Jump to content

Mαγαζί που να αγοράζει μεταχειρισμένα κινητά;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω έναν γνωστό (όχι δεν είναι τιμή μου που τον ξέρω) ο οποίος αγοράζει καινούργια κινητά κάθε 2 μήνες και μετά τα σκοτώνει σε τέτοια μαγαζιά. Επίσης χαλάει 150-200 Ευρώ σε κάρτες γιατι νομίζει οτι το καρτοκινητό το ελέγχεις. Ο άνθρωπος μένει σε ένα κολοϊσόγειο και με το ζώρι την βγάζει. Δεν έχει computer οπότε δεν μπορείς να πεις οτι είναι ο καλύτερος gadjetakias ούτε φυσικά γνωρίζει σε βάθος όπως οι περισσότεροι εδώ τις προχωριμένες λειτουργίες ενός κινητού.

 

Αυτό απλά το ανέφερα σαν ένα παράδειγμα που πιστέυω οτι υπάρχουν πολλά και σίγουρα με τέτοιους τύπους τα προαναφερθέντα μαγαζιά κάνουν χρυσές δουλειές.

 

Εγώ προσωπικά κρατάω τις συσκευές μέχρι να πεθάνουν, αν δεν μου κάνουν τις πασάρω σε συγγενείς ή φίλους, και όταν τις αποτελειώσουν και αυτοί τις πηγαίνω στην Vodafone (αν και δεν έχω vodifon) για ανακύκλωση για να φέυγουν από την μέση. Ποτέ δεν θα πούλαγα σε αυτούς τους αλήτες...

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω έναν γνωστό (όχι δεν είναι τιμή μου που τον ξέρω) ο οποίος αγοράζει καινούργια κινητά κάθε 2 μήνες και μετά τα σκοτώνει σε τέτοια μαγαζιά. Επίσης χαλάει 150-200 Ευρώ σε κάρτες γιατι νομίζει οτι το καρτοκινητό το ελέγχεις. Ο άνθρωπος μένει σε ένα κολοϊσόγειο και με το ζώρι την βγάζει. Δεν έχει computer οπότε δεν μπορείς να πεις οτι είναι ο καλύτερος gadjetakias ούτε φυσικά γνωρίζει σε βάθος όπως οι περισσότεροι εδώ τις προχωριμένες λειτουργίες ενός κινητού.

 

Αυτό απλά το ανέφερα σαν ένα παράδειγμα που πιστέυω οτι υπάρχουν πολλά και σίγουρα με τέτοιους τύπους τα προαναφερθέντα μαγαζιά κάνουν χρυσές δουλειές.

 

Εγώ προσωπικά κρατάω τις συσκευές μέχρι να πεθάνουν, αν δεν μου κάνουν τις πασάρω σε συγγενείς ή φίλους, και όταν τις αποτελειώσουν και αυτοί τις πηγαίνω στην Vodafone (αν και δεν έχω vodifon) για ανακύκλωση για να φέυγουν από την μέση. Ποτέ δεν θα πούλαγα σε αυτούς τους αλήτες...

Καλό είναι να μην είμαστε πάντα απόλυτοι αφού οι περιπτώσεις διαφέρουν...Παντώς κι εγώ δεν έχω καλές εντυπώσεις από αυτούς. Ειδικά από το κατάστημα Σαββίδης-κοντά στο Πεδίον του Άρεως. Ο τύπος ήταν αγενέστατος καταρχήν. Μου είχε και καλά κρατήσει ενα κινητο δια τηλεφώνου κι όταν πηγα να το παρώ,όπως είχαμε συμφωνησει, το χε πουλησει!!! Είχε και υφάκι ειρωνίας στο τέλος!!! Από τότε έιπα στον εαυτό μου ποτέ ξανά σε αυτούς

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

θελω να πουλησω το κινητο μου,ξερετε κανενα καταστημα στην θεσ/νικη που να περνει μεταχειρισμενα?

Itseto που ακριβως ειναι αυτο το μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο γερμανός σταμάτησε να παίρνει μεταχειρισμένα; :worry:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν τα πουλάς σε γνωστούς να τους πάρεις και πιο πολλά; Στα μαγαζιά αυτά δεν αξίζει να πουλήσεις.
There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν τα πουλάς σε γνωστούς να τους πάρεις και πιο πολλά; Στα μαγαζιά αυτά δεν αξίζει να πουλήσεις.

Αν υπήρχε κάποιος που να θελε κινητό, φυσικά και θα του το πούλαγα. Αφού δεν υπάρχει όμως, υπάρχει το fleamarket και αν κι εκεί δεν γίνει κάτι, τότε θα το σκοτώσω σε κάποιο μαγαζί που να παίρνει :O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Pantos genika den leei na to doseis se magazi,stantar 8a sto skotosoun!Gia 8essaloniki exei stin egnatia kapia magazia pou pernoun metaxirismena.

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Pantos genika den leei na to doseis se magazi,stantar 8a sto skotosoun!Gia 8essaloniki exei stin egnatia kapia magazia pou pernoun metaxirismena.

Απτο να μου μείνει στο ράφι, τουλάχιστον ας το δώσω όσο όσο. Να έχω κι ένα κέρδος στα οικονομικά του καινούργιου :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

καλα ενταξει αυτο ειναι γνωστο...ξερετε κανενα μαγαζι σαλονικα που να τα περνει με καλες τιμες?εννοω καλυτερες απο τα αλλα...αν εχετε καποια εμπειρια....?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι μένουν κοντά στον Πειραιά, υπάρχει στην Νίκαια η ΚΙΝΗΤΟΜΑΝΙΑ πάνω στην Πέτρου Ράλλη λίγο πριν γίνει δρόμος, πηγαίνοντας από Σαλαμίνος προς Village Park.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παιδια πως μπαινουν στο Buy & Sell? :worry: Γιατι δεν το βλεπω? :blink: Υπαρχουν καποιες προυποθεσεις γι'αυτο κι αν ναι, ποιες? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπαινουν στο Buy & Sell? :worry: Γιατι δεν το βλεπω? :blink: Υπαρχουν καποιες προυποθεσεις γι'αυτο κι αν ναι, ποιες? :wacko:

Συχνές απορίες για το Buy & Sell :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
hi paidia!!!tha ithela na rotiso pou mporo na vro na agoraso metaxeirismeno kinito......meso internet h meso kapoiou magaziou.....kai an mporeite na mou peite pio einai kai to kalutero an gnorizate...(ka iappo thema timon kai apo thema poiotitas)....euxaristo prokatavolika......
Link to comment
Share on other sites

hi paidia!!!tha ithela na rotiso pou mporo na vro na agoraso metaxeirismeno kinito......meso internet h meso kapoiou magaziou.....kai an mporeite na mou peite pio einai kai to kalutero an gnorizate...(ka iappo thema timon kai apo thema poiotitas)....euxaristo prokatavolika......

Buy and Sell :)

Link to comment
Share on other sites

nekgate7 to site ayto den to ixera alla apoti fenete exei poli kales times...

opoios xeri kati i exei agorasi apo ayto kati...parakalo as mas pei ebiries...

re paidia einai sigoyra kainoyria???

ligo koylo moy fenete giati se kapoia pragmata i times exoyn poli megali diafora...

:what:

Link to comment
Share on other sites

Katw stin omonoia tha vreis arketa...

Που ακριβώς αναφέρεσαι; Θα ήθελα να πάω μια βόλτα σε ένα από αυτά για να βρω ένα μεταχειρισμένο (μέχρι 20ε) κινητό για μια δεύτερη χρήση που θέλω :)

Έχετε υπόψην κάποιο τέτοιο μαγαζάκι;

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...