Jump to content

Meizu M6 Note


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιος που έχει το 16αρι μήπως θυμάται πόσο ελεύθερο χώρο του δίνει στην αρχή το κινητό;

Άλλο 16αρι που είχα (Flex 2) δεν παλευόταν, άφηνε γύρω στα 7,5GB ελεύθερα και είχε πολύ ζόρι, γέμιζε για πλάκα, χωρίς να βάλω και πολλές εφαρμογές, έπρεπε να απεγκαθιστώ που και που, να καθαρίζω cache συχνά κτλ.

Φωτογραφίες/βίντεο φαντάζομαι μπορεί να επιλέξει κάποιος να αποθηκεύονται απευθείας στην κάρτα έτσι;

Edited by RickDangerous
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει το 16αρι μήπως θυμάται πόσο ελεύθερο χώρο του δίνει στην αρχή το κινητό;

Άλλο 16αρι που είχα (Flex 2) δεν παλευόταν, άφηνε γύρω στα 7,5GB ελεύθερα και είχε πολύ ζόρι, γέμιζε για πλάκα, χωρίς να βάλω και πολλές εφαρμογές, έπρεπε να απεγκαθιστώ που και που, να καθαρίζω cache συχνά κτλ.

Φωτογραφίες/βίντεο φαντάζομαι μπορεί να επιλέξει κάποιος να αποθηκεύονται απευθείας στην κάρτα έτσι;

 

Δε θυμάμαι πόσα GB ακριβώς μου άφησε πριν αρχίσω να εγκαθιστώ εφαρμογές, αλλά η αλήθεια είναι ότι δε μένει πολύς χώρος ελεύθερος για εφαρμογές. To Flyme δεν επιτρέπει τη μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα SD, κατά συνέπεια η έκδοση 16gb είναι μόνο για όσους δεν παίζουν παιχνίδια...

Μόνη λύση που ίσως δουλέψει για να λυθεί το εν λόγω πρόβλημα είναι η εφαρμογή Link2sd σε συνδυασμό με Root, αλλά δεν πρόλαβα να ψάξω το θέμα του Root ακόμη. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει....

Φώτο και βίντεο πάνε κατευθείαν στην κάρτα SD, by default.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα που έχει ποστάρει ένας seller από ali ότι έχει ελεύθερα γύρω στα 7.5GB.

Συμπτωματικά τόσα άφηνε ελεύθερα και το flex που μου είχε σπάσει τα νεύρα:p:lol:

Μόνο για όσους βάζουν πραγματικά λίγες εφαρμογές θε έλεγα...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα στο παζαρι του Κωτσοβολου 145 ευρω...

 

Ξέρουμε πόσο είναι τα έξοδα αποστολής; Στο κατάστημα της πόλης μου δεν υπάρχει διαθέσιμο. :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόσο είναι τα έξοδα αποστολής; Στο κατάστημα της πόλης μου δεν υπάρχει διαθέσιμο. :)

Εχω την εντυπωση οτι ειναι δωρεαν...στο λεει οταν προχωρας την παραγγελια..

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι ειναι δωρεαν...στο λεει οταν προχωρας την παραγγελια..

 

Ναι οντως πανω απο 85ευρω ειναι δωρεαν.Εκανα την παραγγελια .ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει σταθεροποιηθεί μια χαρά, 7 ώρες και 35 λεπτά οθόνη και είχα υπόλοιπο 29%...Μια χαρά... Αν είχε και NFC θα ήταν ολοκληρωμένη συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει σταθεροποιηθεί μια χαρά, 7 ώρες και 35 λεπτά οθόνη και είχα υπόλοιπο 29%...Μια χαρά... Αν είχε και NFC θα ήταν ολοκληρωμένη συσκευή...

 

Πολυ ωραίος...εμενα γύρω στις 7:30-8 ώρες μου βγάζει ανάλογα τη χρήση.το χω πάντα στο 2G και συνήθως ανοιχτό Wifi όλη μέρα και δεδομένα.Παιζω και καμιά ώρα σύνολο παιχνίδια βέβαια ίσως εκεί θα μπορούσα να κερδίσω και άλλο χρόνο.Εσυ πως το έχεις?4G ή 3G?Έχεις κάποια εξοικονόμηση ενέργειας εκεί που λέει στη μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια αυτονομία τι το θέλετε το 2g. Βάλτε το 4g να το χαρείτε. ;)

 

Καλά ναι δεν έχεις άδικο... :p από συνήθεια το χω επειδή το είχα στα προηγούμενα smartphone έτσι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση

Υπάρχει m6 note που να ΜΗΝ διαθέτει την 800αρα;

Μην την πατήσουμε....

Ευχαριστώ

Edit

Είδα ότι υπάρχει. Σε μεταχειρισμένο χωρίς κουτί πως μπορώ να ελέγξω αν είναι η έκδοση με την 800?

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση

Υπάρχει m6 note που να ΜΗΝ διαθέτει την 800αρα;

Μην την πατήσουμε....

Ευχαριστώ

Edit

Είδα ότι υπάρχει. Σε μεταχειρισμένο χωρίς κουτί πως μπορώ να ελέγξω αν είναι η έκδοση με την 800?

 

Καλημέρα, η έκδοση Μ721Η έχει την Β20(800) μπάντα, η έκδοση Μ721Q ΔΕΝ έχει την Β20(800) μπάντα...

Αν πας Ρυθμισεις-σχετικα με το τηλέφωνο το γράφει εκεί τι μοντέλο είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η έκδοση Μ721Η έχει την Β20(800) μπάντα, η έκδοση Μ721Q ΔΕΝ έχει την Β20(800) μπάντα...

Αν πας Ρυθμισεις-σχετικα με το τηλέφωνο το γράφει εκεί τι μοντέλο είναι...

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Όταν αλλάζεις ρομ από china σε global το Μ721Q δηλαδή δεν αλλάζει, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα το πρωί παρέλαβα από κωτσοβολο. Πολύ ωραία συσκευή ωραίο χρώμα το μπλε της meizu. Δεν βρήκα πουθενά τα gesture για να ανοίγει με double tap όπως στο mx4 και στο pro6 plus πουεχω τώρα. Εφόσον έχει και την 800 μιλάμε για μια πολύ καλή πρόταση από Ελλάδα στα 146,5 που το πήρα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Όταν αλλάζεις ρομ από china σε global το Μ721Q δηλαδή δεν αλλάζει, σωστά?

 

Δεν έχει καμία σχέση τι Rom θα έχεις με την μπάντα... Ότι και να κάνεις, το 721Q θα μείνει ως έχει... Δεν είναι software θέμα, έχει να κάνει με το hardware...

Link to comment
Share on other sites

Σαν δικαρτο το δουλευει κανεις? Αντιμετωπιζω προβλημα στο να βλεπει και τις 2 καρτες σιμ ταυτοχρονα...μια μια δεν εχω θεμα και σε οποιοδηποτε σλοτ...

Καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Σαν δικαρτο το δουλευει κανεις? Αντιμετωπιζω προβλημα στο να βλεπει και τις 2 καρτες σιμ ταυτοχρονα...μια μια δεν εχω θεμα και σε οποιοδηποτε σλοτ...

Καμια βοηθεια?

 

Μην μου λες τέτοια...

Το βρήκα μεταχειρισμένο 1.5 μήνα αγορασμενο από κωτσο 90€, να το πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Μην μου λες τέτοια...

Το βρήκα μεταχειρισμένο 1.5 μήνα αγορασμενο από κωτσο 90€, να το πάρω;

Φιλε μου μολις το πηρα και προσπαθω να το σεταρω...μην αγχωνεσαι!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαν δικαρτο το δουλευει κανεις? Αντιμετωπιζω προβλημα στο να βλεπει και τις 2 καρτες σιμ ταυτοχρονα...μια μια δεν εχω θεμα και σε οποιοδηποτε σλοτ...

Καμια βοηθεια?

Ολα οκ, λυθηκε το προβλημα! Μαλλον δεν πατουσαν καλα οι καρτες..

Link to comment
Share on other sites

Σαν δικαρτο το δουλευει κανεις? Αντιμετωπιζω προβλημα στο να βλεπει και τις 2 καρτες σιμ ταυτοχρονα...μια μια δεν εχω θεμα και σε οποιοδηποτε σλοτ...

Καμια βοηθεια?

 

Τι εννοείς;;; Βάζεις δυο σιμ και διαβάζει μόνο την μια;;; Σαν να μηνυπαρχει δεύτερη;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;;; Βάζεις δυο σιμ και διαβάζει μόνο την μια;;; Σαν να μηνυπαρχει δεύτερη;;;

Nαι, ισως ηθελε χρονο για το imei ή δεν πατουσαν οι καρτες, δεν ξερω...ολα καλα!

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω στα δικά σας το home button έχει την κλασική λειτουργία meizu; σε αυτό που έχω μόνο με παρατεταμενο πάτημα σε βγάζει στην αρχική οθόνη και αν το άκουμπησεις απλά όπως πχ στο mx4 ή m2 note δεν κάνει τίποτα. Ενεργοποιειται από κάπου; μου βγάζει on screen buttons
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Meizu M6 Note] Custom roms

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...