Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς ένα B&O V30 συν την oled οθόνη συν την καλύτερη αυτονομία θα σου μείνουν και λεφτά αφού είναι πιο φθηνό αυτή τη στιγμή από το G7

 

Όλα τα v30 είναι Β&Ο? Ποια έκδοση είναι αυτή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλα τα v30 είναι Β&Ο? Ποια έκδοση είναι αυτή
Και εμένα b&o λέει πίσω!

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα b&o λέει πίσω!

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

Από που το αγόρασες? Ποια έκδοση είναι?Μήπως είναι το dual?

και κάτι άλλο...αξίζει η αναβάθμιση από το lg g6 μόνο για την μεγαλύτερη οθόνη και την καλύτερη μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Από που το αγόρασες? Ποια έκδοση είναι?Μήπως είναι το dual?

και κάτι άλλο...αξίζει η αναβάθμιση από το lg g6 μόνο για την μεγαλύτερη οθόνη και την καλύτερη μπαταρία?

 

αξιζει η αναβαθμιση μονο για την καλυτερη καμερα..

για μενα αυτο και μονο ειναι λογος, χωρια την μπαταρια, χωρια την πολυ καλυτερη αποκριση.

Κατα τα αλλα ολα ειναι b&o νομιζω τα single sim, για dual δεν ξερω αλλα δεν εχεις εγγυηση και δεν ξερω αν αξιζει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αξιζει η αναβαθμιση μονο για την καλυτερη καμερα..

για μενα αυτο και μονο ειναι λογος, χωρια την μπαταρια, χωρια την πολυ καλυτερη αποκριση.

Κατα τα αλλα ολα ειναι b&o νομιζω τα single sim, για dual δεν ξερω αλλα δεν εχεις εγγυηση και δεν ξερω αν αξιζει.

 

Σας ευχαριστώ όλους. Αν και μου αρέσει πάρα πολύ το LG G6 θα το δώσω δώρο στη γυναίκα και θα πάρω το v30 σε ασημί χρώμα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φανταστικο το ασημι.. γενικα μονο καλα λογια εχω να πω για το κινητο αυτο, αν εξαιρεσεις το θεματακι που εχω με τη μπαταρια, που λογικα θα λυθει απλα θελει να σε παιδεψει λιγο! :P
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι φανταστικο το ασημι.. γενικα μονο καλα λογια εχω να πω για το κινητο αυτο, αν εξαιρεσεις το θεματακι που εχω με τη μπαταρια, που λογικα θα λυθει απλα θελει να σε παιδεψει λιγο! :P

 

Για το wifi θα πας στην ρύθμισή του δηλ...wifi---->wifi για προχωρημένους και θα τικάρεις να κλείνει το wifi στη διάρκεια του ύπνου. Πιστεύω ότι αυτό θα είναι.

Επίσης για το g6 έκανα αυτό και είδα αρκετή διαφορά δοκίμασέ το στο V30 αν δουλεύει. Το ανέβασε ένα παληκάρι στο νήμα για το g6 σελ 299. Αν δεν το πάρει βάλε αντί για *870# το *930# στο αντίστοιχο πεδίο.

Λοιπόν, πάτε στον dialer του τηλεφώνου και γράφετε *#546368#*870#

Θα εμφανιστεί ένα κρυφό μενού.

Πας στο "SVC Menu"

3) Μετά στο "LDB"

4) ΒΓΑΖΕΙΣ το τικ στο "enable" LDB setting. Θα λέει μετά "MLT will not run after booting.

 

Δεν κλείνεις ακόμα το κρυφό μενού!

 

Πατάς πίσω και πας ξανά στην λίστα!

Πας στα Log Services

Κάνεις το ίδιο και στα 2

 

Πατάς νια φορά πάνω στο πρώτο (log enable AP+CP) και σου λέει ένα warning κατανάλωσης! Mε λίγα λόγια σου λέει πως η ΉΔΗ ενεργοποιημένη επιλογή σου τρώει μπαταρία. Έλεος δηλαδή. Πατάς ΟΚ και μετά ΞΑΝΑπατάς το ίδιο και θα προσέξετε από κάτω, πως όλα τα log γράφουν disable.

Μετά κάνεις ακριβώς το ίδιο και για το άλλο log enable (AP only)

 

Στο ίδιο μενού, πας παρακάτω και κάνεις delete log files , πατάς οκ και μετά delete modem log files και πάλι οκ.

 

Αυτό ήταν, exit menυ κάνεις και μια επανεκκίνηση και όλα κομπλέ! Καινούργιο τηλέφωνο.

 

Αν ψάξετε τι είναι το LDB και αν είναι ασφαλές να το απενεργοποιήσουμε, να ξέρετε πως είναι απλά μια κρυφή υπηρεσία της lg που έχει ενεργοποιημένη για να καταγράφει απλά χωρίς να το ξέρεις, χωρίς να έχει άδεια γι' αυτό. Καταναλώνει άδικα δηλαδή μπαταρία χωρίς λόγο και χωρίς να το ξέρεις!

What is this MLT? A hidden application installed by LG that tracks specific user information.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παρέλαβα το κινητό. Εχω τον εξής προβληματισμο: Με το που το άνοιξα μου ζήτησε να κάνω μεταφορά δεδομένων από την παλιά μου συσκευή κάτι που επέλεξα αντί να το ξεκινήσω σαν καινούρια συσκευή. Όμως αυτό άρχισε να κατεβάζει αυτόματα όλες τις εφαρμογές μου σου το playstore ενώ παράλληλα μου έβγαλε ειδοποίηση για ενημέρωση λογισμικού σε 8.(είναι στην 7 ακόμα). Σκέφτομαι αν είναι προτιμότερο να μην του κάνω hard format πρώτα και να περάσω το την αναβάθμιση αλλά αναρωτιέμαι αν θα μου ξαναδώσει την ευκαιρία να συγχρονίσω κατευθείαν τις εφαρμογές μου η θα πρέπει να τις περάσω πάλι μια μια

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παρέλαβα το κινητό. Εχω τον εξής προβληματισμο: Με το που το άνοιξα μου ζήτησε να κάνω μεταφορά δεδομένων από την παλιά μου συσκευή κάτι που επέλεξα αντί να το ξεκινήσω σαν καινούρια συσκευή. Όμως αυτό άρχισε να κατεβάζει αυτόματα όλες τις εφαρμογές μου σου το playstore ενώ παράλληλα μου έβγαλε ειδοποίηση για ενημέρωση λογισμικού σε 8.(είναι στην 7 ακόμα). Σκέφτομαι αν είναι προτιμότερο να μην του κάνω hard format πρώτα και να περάσω το την αναβάθμιση αλλά αναρωτιέμαι αν θα μου ξαναδώσει την ευκαιρία να συγχρονίσω κατευθείαν τις εφαρμογές μου η θα πρέπει να τις περάσω πάλι μια μια

 

Άποψη μου, το στήνεις ως νέα συσκευή, κάνεις αναβάθμιση σε 8,θα κάνεις ξανά ως νέα γιατί μπορεί να σου βγάλει και άλλη αναβάθμιση, και ίσως και τρίτη, όταν τελειώσει με αυτές που είναι συστήματος κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακων και στήσε το με τον τρόπο που πήγες τώρα αν και εγώ θα το έστηνα ως νέα..καθώς αν πας playstore στην δεξιά καρτέλα σου δείχνει ποιες είναι οι εφαρμογές που έχεις κατεβάσει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Περνάω τις αναβαθμίσεις ακόμα. Αξίζει τον κόπο να κατεβάσω την ανάλυση θα δω διαφορά στην μπαταρία;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς λινκ με τη καλυτερη Gcam, που να υποστηρίζει και τη Wide Camera?

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περνάω τις αναβαθμίσεις ακόμα. Αξίζει τον κόπο να κατεβάσω την ανάλυση θα δω διαφορά στην μπαταρία;

 

Προσωπικά αφού δεν βλέπω διαφορά στην υψηλή ανάλυση τη ρίχνω.. Έχω βάλει δίπλα δίπλα ίδια κινητά (πχ s8) με ίδιες εικόνες κλπ και δεν είδα καμία διαφορά, άρα το έχω στο fhd ώστε ααααν υπάρχει κάποιο κέρδος στην αυτονομία να το έχω. Στις 6" δε νομίζω ότι βλέπει κανείς διαφορές

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς λινκ με τη καλυτερη Gcam, που να υποστηρίζει και τη Wide Camera?

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

κατεβασα και δοκιμασα και τις 7 που βρηκα, ολες κατι προβλημα μου εκαναν.. αλλη δεν εμπαινε στη wide, αλλη δεν εμπαινε στη gallery καμια δεν μου δουλεψε σωστα 100%.. οποτε εμεινα με τη stock..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα και δοκιμασα και τις 7 που βρηκα, ολες κατι προβλημα μου εκαναν.. αλλη δεν εμπαινε στη wide, αλλη δεν εμπαινε στη gallery καμια δεν μου δουλεψε σωστα 100%.. οποτε εμεινα με τη stock..

 

και εμενα με ενδιαφερει αν και μη νομιζεις οτι κανει κανα θαυμα.

Αν εχεις ορεξη να ψαξεις, οι πιο παλιες που δεν ηταν 2 σε 1 με 2-3 ρυθμισεις παιζουν σωστα, εγω δεν το ειχα καταφερει αλλα ο φρεντυ νομιζω ειχε βρει ακρη..

αν μας βλεπει να μας δωσει τα φωτα του

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με ενδιαφερει αν και μη νομιζεις οτι κανει κανα θαυμα.

Αν εχεις ορεξη να ψαξεις, οι πιο παλιες που δεν ηταν 2 σε 1 με 2-3 ρυθμισεις παιζουν σωστα, εγω δεν το ειχα καταφερει αλλα ο φρεντυ νομιζω ειχε βρει ακρη..

αν μας βλεπει να μας δωσει τα φωτα του

 

Καποιες που δοκιμασα παντως, η photos που εβγαζα σε 100% jpg, ηταν 6-7-8 mb.. ενω στη stock ηταν 4-5mb.. κατι εξτρα θα εχει σε πληροφοριες λογικα :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω βρηκα αυτην εδω και μου δουλεψε καλα σχετικα.

Εχει και portrait selfie , και κανει δουλεια.

Πιο καθαρη και sharp εικονα γενικα.

 

cstark27, 2018-09-13

 

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-cstark27/

Link to comment
Share on other sites

Καποιες που δοκιμασα παντως, η photos που εβγαζα σε 100% jpg, ηταν 6-7-8 mb.. ενω στη stock ηταν 4-5mb.. κατι εξτρα θα εχει σε πληροφοριες λογικα :p

Δες σε τι ανάλυση είναι ρυθμισμένη να τραβάει η stock και σε κάθε περίπτωση να μην ήταν σε wide.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με ενδιαφερει αν και μη νομιζεις οτι κανει κανα θαυμα.

Αν εχεις ορεξη να ψαξεις, οι πιο παλιες που δεν ηταν 2 σε 1 με 2-3 ρυθμισεις παιζουν σωστα, εγω δεν το ειχα καταφερει αλλα ο φρεντυ νομιζω ειχε βρει ακρη..

αν μας βλεπει να μας δωσει τα φωτα του

Εγώ έχω αυτήν η οποία Δεν είναι 2 σε ένα αλλά 2 μονές!

Στο πρόσφατο ταξίδι έβγαλα 40gb φωτο

Δουλεύει μια χαρά , κάτι απενεργοποίησα στις ρυθμίσεις μέσα το οποίο το έγραφαν στα σχόλια στο xda για να παίζει σωστά

Θεωρώ ότι έχει καλύτερα αποτελέσματα απ την στοκ53b460a4496efc4e66a5828dd86c7f36.jpg

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη gcam κάμερα είναι του cstark ο οποίος ασχολείται μόνο με lg και τελευταία με το v30 που ειναι και προσωπικό του τηλέφωνο.

Απλά θέλει την 3.8 stable και να σεταριστεί σωστά από τις ρυθμίσεις τις κάμερας. Εγώ ως τώρα στο g6 σχεδόν πάντα με αυτήν βγάζω.

Υπάρχει σε κανονική και wide περνάμε και τις δύο και τους δίνουμε δικαιώματα.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη gcam κάμερα είναι του cstark ο οποίος ασχολείται μόνο με lg και τελευταία με το v30 που ειναι και προσωπικό του τηλέφωνο.

Απλά θέλει την 3.8 stable και να σεταριστεί σωστά από τις ρυθμίσεις τις κάμερας. Εγώ ως τώρα στο g6 σχεδόν πάντα με αυτήν βγάζω.

Υπάρχει σε κανονική και wide περνάμε και τις δύο και τους δίνουμε δικαιώματα.

 

Την έχεις σε λίνκ μαζί με ρυθμίσεις να δούμε τι κάνει ? Δε με πειράζει να είναι παλιά αρκεί να δουλεύει σωστά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις σε λίνκ μαζί με ρυθμίσεις να δούμε τι κάνει ? Δε με πειράζει να είναι παλιά αρκεί να δουλεύει σωστά
https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=76838244&postcount=851

 

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Θα τις δοκιμάσω μετά. Θέλουν καμία ειδική ρύθμιση ? Δεν γράφει κάτι εκεί..αλλά μήπως θέλει κάτι να παίξει σωστά ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...