Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, σκέφτομαι να δώσω το mate 10 pro και μια διαφορά 100ε για Note 8.μου την έχει βαρέσει να το δοκιμάσω.. Τι λέτε; σε μπαταρία θα πέσω πολύ; βγάζει τη μέρα με 2 sim? Επίσης από προστασία οθόνης βρίσκουμε κάτι ή θα έχω το ίδιο πρόβλημα με το s7 edge?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, σκέφτομαι να δώσω το mate 10 pro και μια διαφορά 100ε για Note 8.μου την έχει βαρέσει να το δοκιμάσω.. Τι λέτε; σε μπαταρία θα πέσω πολύ; βγάζει τη μέρα με 2 sim? Επίσης από προστασία οθόνης βρίσκουμε κάτι ή θα έχω το ίδιο πρόβλημα με το s7 edge?

 

Γνώμη μου είναι σύμφωνα με τα 100€ που είπες στην ανταλλαγή να κάνεις την μεταβίβαση και δοκιμή με ασφάλεια... τουλάχιστον δεν θα χάσεις σε μεταπώληση και αννδεν σου αρέσει μπορεί ξανά γυρνώντας σε Mate να μην δώσεις ευρώ παραπάνω ίσα ίσα να πάρεις πίσω και ενα πόσο από τα 100€ που θα δώσεις...

Μπαταρία ανάλογα πόσο σε βγάζει το Mate... Αν με το Mate βγάζεις 2 μέρες με το ΝΟΤΕ θα βγάλεις 1,5... Αν μρ το Mate από το πρωί 7.00 το βράδυ 00.00 έχεις υπόλοιπο 20% με το Mate μπορεί στις 22.00 να χρειαστείς φόρτιση.

Για προστασία θα έχεις τα ίδια θέματα με το s7 αν και υπάρχουν λύσεις οπωε whitestone glass, μεμβράνες υγρής τοποθέτησης και κάποια tempered που σε άλλους κάθονται σωστά και σε άλλους οχι....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, σκέφτομαι να δώσω το mate 10 pro και μια διαφορά 100ε για Note 8.μου την έχει βαρέσει να το δοκιμάσω.. Τι λέτε; σε μπαταρία θα πέσω πολύ; βγάζει τη μέρα με 2 sim? Επίσης από προστασία οθόνης βρίσκουμε κάτι ή θα έχω το ίδιο πρόβλημα με το s7 edge?
Εγώ που το χρησιμοποιώ με 2 σιμ και τα πάντα ανοιχτά (τοποθεσία, Bluetooth σύνδεση με gear s3) με data με βγάζει από τις 8.00 το πρωί μέχρι τις 18.00 το απόγευμα με 4+ ώρες οθόνη και υπόλοιπο 15% περίπου. Με δεδομένα είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό. Ίδιους χρόνους με έβγαζε το mate 9. Αν είσαι μόνο σε wifi όλη μέρα όμως χάνεις σίγουρα 2 ώρες οθονη και λίγο παραπάνω σε σχέση με το mate 9 αρα και το mate 10 λογικά.

 

Το μόνο που θα πρέπει να ψάξεις οπότε είναι αν σε βολεύει η μικρότερη μπαταρία του note και το μέγεθος του που είναι αρκετά ψηλότερο από το mate. Κατά τα άλλα αν δεν έχεις την τρέλα της αλλαγής για την αλλαγή και δεν καίγεσαι για το πενάκι δε νομίζω πως χρειάζεται να κάνεις τη μετάβαση.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το χρησιμοποιώ με 2 σιμ και τα πάντα ανοιχτά (τοποθεσία, Bluetooth σύνδεση με gear s3) με data με βγάζει από τις 8.00 το πρωί μέχρι τις 18.00 το απόγευμα με 4+ ώρες οθόνη και υπόλοιπο 15% περίπου. Με δεδομένα είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό. Ίδιους χρόνους με έβγαζε το mate 9. Αν είσαι μόνο σε wifi όλη μέρα όμως χάνεις σίγουρα 2 ώρες οθονη και λίγο παραπάνω σε σχέση με το mate 9 αρα και το mate 10 λογικά.

 

Το μόνο που θα πρέπει να ψάξεις οπότε είναι αν σε βολεύει η μικρότερη μπαταρία του note και το μέγεθος του που είναι αρκετά ψηλότερο από το mate. Κατά τα άλλα αν δεν έχεις την τρέλα της αλλαγής για την αλλαγή και δεν καίγεσαι για το πενάκι δε νομίζω πως χρειάζεται να κάνεις τη μετάβαση.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Το πενάκι δε με νοιάζει. Αλλά είμαι άρρωστος. Έχω την τρέλα που λες.. Σήμερα συναντηθηκα με 2.ο ένας σημαδεμενη οθόνη, ο άλλος knox 0x1.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είναι ανώτερο το Mate είναι(σε σχέση με το Note)

1)Μπαταρία/Αυτονομία

2)Μικρό Μέγεθος και χαμηλό βάρος

3)Wifi και σήμα είναι πιο δυνατό

 

Εγώ μετά από 3 Mate και 4 Note που έχω αλλαξει

Αραξα στο Note γιατί μου φαίνεται πιο premium και γενικά τα χρώματα φαίνονται πιο ζωντανά στην οθόνη, και έχει ανωτέρω touch και με μικρή διαφορά κάμερα

Παντός άνετα ξανά επερνα το Mate

Δύσκολο αφήνεις το ένα για να πας στο αλλο

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είναι ανώτερο το Mate είναι(σε σχέση με το Note)

1)Μπαταρία/Αυτονομία

2)Μικρό Μέγεθος και χαμηλό βάρος

3)Wifi και σήμα είναι πιο δυνατό

 

Εγώ μετά από 3 Mate και 4 Note που έχω αλλαξει

Αραξα στο Note γιατί μου φαίνεται πιο premium και γενικά τα χρώματα φαίνονται πιο ζωντανά στην οθόνη, και έχει ανωτέρω touch και με μικρή διαφορά κάμερα

Παντός άνετα ξανά επερνα το Mate

Δύσκολο αφήνεις το ένα για να πας στο αλλο

 

Ακριβως Τζον. Τα ίδια κι εδώ. Έχει αρκετά θέματα που είναι ανώτερο το mate...

Εγώ όμως δύσκολα χαραμιζω ξανά την καλύτερη οθόνη της αγοράς, πενάκι, οικοσυστημα, πολυτέλεια...

Επόμενη αλλαγή σ9 σε καλη τιμη η ακόμα και νοτε 9...

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι από εσάς έχετε παρατηρήσει light bleed στην συσκευή σας;

 

και εμενα μια απο τα ιδια κανει και το δικο μου ειδικα απο την αριστερή πλευρα πιο πολυ και οταν ειναι η φωτεινότητα στο τέρμα φαίνεται παρα πολυ. το επίσημο service samsung τη λεει γιαυτο εχει παει κανεις παιδια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εμενα μια απο τα ιδια κανει και το δικο μου ειδικα απο την αριστερή πλευρα πιο πολυ και οταν ειναι η φωτεινότητα στο τέρμα φαίνεται παρα πολυ. το επίσημο service samsung τη λεει γιαυτο εχει παει κανεις παιδια?

 

Η griffin, αν θυμαμαι καλα, σε καποιο review της ειχε πει οτι η απαντηση που ειχε παρει, ηταν πως ειναι φυσιολογικο να συμβαινει σε ενα μικρο βαθμο λογω της edge οθονης.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μια απο τα ιδια κανει και το δικο μου ειδικα απο την αριστερή πλευρα πιο πολυ και οταν ειναι η φωτεινότητα στο τέρμα φαίνεται παρα πολυ. το επίσημο service samsung τη λεει γιαυτο εχει παει κανεις παιδια?

 

Είχα μιλήσει στο Samsung live Chat και μου είπαν δεν είναι βλάβη. Έψαξα στο ίντερνετ και το έχουν αρκετοί και έχουν πάρει την ίδια απάντηση. Πιστεύω αν ήταν πρόβλημα θα υπήρχε στάση από την εταιρία. Οπότε απολαμβάνω το θηρίο και όλα καλά :)

Έτσι και αλλιώς με δυνατή φωτεινότητα φαίνεται και σε σκοτεινά σημεία αν είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως Τζον. Τα ίδια κι εδώ. Έχει αρκετά θέματα που είναι ανώτερο το mate...

Εγώ όμως δύσκολα χαραμιζω ξανά την καλύτερη οθόνη της αγοράς, πενάκι, οικοσυστημα, πολυτέλεια...

Επόμενη αλλαγή σ9 σε καλη τιμη η ακόμα και νοτε 9...

 

Βαγγέλη δυστυχώς το Mate 10 δεν φτανει την κάμερα του Note 8 σε χαμηλό φωτισμό παρόλο που γενικά έχει πολύ καλή κάμερα... Έχω ανεβάσει σε πολύ Extreme καταστάσεις... Πες μου και εσύ την γνώμη σου....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462853

 

Σε οθόνη και πάλι η samsung είναι αξεπέραστη....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

οκ το θηρίο παραμένει θηρίο αλλά ειναι το ****το δίνεις κάποια χρήματα και πολύ σεβαστά κιόλας και θέλεις να ειναι ολα ΟΚ ενω κάποια αλλα με λιγότερα χρήματα δεν παρουσιάζουν το παραμικρό αντιλαμβανεστε τι εννοώ. τες πα ολα καλα υγεία και προχωράμε.........
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος η δεύτερη Sim να είναι ΜΌΝΟ για ίντερνετ. Να μη δέχεται κλήσεις και SMS?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματη φωτεινότητα my ***.. Να έχεις την τελειότερη οθόνη και να μη μπορείς να φτιάξεις ένα ρημάδι αλγόριθμο να σου αυξομειώνει αυτόματα τη φωτεινότητα... Έχω βαρεθεί ήδη να ανεβοκατεβαζω με το χέρι..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Η griffin, αν θυμαμαι καλα, σε καποιο review της ειχε πει οτι η απαντηση που ειχε παρει, ηταν πως ειναι φυσιολογικο να συμβαινει σε ενα μικρο βαθμο λογω της edge οθονης.

 

 

 

Το είχα σε ένα s3 samsung έχανε φως και με έτρωγε σαν να ήταν χαλασμένο το πούλησα για να πάω σε note 2 μετά από κάνα 4μηνο το πολύ. Πιστεύω είναι θέμα που δεν θα έπρεπε να έχει έστω κ αν δεν το παραδέχεται η σαμι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δυστυχώς το Mate 10 δεν φτανει την κάμερα του Note 8 σε χαμηλό φωτισμό παρόλο που γενικά έχει πολύ καλή κάμερα... Έχω ανεβάσει σε πολύ Extreme καταστάσεις... Πες μου και εσύ την γνώμη σου....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462853

 

Σε οθόνη και πάλι η samsung είναι αξεπέραστη....

 

Έλα Κώστα. Ναι αλλά με το mate 10 pro είναι άλλα τα δεδομένα;)

Για να ρίξω μια ματιά στις λήψεις σου...

ΥΓ Κώστα κατέβασε τα ΜΡ των low Light...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Έλα Κώστα. Ναι αλλά με το mate 10 pro είναι άλλα τα δεδομένα;)

Για να ρίξω μια ματιά στις λήψεις σου...

ΥΓ Κώστα κατέβασε τα ΜΡ των low Light...

 

Ναι με ενημέρωσαν ήδη τα παιδιά εκεί και θα τα κατεβάσω σήμερα... Είμαι πολύ περίεργος να δω τις διαφορές μεταξύ 20 & 12mpxl....σε μια πρόχειρη δοκιμή που έκανα χθες δεν είδα κάποια διαφορά μεταξύ τους.... Αλλα εγω δεν είμαι ιδικός... Χεχεχχε... Για να δούμε

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το είχα σε ένα s3 samsung έχανε φως και με έτρωγε σαν να ήταν χαλασμένο το πούλησα για να πάω σε note 2 μετά από κάνα 4μηνο το πολύ. Πιστεύω είναι θέμα που δεν θα έπρεπε να έχει έστω κ αν δεν το παραδέχεται η σαμι

 

νομιζω οτι ειναι διαφορετικες περιπτωσεις. Οπως το s3 ετσι και σε πολλες αλλες μαρκες υπηρχε κενο και περνουσε φως. δε θυμαμαι να υπαρχει τοπικ κινητου χωρις τετοια θεματα.

Παρολα αυτα, στα edge, αν δεις και κανα βιντεο αποσυναρμολογησης, θα καταλαβεις οτι η οθονη ειναι ενα με το σασι. Γιαυτο και οταν αλλαζεις οθονη αλλαζει ολο μαζι. Βεβαια γινεται και αποσυναρμολογηση μονο της οθονης αλλα ξερω οτι το δινουν μαζι σαν εξαρτημα.

ΠΡοσωπικα το εχω δει και σε σερβις της samsung οπου μου το εδειξαν σαν εξαρτημα (σε s7 edge βεβαια) γιατι τους ρωτησα για την αντανακλαση και για στεγανοποιηση και επειδη ηταν χαλαρα τα πραγματα απο κινηση, θελησαν να μου τα δειξουν οι ανθρωποι.

Εδω λοιπον ειναι αντανακλαση πιστευω. Δε μπορω να δεχτω οτι ειναι κενο αφου μιλαμε για ενιαιο εξαρτημα, ασε που θα εμπαζε νερο..

Αντιστοιχα το Ζ3 που ειχε κενο, εννοειται οτι εμπαζε νερο και χαλουσε.

Τωρα αν τυχον το κομματι κοντα στο σασσι δεν ειναι καλα βαμμενο και ακριβως εκει που ενωνει το γυαλι με το σασι ειναι διαφανες, ισως να εξηγει διαχυση φωτος, αλλα δεν ειδα κατι τετοιο οταν το ειδα σαν ξεχωριστο εξαρτημα

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ποια η γνώμη σας για την παρακάτω θήκη? Μου φαίνεται αρκετά καλή! https://www.skroutz.gr/s/1...xy-Note-8.html Την έχει δοκιμάσει κανείς? Λέτε με τη μεμβρανη απ τα mediamarkt να κατσει καλά? Λεω να βαλω αυτη προσωρινα , και να παω για doom glass που ειναι η μονη σωστη λυση απ οτι διαβαζω εδω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ποιο χρωμα θεωρειται καλυτερο στο θηριο;

Στο s8 plus ειχα το orchid grey, στο Νοτελι ειμαι μεταξυ μαυρου και μπλε.

Επισης διαβασα για θεματα στην ποιοτητα περιμετρικα της συσκευης, τι ισχυει τελικα;

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ποιο χρωμα θεωρειται καλυτερο στο θηριο;

Στο s8 plus ειχα το orchid grey, στο Νοτελι ειμαι μεταξυ μαυρου και μπλε.

Επισης διαβασα για θεματα στην ποιοτητα περιμετρικα της συσκευης, τι ισχυει τελικα;

 

Ελλάδα πάντως μαύρο και gold θα βρεις.. Εγώ πήρα μαύρο.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα πάντως μαύρο και gold θα βρεις.. Εγώ πήρα μαύρο.

Σε ευχαριστω,:) τωρα το ειδα οτι παιζουν τα δυο χρωματα, το μαυρο προτιμοτερο :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ποιο χρωμα θεωρειται καλυτερο στο θηριο;

Στο s8 plus ειχα το orchid grey, στο Νοτελι ειμαι μεταξυ μαυρου και μπλε.

Επισης διαβασα για θεματα στην ποιοτητα περιμετρικα της συσκευης, τι ισχυει τελικα;

 

Το μπλέ χωρίς δευτερη σκέψη. Είναι απίστευτο χρώμα και γιά μένα το πιο ωραίο με διαφορά από μαύρο ή χρυσό.

Link to comment
Share on other sites

Το μπλέ χωρίς δευτερη σκέψη. Είναι απίστευτο χρώμα και γιά μένα το πιο ωραίο με διαφορά από μαύρο ή χρυσό.

Ναι βλεπω οτι υπαρχει μπλε, ειναι τσιμπημενο στην τιμη εναντι των αλλων αλλα πιστευω αξιζει :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

To πηρα κι εγώ τελικά! Έδωσα το mate. Δεν έχει στην κάμερα απ ότι βλέπω πορτρετο όπως είχε το mate η εγώ δε το βρισκω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...