Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα η μπαταρια συνεχιζει να ειναι χαλια δυστυχως, μιλαμε για 2,30 ωρες οθονη με το ζορι... Χρησιμοποιω 2 σιμ και 4G συνεχως ενεργοποιημενο απο τις 7 μεχρι τις 6 το απογευμα περιπου. Ελα μου ντε ομως που μεχρι τις 6 κραταει η μπαταρια, δεν βγαζω καν μια μερα ολοκληρη.

Να κανω την τελευταια αναβαθμιση; Αυτη την στιγμη εχω την προηγουμενη....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μπαταρια συνεχιζει να ειναι χαλια δυστυχως, μιλαμε για 2,30 ωρες οθονη με το ζορι... Χρησιμοποιω 2 σιμ και 4G συνεχως ενεργοποιημενο απο τις 7 μεχρι τις 6 το απογευμα περιπου. Ελα μου ντε ομως που μεχρι τις 6 κραταει η μπαταρια, δεν βγαζω καν μια μερα ολοκληρη.

Να κανω την τελευταια αναβαθμιση; Αυτη την στιγμη εχω την προηγουμενη....

 

Δεν είναι λογικοί αυτοί οι χρόνοι.

Τσέκαρε αν έχει το nfc ενεργοποιημενο που είναι αρκετά ενεργοβόρο κι αν είσαι κοντά σε εξουσιοδοτημενο κατάστημα πες τους να σου τσεκάρουν την μπαταρία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικοί αυτοί οι χρόνοι.

Τσέκαρε αν έχει το nfc ενεργοποιημενο που είναι αρκετά ενεργοβόρο κι αν είσαι κοντά σε εξουσιοδοτημενο κατάστημα πες τους να σου τσεκάρουν την μπαταρία.

 

Αυτη την στιγμη ειμαι στο 49% με 1.41 ωρα οθονη και εκτος πριζας 8 ωρες και 37 λεπτα.

Ειναι πολυ χαλια η μπαταρια, επειδη μενω Αγγλια το πηγα σε καταστημα Samsung και το μονο που μου ειπαν ειναι να κανουν Reflash, το οποιο τελικα εκανα μονος μου και δεν βελτιωθηκε τιποτα δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμη ειμαι στο 49% με 1.41 ωρα οθονη και εκτος πριζας 8 ωρες και 37 λεπτα.

Ειναι πολυ χαλια η μπαταρια, επειδη μενω Αγγλια το πηγα σε καταστημα Samsung και το μονο που μου ειπαν ειναι να κανουν Reflash, το οποιο τελικα εκανα μονος μου και δεν βελτιωθηκε τιποτα δυστυχως.

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις μπαταρίας και βάλε σε αδράνεια όσες εφαρμογές δεν χρειάζεσαι να τρέχουν.

Επίσης τσέκαρε και το nfc που σου είπα πριν και βάλε την φωτεινότητα οθόνης στο αυτόματο.

Επίσης την sim που δεν έχεις δεδομένα γύρισέ τη στην επιλογή μόνο 2g

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σχετικό είναι τελικά το θέμα της μπαταρίας...Με τη χρήση που κάνω, βγάζω εύκολα 20-24 ώρες χωρίς να ξεπερνάω σχεδόν ποτέ το 3ωρο sot.Παράπονο κανένα...
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ σοβαρό πρόβλημα ακόμα και μετά την τελευταία αναβάθμιση, και με ενα format έστρωσε. Όλα καλα πλέον.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

τρομερο κινητο το note 8!ειδικα σε οθονη δεν εχει ανταγωνισμο αλλα η μπαταρια του δεν με εντυπωσιασε....και ειμαι απο αυτους που δεν ταλαιπωρει την μπαταρια!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σχετικό είναι τελικά το θέμα της μπαταρίας...Με τη χρήση που κάνω, βγάζω εύκολα 20-24 ώρες χωρίς να ξεπερνάω σχεδόν ποτέ το 3ωρο sot.Παράπονο κανένα...

 

Εγώ αν δεν ξεπερνούσαν το 3ωρο sot θα είχα παράπονο και μάλιστα μεγάλο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δύο είναι τα σενάρια. Ή να έχεις φραγή σε διεθνείς κλήσεις στην κάρτα που έχεις στο note, ή να έχεις αποθηκεύσει λάθος τον αριθμό (πχ να έχεις ξεχάσει να βάλεις κωδικό χώρας, το 00, ή το +, ή κάτι τέτοιο.

 

 

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα .. ήταν ενεργοποιημένη η φραγή για διεθνείς κλήσεις .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν δεν ξεπερνούσαν το 3ωρο sot θα είχα παράπονο και μάλιστα μεγάλο.
Χα,το ξεπέρασα τώρα που έβλεπε η κόρη μου youtube με υπόλοιπο 19% και 16,5 ώρες χρήσης.Δεν μου λέει κάτι, ούτε με το oneplus 3 τις περνούσα...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

3ωρο sot βγαζει και η κουτσή μαρια.. Σχεδόν καθε κινητό το πετυχαίνει αυτο.

Η μπαταρία για νορμάλ χρηση μια χαρα βγαζει. Το θέμα είναι κατω απο δύσκολες συνθήκες τι βγαζει. Οπως ελεγα, αμα πιασει καλοκαίρι, εισσι και σε καμια παραλία, εκει ειναι απαραίτητη μεγάλυτερη μπαταρία. Οντως σε τετοια συνθήκη εβγαλα 3 ωρες (με την οθόνη στο αυτόματο, αλλα ηταν μονίμως τερμα λογω ηλιου).

Υπενθυμίζω ότι εχω κλεισει 200+ εφαρμογές και services, και εχω βγάλει ρεκορ 9 ωρες + οθόνη το χειμώνα. Αλλα μονο 3 ωρες στον ηλιο.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η συσκευή χρειαζόταν μεγαλύτερη μπαταρία κάτι το οποίο από ότι φαίνεται πρόκειται να επιλυθεί με το 9αρι. Προσωπικά με την ίδια χρήση βγάζω κατά 2 ώρες λιγότερο sot σε σχέση με τη προηγούμενη μου συσκευή (honor 8 pro). Δε με προβληματίζει φυσικά αν και πάντα επιζητούμε το κάτι παραπάνω.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

3ωρο sot βγαζει και η κουτσή μαρια.. Σχεδόν καθε κινητό το πετυχαίνει αυτο.

Η μπαταρία για νορμάλ χρηση μια χαρα βγαζει. Το θέμα είναι κατω απο δύσκολες συνθήκες τι βγαζει. Οπως ελεγα, αμα πιασει καλοκαίρι, εισσι και σε καμια παραλία, εκει ειναι απαραίτητη μεγάλυτερη μπαταρία. Οντως σε τετοια συνθήκη εβγαλα 3 ωρες (με την οθόνη στο αυτόματο, αλλα ηταν μονίμως τερμα λογω ηλιου).

Υπενθυμίζω ότι εχω κλεισει 200+ εφαρμογές και services, και εχω βγάλει ρεκορ 9 ωρες + οθόνη το χειμώνα. Αλλα μονο 3 ωρες στον ηλιο.

 

Συμφωνώ. Όμως μετά σκέφτομαι το άλλο. Είμαι παραλία και κάθομαι 3 ώρες στο κινητό? Τότε ας καθίσω σπίτι μου...... Ξέρω, μεγάλη κουβέντα όμως προσωπικά μόνο τα άκρως επαγγελματικά και φωτογραφίες στην παραλία. Myphone κλπ το βράδυ στο σπίτι.....

Υ. Γ. Όχι πως τα τηρώ κιόλας....... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Όμως μετά σκέφτομαι το άλλο. Είμαι παραλία και κάθομαι 3 ώρες στο κινητό? Τότε ας καθίσω σπίτι μου...... Ξέρω, μεγάλη κουβέντα όμως προσωπικά μόνο τα άκρως επαγγελματικά και φωτογραφίες στην παραλία. Myphone κλπ το βράδυ στο σπίτι.....

Υ. Γ. Όχι πως τα τηρώ κιόλας....... :lol:

 

ετσι ειναι.

Απο την αλλη, αν πας 9 ωρες στη θαλασσα, 3 ωρες στο κινητο ισως ειναι οκ. Πχ σε μονοημερα ελαφονησο που ο ηλιος καιει απιστευτα, και πηγαινω απο τις 9 το πρωι, μεχρι τις 6 το απογευμα, το μεσημερακι 1-4 καθομαι πολυ λιγο στον ηλιο και προτιμω αραγμα κατω απο ομπρελα. Ειναι κατι που μου εχει τυχει, οχι πολλες φορες αλλα οντως δεν παλευω τον ηλιο νταλα μεσημερι. Σε τετοιες περιπτωσεις σιγουρα θα πιασεις και το κινητο καμποση ωρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι.

Απο την αλλη, αν πας 9 ωρες στη θαλασσα, 3 ωρες στο κινητο ισως ειναι οκ. Πχ σε μονοημερα ελαφονησο που ο ηλιος καιει απιστευτα, και πηγαινω απο τις 9 το πρωι, μεχρι τις 6 το απογευμα, το μεσημερακι 1-4 καθομαι πολυ λιγο στον ηλιο και προτιμω αραγμα κατω απο ομπρελα. Ειναι κατι που μου εχει τυχει, οχι πολλες φορες αλλα οντως δεν παλευω τον ηλιο νταλα μεσημερι. Σε τετοιες περιπτωσεις σιγουρα θα πιασεις και το κινητο καμποση ωρα.

Μαζι με το κινητο, πιασε και το powerbank Νικο.

 

Βλεπω οτι τις τελευταιες εβδομαδες η αυτονομια εχει μειωθει αρκετα, περιπου ενα 15%. Μαλλον θα παω για την πρωτη επαναφορα μετα απο 8 μηνες χρησης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο Update που έκανα χθες δεν φορτίζει με καλώδιο μόνο wireless, το έχει πάθει κανείς?

Πολυ σπανιο, δεν το εχω ξανά ακούσει για κανενα κινητο. Υπάρχει παντα και η πιθανότητα να χαλασε κατι ταυτόχρονα με το update, λογω θερμοκρασίας κλπ.

Καλύτερα να κανεις το συντομότερο δυνατό factory reset να δεις τι παίζει. Λογικά θα φτιάξει, αν οχι πας για service. Απο τη στιγμή που γραφει οτι δεν φορτιζει δεν ξερεις αν οντως δε φορτιζει (90%) ή φορτιζει αλλα γραφει λάθος οτι δεν φορτιζει (10%). Οπότε συνέχισε να το φορτιζεις μονο ασύρματα μέχρι το αναπόφευκτο factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Μαζι με το κινητο, πιασε και το powerbank Νικο.

 

Βλεπω οτι τις τελευταιες εβδομαδες η αυτονομια εχει μειωθει αρκετα, περιπου ενα 15%. Μαλλον θα παω για την πρωτη επαναφορα μετα απο 8 μηνες χρησης.

 

Για μένα πέρνα και μια από smartec για ένα pit stop..μπας και βγάλεις καλοκαίρι άνετα. Καινούρια μπαταρία και επαναφορά θα δώσει κάτι σίγουρα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πέρνα και μια από smartec για ένα pit stop..μπας και βγάλεις καλοκαίρι άνετα. Καινούρια μπαταρία και επαναφορά θα δώσει κάτι σίγουρα
Η μπαταρια ειναι μια χαρα Νικο. Εχει λιγοτερες απο 200 φορτισεις και ολες μα ολες προσεκτικες, απο 20-80 % περιπου.

 

Δεν εχω κανει επαναφορα, ουτε οταν περασα την oreo. Ε, καποια στιγμη πρεπει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι μια χαρα Νικο. Εχει λιγοτερες απο 200 φορτισεις και ολες μα ολες προσεκτικες, απο 20-80 % περιπου.

 

Δεν εχω κανει επαναφορα, ουτε οταν περασα την oreo. Ε, καποια στιγμη πρεπει.

 

κομπλε τοτε, ξεκινα με μια επαναφορα, θα δωσει το κατι παραπανω σιγουρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κομπλε τοτε, ξεκινα με μια επαναφορα, θα δωσει το κατι παραπανω σιγουρα.
Νικο, και οποιος αλλος τυχον ξερει, υπαρχει περιπτωση η συνδεση σε καποιο δικτυο wifi να προκαλει drain στη μπαταρια? Παρατηρω οτι οταν συνδεομαι,στο wifi της δουλεια, τις τελευταιες μερες, μου τρωει την μπαταρια γρηγορα (αν και δεν ειμαι μακρια απο το wifi) ενω σημερα πχ , που το κινητο το χρησιμοποιω και περισσοτερο (και δεν ειμαι στη δουλεια) η μπαταρια ειμαι οπως ηταν πιο παλια, δηλαδη καλυτερα.

Υπαρχει περιπτωση να φταιει καποιο

wifi? Οι ρυθμισεις του δηλαδη??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μαζι με το κινητο, πιασε και το powerbank Νικο.

 

Βλεπω οτι τις τελευταιες εβδομαδες η αυτονομια εχει μειωθει αρκετα, περιπου ενα 15%. Μαλλον θα παω για την πρωτη επαναφορα μετα απο 8 μηνες χρησης.

Sammy rules φιλε Γιαννη.:lol::p

Πλησιαζει και Note 9 σου λεει ας τους αποτελειωσω τους νυν χρηστες του 8 να πεταξουν το τηλεφωνο απο τα σπασιμο νευρων που μια αυτονομια πηγε ταρταρα:D

 

Αλλα καλλιστα μπορει φταει τελευταια αναβαθμιση ειτε το θεμα με wifi ειτε μειωση αυτονομιας.

 

Περα απο πλακα κανε reset router(αν και μου φαινεται κουφο αλλα ποτε δεν ξερεις μπορει να βοηθησει) και εννεοειται επαναφορα τοσους μηνες με Sammy και μετα απο major upgrade και ακομα δεν εκανες ε λογικο θα σου βγαλει θεμα αργα η γρηγορα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Sammy rules φιλε Γιαννη.:lol::p

Πλησιαζει και Note 9 σου λεει ας τους αποτελειωσω τους νυν χρηστες του 8 να πεταξουν το τηλεφωνο απο τα σπασιμο νευρων που μια αυτονομια πηγε ταρταρα:D

 

Αλλα καλλιστα μπορει φταει τελευταια αναβαθμιση ειτε το θεμα με wifi ειτε μειωση αυτονομιας.

 

Περα απο πλακα κανε reset router(αν και μου φαινεται κουφο αλλα ποτε δεν ξερεις μπορει να βοηθησει) και εννεοειται επαναφορα τοσους μηνες με Sammy και μετα απο major upgrade και ακομα δεν εκανες ε λογικο θα σου βγαλει θεμα αργα η γρηγορα.

Δεν θα ειχα κανενα προβλημα να συμφωνησω, απλως.πρωτον το τηλεφωνο μεχρι τωρα ειναι υποδειγματικο, χωρις drain, χωρις προβληματα, χωρις.κρασαρισματα κλπ και δευτερον παρστηρω εδω και 10 μερες αλλη συμπεριφορα οταν ειναι συνδεδεμενο στο wifi του σπιτιου ή με 4g και αλλη οταν ειναι στο wifi του γραφειου. Πχ δεν μπορει η καταναλωση του wifi να ειναι μεγαλυτερη απο την καταναλωση της οθονης (στο gsam battery). Κατι τρεχει με το συγκεκριμενο wifi

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...