Jump to content

Meizu M6 Note


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε την εφαρμογή network cell info lite και τσεκαρε αν συνδέεται με την b20

Καλημέρα φίλε μου. Την κατέβασα την εφαρμογή αλλά δεν έβγαλα πολύ άκρη. Δεν είδα κάπου να λέει για τις μπάντες που υποστηρίζει η συσκευή .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[/color]Δες εδώ στην εικόνα λέει band 17.

https://goo.gl/images/T1Uh6f

Ακόμα και αν δεν στο βγάζει έτσι όταν ανοίξεις την εφαρμογή και την έχεις στο backround κατεβάζεις την κουρτινα και σου λέει που είσαι συνδεμενος. Τουλάχιστον στα xiaomi!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχτές αγόρασα το meizu m6 note τα 16GB (πραγματικά καιγόμουν δεν είχα επιλογή για μεγαλύτερο σε gb).Το βρήκα οικονομικό σχετικά στα 175 ευρώ. ΕίΜμαι ως επί τον πλήστον μια απλή χρήστρια ότι αναφορά το κινητό..Αυτο που λετε με τις μπαντες τις 4G στο δικό μου την αναγράφει μόλις έβαλα την κάρτα sim.
Link to comment
Share on other sites

[/color]Δες εδώ στην εικόνα λέει band 17.

https://goo.gl/images/T1Uh6f

Ακόμα και αν δεν στο βγάζει έτσι όταν ανοίξεις την εφαρμογή και την έχεις στο backround κατεβάζεις την κουρτινα και σου λέει που είσαι συνδεμενος. Τουλάχιστον στα xiaomi!

Δοκίμασα την εφαρμογή και δεν μου δείχνει τίποτα εκεί πάνω δεξιά όπως δείχνει και η φώτο που μου έστειλες. Μου βρωμάει πολύ η δουλειά επειδή είναι το μοντέλο m721q και μέσα στις πληροφορίες συσκευής μου γράφει πως είναι το m721h. Είμαι σίγουρος πως έπεσε δαχτυλάκι πριν πάρω την συσκευή στα χέρια μου και αυτό με ξενερώνει ακόμα πιο πολύ. Το κακό είναι πως περιμένω ακόμα απάντηση από το banggood

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Από το banggood δέχτηκαν το λάθος τους και μου είπαν πως θα μου επιστρέψουν τα λεφτά. Οπότε για όποιον θέλει το κινητό να ξέρει πως αν το παραγγείλει από αυτούς σίγουρα είναι το m721q που δεν υποστηρίζει τις b8 και b20. Κρίμα για εμένα που θα αναγκαστώ να επιλέξω άλλη συσκευή και μάλλον θα καταλήξω στο Nubia m2 το οποίο το έχει τα ίδια σχεδόν χαρακτηριστικά
Link to comment
Share on other sites

Το nubia m2 έχει καλύτερη οθόνη αλλά κατώτερη κάμερα. Στα λεφτά που παίζει ειναι όντως πολύ καλή επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Το nubia m2 έχει καλύτερη οθόνη αλλά κατώτερη κάμερα. Στα λεφτά που παίζει ειναι όντως πολύ καλή επιλογή.

Ναι φίλε μου το γνωρίζω γιατί έχω πάρει είδη 2 συσκευές για την αδερφή μου και την κοπέλα μου. Είναι πολύ καλό κινητό και μας καλύπτει για 2~3 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

για το 16g του κωτσόβολου, ξέρουμε αν έχει Β20?
Είναι επίσημη εισαγωγή στην Ελλάδα και καλύπτει όλες τις μπάντες.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις το τσιμπησα στα 162 ευρω!!!

Για να δουμε τι ψαρια πιανει η καμερα του...:p

Ποια έκδοση πήρες και από που;;;

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση πήρες και από που;;;

Aπο τον Κωτσο με παζαρι το 3/16.. Σε αντικατασταση του moto g4 plus, το οποιο με αναγκασε να εχω απαιτησεις στις φωτο...:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω να του βαλω και μια καρτα sd, τι να προσεξω σε οτι αφορα τα χαρακτηριστικα της?

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

Μολις το τσιμπησα στα 162 ευρω!!!

Για να δουμε τι ψαρια πιανει η καμερα του...:p

 

καλορίζικο.. ανέβασε μερικά δείγματα απο την κάμερα αν θέλεις φίλε μου

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα κι'εγω απο Κοτσοβολο στα 164€ το 3/16gb. Όμορφη συσκευή και πολυ βολικό το home button κατά την γνώμη μου. Δεν θυμαμαμαι ποια εκδοση φοραγε αλλα μολις το συνδεσα στο ιντερνετ κατεβασε την τελευταια [flyme 6.1.4.1G] Αν υπαρχει κάνεις πού τού αρέσει να "πειράζει" το κινητό του και βρει κατι για TWRP και Root ας ενημερωσει...

Καλό βράδυ!

Edited by gakis1976
Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο.. ανέβασε μερικά δείγματα απο την κάμερα αν θέλεις φίλε μου

Δυστυχως λογω ελλειψης χρονου, δεν προλαβα να παω στο καταστημα να το παρω και ακυρωθηκε...:(

Link to comment
Share on other sites

Μια που το αγόρασα και μια που το έδωσα πίσω.Απο σκρουτζομάγαζο. Ευτυχώς με κάλυπτε το doa.Το βίντεο λείαν επιεικώς απαράδεκτο.ΓΙα ινστα στόρι ούτε να το σκεφτεί κανείς.Μπορεί να έτυχε τι να πω..Να δω τι θα αγοράσω τώρα.:(:(.
Link to comment
Share on other sites

Μια που το αγόρασα και μια που το έδωσα πίσω.Απο σκρουτζομάγαζο. Ευτυχώς με κάλυπτε το doa.Το βίντεο λείαν επιεικώς απαράδεκτο.ΓΙα ινστα στόρι ούτε να το σκεφτεί κανείς.Μπορεί να έτυχε τι να πω..Να δω τι θα αγοράσω τώρα.:(:(.
Τι εννοείς φίλε μου? Τόσο τραγικο?

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε μου? Τόσο τραγικο?

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Το αποτέλεσμα ηταν Τραγικότατοτα.Τραβούσα ττο βίντεο και Αναβόσβηνε λες και ειχα φωτορυθμικά στην οθόνη. Και έπαιξα με όλες τις αναλύσεις.Στον εσωτερικό χώρο δεν είχα πρόβλημα (ας πούμε οτι δεν είχα,ανεκτό ήταν) αλλά στο έξωτερικό ήταν απογοήτευση.Καλά για ίνστα στόρι ούτε καν..ΤΩρα μπορεί να είχε πρόβλημα αυτη η συσκευή .Αλλά τι να πω...Ψάχνω ψάχνω και έχω κουραστεί

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω είχε πολύ περιορισμένο metering (ίσως spot). Το αποτέλεσμα ήταν καθώς κινείσαι να αυξομειώνει συνέχεια την έκθεση αρκετά απότομα. Μήπως είχε ρύθμιση να πειράξεις πχ μεσο όρο; Διαφορετικά μπορούσες να δοκιμάσεις κάποια άλλο camera app.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητο είναι τούμπανο, το πήρα εχθές και ακόμα το ψάχνω, αλλά μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος (το βίντεο είναι άψογο, όπως και οι φωτο).

Δεν έχω βρει πως δουλεύει το mBack του Home button, ξέρει κανείς αν λειτουργεί στο m6 note και πως ενεργοποιείται? (είναι η λειτουργία που κάνεις tap στο Home button και κάνει Back, by default δε λειτουργεί).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητο είναι τούμπανο, το πήρα εχθές και ακόμα το ψάχνω, αλλά μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος (το βίντεο είναι άψογο, όπως και οι φωτο).

Δεν έχω βρει πως δουλεύει το mBack του Home button, ξέρει κανείς αν λειτουργεί στο m6 note και πως ενεργοποιείται? (είναι η λειτουργία που κάνεις tap στο Home button και κάνει Back, by default δε λειτουργεί).

 

Απο που το πήρες και πόσο;;;Και ποια έκδοση;;;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα για την αδερφή μου το 3 32 global αλλά δεν έρχονται ειδοποιήσεις στο messenger καθόλου. Γράφει παρουσιάστηκε πρόβλημα προσπαθήστε πάλι. Ξέρεις κανείς τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ενεργοποιημενη την navbar τοτε το πληκτρο δουλευει απλα σαν home button. Στην 6.1.4.1G που φοραει το δικο μου ειναι ενεργοποιημενη απο προεπιλογη. Αν την απενεργοποιησεις λειτουργει κανονικα το tap to back. Ειδα που ειχε την απορια καποιος φιλος πριν και το εψαξα. Προσωπικα μου φαινεται πολυ βολικο το back button! Edited by gakis1976
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Meizu M6 Note] Custom roms

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...