Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Me katalavaineis tote file mou!!! :cool:

 

 

Kanena problhma.

 

opws tha lege kai p Nervus.......sto thema mas! :rolleyes:

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.mobile-review.com/forum2/showthread.php?t=26345

 

Νέες φωτογραφίες του 8800!

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Paidia opws kai na xei einai poli akribo kai o monos logos gia na to xei kapoios einai gia na poulaei mouri!!!tipota allo!!!Ap tin alli blepw oti mallon eimai i eksairesi ston kanona!Apo tote pou arxisa na douleuw mallon ektimw perissotero ta xrimata ap oti prin pou ta ebaze o mpampas!!Kaka ta psemmata 750 euroeinai i asfaleia kai ta service tou autokinitou mou gia ena xrono kai i benzini mazi isws!!!!An to doume apo auti ti skopia isws ginetai pio antilipto kata poso aksizei ta lefta auta to 8800!!Ektos kai an exoume tin timi na milame me megaloepixirimaties mesa edw opote tha ithela kai poli na tous gnorisw!! :D :D

Na ste oloi kala paidia kai na poume kai ena euxaristw stous moderator kai opious allous frontizoun na mas kratoun apolita enimerwmenous

 

me ektimisi

Dimitris

Link to comment
Share on other sites

Πώς είπατε? 750? Πάνε καλά?

Ούτε κάρτα μνήμης δεν παίρνει..

Από τα handsfree "καρφί" που παίρνει να υποθέσουμε ότι θα έχει μονοφωνικό mp3? Τώρα θα μου πείτε κάποιος που αγοράζει ένα τέτοιο τηλέφωνο, σιγά μην το πάρει για να ακούει τραγουδάκια

τι σχέση έχει το καρφί με τον μονοφωνικό ήχο ????

δηλαδή το p900 της sony ericsson έχει μονοφωνικό ήχο?

ή το qtek s100 ??

 

η nokia το λέει καθαρά : έχει music player ,αυτό στην γλώσσα της σημαίνει stereo mp3-aac playback .

χωρίς κάρτα μνήμης βεβαια είναι πρακτικά άχρηστο αλλα τι να κάνουμε?

κάποιος πρέπει να αγοράσει και το 6230i ,μην μείνει και αυτό παραπονεμένο! :lol:

 

όσο για το κόστος τις συσκευής ,μια χαρά είναι ...ο λεφτάς θα το πάρει , δεν θα το πάρει ο κάθε μπατιρακος!!

.. τουλάχιστον οι κατασκευαστές γι αυτούς το προορίζουν, δεν μπορείς να τους κατηγορήσεις σ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

To an 750 eurw einai polla i liga einai stin proswpiki krisi tou kathenos.Thema protairewtitwn einai kai thema xrimatwn genikotera.To kinito proorizetai eite gia leftades,eite gia sullektes kai porwmenous.Eite kai gia ta duo mazi.

Kserei kaneis pote erxetai Ellada-an den exei erthei...Kai an thewreitai diadoxos tou 8910?

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα καμια πρόθεση να προσβάλω κάποιον.

Κάποιος που πληρώνει με τα λεφτά του μπαμπά του δεν έχει λόγο να αισθάνεται προσβεβλημένος γιατί απλά ανέφερα την πραγματικότητα.

Κάποιος που βγάζει τα λεφτά του με τον ιδρώτα του πάλι δεν έχει λόγο να αισθάνεται θιγμένος γιατί δεν αναφέρομαι σε κείνον.

 

Γενικά θα έλεγα πως όποιος έχει τη μίγα μιγιάζεται....

 

Το ότι χρησιμοποίησα τρίτο ενικό ΔΕΝ σημαίνει ότι αναφέρθηκα σε κάποιον συγκεκριμένο. Απλά σχολίασα την αναφορά σχετικά με την "άνεση" κάποιων να τα "σκάνε"..

Η αποψή μου γενικά συνοψίζεται σε 1 πράγμα:

Το κινητό είναι ακριβό (έστω και για μούρη).

 

Αν παρ'όλα αυτά κάποιος αισθάνεται ότι η σύνταξη της άποψης μου συνιστά "καρφί" για εκείνον προσωπικά τότε ας δεχτεί μαζί με τη συγνώμη μου και την πιθανότητα να μην κατάλαβε το νόημα λόγω εσφαλμένης διατύπωσης.

 

Αυτα ...

 

Κατά τα άλλα ελπίζω σε κάποιο άλλο 8XXX κινητό για κάτι καλύτερο. Νομίζω προς είναι και 1-2 άλλα που πρόκειται να βγούν. Ετσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα τηλεφωνο ειναι...Αυτο δεν προοριζεται για τους "κοινου θνητους" αλλα για τους 8χχχ users.

Αρκετα καλα σπεκς.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

παντως χαιρομαι που συνεχιζουν τη σειρα 88,πραγματικα ειναι σειρα ποθ λιγοι θα προτιμησουν αλλα αξιζει μονο και μονο για τη ποιοτητα τους

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

paidia h alithia einai oti isws perimename kati pio omorfo.omws parola ayta h nokia katafere na toy dosei ena styl monadiko pali

to thewrw anamenomena axio diadoxo toy 8910i

 

kai tha pw kai egw gia allh mia fora oti safws to khno poy apeythinete de tha to noiaxei katholoy an exei 60 h 100 mb gia mp3 h 0,5 h 1 mpixels camera ktl

 

to mono poy tha koitaxw einai h aytonomia h atzenta kai to phonebook ,tipota allo de me noiazei

 

ta 750 einai sigoyra polla(mias kai sigoyra kapoy ekei tha bgei oso kai an de theloyme na to pistepsoyme) opws htan polla gia kathe montelo 8xxx

 

aytos poy tha to flertarei omws tha ta dosei sigoyra

 

exw klapsei lefta gia para pola kinhta to 8910i einai to mono kinhto poy den eklapsa pote, etsi tha ginei kai me ayto

.................................................!
Link to comment
Share on other sites

an deite sto episimo site, tha prosexete oti h syskeyasia einai full

 

me bash fortiseis, thikh , handsfree kai an deite kalytera tha prosexete oti dipla ston typo ths mpatarias exei (2) ...mhpws erxete me dyo mpataries???

...eyprosdekto!!!

 

exw skasei apo agwnia.

kai na fantastite oti extes paraligo na parw to v3 alla eixan elipsh, o theos to ekane

.................................................!
Link to comment
Share on other sites

Thanks morfeas-dsl- . :)

Oρισμενα σημεια τα οποια ξεχωριζουν :

  • stainless steel body - Weight: 137 g
  • unique pop-up mechanism
  • display - protected by scratch-resistant glass-262,000 colors-208x208 pixels resolution.
  • 0.5 MP camera :( ,θα μπορουσαν καλυτερη
  • Mobile 3D Graphics API (JSR-184)
  • Shared Memory for Storage: 52 MB
  • FM radio -digital music player
  • price:750 Euro

episis 3exorizi gia :

1- den perni mmc

2-arketi men ala oxi epektasimi mnimi

3- tou foresan .5 mp camera kai oxi 1.3.

4- tsoxteri timi

to vriskw omorfo men ala me poles elipsis..

anyway nokia ine ti na perimene kanis ;)

Link to comment
Share on other sites

kati akoma pou den to exei anaferei kapios edomesa ! mipos kserete poso SAR 8a eixei to kinito mias kai h sira 8... exei xamilo SAR ?

 

Ειναι νωρις ακομα φιλε μου για να ξερουμε καποια επισημη sar Value του κινητου.Η Nokia δεν συνηθιζει να τα δινει απο τοσο νωρις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί κάνετε ένα λάθος. Τα κινητά της σειράς 8 ποτέ δεν ξεχώριζαν για τα χαρακτηριστικά τους. Είναι κίνητά που τα αγοράζουν όσοι δίνουν σημασία σε άλλα πράγματα, όπως ποιότητα κατασκευής, υλικά και άλλα. Επίσης όσοι τα αγοράζουν δεν ασχολούνται πολύ με το πόσο κοστίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να θεωρώ πως η όψη του είναι πολύ πίσω σε σχέση με το 8910(i) (και γιατί όχι το 8850), οι δυνατότητες του σε συνάρτηση με την κατηγορία & κοινό που απευθύνεται είναι επιτέλους ικανοποιητικές, το πακέτο που αγοράζεις είναι αρκούντως πλούσιο, και η τιμή του στα γνωστά, παραδοσιακά, πλαίσια της σειράς.

 

Από εκεί και πέρα, στέκομαι στην αρχική παρατήρηση της όψης του, η οποία θα μπορούσε να ήταν πολύ πιο προσεγμένη ειδικά όσον αφορά το καπάκι του, όπου παρά είναι ελλειψοειδής για το εικαστικό μου κριτήριο.

 

Συνεπώς εμμένω στο ότι το Motorola «Raz» αλλά και τα παλαιότερα 8xxx ήταν ανώτερα σε design..

 

Από εκεί και πέρα, όσοι «πιστοί προσέλθετε» :)

 

Υ.Γ.

1. Μιας και έγινε μεγάλος λόγος για το κόστος απόκτησης της συσκευής, η άποψη μου είναι απλή, (μιλάω γενικά και δεν απευθύνομαι σε κανέναν) εφ’ όσον σου αρέσει και έχεις την χρηματική δυνατότητα αγόρασε την και μην δικαιολογείσαι πουθενά, το οικτρό κατά την γνώμη μου είναι να μην σου αρέσει πραγματικά και να την αγοράζεις μόνο για το «δήθεν» image σου (πράγμα που σημαίνει δηλαδή ότι είσαι τόσο άθλιος ή άθλια που έχεις ανάγκη μια συσκευή για να βοηθηθείς στις διαπροσωπικές σου σχέσεις) από την άλλη πλευρά όμως εάν νιώσεις καλύτερα, γιατί όχι; ..

 

2. Παραδοσιακά αυτή η σειρά έχει από τα χαμηλότερα SAR..

 

Αυτά!

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται, δυστυχώς, αυτός θα είναι ο συνεχιστής της σειράς 8ΧΧΧ της Νόκια. Όντως δε θεωρώ ότι οι δυνατότητες (κάρτες μνήμης κτλ) είναι από τα χαρακτηριστικά αυτής της σειράς. Πάντα, όμως, τα μοντέλα της σειράς 8ΧΧΧ είχαν πολλές σχεδιαστικές και κατασκευαστικές καινοτομίες, πράγμα που εδώ απουσιάζει. Όλοι περίμεναν με αγωνία (μέσα σε αυτούς κι εγώ) κάτι εντυπωσιακό, καινοτόμο ή τουλάχιστον εμπνευσμένο.

Η συσκευή κατέληξε να μην είναι τίποτα το ιδαίτερο τελικά. Πραγματικά, θεωρώ το όλο project αποτυχημένο.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Νέες φωτογραφίες του 8800:

 

http://www.mobileburn.com/gallery.jsp?Id=1288&source=SIDEBAR

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ας μη το κρινουμε απο τις φωτος και μονο καλυτερα να ερθει πρωτα παντως εμενα μου αρεσει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ας μη το κρινουμε απο τις φωτος και μονο καλυτερα να ερθει πρωτα παντως εμενα μου αρεσει

 

 

Απορώ αν υπάρχει 1 μόνο ένα τηλέφωνο που δεν σου αρέσει και δεν θέλεις να το αποκτήσεις.

 

:lol: :lol: :lol: :w00t: :w00t: :w00t:

 

Και εμένα μου αρέσει πολύ η σχεδίασή του!

 

Ακόμα, κάμερα 0,5MP τι κάμερα είναι αυτή;

cmos? Δεν έχω ξαναδεί τέτοια ανάλυση σε κινητό!

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα τηλεφωνο ειναι...Αυτο δεν προοριζεται για τους "κοινου θνητους" αλλα για τους 8χχχ users.

Αρκετα καλα σπεκς.

Nai,exei polla kala specs,alla mono 64 MB mnhmhs xoris dynatothta epektashs ths.Ayto apotelei shmantikotato meionekthma toy kinhtoy.

Ayth h elleipsh den tha epitrepsei stoys xrhstes toy kinhtoy na ekmetalleythoyn sto epakro to stereofoniko MP3...

Link to comment
Share on other sites

Lete na vgei kai i ?Giati me to pou pira to 8910,se 3-4 mines na sou kai to 8910 :P:P

 

Δεν το νομιζω φιλε μου ,δεν νομιζω να λειπει κατι απο το κινητο

(αν εξαιρεσεις την καρτα μνημης ή την καμερα ,που ισως θεωρουνται ελλειψεις ).

Ομως ,κανεις δεν μπορει να ειναι βεβαιος με την νοκια :alien:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia an de kanw lathos anamenetai na kikloforisei ellada peri ta mesa maiou swsta????

proswpika to tilefwno mou aresei paaara poli oso gia ta specs pou tou leipoun px epektasimi mnimi nomizw ta atoma pou theloun na to apoktisoun den endiaferontai kai toso gia aytes tis elleipseis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...