuy που έρχεται με το σασι, οι άλλες λύσεις που βρήκα είτε δε το είχαν και με κόλλες δεν ήθελα να μπλέξω, είτε ήταν πολύ πιο ακριβές. Η καλωδιοταινια επικοινωνίας των δύο πλακετων και τα πλαϊνά κουμπιά έχουν μια εξαιρετικά λεπτή διπλή κολλητική ταινία με ενίσχυση η οποία μόνο από τύχη θα ξεκολλήσει με τα δύο αντικείμενα, το πιο πιθανό είναι να μείνει πάνω το κινητό ή να χαλάσει. Καθώς δεν σου δίνουν ανταλλακτική ταινία θέλει πολύ προσοχή να μη τις χαλάσεις (εντελώς). Εμένα η μεγάλη ταινία δε ξεκόλλησε, ήταν αδύνατο να αφαιρεθεί και απλά έκανα πατέντα (ευτυχώς η μπαταρία κάθεται από πάνω οπότε την κρατάει στη θέση της). Αν το έκανα πάλι θα τη ζεσταινα πρώτα μάλλον βοηθάει αλλά μετά δε κολλάει το ίδιο.

 

Οι δύο "τσίχλες" που κρατάνε τη μπαταρία κόπηκαν με την μια οπότε για να βγει η μπαταρία θέλει υπομονή και σιγά σιγά κάρτα από κάτω. Είναι εύκολο να χαλάσεις τις καλωδιοταινιες ή το περίβλημα της μπαταρίας έτσι και μετά χαιρετίσματα.

 

Με λίγα λόγια είναι κάτι που μπορείς να κάνεις μόνος σου αλλά θέλει σχετική εμπειρία και προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα κι εγώ.μονο του μαϊου είναι. Στο xda πάντως έχει διαρρεύσει 8.1 beta με treble.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μάλλον έχει γίνει *******, πρέπει να φλασάρω ξανά στοκ ρομ..

είναι εύκολη η διαδικασία με την mi flash tool? δεν την έχω ξανακάνει αλλά φαινόταν εύκολη

 

έχει κανείς πρόχειρα λίνκ ειδικά για τις rom?

 

πρέπει να προσέξω κάτι;

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...