Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα παιδια η gcam ενω δείχνει φοβερα αποτελεσματα πολλες φορες σε εξωτερικούς χωρους εσωτερικά με φωτισμο δωματιου κτλ αλλοιώνει τα χρώματα αυτο δεν λετε με λιγα λογια πανω ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι προβλήματα έχετε με την Gcam ρε παίδες?

Λεω να τη βάλω, εν όψη ταξιδιού, αλλα μη μου σπάσει τα νεύρα εκει.......

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα έχετε με την Gcam ρε παίδες?

 

Λεω να τη βάλω, εν όψη ταξιδιού, αλλα μη μου σπάσει τα νεύρα εκει.......

Του Cstarks την κλασική 5.1.018 V4.2 t3 . Έβγαλα το καλοκαίρι κοντά 2000 φωτο σε ταξίδι .

 

Αν θες nightsight πάλι του Cstarks που βγήκε NoHex 6.1.021 28/12 φαίνεται σταθερή , την έχω 10 ημέρες χωρίς κρασαρισμα ρυθμίσεων η άλλο . Βέβαια πάλι έχει πρασινιλα η σελφι με nightsight αλλά δεν με ενδιαφέρει.

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-cstark27/

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Το v40 εκανε εμφάνιση πριν λιγες μερες στο αμαζον της ινδιας με περίπου 620€ - 630€. Φανταζομαι μεσα στον μηνα η τον επόμενο, θα σκάσει μύτη και Ευρώπη.Να δουμε σε ποια τιμη !! Και αν επηρεαστεί και η τιμη του v30!! Edited by DarthStergius

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

κατεφτασε και στα πατρια εδάφη με τιμη εναρξης 768 :(
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Βαστα, σε κανα 6μηνο θα το παρουμε χάφ πραις!!! :p

να δουμε κιολας πως θα παει η ευρωπαϊκή συσκευη, απο αμερικα λεγονται καλα λόγια μεχρι τωρα χωρις πολλα προβλήματα

( και μεταχειρισμένα υπαρχουν ηδη με 350$ )

Παντως παλι καλα που δεν εσκασε στο χιλιαρικο που λεγοταν αρχικά

Edited by DarthStergius

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ φοβάμαι ότι το v30 θα σταματήσει να έρχεται απλά. Το 40αρι δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον εχει το 30 ισως ναι, αλλα οποιος εχει παλια συσκευη και περιμένει λιγακι να πεσει η τιμη, πιστεύω ειναι αρκετα ολοκληρωμένο "πακετο" ( αν εξαιρέσεις την ελλειψη στερεο ηχείων για όποιον τα χρειαζεται )

Βεβαια πέφτει και η τιμη του note 9 τελευταια οποτε ειναι ενα θεμα τι να διαλέξεις σε αυτα τα χρήματα ( ειμαι και εγω υποψήφιος αγοραστής)

Παντως γεγονός ειναι πως η ανακοίνωση του v50 και η κυκλοφορία στην Ευρώπη και Ασία του v40, βάζουν "ταφοπλακα" στο v30 :(

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον εχει το 30 ισως ναι, αλλα οποιος εχει παλια συσκευη και περιμένει λιγακι να πεσει η τιμη, πιστεύω ειναι αρκετα ολοκληρωμένο "πακετο" ( αν εξαιρέσεις την ελλειψη στερεο ηχείων για όποιον τα χρειαζεται )

Βεβαια πέφτει και η τιμη του note 9 τελευταια οποτε ειναι ενα θεμα τι να διαλέξεις σε αυτα τα χρήματα ( ειμαι και εγω υποψήφιος αγοραστής)

Παντως γεγονός ειναι πως η ανακοίνωση του v50 και η κυκλοφορία στην Ευρώπη και Ασία του v40, βάζουν "ταφοπλακα" στο v30 :(

 

Για μένα αν έχεις τα λεφτά πας σε άλλο... Το 40αρι έχει μικρότερη γωνία λήψης στην ultra wide, μικρότερη μπαταρία και έναν επεξεργαστή που απλά είναι πιο ψηλά χρονισμενος από τον 835..

Η μόνη βελτίωση είναι η ραμ..

Προσωπικά λοιπόν το 40αρι το θεωρώ κακή επιλογή εκτός αν έκανε 350 ευρώ. Το 30αρι το θεωρώ καλύτερη γιατί πάει μια χαρά και είναι καλύτερο στα σημεία..

Τώρα αν δε σε καλύψει σε επεξεργαστή και ραμ το 30αρι τι να πω, θεωρω οτι αφορά λίγους

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για κοντα στα 800€ που εχει σημερα εννοειται δεν ειναι καλη επιλογη, γι'αυτο ειπα για οταν πεσει λιγο ισως να αξίζει για τα χαρακτηριστικά που εχει σε σχεση με τον ανταγωνισμό και σε καμία περίπτωση δεν θεωρείται συσκευη των 350€!!! Παντως αν και πολυ αξιόλογη συσκευη το 30 , πιστεύω πλεον για το 2019 δεν εχει νόημα να το αγοράσει καποιος που κραταει χρονια τις συσκευές (οπως εγω) Edited by DarthStergius

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Του Cstarks την κλασική 5.1.018 V4.2 t3 . Έβγαλα το καλοκαίρι κοντά 2000 φωτο σε ταξίδι .

 

Αν θες nightsight πάλι του Cstarks που βγήκε NoHex 6.1.021 28/12 φαίνεται σταθερή , την έχω 10 ημέρες χωρίς κρασαρισμα ρυθμίσεων η άλλο . Βέβαια πάλι έχει πρασινιλα η σελφι με nightsight αλλά δεν με ενδιαφέρει.

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-cstark27/

 

Tην ΝΟΗΕΧ την κατέβασα κ πήγα να την στήσω αλλα για κάποιο λόγο μου σκάει............:O:O

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Για κοντα στα 800€ που εχει σημερα εννοειται δεν ειναι καλη επιλογη, γι'αυτο ειπα για οταν πεσει λιγο ισως να αξίζει για τα χαρακτηριστικά που εχει σε σχεση με τον ανταγωνισμό. Παντως αν και πολυ αξιόλογη συσκευη το 30 , πιστεύω πλεον για το 2019 δεν εχει νόημα να το αγοράσει καποιος που κραταει χρονια τις συσκευές (οπως εγω)

 

αν θεωρησεις οτι πλεον τα κινητα ειναι υπερβολικα δυνατα, για μενα στην τιμη που παιζει το 30αρι ειναι τρομερη επιλογη ακομα και για διετια.

Στα 500 και 800 ευρω δεν αξιζει το 40αρι απλα για τα specs του που ειναι πιο κοντα στον 835 παρα στον 855...

το ιδανικο θα ηταν να κυκλοφορουσε το v30s ή το v35 στην Ελλαδα και σε τιμη στα 400 που ειχαν 6gb ram και ηταν τοσο καλα οσο το v30.

Ξανα λεω, το 40αρι εχει μικροτερη μπαταρια αναλογικα, αφου η οθονη μεγαλωσε και χειροτερo wide, μικροτερο, οπου ηταν το πλεονεκτημα του.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το V40 είναι σε πολλά πράγματα καλύτερο από το V30 πλην της αυτονομίας θεωρητικά λόγω μεγαλύτερης οθόνης

 

845 και Adreno 630 έναντι 835 και Adreno 540

Ram 6 έναντι 4

3 κάμερες πίσω με περισσότερες επιλογές έναντι 2

Διπλή και πολύ καλύτερη κάμερα μπροστά έναντι 1

Video 2160p@30/60fps έναντι μόνο 30 και στα 1080p μέχρι και 240fps έναντι μόνο 30

 

Προφανώς και είναι ακριβό αυτή τη στιγμή αλλά όταν πέσει εννοείται ότι υπερέχει από τα V30/V30s/V35

Link to comment
Share on other sites

Το V40 είναι σε πολλά πράγματα καλύτερο από το V30 πλην της αυτονομίας θεωρητικά λόγω μεγαλύτερης οθόνης

 

845 και Adreno 630 έναντι 835 και Adreno 540

Ram 6 έναντι 4

3 κάμερες πίσω με περισσότερες επιλογές έναντι 2

Διπλή και πολύ καλύτερη κάμερα μπροστά έναντι 1

Video 2160p@30/60fps έναντι μόνο 30 και στα 1080p μέχρι και 240fps έναντι μόνο 30

 

Προφανώς και είναι ακριβό αυτή τη στιγμή αλλά όταν πέσει εννοείται ότι υπερέχει από τα V30/V30s/V35

 

Σχεδόν το ίδιο λέμε με τη διαφορά ότι εγώ αναλύω αυτά που παίρνεις από το κάθε ένα και εξηγώ ότι αυτά που χάνεις με το v40 για μένα τουλάχιστον είναι αρκετά σημαντικά σε σχέση με αυτά που παίρνεις, και για να αξίζει θα πρέπει να πέσει πάρα πολύ.

Πχ η wide γίνεται χειρότερη όταν χάνεις περίπου 30 μοίρες, η telephoto είναι κάτι που το δίνουν πολλοί και δεν είναι πλεονέκτημα σοβαρό..

Ο επεξεργαστής όπως ξανά είπα οκ πιο δυνατος αλλα δε νομίζω ότι θα καλύψει κάποιον αυτός και όχι ο παλιός, εξάλλου τα ίδια είναι σχεδόν.

Μόνο η ραμ είναι μεγάλο πλεονέκτημα που όμως από μόνο του δεν αξίζει. Μπαταρία που παρακαλαμε να έχουμε στην μικραινει.. Άρα από ένα πολύ καλό πακέτο δίνει 3 παίρνει 2, τι να το κάνεις ?

Ειδικά όταν S10 plus θα τα δίνει όλα και όταν και η Huawei τα δίνει ήδη.

Ίσως είναι καλύτερο το v50 σαν επιλογή αν φτιάξουν τα λάθη και μέχρι τότε το 30

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην υπερβάλεις, λιγες μοίρες εκοψε, δεν "πηρε" κατι αλλο , ενω εδωσε αρκετα παραπανω (μεσα σε αυτα και τα 128gb storage που δεν ανάφερε στο ποστ ο φιλος FJ )

Και μην ξεχνάμε οτι κράτησε ολα τα καλα!! (headphone jack, dac, καρτα μνήμης , ράδιο κτλ) που πλεον ολα αυτα μαζι δεν υπαρχουν σε καμια αλλη συσκευη του ανταγωνισμού!!!

Ασε που μαλιστα τα αφαιρούν κιολας για να βάλουν περισσοτερη ...ραμ!!!!

:p

Τωρα οσο για το s10 plus που ειπες οκ τέρας θα ειναι ειδα τι θα εχει πανω ,αλλα προβλέπω να κοστίζει το "μικρο" πανω απο χιλιαρικακι και με την αργή πτώση τιμών της samsung, αυτη τη συσκευη θεωρω πως δεν αξίζει ( για τα λεφτά της ) και ειναι πλεον μεγαλη υπερβολή για τον μέσο χρήστη. 1tera storage??? 10ram???? οκ αυτα θα τα εχει το μεγαλο,αλλα και παλι.. (αναρωτιέμαι μεχρι που θα φτασει αυτο το πραγμα με χαρακτηριστικα που δεν χρειάζονται σχεδόν σε κανέναν..( σε μενα τουλαχιστον ) Anyway

 

Α, επίσης δεν ξέρω πόσο "αξιόπιστα" είναι ορισμένα κανάλια στο γιουτιουμπ,αλλα ειδα σε αρκετα βιντεο "battery battles" πως τα πηγαίνει αρκετα καλα όσων αφορά τη μπαταρία.( λογω της διαχείρισης μπλα μπλα που οπως και το 30 , λετε ολοι που το εχετε,πως ειναι πολυ καλή)

Αυτο βεβαια μενει να φανεί στα χερια μας !!

Edited by DarthStergius

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

εγω ενας λογος που δεν αφηνω το v30 ευκολα ειναι η εξαιρετική μπαταρία του! :)

πραγματικα απο το πρωι μεχρι το βράδυ με την δουλεια κτλ βγαζω την μερα ανετότατα ..

ειναι μερες επισης που το κινητο με κραταει μεχρι την επομενη της αλλη μερας το μεσημερι και με την χρηση που το κανω εγω το θεωρω απίστευτο ..

δεν παιζω παιχνιδια δεν εχω υπερβολικες απαιτήσεις για αυτα που θελω το κινητο ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει!

η καμερα με gcam βγαζει τρομερες Photos και μετα την wide γενικα ειναι δυσκολο να πας σε κατι αλλο!

θεωρω οτι για τα λεφτα του αυτη την στιγμη ειναι συσκευή που την κρατάς ανετα για πολυ καιρό!

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην υπερβάλεις, λιγες μοίρες εκοψε, δεν "πηρε" κατι αλλο , ενω εδωσε αρκετα παραπανω (μεσα σε αυτα και τα 128gb storage που δεν ανάφερε στο ποστ ο φιλος FJ )

Και μην ξεχνάμε οτι κράτησε ολα τα καλα!! (headphone jack, dac, καρτα μνήμης , ράδιο κτλ) που πλεον ολα αυτα μαζι δεν υπαρχουν σε καμια αλλη συσκευη του ανταγωνισμού!!!

Ασε που μαλιστα τα αφαιρούν κιολας για να βάλουν περισσοτερη ...ραμ!!!!

:p

Τωρα οσο για το s10 plus που ειπες οκ τέρας θα ειναι ειδα τι θα εχει πανω ,αλλα προβλέπω να κοστίζει το "μικρο" πανω απο χιλιαρικακι και με την αργή πτώση τιμών της samsung, αυτη τη συσκευη θεωρω πως δεν αξίζει ( για τα λεφτά της ) και ειναι πλεον μεγαλη υπερβολή για τον μέσο χρήστη. 1tera storage??? 10ram???? οκ αυτα θα τα εχει το μεγαλο,αλλα και παλι.. (αναρωτιέμαι μεχρι που θα φτασει αυτο το πραγμα με χαρακτηριστικα που δεν χρειάζονται σχεδόν σε κανέναν..( σε μενα τουλαχιστον ) Anyway

 

Α, επίσης δεν ξέρω πόσο "αξιόπιστα" είναι ορισμένα κανάλια στο γιουτιουμπ,αλλα ειδα σε αρκετα βιντεο "battery battles" πως τα πηγαίνει αρκετα καλα όσων αφορά τη μπαταρία.( λογω της διαχείρισης μπλα μπλα που οπως και το 30 , λετε ολοι που το εχετε,πως ειναι πολυ καλή)

Αυτο βεβαια μενει να φανεί στα χερια μας !!

Καταρχάς για να είμαι σωστός, 13 μοίρες μείωσε, που οκ και αυτές κάτι είναι. 30 περίπου είναι η διαφορά από το g5 όπου έδωσε το μέγιστο τότε. Οπότε το είχα στο μυαλό μου σα συνολική μείωση που δε θα ήθελα να πάει πιο κάτω.. Ήδη από το g5 μου είχε κακοφανει η διαφορά και γιαυτό δεν ήθελα λιγότερο απλά δεν τς θυμόμουν απέξω.

Για μένα ένας λόγος ύπαρξης αυτών των κινητών lg είναι η wide γιατί στα άλλα δεν δίνει κάτι τρομερό σε σχέση με ανταγωνισμό πέρα από ήχο όπου αφορά λίγους.

 

Τώρα για τα υπόλοιπα που είπες δε διαφωνώ αλλά η κάμερα ήταν το ατού και το μείωσε. Κατά τα άλλα πας και σε s9 που έχει 80+ μοίρες κύρια και δεν υπολείπεται σε τίποτα.

Θέλω να πω λοιπόν ότι κάθε ένας έχει διαφορετικά κριτήρια, αλλά το μεγάλου ατού που είναι η ultra wide δεν μπορείς να το παραβλεπεις.. Και να λες οκ το μείωσε λίγο.

 

Και μην ξεχνάς ότι έβαλε notch τέρας και μεγάλωσε οθόνη με ίδια μπαταρία που ίσως λόγω notch να βγάλει καλή αυτονομία μιας και κλέβει ουσιαστικά.

 

Όσο για το S10, οι τιμές πέφτουν τρομερά πλέον, δες ξεφτίλα από s9 και έπειτα.. Στο μήνα τρομερές προσφορές, και στο 3μηνο σταθερή πτώση.. Δεν κρατάνε καθόλου τιμές και θα δεις ότι καλοκαίρι θα το πάρουμε στα 650 περίπου από Αμαζόν, αν όχι πιο κάτω

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Tην ΝΟΗΕΧ την κατέβασα κ πήγα να την στήσω αλλα για κάποιο λόγο μου σκάει............:O:O
Όταν εννοείς σκαει? Σε πετάει έξω? Για Κάνε μια εκκαθάριση προσωρινών αρχείων. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ κι έχω και τις 2 Gcam μήπως πειραξες κάποια ρύθμιση μέσα στην εφαρμογή? Λίγο Πιο πίσω έχω γράψει για τι ρυθμίσεις πειράζεις
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

η gcam παντως την μερα δινει απιστευτα αποτελέσματα ..ολα στο αυτόματο ...

(το σκυλάκι δεν καθόταν ησυχο λεπτό και παλι το "έπιασε" )

47033971691_05785b6985_c.jpg2019-02-06 12.00.47 by φρεντυ dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Την μέρα και η stock δίνει απίστευτα αποτελέσματα. Εκεί που υπερέχει σε κάποιες περιπτώσεις η gcam είναι σε χαμηλό φωτισμό και selfie και πάντα με συμβιβασμούς σε άλλα πράγματα. Με την stock επίσης σε κάθε περίπτωση έχεις ένα πολύ καλό focus που αν το χρησιμοποιείς σωστά έχεις ακόμα καλύτερα αποτελέσματα. Για το auto μιλάω πάντα
Link to comment
Share on other sites

Την μέρα και η stock δίνει απίστευτα αποτελέσματα. Εκεί που υπερέχει σε κάποιες περιπτώσεις η gcam είναι σε χαμηλό φωτισμό και selfie και πάντα με συμβιβασμούς σε άλλα πράγματα. Με την stock επίσης σε κάθε περίπτωση έχεις ένα πολύ καλό focus που αν το χρησιμοποιείς σωστά έχεις ακόμα καλύτερα αποτελέσματα. Για το auto μιλάω πάντα
Το HDR+ της Gcam δεν παίζεται την μέρα! Γούστα είναι βέβαια αυτά!
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Το HDR+ της Gcam δεν παίζεται την μέρα! Γούστα είναι βέβαια αυτά!

 

το βραδυ παντως εχει τεραστια θεματα ...

σχεδον ολες οι photos με φλας βγαίνουν "μπλε" ....

εδω ειναι η συλλογη μου απο κομικ που αγορασα προχθες ...

46138794755_3aa0d01b75_k.jpgIMG_20190209_220319 by φρεντυ dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

το βραδυ παντως εχει τεραστια θεματα ...

 

σχεδον ολες οι photos με φλας βγαίνουν "μπλε" ....

 

εδω ειναι η συλλογη μου απο κομικ που αγορασα προχθες ...

 

46138794755_3aa0d01b75_k.jpgIMG_20190209_220319 by φρεντυ dyfre, on Flickr

Συμφωνώ, έχει πρόβλημα σε κάποιες περιπτώσεις με το white balance , αλλά γιατί να βάλεις φλας?
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

το βραδυ παντως εχει τεραστια θεματα ...

σχεδον ολες οι photos με φλας βγαίνουν "μπλε" ....

εδω ειναι η συλλογη μου απο κομικ που αγορασα προχθες ...

https://farm8.staticflickr.com/7866/46138794755_3aa0d01b75_k.jpg[/ig]IMG_20190209_220319 by φρεντυ dyfre, on Flickr

 

Αποψη μου:

Η χρηση Gcam δεν ειναι για καθε συνθηκη. Οταν ξεκινησε, εδωσε τρομερα αποτελεσματα κυριως σε συνθηκες οπου ηθελες μεγαλο dynamic range, δηλαδη ειτε σε θεματα με φωτεινες πηγες, ειτε σε σκια και φως κλπ, οπου με τις πολλαπλες ληψεις κατορθωνει να φωτισει τα σκοτεινα και να σκοτεινιασει τα πολυ φωτεινα ωστε να μην βγουν καμμενα.

Αυτο λοιπον, το να μην εχεις καμμενα θεματα ή σκοτεινα και να παιρνεις δυσκολες ληψεις, μεχρι την χρηση με φλας κλπ κλπ, απεχει.

 

Για μενα λοιπον, μονο εκει δινει το κατι παραπανω, ουτε σε απολυτο σκοταδι, ουτε τη μερα αξιζει η χρηση της γιατι χανεις σε αλλα οπως το white balance.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Mε φλας γυρίστε στο σε pro mode βαλτε τα σε αυτο ολα auto και πυροβολήστε.

Μετα ανοιξτε το dng αρχειο με το snapseed χαμηλώστε λιγο φωτεινοτητα(οτι θελει ο καθεςνας τελοσπαντων) αποθηκευστε το, και εχεις μια παρα παρα παρα πολυ καλη φωτογραφια με φλας.Ουτε 2 λεπτα δουλεια δεν ειναι .

Επισης με την σελφι πλεον εμενα με εχει βολεψει απιστευτα και η wide αντι για σελφι,σε ενα πρόσφατο ταξιδι με την γυναικα μου το ανακαλυψα.Γυρισα απλα το τηλεφωνο και μας έβγαλα σε wide πιανεις και πολυ μεγαλύτερο ευρος και ειναι καλύτερης ποιότητας η φωτογραφία.

px

46145684525_ff3900eded_z.jpgIMG_20190209_125232 by kkk1881, on Flickr

46145684285_bce921dcd8_z.jpgIMG_20190209_125352 by kkk1881, on Flickr

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...