Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ανοίγουμε μεγάλη συζήτηση και το ξέρετε... ;)

Όλοι γνωρίζουμε οτι μόνο σταθερές στο χέρι δεν είναι πλέον οι συσκευές μας τόσο λεπτές που τις έχουν κάνει...

Πολλές φορές η θήκη προσφέρει πιο άνετο κράτημα.

Όσο για το τι πληρώνεις και τι παίρνεις, γνωρίζουμε πολύ καλά πλέον όλοι μας οτι δυστυχώς ή ευτυχώς δεν ισχύει...

Την συγκεκριμένη συσκευή αν την παρουσίαζε η Samsung πχ που ήμουν fun πριν κάτω από 400Ε δεν υπήρχε περίπτωση να την πάρεις, οπότε πάλι όλα σχετικά είναι... ;)

Απλά είπα να αναφέρω για την θήκη της Spigen γιατί πραγματικά δεν έχει το παραμικρό αρνητικό και είναι και αρκετά συμμαζεμένη και από ποιότητα κατασκευής TOP!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς πάντως δύο φορές σε έξι μήνες οι χάρτες google μου κόλλησαν, δεν ενημέρωναν την τοποθεσία όσο μετακινόμουν και ο μόνος τρόπος ήταν να επιστρέψω στην εργοστασιακή έκδοση (μετά αν κάνεις αναβάθμιση στη τελευταία δουλεύει). Όταν άνοιγα την εφαρμογή έδειχνε την τρέχουσα θέση η οποία όμως μετά δεν ενημερωνόταν και αν είχα βάλει διαδρομή οι οδηγίες δείχνανε από την αρχή που κόλλησε παρόλο που είχα προχωρήσει χιλιόμετρα. Την πρώτη φορά νόμιζα ότι έφταιγε η συσκευή, την δεύτερη έκανα κατευθείαν επαναφορά και δούλεψε αν υπάρξει τρίτη θα κάνω διαγραφή των δεδομένων χρήστη γιατί μπορεί αυτό να είναι το πρόβλημα τελικά.

ok εκανα αυτο που εγραψες και ολα οκ, ευχαριστώ

Edited by milgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν βρησκει δορυφορο δεν κεντραρει δεν δειχνει διαδρομη,δεν κανει οτιδηποτε, ενω με την εφαρμογη δουλευει μια χαρα

 

Ποιά εφαρμογή; ποιό δε βρίσκει δορυφόρο; Κάνε μια προσπάθεια να εξυπηρετήσεις την συζήτηση δε μπορούμε να μαντέψουμε τι έχεις στο μυαλό σου όταν γράφεις!

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ακριβώς έχω κι εγώ.

Παρεπιπτόντως τη θήκη από που την πήρες, έχει έρθει Ελλάδα;

Γιατί εγώ την είχα αγοράσει πανάκριβα τότε από e-bay (μαγαζί Ιρλανδίας).

Την βρήκα από Κίνα μέσω eBay 12 ευρώ. Μέχρι πριν λίγο καιρό όντως είτε μέσω AliExpress φθηνά είτε από Ιρλανδία.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Υπάρχει κάποια θήκη που να κάνει το κινητό αδιάβροχο θέλω να μπορεί να μπει στο νερό και να βγάζει φωτογραφίες ή Ζητάω πολλά
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα για δεύτερη φορά με το play store. Δεν μου ενημερώνει τις εφαρμογές και δεν μπορώ να κατεβάσω καμία άλλη επιπλέον. Μενει κολλημένο στο ...ληψη.....

Γνώμες για επίλυση;

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα για δεύτερη φορά με το play store. Δεν μου ενημερώνει τις εφαρμογές και δεν μπορώ να κατεβάσω καμία άλλη επιπλέον. Μενει κολλημένο στο ...ληψη.....

Γνώμες για επίλυση;

Κάνε clear data στο store

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα κανονικά. Services,play store,account delete etc. Αλλά τελικά μάλλον ήταν από μια εφαρμογή το Sn@ptub3 που ζητούσε δικαίωμα στις συνθέτες ρυθμίσεις "Εγκατάσταση αγνώστων εφαρμογών". Μόλις το έκανα να μην επιτρέπεται τσεκαρω επαφές για συγχρονισμό και έκανε κατευθείαν. Κοίταξα και στο play store και όλα πήγαν ρολόι. Μάλλον αυτό το μπλόκαρε. Άρα προσοχή σε εξωτερικές εφαρμογές. Λύθηκε το πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Υπάρχει κάποια θήκη που να κάνει το κινητό αδιάβροχο θέλω να μπορεί να μπει στο νερό και να βγάζει φωτογραφίες ή Ζητάω πολλά

 

Οι τύπου universal

https://www.skroutz.gr/c/1518/universal-thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=αδιαβροχη+θηκη+κινητου

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Πλέον είμαι και εγώ μέλος της παρέας τους Mi A1. Το παρέλαβα με την 7.1.2. Αξίζει να κάνω την αναβάθμιση που μου έβγαλε?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Πλέον είμαι και εγώ μέλος της παρέας τους Mi A1. Το παρέλαβα με την 7.1.2. Αξίζει να κάνω την αναβάθμιση που μου έβγαλε?

 

Καλό μήνα και καλορίζικο, προχώρα άφοβα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και μου βγάζει κάτι notifications από Αndroid System για το messenger "Running over other apps"

Πώς το βγάζω

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε σε κανεναν αναβαθμιση του μαιου???

Βιάζεσαι...! Προς τα μέσα του μήνα θα βγει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τον proximity στην διάρκεια των κλήσεων, χρησιμοποιείτε Google dialer;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τον proximity στην διάρκεια των κλήσεων, χρησιμοποιείτε Google dialer;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Eγω ναι και μέχρι και τώρα έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ σε 4g. Έχει ο σύζυγος Nexus 5x ,έχουμε και 2 Q κάρτα ,αυτος όταν υπάρχει 4g συνδέεται ενώ εγω οχι.
Link to comment
Share on other sites

Eγω ναι και μέχρι και τώρα έχω θέμα.
Μπορείς να δοκιμάσεις με άλλον;

Έβαλα τον drupe έτσι για δοκιμή και νομίζω πως έχει τελείως διαφορετική συμπεριφορά. Μπορείς να το δεις;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Προσανατολίζομαι στο να αγοράσω τη συσκευή, αλλά αυτό που είδα τώρα τελευταία είναι το SAR head που είναι 1.75! Πώς το βλέπετε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ σε 4g. Έχει ο σύζυγος Nexus 5x ,έχουμε και 2 Q κάρτα ,αυτος όταν υπάρχει 4g συνδέεται ενώ εγω οχι.

 

Έχεις ενεργοποιήσει το 4G απο τον πάροχο σου; τι πάροχο έχεις;

Η σιμ είναι καινούρια;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να το ενεργοποιήσω από τον πάροχο ;! Πως γίνεται ;Σίγουρα δεν το έχω κανει. Wind έχουμε Q καρτοτηλέφωνο.

Edit:Nanosim όχι την είχα στο Samsung A5 πριν.

Edited by anemsalok
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος του A1, σαν 2η συσκευή (έχω και το LG G4)

 

Καλώς ήρθες στην παρέα

 

Τι εννοείς να το ενεργοποιήσω από τον πάροχο ;! Πως γίνεται ;Σίγουρα δεν το έχω κανει. Wind έχουμε Q καρτοτηλέφωνο.

Edit:Nanosim όχι την είχα στο Samsung A5 πριν.

 

Δες και εδώ https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/kalupsi/apolause-4g-serfarisma/

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να το ενεργοποιήσω από τον πάροχο ;! Πως γίνεται ;Σίγουρα δεν το έχω κανει. Wind έχουμε Q καρτοτηλέφωνο.

Edit:Nanosim όχι την είχα στο Samsung A5 πριν.

 

Κάλεσε στη wind την εξυπηρέτηση πελατών νομίζω το 1260 να σου ενεργοποιήσουν το 4G, αν δεν γίνεται λόγο παλαιότητας θα στείλουν αίτημα αντικατάστασης σιμ (δωρεάν) στην κοντινότερη wind σου ή όποια σε εξυπηρετεί.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...