Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους .. από σήμερα θα είμαι και εγώ στην παρέα του mi A1. Η προηγούμενη συσκευή μου ήταν το Motorola g2 2014 3g . Από την συσκευή αυτή έμμηνα απόλυτα ευχαριστημένος 3.5 χρόνια ,χωρίς να αντιμετωπίσω το παραμικρό πρόβλημα. Τώρα με το Xiaomi mi A1 κατάλαβα πόσο πίσω έμμηνα τεχνολογικά. Με το που το ανάβω και αρχίζω να το στήνω,καταλαβαίνετε τι έχω πάθει,το σαγόνι μου έπεσε στο πάτωμα λ....32 εφαρμογές να κάνουν εγκατάσταση σε χρόνο ρεκόρ για τα δεδομένα που είχα μέχρι σήμερα!!! Τα πάντα έτοιμα για χρήση , όπως τα άφησα από το Moto,στο καπάκι ενημέρωση λογισμικού 1+GB (πρέπει να έκανε περίπου ένα τέταρτο). Πιστεύω να έκανα την σωστή επιλογή για τα επόμενα 3 με 4 χρόνια.. Edited by kostasfab
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μερικές σελίδες και ομολογώ ότι δεν μπορώ να καταλάβω πολλά πράγματα..

Για ένα χρήστη απλό που δεν γνωρίζει καλά καλά τι είναι το root...έτσι όπως είναι μαμά το κινητό αξίζει; ;

Έχει fm radio? Βγάζει καλές φωτο; ; κρατά η μπαταρία του; ; με διπλή κάρτα σιμ κρατάει πολύ λιγότερα η μπαταρία του; ;

Το κινητό που έχω τώρα είναι το Samsung galaxy A5 του 2016..

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη;

Προσοχη τι κατεβαζεις, υπαρχει πολυ σαπιλα στο play store

 

Ενα χριστουγεννιατικο live wallpaper..

Σιγουρα χρειαζεται προσοχη στο τι κατεβαζεις.. και τι permissions ζητα η καθε εφαρμογη ;)

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μερικές σελίδες και ομολογώ ότι δεν μπορώ να καταλάβω πολλά πράγματα..

Για ένα χρήστη απλό που δεν γνωρίζει καλά καλά τι είναι το root...έτσι όπως είναι μαμά το κινητό αξίζει; ;

Έχει fm radio? Βγάζει καλές φωτο; ; κρατά η μπαταρία του; ; με διπλή κάρτα σιμ κρατάει πολύ λιγότερα η μπαταρία του; ;

Το κινητό που έχω τώρα είναι το Samsung galaxy A5 του 2016..

 

Για ενα απλό χρήστη είναι οτι πρέπει, σαν συσκευή έχει ράδιο αλλά δεν είναι ενεργοποιημένο μέσα απο το λειτουργικό, τραβάει καλές φώτο και ζορίζεται λίγο το βράδυ, με δύο σιμ και λίγο σκίσιμο κρατάει 2 μέρες χαβαλέ.

Η μετάβαση απο Α5 είναι σαν να τρως Ρεβίθια και να σου σερβίρουν μουσακά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi A1.

Το έχω 1 μήνα και μου έσπασε τα ούμπαλα.

Προβλήματα:

1. Αλλάζει από μόνο του την εικόνα στην ταπετσαρία της οθόνης.

2. α, Παγώνη η οθόνη, μερικές φορές σπάνια βέβαια επανέρχεται αλλά με διάφορα κολλήματα, όπως για παράδειγμα πατάς για Απενεργοποίηση φαίνεται πως προσπαθεί να την πραγματοποιήσει αλλά παραμένει στην φάση της προσπάθειας.

3. β, Παγώνη η εικόνα και δεν επανέρχεται και ενώ η οθόνη σβήνει, μετά επανέρχεται στην αρχική πιέζοντας το μπουτόν On - Off συνεχόμενα για δευτερόλεπτα να επανέλθει στην αρχική κατάσταση. Τίς περισσότερες φορές τα κολλήματα γίνονται σε εφαρμογές όπως π.χ. Instagram, Facebook και γενικότερα οτι χρειάζεται internet άσχετα αν αυτό είναι από wi-fi η Vodafone.

4. Πραγματοποίησα επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις από τις Ρυθμίσεις, τα προβλήματα μετά από ώρες ημέρα επανέρχονται.

5. Πραγματοποίησα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις πιέζοντας συγχρόνως τα μπουτονάκια Power on-off & voice Up και μετά επιλογή επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, τα προβλήματα παραμένουν.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω χθες...το δουλεψα περιπου 2 ωρες για να πεσει η μπαταρια περιπου 10%.

 

Στην αρχη επαθα ενα σοκ με το stock android αλλα το στρωσα και ολα κομπλε..

μεχρι τωρα φυσαει..

 

επισης η θηκη που μου εδωσαν δωρο, πολυ καλη σε αισθηση...

 

παμε τωρα στο κυριο ερωτημα...τι τζαμακι προστευτικο να του βαλω? εχει βαλει καποιος κατι εγγυημενα καλο απο καποια μαρκα να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

Τι τζαμάκι να βάλετε;

Κανένα, χαρείτε το κινητό όπως είναι, έχει γορίλα κ με σωστή χρήση δεν θα πάθει τίποτα.

 

Το κινητό είναι ενα πολύ καλό μπάτζετ τηλέφωνο αλλα παραμένει μπάτζετ.

Παρέλαβα χθες το Νοτε5 κινητό 3ετίας και παθαίνεις εγκεφαλικό με το πόσο δυνατότερο αλλα βέβαια ενεργοβόρο είναι συγκριτικά με το Α1.

 

Καλός ο 625 αλλα προσωπικά θα ήθελα λίγο δύναμη παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες σωστη χρηση??

 

Για παραδειγμα...εγω το φοβαμαι στο βαλε-βγαλε στο μπουφαν, που εχει φερμουαρ, μη το γρατζουνισει...

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi A1.

Το έχω 1 μήνα και μου έσπασε τα ούμπαλα.

Προβλήματα:

1. Αλλάζει από μόνο του την εικόνα στην ταπετσαρία της οθόνης.

2. α, Παγώνη η οθόνη, μερικές φορές σπάνια βέβαια επανέρχεται αλλά με διάφορα κολλήματα, όπως για παράδειγμα πατάς για Απενεργοποίηση φαίνεται πως προσπαθεί να την πραγματοποιήσει αλλά παραμένει στην φάση της προσπάθειας.

3. β, Παγώνη η εικόνα και δεν επανέρχεται και ενώ η οθόνη σβήνει, μετά επανέρχεται στην αρχική πιέζοντας το μπουτόν On - Off συνεχόμενα για δευτερόλεπτα να επανέλθει στην αρχική κατάσταση. Τίς περισσότερες φορές τα κολλήματα γίνονται σε εφαρμογές όπως π.χ. Instagram, Facebook και γενικότερα οτι χρειάζεται internet άσχετα αν αυτό είναι από wi-fi η Vodafone.

4. Πραγματοποίησα επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις από τις Ρυθμίσεις, τα προβλήματα μετά από ώρες ημέρα επανέρχονται.

5. Πραγματοποίησα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις πιέζοντας συγχρόνως τα μπουτονάκια Power on-off & voice Up και μετά επιλογή επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, τα προβλήματα παραμένουν.

 

Μου θυμιζει ενα παλιο laptop με ελαττωματικο σκληρο η ολη φαση.

Παιζει να εχει θεμα το storage της συσκευης ή καποιος controller.

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θα το κάνει, φοράει γορίλα 3.

Υπάρχουν πολλά scratch test με αντίστοιχο γυαλί.

 

Το σκεπτικό μου είναι οτι πρέπει να χαρούμε στο μέγιστο το κάθε γκάτζετ, τα κινητά μου τα κρατάω πολλά χρόνια, δεν υπάρχει λόγος να διατηρήσεις κάτι σε κατάσταση βιτρίνας οταν θα καταλήξει στο συρτάρι εκτός αν εχει κάποιος σκοπό να το πουλήσει.

 

Προσεκτική χρήση, διακριτική θήκη είναι οτι χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη motomo που μου έδωσαν ταιριάζει πολύ καλά...δεν ξέρω αν την έχετε δοκιμάσει..

 

Το τζαμάκι τώρα...το σκέφοτμαι

 

το θέμα είναι οτι δυστυχώς μου χουνε σπασει 2 φορες τζαμακια...και ενω ημουν τελειως κατα, στο προηγουμενο κινητο το ειχα μονο με τζαμακι..

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει ρε παιδιά κανείς σας τον τρόπο να αποθηκεύσουμε μία νέα επαφή στη μνήμη του τηλεφώνου και όχι στο google account; Μήπως δεν υπάρχει αυτή η επιλογή λόγω stock android και άδικα το ψάχνω;
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει ρε παιδιά κανείς σας τον τρόπο να αποθηκεύσουμε μία νέα επαφή στη μνήμη του τηλεφώνου και όχι στο google account; Μήπως δεν υπάρχει αυτή η επιλογή λόγω stock android και άδικα το ψάχνω;

 

Δεν γίνεται αδερφουλη, κινητό της Google κρατάς

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το έχω στην κατοχή μου εδώ και 10 μέρες και έφτασε η ώρα να ράψω ένα σεντόνι.

Η αγορά έγινε από τα seven με 2 χρόνια επίσημης εγγύσης infoquest στα 260 ευρώ για να αντικαταστήσει το υπερτίμιο αλλά κουρασμένο HTC One M8s (μπαταρία/βύσμα φόρτισης) και θα το κρίνω φυσικά αναλογικά με την τιμή.

 

Μιας και προερχόμουν από πολύ κομπλέ κινητό πίστευα ότι η αλλαγή που αναγκάστηκα να κάνω δεν θα μου έκανε μεγάλη διαφορά με εξαίρεση την μπαταρία. Πόσο λάθος έκανα...

Με το που το έπιασα στα χέρια μου ακόμα και αν είχα διαβάσει ήδη τα καλύτερα, κατάλαβα ότι έχω να κάνω με μια εξαιρετική συσκευή, με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

 

- Η οθόνη για μένα τουλάχιστον παραμένει ακόμα και σήμερα jaw dropping

 

- Το λογισμικό, αν και χρειάστηκε από μένα η προσθήκη μόνο ενός third party file explorer και ενός photo gallery, είναι εξαιρετικό, σφαιράτο, χωρίς κολλήματα και περιττά πράγματα. Έχεις ακριβώς αυτά που θέλεις με πολύ καλό ram managment και stability και φυσικά τα updates που για μένα είναι το πιο σημαντικό plus να ξέρω ότι ακόμα και σε 1.5 χρόνο δεν θα το ξεχάσουν και ακόμα θα το αναβαθμίζουν. Λατρεύω clean install σε windows, λατρεύω λοιπόν και το stock android. Οτιδήποτε χρειαστεί κανείς μπορεί απλά να το κατεβάσει. Αν θέλεις fancy πράγματα, κατέβασε κάποιον launcher τύπου Nova.

 

- Η μπαταρία πολύ πολύ καλή. Με κανονική χρήση βγάζει 1.5 μέρα άνετα, με δεδομένα, wifi, gps facebook, τηλέφωνα, web browsing κλπ. Σε φουλ απαιτητική χρήση και πάλι την βγάζει την μέρα. Ακόμα κατά την διάρκεια της νύχτας χάνει ελάχιστη μπαταρία. Με εξοικονόμηση ενεργοποιημένη και κλειστά δεδομένα wifi, έχασε μόνο 2 %. Αν και έχουν ακουστεί πολλά για το αν έχει fast charging ή όχι, η φόρτιση του διαρκεί κάτι λιγότερο από 2 ώρες σε 0-100% αλλά άνετα αν δεν έχεις χρόνο το βάζεις 1 ωρίτσα στο 20% και φτάνει κοντά στο φουλ. Στην φωτογραφία βλέπετε πως έβγαλε 1.5 μέρα σε ταξίδι με χρήση gps, μουσικής, facebook και κανα παιχνιδάκι να περάσει η ώρα. Δεν το πίστευα... http://puu.sh/yLVBu/d1dace76de.jpg

 

- Ηχείο μια χαρά για μονό από πλευρά ποιότητας, αρκετά δυνατό. Ακουστικό ομιλίας αρκετά ικανοποιητικό, δεν έχω χρειαστεί παραπάνω και φανταστικό ήχο στην έξοδο των ακουστικών, πραγματικά αυτό που άκουσα δεν το περίμενα. Πέρα από την ποιότητα και τα μπάσα πάει και τρομερά δυνατά, σε σημείο του να κουφένεσαι.

 

- Οι κάμερες τώρα. Το portrait mode με άφησε με το στόμα ανοικτό που δεν το περίμενα να το πάθω από κινητό σαν κάτοχος Dslr με φακό f 1.8 για bokeh. Η απλή φωτογραφία μια χαρά. Οι νυχτερινές όπως ήδη έχετε διαβάσει και το επιβεβαιώνω πάσχουν και επίσης φλας δεν μπορείς να βάλεις στο portrait mode, αλλά το manual mode έχει μεγάλη ελευθερία και μπορεί πέρα από τις καλύτερες νυχτερινές να δώσει και ένα νέο ενδιαφέρον σε αυτόν που αρέσκεται να φωτογραφίζει. Η σελφοκάμερα σε καλό φωτισμό μια χαρά, σε μέτριο απλά καλή και έχει και beautify για την ποζεριά. Το ότι δεν έχει stabilizer δημιουργεί πιο εύκολα κουνημένες φωτογραφίες, ελπίζω να κάνουν κάτι με αυτό σε κάποιο μελλοντικό update. Για βίντεο δεν έχω ασχοληθεί να πω την αλήθεια, είδα όμως ότι έχει λειτουργία slow motion και time lapse.

 

- Δαχτυλικό αποτύπωμα τέλειο, εύχρηστο γρήγορο και ακούω ότι μόλις πάρει το Oreo θα είναι ακόμα πιο γρήγορο. Ακόμα, έχει και face recognition το οποίο σε καλό φωτισμό λειτουργεί άμεσα.

 

- Όσο για την εμπειρία χρήσης, δεν κολλάει πουθενά ότι και να ανοίξεις και οτιδήποτε και αν τρέχει στο background. Οι κλήσεις είναι άψογες, το σήμα δεν με έχει προδώσει ούτε σε τούνελ και το wifi είναι καμπάνα.

 

Θέμα με τον αισθητήρα που κλείνει την οθόνη όταν το βάζεις στο αυτί που διάβαζα ότι είχαν πολλοί, δεν έχω κανένα. Βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το γεγονός ότι δεν έχω ούτε τζαμάκι ούτε ζελατίνα. Ράδιο μπορείς να ακούσεις μόνο με κολπάκι από το πληκτρολόγιο κλήσεων πατώντας *#*#6484#*#*. Ελπίζω και εδώ σε μελλοντικό update κάποια αλλαγή. Τον ντόρο γύρω από το sar τον θεωρώ υπερβολικό μιας και οι περισσότεροι δεν ξέρουμε ότι το μεγαλύτερο sar δεν σημαίνει απαραίτητα μεγαλύτερη ακτινοβολία, οπότε ψαχτήτε λίγο γιατί δεν τον θεωρώ λόγο να αποφύγει κανείς αυτή την συσκευή.

 

Τέλος, το κινητό είναι λεπτό και γλυστερό, για αυτό μια θήκη είναι must για να μην έχετε ιστορίες. Αυτή https://www.skroutz.gr/s/13161228/OEM-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-Matte-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-5X-Mi-A1.html με κάλυψε απόλυτα.

 

Tl;dr: Εξαιρετική συσκευή. Για τα λεφτά της άριστη σχεδόν σε όλα. Δεν νομίζω οτι θα βρει κανείς εύκολα κάτι τόσο καλό σε αυτά τα χρήματα. Πλήρως ικανοποιημένος με την αγορά μου και το προτείνω φουλ. Αν θέλετε την απόλυτη τελειότητα κακώς την ψάχνετε σε συσκευές των 250 ευρώ την στιγμή που υπάρχουν συσκευές μέχρι και με τα 5πλάσια. Ο καθένας ότι δίνει παίρνει. Στην συγκεκριμένη περίπτωση αυτό που παίρνεις για αυτό που δίνεις είναι εξαιρετικό. Απόλυτο value for money, 10/10, εύγε Xiaomi!

Edited by Pumbaa
Link to comment
Share on other sites

Να και ένα δείγμα για την μπαταρία του Α1

https://photos.app.goo.gl/pn1bCLp9fr4qIDjn2 https://photos.app.goo.gl/PBVljoRq1wZY40Ho1 https://photos.app.goo.gl/6DYoUxeTtTi9KWhA2

Edited by kostasfab
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτούς που ακόμα περίμεναν απ' την "πιο αργή από την καθυστέρυση" xiaomi, update Oreo πριν την καινούργια χρονιά(όταν τα παλιότερα και με χειρότερα specs gm την πήραν ήδη)... Ωραίο και φοβερό vfm το τηλέφωνο, αλλά "android 2" θα έπρεπε να λέγεται με αυτούς που το ανέλαβανc2009f590ffcb4cec2b8ba8bc8534039.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτούς που ακόμα περίμεναν απ' την "πιο αργή από την καθυστέρυση" xiaomi, update Oreo πριν την καινούργια χρονιά(όταν τα παλιότερα και με χειρότερα specs gm την πήραν ήδη)... Ωραίο και φοβερό vfm το τηλέφωνο, αλλά "android 2" θα έπρεπε να λέγεται με αυτούς που το ανέλαβανc2009f590ffcb4cec2b8ba8bc8534039.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Εγω τα ελεγα καιρο πριν, αλλα καποιοι γνωστοι "νταηδες" του forum, ελεγαν "σιγα μην στην δωσει και μια εβδομαδα μετα τα Pixels/Nexus την Oreo επειδη ειναι Android One συσκευη". Και το ξαναγραφω! Android One συσκευη και updates με οτι αυτο συνεπαγεται, εφοσον ειναι τηλεφωνα της Google, επρεπε να εχουν τις τελευταιες εκδοσεις Android πολυ πριν απο οποιονδηποτε OEM. Τελικα, βλεπουμε τα αποτελεσματα.

Ουσιατικα λοιπον η διαρκεια των updates του MiA1, θα ειναι ιδια με τις επωνυμες ναυαρχιδες των μεγαλων εταιριων και κατι επιπλεον ψιλα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τα παραπάνω σχόλια και έχω να πω πως και εγώ προσωπικά θα ήθελα και θέλω να έχει το mia1 αναβαθμίσεις όπως τα pixel της Google όντας android one phone όμως μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Με ένα κινητό στα χρήματα αυτά και με έκδοση 7.1.2 και με μηνιαία updates σε ένα βαθμό μπορώ να πω πως τηρεί το θέμα αναβάθμιση και ενημέρωση του τηλεφώνου. Επιπρόσθετα όσοι περιμένουμε/περιμένετε το Oreo οκ δεν θα αλλάξει και εντελώς τη χρήση ή την εμφάνιση του κινητού μας . Για παράδειγμα φίλος με LG G6 έχει ακόμα 7.0 έκδοση χωρίς της μηνιαίες ενημερώσεις όπως συμβαίνει και σε αρκετά τηλέφωνα πολύ πιο ακριβότερα από το δικό μας.

 

Υ.Γ. Το κινητό είναι το απόλυτο VFM κινητό έχω να πω.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τα παραπάνω σχόλια και έχω να πω πως και εγώ προσωπικά θα ήθελα και θέλω να έχει το mia1 αναβαθμίσεις όπως τα pixel της Google όντας android one phone όμως μη τα ισοπεδώνουμε όλα. Με ένα κινητό στα χρήματα αυτά και με έκδοση 7.1.2 και με μηνιαία updates σε ένα βαθμό μπορώ να πω πως τηρεί το θέμα αναβάθμιση και ενημέρωση του τηλεφώνου. Επιπρόσθετα όσοι περιμένουμε/περιμένετε το Oreo οκ δεν θα αλλάξει και εντελώς τη χρήση ή την εμφάνιση του κινητού μας . Για παράδειγμα φίλος με LG G6 έχει ακόμα 7.0 έκδοση χωρίς της μηνιαίες ενημερώσεις όπως συμβαίνει και σε αρκετά τηλέφωνα πολύ πιο ακριβότερα από το δικό μας.

 

Υ.Γ. Το κινητό είναι το απόλυτο VFM κινητό έχω να πω.

Τα μηνιαία security updates είναι πολύ σημαντικά! Κανείς δεν αμφιβάλλει για αυτό και μπράβο της που τουλάχιστον τηρεί αυτό το κομμάτι.

 

Ναι είναι ότι πιο vfm, ειδικά αν το πάρεις απ' έξω, αλλά από τη στιγμή που είναι android one συσκευή, έπρεπε να είναι και πιο γρήγορη στο κομμάτι των Android updates. Αντίστοιχες συσκευές, θαρρώ πως είναι ας πούμε πιο συνεπείς.

 

Από εκεί και πέρα σίγουρα, είναι πολύ καλή συσκευή σε όλα της.

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου λύνετε μια απορία.

Τι είναι τα rainbow effect, wet spot κλπ. ;

Let me google "wet spot" for you

 

Let me google "rainbow effect" for you

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια λειτουργική MIUI ROM με OTA updates κανονικά να του περάσω; ή ζητάω πολλά; :p
Κι εσύ πολλά ζητάς. Εκτός από την αναβάθμιση του Oreo, η xiaomi "ξέχασε" να δώσει και τον kernel, οπότε κανένας σοβαρός dev δεν πρόκειται να ασχοληθεί μέχρι να γίνει κι αυτό.

Και παρεμπιπτόντως, σχετικά με την αργοπορία σε αναβάθμιση σε Oreo, δεν έβαλα απέναντι pixel/nexus, αλλά τα φθηνά και παλιότερα gm android one, που κυκλοφορούν Ελλάδα(λογικά και οι υπόλοιπες εταιρίες που έχουν android one, και δεν κυκλοφορούν Ελλάδα, την έχουν δώσει κι αυτές). Κατά τ'άλλα, πρέπει να είμαστε χαρούμενοι που παίρνουμε security updates, αλλά δεν τηρούνται οι υπόλοιπες υποχρεώσεις του android one προγράμματος, σωστά? :P

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by hara75gr
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα ελεγα καιρο πριν, αλλα καποιοι γνωστοι "νταηδες" του forum, ελεγαν "σιγα μην στην δωσει και μια εβδομαδα μετα τα Pixels/Nexus την Oreo επειδη ειναι Android One συσκευη". Και το ξαναγραφω! Android One συσκευη και updates με οτι αυτο συνεπαγεται, εφοσον ειναι τηλεφωνα της Google, επρεπε να εχουν τις τελευταιες εκδοσεις Android πολυ πριν απο οποιονδηποτε OEM. Τελικα, βλεπουμε τα αποτελεσματα.

Ουσιατικα λοιπον η διαρκεια των updates του MiA1, θα ειναι ιδια με τις επωνυμες ναυαρχιδες των μεγαλων εταιριων και κατι επιπλεον ψιλα.

 

180€ συσκευή είναι.

 

Αν θες άμεσα updates, έχει ωραιότατο pixel με 850€, τι όχι; Τι πάει να πει είναι ακριβό; ;)

 

Το κινητό τα σπάει, για τα λεφτά του είναι κλοπή και μερικοί διυλιζετε τον κωνωπα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια πολλα!Εμενα η αποψη μου ειναι πως μετα την ενημερωση που θα γινει(πιστευω πως θα ειναι μεσα στο χρονοδιαγραμμα)θα βρουν τον δρομο τους, και οι επομενες θα γινονται κανονικα(μεσα σε δυο εβδομαδες)οπως λεει και η google.Μην ξεχνατε οπως και με τα nexus ,πρωτα αρκετες φορες πηρε το 5x και μετα απο καιρο το 6p.Το θεμα τιμης ειναι αλλο θεμα.Ειναι μια συσκευη android one και γι αυτο ειναι φθηνη.Επειδη ολα τα χρονια ειχα nexus και πηρα και το πρωτο pixel ξερω πως η google ειναι πολυ σοβαρη στα θεματα updates.Λιγο υπομονη χρειαζεται.Εγω ειμαι σχεδον βεβαιος(προσωπικη εκτιμηση) οτι μεχρι τελος Γεναρη θα εχουμε και την 8.1.Το μονο που ελπιζω να διορθωσουν ειναι η καμερα και ειδικα η μπροστινη.Κατα τα αλλα το τηλ ειναι πολυ καλο. Edited by giannis80x
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...