Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τυχερός. Πας για καινούριο.... (αρκεί βέβαια να είσαι στην εγγύηση)

 

δεν έχουν ανταλλακτικά και πάω για καινούργιο ή λόγω ανανέωσης της εγγύησης το λες? στην εγγύηση είναι απλά με ξενέρωσε που μεσολαβεί σαββατοκύριακο. Χτες έκανα και την καινούργια αναβάθμιση αν και πιστεύω οτι μάλλον δεν σχετίζεται και είναι θέμα hardware.

 

edit: Μίλησα τώρα με smartec υπάρχει διαθεσιμότητα για μονόκαρτο, με ρώτησε αν είναι ελληνική εισαγωγή(?) δεν ξέρω τον λόγο βέβαια.Το δικό μου είναι. Πριν ένα μήνα μου άλλαξαν οθόνη και μπαταρία λόγω δυο καμμένων pixels και τώρα πλακέτα. Τυπικά και ουσιαστικά μιλάμε για καινούργια συσκευή :)

 

Αυτή τη φορά δεν θα βγάλω smartphone απο το συρτάρι αλλά ενα mio A501 να το παίξω λίγο ρετρό για σκ

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι ατυχια είναι αυτη που με δερνει τελευταία.. Ξέρει κανεις κανέναν να ξεματιαζει? :lol:

Ηρθε το κινητό μου με αλλαγη πλακετας υποτίθεται (αλήθεια αυτο πως μπορώ να το διαπίστωσω?).

Τέλος πάντων, εφαγα 5 ωρες να το στησω οπως το ειχα, βαζω μετα και τη 2η sim card και διαπίστωνω οτι δεν τη βλέπει.. Λες και ειναι μονοκαρτο..

Διαβαζω και το ακριβώς παραπανω ποστ οτι δεν υπάρχουν ανταλλακτικά και υποπτεύομαι..

Αν δεν ειχα φαει πρακτικά ολη μερα να το φτιάξω οπως θελω δε θα με ένοιαζε..

Τωρα ουσιαστικά πρέπει να το ξαναπαω για σέρβις.

Εκανα καθε τύπου δοκιμή. Δοκιμασα να βαλω ητε τη μια καρτα στη 2η θεση ητε την αλλη, ητε μονη της τη μια στη 2η θεση, τιποτα..

Πως βλεπω οτι ειναι σίγουρα δικαρτη η πλακετα που μου εβαλε ξερει κανείς?

Φαινεται στο phone info πουθενά?

Link to comment
Share on other sites

Τι ατυχια είναι αυτη που με δερνει τελευταία.. Ξέρει κανεις κανέναν να ξεματιαζει? :lol:

Ηρθε το κινητό μου με αλλαγη πλακετας υποτίθεται (αλήθεια αυτο πως μπορώ να το διαπίστωσω?).

Τέλος πάντων, εφαγα 5 ωρες να το στησω οπως το ειχα, βαζω μετα και τη 2η sim card και διαπίστωνω οτι δεν τη βλέπει.. Λες και ειναι μονοκαρτο..

Διαβαζω και το ακριβώς παραπανω ποστ οτι δεν υπάρχουν ανταλλακτικά και υποπτεύομαι..

Αν δεν ειχα φαει πρακτικά ολη μερα να το φτιάξω οπως θελω δε θα με ένοιαζε..

Τωρα ουσιαστικά πρέπει να το ξαναπαω για σέρβις.

Εκανα καθε τύπου δοκιμή. Δοκιμασα να βαλω ητε τη μια καρτα στη 2η θεση ητε την αλλη, ητε μονη της τη μια στη 2η θεση, τιποτα..

Πως βλεπω οτι ειναι σίγουρα δικαρτη η πλακετα που μου εβαλε ξερει κανείς?

Φαινεται στο phone info πουθενά?

Πληκτρολογησε στο dailer.

*#06#

 

Αν βγαλει 2 IMEI αρα dual sim αν 1 αρα single sim

https://www.samsung.com/hk_en/support/mobile-devices/how-do-i-check-if-my-galaxy-a3-a5-a7-support-dual-sim/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το γράφει:1872402b2bfcae823f4586b3f13c43b3.jpg

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το γράφει:1872402b2bfcae823f4586b3f13c43b3.jpg

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο 8αρι και εμένα το είχε. Για το 9αρι ρωτάω

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Άκυρο, λάθος απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαστε στο νήμα του 8. Και στο 9 το έχει. Έχεις 2 imei? 200819ad034aba7f5de33f38ef2078bb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογησε στο dailer.

*#06#

 

Αν βγαλει 2 IMEI αρα dual sim αν 1 αρα single sim

https://www.samsung.com/hk_en/support/mobile-devices/how-do-i-check-if-my-galaxy-a3-a5-a7-support-dual-sim/

Ευχαριστώ και τους 2

Δεν το πιστεύω αλλα μου εβαλε μητρική απο single sim..

Και το info και με τον κωδικό στο dialer δειχνει μονοκαρτο..

Εχω φαει στην κυριολεξία ολη μερα να στεινω το κινητο.. Καλα πόσο μ@λ@κας μπορεί να ειναι.

Δυσκολεύομαι να πιστεψω οτι το εκανε καταλαθος. Κάνεις καταγγελία στα κεντρικά στη σαμσουνγκ τωρα ή οχι? Και είναι και γνωστός πολύ ο συγκεκριμένος τεχνικός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους 2

Δεν το πιστεύω αλλα μου εβαλε μητρική απο single sim..

Και το info και με τον κωδικό στο dialer δειχνει μονοκαρτο..

Εχω φαει στην κυριολεξία ολη μερα να στεινω το κινητο.. Καλα πόσο μ@λ@κας μπορεί να ειναι.

Δυσκολεύομαι να πιστεψω οτι το εκανε καταλαθος. Κάνεις καταγγελία στα κεντρικά στη σαμσουνγκ τωρα ή οχι? Και είναι και γνωστός πολύ ο συγκεκριμένος τεχνικός.

 

Δεν γίνεται να το έκανε επίτηδες. Προφανώς μπερδεύτηκε. Κι αυτοί άνθρωποι είναι. Τι δηλαδή? Πίστευε πως κάποιος που έχει δίκαρτο (άρα χρειάζεται 2 sim) δεν θα το καταλάβαινε?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να το έκανε επίτηδες. Προφανώς μπερδεύτηκε. Κι αυτοί άνθρωποι είναι. Τι δηλαδή? Πίστευε πως κάποιος που έχει δίκαρτο (άρα χρειάζεται 2 sim) δεν θα το καταλάβαινε?

Εντελώς ηλικρινα δεν μπορώ να πιστέψω οτι μπορει καποιος να κανει τετοιο λαθος. Γραφει πάνω dual. Αντιπροσωπεία σερβις εχει, πρέπει να είναι εξηκιωμενος με αυτα.

Εγω στον τομέα μου, σε οικονομικο κλάδο δούλευα, ολο νούμερα και δεν υπηρχε η παραμικρή περίπτωση να κανω λαθος.. Και αν εκανα κάποιος θα εχανε λεφτα και εγω τη δουλειά μου.

Δεν εκανα ποτε λαθος και η πιθανοτητα να κανω ηταν 1000 φορες μεγαλύτερη σε σχεση με κατι τοσο απλο.

Το θεμα είναι οτι εχω πολυ πραγμα και πολυπλοκο στο κινητο. Εφαγα ΠΟΛΛΕΣ ωρες, ανεβαλα πράγματα για να τελειώσω με αυτο, και τωρα πρέπει να ξαναφαω άλλες τοσες.

Τέλος πάντων, θα μιλήσω πρώτα μαζί του αφού ηρεμισω και απο τις απαντήσεις του θα κρινω τι θα κανω.

Για να ειμαι ηλικρινης δεν θα ηθελα να το ξανα δωσω σε αυτον και ας περιμένω περισσότερο, αλλα δεν ξερω κατα ποσο γίνεται να το στείλω αλλού τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Πατας ενω ειναι κλειστό volume up bixby και power μαζί και μπαίνει σε recovery. Από κει κάνεις αρκετά πράγματα όπως clear cache κλπ

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Τελικως παιδιά δεν μπηκε λαθος μητρικη στο νοτε 8.. Τον παρεξήγησα τον ανθρωπο.. Δεν ήξερα οτι οι μητρικες ερχονται αδειες και θελουν φλασαρισμα. Με τοσα κινητα και τοσα παρόμοια software της Samsung μπηκε λαθος software.. Αν και πόσα αλλα κατεβάσαμε και ακόμα..

Οποτε δηλαδή ας δείχνει ενα imei, μπορει να φταιει το software..

Αντε να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Πατας ενω ειναι κλειστό volume up bixby και power μαζί και μπαίνει σε recovery. Από κει κάνεις αρκετά πράγματα όπως clear cache κλπ

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Ευχαριστώ για την απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Τελικως παιδιά δεν μπηκε λαθος μητρικη στο νοτε 8.. Τον παρεξήγησα τον ανθρωπο.. Δεν ήξερα οτι οι μητρικες ερχονται αδειες και θελουν φλασαρισμα. Με τοσα κινητα και τοσα παρόμοια software της Samsung μπηκε λαθος software.. Αν και πόσα αλλα κατεβάσαμε και ακόμα..

Οποτε δηλαδή ας δείχνει ενα imei, μπορει να φταιει το software..

Αντε να δουμε..

Δλδ φλασαριστηκε λειτουργικό του single sim σε dual sim πλακέτα? Πολύ κουφό μου φαίνεται να δεχθεί το λειτουργικό αφού οι πλακέτες δεν είναι ίδιες. Τεσπα περί ορέξεως τουλάχιστον να ξεμπερδέψεις

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Δλδ φλασαριστηκε λειτουργικό του single sim σε dual sim πλακέτα? Πολύ κουφό μου φαίνεται να δεχθεί το λειτουργικό αφού οι πλακέτες δεν είναι ίδιες. Τεσπα περί ορέξεως τουλάχιστον να ξεμπερδέψεις

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Ναι και βασικά από s8/plus εποχή τα firmwares για single και dual είναι ακριβώς τα ίδια. Αυτά που μπορούμε να φλασάρουμε εμείς τουλάχιστον. Τι να πω μακάρι να βρεθεί μια λύση και να ξεμπερδέψεις sosimple χωρίς να χρειαστείς service ξανά.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δλδ φλασαριστηκε λειτουργικό του single sim σε dual sim πλακέτα? Πολύ κουφό μου φαίνεται να δεχθεί το λειτουργικό αφού οι πλακέτες δεν είναι ίδιες. Τεσπα περί ορέξεως τουλάχιστον να ξεμπερδέψεις

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Βασικα, αυτο που λεει ειναι οτι οι πλακετες ειναι ιδιες. Ετσι και αλλιως παντα 2 υποδοχες υπαρχουν, ειτε για sim-sd ειτε για 2 sim. Το sw ομως αλλαζει ωστε η συσκευη να μπορει να διαβασει 2 σιμ.

Βεβαια και οτι του περασε λαθος sw και αυτο καπως τραγικο το βρισκω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να κλειδωσω την προσβαση στα αρχεια(ειτε ολη την εφαρμογη τα αρχεια μου ειτε οτιδηποτε μεμονομενο ειναι αποθηκευμενο μεσα σε αυτο) μου απο αλλον εκτος εμου?

Link to comment
Share on other sites

Δλδ φλασαριστηκε λειτουργικό του single sim σε dual sim πλακέτα? Πολύ κουφό μου φαίνεται να δεχθεί το λειτουργικό αφού οι πλακέτες δεν είναι ίδιες. Τεσπα περί ορέξεως τουλάχιστον να ξεμπερδέψεις

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Την ιδια απορία με σένα εχω και εγώ.. Ελπίζω να μη κάνει τόσο λάθος ο τεχνικος.. Πάντως 3 αλλά που φλασαρε δεν τα δεχονταν, fail έβγαζε το odin.. Προσωπικά ποιο πιθανο μου φαινετε να κάνει λάθος.. Ας βγάλει άκρη..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να κλειδωσω την προσβαση στα αρχεια(ειτε ολη την εφαρμογη τα αρχεια μου ειτε οτιδηποτε μεμονομενο ειναι αποθηκευμενο μεσα σε αυτο) μου απο αλλον εκτος εμου?

Αν καταλαβαίνω καλά θα σε εξυπηρετήσει η εφαρμογή secure folder. Με αυτήν μπορείς να κλειδώσεις ολόκληρη εφαρμογή η κάποιο αρχείο. Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ συχνά και είναι λόγος να μένω σε Samsung γιατί βολεύει πολύ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω καλά θα σε εξυπηρετήσει η εφαρμογή secure folder. Με αυτήν μπορείς να κλειδώσεις ολόκληρη εφαρμογή η κάποιο αρχείο. Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ συχνά και είναι λόγος να μένω σε Samsung γιατί βολεύει πολύ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Σε ευχαριστώ θα την κατεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ θα την κατεβασω.

 

Νομίζω είναι στον φάκελο με τις εφαρμογές της Samsung... Δεν θυμάμαι να την είχα κατεβάσει εγώ ξεχωριστά..

Παντός είναι πολύ καλή εφαρμογή, και μπορείς να βάλεις ότι θες, χωρίς να μπορεί κάποιος άλλος να δει το περιεχόμενο του...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι στον φάκελο με τις εφαρμογές της Samsung... Δεν θυμάμαι να την είχα κατεβάσει εγώ ξεχωριστά..

Παντός είναι πολύ καλή εφαρμογή, και μπορείς να βάλεις ότι θες, χωρίς να μπορεί κάποιος άλλος να δει το περιεχόμενο του...

Ναι την ειδα! Δεν μου φάνηκε πολύ εύχρηστη αλλά θ α την επεξεργαστώ καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν είναι καθαρά θέμα Note 8.

Εγκατέστησα ξανά μετά από μία δυσλειτουργία με το password, μία εφαρμογή που με εξυπηρετεί πολύ,το Athens Boook,αλλά δεν μπορώ να βρω πώς θα βάλω και το εικονίδιο στην οθόνη.

Mπορεί κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

@sosimple επικοινώνησες με το service?? Είμαι πολύ περίεργος να δω τι σου είπανε σχετικά με την πλακέτα...
Link to comment
Share on other sites

Τι firm του μονοκαρτου φλασαρεται κανονικά στο δικαρτο, με αποτέλεσμα η συσκευή να μην αναγνωρίζει τη δεύτερη sim. Είναι κάτι το οποίο μπορεί να συμβεί από λάθος του τεχνικού. Λύνεται με φλασαρισμα του σωστού firm (πάντα από το service εννοείται).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...