Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να περάσω μαύρο backround ειδικά στα settings μου την σπάει αυτή η ασπριλα

 

Και εμένα δε μου αρέσει είναι η αλήθεια αλλά όσο το έχω ψάξει το θέμα μόνο μέσω root βρήκα να μπορείς να βαλεις αλλά θεματα.ας με διαψεύσει κάποιος αν ξέρει κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δε μου αρέσει είναι η αλήθεια αλλά όσο το έχω ψάξει το θέμα μόνο μέσω root βρήκα να μπορείς να βαλεις αλλά θεματα.ας με διαψεύσει κάποιος αν ξέρει κάτι άλλο...

 

Έχεις κάνα Λίνκ ?

Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ το βίντεο και ακολουθήστε τις οδηγίες για πιο σκοτεινό θέμα, θα χρειαστεί επανεκκίνηση το τηλέφωνο για να σας βγάλει τα θέματα και ο άνθρωπος που το ανέβασε, έχει τα λινκ στη περιγραφή.

 

 

EDIT: Τα σκοτεινά θέματα είναι τα Blue-dark και Rose-black, τα υπόλοιπα απλά αλλάζουν το accent colour.

 

https://i.imgur.com/9mP5Xzc.png

https://i.imgur.com/7rh32pM.png

https://i.imgur.com/94TgX9S.png

https://i.imgur.com/8fvuwgY.png

Edited by MarkosVL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κανένας καμία ιδέα πως να μην κάνει τα δικά του όταν μιλάς κ το έχεις στο αυτί?δλδ τι εννοώ βάζει energy saver ανάβει φακό με βάζει σε λειτουργία πτήσης προφανώς κάτι πατάω με το πρόσωπο μου. Και καλά έχω μικρά αυτιά αλλα κ μεγάλα να είχα δεν δικαιολογείται...πολύ ευαίσθητη οθόνη μου φαίνεται. Τις προάλλες είχα πεταγμένο το κινητό στο αμάξι κ είχα τα ακουστικά και μιλούσα κ ένα χαρτομάντιλο ακούμπησε το mute του μικροφώνου και έλεγα τι φάση γιατί δεν με ακούνε. Ειλικρινά τρομερό κινητό για τα δικά μου δεδομένα αλλά ποτέ δεν είχα θέμα με τόσο ευαίσθητη οθόνη υπάρχει κάτι που πρέπει να ρυθμίσω για να το πάω σέρβις?
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα και τα χρόνια μου πολλά με υγεία σ όλους!

 

Αναφορικά με το εν λόγω μοντέλο, σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση από J7 2017 καθαρά και μόνο επειδή τελείωσαν τα 16gb μνήμης. Θεωρώ ότι όλα είναι της Google μέσα οπότε εφαρμογές που έχω αγορασμένες από το play store καθώς και ο κατάλογος μου θα περάσει αυτόματα από το Gmail όπως σ όλα τα Samsung που είχα. Σωστά....? Επιπρόσθετα έχω μια SD 128 Samsung Evo, θεωρείτε ότι θα έχω θέμα συμβατότητας? Και τελευταίο, ραδιόφωνο υπάρχει..?

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων για τον χρόνο σας

 

Χρόνια Πολλά και σε σένα

 

Android είναι οπότε ναι ότι έχεις αγοράσει μέσω playstore θα είναι διαθέσιμο και στο xiaomi. Και ο κατάλογος κανονικά.

 

Στο ίντερνετ γράφει ότι υποστηρίζει μέχρι 128gb οπότε θεωρώ δεν θα έχεις θέμα.

 

Όχι δεν έχει ραδιόφωνο. Αν έχεις όρεξη για root κτλ νομίζω υπάρχει λύση.

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Ράδιο έχει, απλά δεν ειναι ενεργοποιημένο.

 

Αν κανεις ροοτ μπορείς να έχεις μόνιμα fm radio με δωρεάν εφαρμογή, αν δε κανεις ροοτ υπάρχει μα ενδιάμεση λύση, αυτήν έχω εγώ τώρα... χρειαζεσαι τον nova launcher.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και σε σένα

 

Android είναι οπότε ναι ότι έχεις αγοράσει μέσω playstore θα είναι διαθέσιμο και στο xiaomi. Και ο κατάλογος κανονικά.

 

Στο ίντερνετ γράφει ότι υποστηρίζει μέχρι 128gb οπότε θεωρώ δεν θα έχεις θέμα.

 

Όχι δεν έχει ραδιόφωνο. Αν έχεις όρεξη για root κτλ νομίζω υπάρχει λύση.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Έκανα εχθές μια βόλτα στα μαγαζιά και να πω την αλήθεια μου άρεσε περισσότερο στο χέρι το redmi 5plus το οποίο είδα έχει και ραδιόφωνο... Επειδή θα πάρουμε 2... Θα ανοίξουμε το ένα και θα δοκιμάσω και την καρτουλα πριν αγοράσω το άλλο...

Την Καλημέρα μου και ευχαριστώ ξανά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δικό μου το πούλησα

Το παιδί που το πήρε του κάνει κάτι τελείως κουλό . Όταν έχει εισεχομενη κλήση ο ήχος κάποιες φορές ακούγεται από το ακουστικό όχι από το μεγάφωνο.

Όπως επίσης όταν ακούει μουσική και έχει εισερχόμενη κλήση και απάντηση όταν κλεισει ήχος της μουσικής πάει πάλι στο ακουστικό

Έχει τύχει σε κανένα άλλον ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη κομπανία.

Έχω διαβάσει τις τελευταίες σελίδες αλλά αποφάσισα επειδή μπερδεύτηκα με τις τοσες διαφορετικές απόψεις να κάνω και μια ερώτηση.

Προσπαθώντας να αποτρέψω φίλη να πάρει το samsung j7(2017) 3/16 (της αρέσει λόγω κάμερας και μπαταρίας) και να αγοράσει το συγκεκριμένο κινητό θα ήθελα να μάθω αν κανωντας τη πατεντα με τη gcam(χωρίς root) και περνώντας τη τελευταία του μαρτίου με clean install και λοιπά θα συνεχισει να παίρνει απροβλημάτιστα updates και θα έχει μπαταρία επιπέδου νουγκατ(που τόσο πολύ έχω ακουσεί να επενείται). Root,kernel, custom rom και λοιπά δεν θα γίνουν. Μια φορά θα ασχοληθώ με το κινητό και μετά τέλος. Για αυτό ρωταω ως προς τη σταθερότητα.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ το βίντεο και ακολουθήστε τις οδηγίες για πιο σκοτεινό θέμα, θα χρειαστεί επανεκκίνηση το τηλέφωνο για να σας βγάλει τα θέματα και ο άνθρωπος που το ανέβασε, έχει τα λινκ στη περιγραφή.

 

 

EDIT: Τα σκοτεινά θέματα είναι τα Blue-dark και Rose-black, τα υπόλοιπα απλά αλλάζουν το accent colour.

 

https://i.imgur.com/9mP5Xzc.png

https://i.imgur.com/7rh32pM.png

https://i.imgur.com/94TgX9S.png

https://i.imgur.com/8fvuwgY.png

 

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ αν υπήρχε η δυνατότητα να διαλέξουμε καί το χρώμα στα γράμματα αντί για μαύρο μπλέ πχ μαύρο πράσινο θα ήσουν θεός

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να αποτρέψω φίλη να πάρει το samsung j7(2017) 3/16 (της αρέσει λόγω κάμερας και μπαταρίας) και να αγοράσει το συγκεκριμένο κινητό θα ήθελα να μάθω αν κανωντας τη πατεντα με τη gcam(χωρίς root) και περνώντας τη τελευταία του μαρτίου με clean install και λοιπά θα συνεχισει να παίρνει απροβλημάτιστα updates και θα έχει μπαταρία επιπέδου νουγκατ(που τόσο πολύ έχω ακουσεί να επενείται). Root,kernel, custom rom και λοιπά δεν θα γίνουν. Μια φορά θα ασχοληθώ με το κινητό και μετά τέλος. Για αυτό ρωταω ως προς τη σταθερότητα.

 

Αν γίνει σωστά δε θα έχει πρόβλημα με update. Οι περισσότεροι που βάζοντας την 8 είχαμε πρόβλημα με μπαταρία ή αλλά στην Μαρτίου το αργότερο λύθηκαν. Αν δεν κάνω λάθος ένας μόνο παραπονέθηκε εδώ και ίσως να μη φταίει το update.

 

Πρόσεξε πάντως μη κάψεις την κοπέλα. Στη μπαταρία θα είναι μάλλον καλύτερα, στη κάμερα αρκετά ως πολύ χειρότερα αλλά κυρίως αν δε ξέρει τι να περιμένει από stock Android θα σε κυνηγάει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το δικό μου το πούλησα

Το παιδί που το πήρε του κάνει κάτι τελείως κουλό . Όταν έχει εισεχομενη κλήση ο ήχος κάποιες φορές ακούγεται από το ακουστικό όχι από το μεγάφωνο.

Όπως επίσης όταν ακούει μουσική και έχει εισερχόμενη κλήση και απάντηση όταν κλεισει ήχος της μουσικής πάει πάλι στο ακουστικό

Έχει τύχει σε κανένα άλλον ?

Όταν ανοίγεις τη κλήση ο ήχος κανονικά πάει στο ακουστικό και όχι στο μεγάφωνο, πρέπει να πατήσεις κουμπί για να πάει στο μεγάφωνο οπότε δε καταλαβαίνω πιο το πρόβλημα, μάλλον πρέπει να γίνεις πιο σαφής...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κανένας καμία ιδέα πως να μην κάνει τα δικά του όταν μιλάς κ το έχεις στο αυτί?δλδ τι εννοώ βάζει energy saver ανάβει φακό με βάζει σε λειτουργία πτήσης προφανώς κάτι πατάω με το πρόσωπο μου. Και καλά έχω μικρά αυτιά αλλα κ μεγάλα να είχα δεν δικαιολογείται...πολύ ευαίσθητη οθόνη μου φαίνεται. Τις προάλλες είχα πεταγμένο το κινητό στο αμάξι κ είχα τα ακουστικά και μιλούσα κ ένα χαρτομάντιλο ακούμπησε το mute του μικροφώνου και έλεγα τι φάση γιατί δεν με ακούνε. Ειλικρινά τρομερό κινητό για τα δικά μου δεδομένα αλλά ποτέ δεν είχα θέμα με τόσο ευαίσθητη οθόνη υπάρχει κάτι που πρέπει να ρυθμίσω για να το πάω σέρβις?

 

Σβήσε την οθόνη πριν το βάλεις στο αυτί σου (power button). :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

Όταν ανοίγεις τη κλήση ο ήχος κανονικά πάει στο ακουστικό και όχι στο μεγάφωνο, πρέπει να πατήσεις κουμπί για να πάει στο μεγάφωνο οπότε δε καταλαβαίνω πιο το πρόβλημα, μάλλον πρέπει να γίνεις πιο σαφής...

 

Ο ήχος κλήσης φίλε πάει στο ακουστικό όχι ο ήχος από τον συνομιλητή

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ αν υπήρχε η δυνατότητα να διαλέξουμε καί το χρώμα στα γράμματα αντί για μαύρο μπλέ πχ μαύρο πράσινο θα ήσουν θεός

 

Δε ξέρω αν έχει φτιάξει κάποιος άλλος θέματα για το τηλέφωνο πέραν αυτού που έβαλε το βίντεο ή αν έχει άλλα. Αν πάρει κάτι το μάτι μου για το συγκεκριμένο που λες θα το πω.

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος κλήσης φίλε πάει στο ακουστικό όχι ο ήχος από τον συνομιλητή

Κάποιες εφαρμογές καταγραφής περιεχομένου κλήσεων προσπαθούν να αλλάξουν το audio routing για να καταγράψουν την κλήση και τα κάνουν χάλια, αλλά η αλήθεια είναι ότι αυτό δε το έχω ξανακούσει.

 

Επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και να μην εγκαταστήσει οτιδήποτε περίεργο για να δει αν το κάνει θα πρότεινα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παληκαρια...μια ερωτηση....ενω εχω κλειστα τα δεδομενα και μου τρωει απο την καρτα...πως γινεται αυτο ρε παιδια?...ποια ρυθμιση χρειαζεται?

ευχαριστω

Edited by parkakias
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρό πρόβλημα. Ενώ έχω κανονικά ίντερνετ μπαίνω σε site και τα λοιπά όταν μπαίνω στο play store δεν μου κάνει ενημέρωση τις εφαρμογές και όταν πάω να κατεβάσω καμία καινούργια μένει στην λήψη συνέχεια. Ξέρει κανείς τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παληκαρια...μια ερωτηση....ενω εχω κλειστα τα δεδομενα και μου τρωει απο την καρτα...πως γινεται αυτο ρε παιδια?...ποια ρυθμιση χρειαζεται?

ευχαριστω

 

Να ρωτήσω στη τύχη, έχεις wind?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω στη τύχη, έχεις wind?

 

Αν δεν απατωμαι, και σε μενα χρεωνε δεδομενα ενώ τα ειχα κλειστα με wind. Σε άλλο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρό πρόβλημα. Ενώ έχω κανονικά ίντερνετ μπαίνω σε site και τα λοιπά όταν μπαίνω στο play store δεν μου κάνει ενημέρωση τις εφαρμογές και όταν πάω να κατεβάσω καμία καινούργια μένει στην λήψη συνέχεια. Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση την cache της εφαρμογής play store.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση την cache της εφαρμογής play store.

 

Έκανα τα πάντα σχετικά με το play store αλλά τίποτα μέχρι που έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, στη παρεα!

 

Προερχομενος απο oneplus 5t ( το εδωσα λογω αναγκης ) κ αγοραζοντας σε τοσο χαμηλη τιμη το A1 απογοητευτηκα πληρως κυριως αναφορικα με το ποσο smooth ειναι η συσκευη. Αρκετα lag κ σ nougat και σ oreo ***

 

Προσωπικα - και επειδη διαβαζω τα οσα αρνητικα γραφετε για τις custom rom - βρηκα λυση στην Lineage os 15.1 // εξαιρετικη εμπειρια και εξαιρετικη μπαταρια χωρις κανενα drain

 

Θεωρώ μεγαλο fail της xiaomi αυτο που εκανε με το androidone οταν το MIUI ειναι πραγματικο τοσο ομορφο κ εχει τοσους fans εκει εξω.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις το πιο γρήγορο και το πιο smooth τηλέφωνο που κυκλοφορεί μετα τα pixel,με μια συσκευή των 200€..Δεν νομίζω οτι υπάρχει σύγκριση καν σε κανένα σημείο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...