Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, κάπου μετά την αναβάθμιση σε oreo, άρχισε αραιά και που τα restart συνοδευόμενα από μήνυμα για υγρασία στη θύρα usb. Σε ξένα forum το είδα να αναφέρεται ως bug που εισήχθη με την oreo από αρκετούς. Το έχει δει άλλος αυτό; Μου το έκανε 2 φορές, και τις 2 με το κινητό στην τσέπη ενώ έτρεχα.

 

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Note-8-Questions-and/Moisture-Detected-amp-Constant-Restarting-Since-Oreo/td-p/305422

 

Nαι είναι bug το είχε κάνει και σε ένα άλλο παιδί και το είχε αναφέρει πιο πίσω. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια λύση.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο μαμα πληκτρολογιο της Sammy.

Επισης εκει ειναι και σε ολα τα αλλα πληκτρολογια.....

 

Καλα θα τρελαθω εγω δεν το εχω ...

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και στο δικο μου μολις το βαλω στο νερο κανει επανεκκινηση.μπορει και 2 φορες σε 1 λεπτο.μετα περιμενω πανω απο μια ωρα να φυγει το μηνυμα με υγρασια στη θυρα φορτισης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι...το πατάς και μιλάς. d251952c501f0de34c751d773a7adb64.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τσουκου δεν το εχω εγω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάπου μετά την αναβάθμιση σε oreo, άρχισε αραιά και που τα restart συνοδευόμενα από μήνυμα για υγρασία στη θύρα usb. Σε ξένα forum το είδα να αναφέρεται ως bug που εισήχθη με την oreo από αρκετούς. Το έχει δει άλλος αυτό; Μου το έκανε 2 φορές, και τις 2 με το κινητό στην τσέπη ενώ έτρεχα.

 

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Note-8-Questions-and/Moisture-Detected-amp-Constant-Restarting-Since-Oreo/td-p/305422

 

Εγώ πάντως δεν έχω κάτι προς το παρών έκανα και άλλη μια ενημέρωση μετά την αναβάθμιση για διόρθωση bug κτλ και λειτουργεί καλά.

Link to comment
Share on other sites

http://i63.tinypic.com/55jgd0.jpg ειναι στις ρυθμισεις πληκτρολογιου

 

Λοιπόν κάποια βλακεία θα έχω κάνει Γιατί ενώ μου εμφανίζει όλες τις ρυθμίσεις δεν εμφανίζει το μικρόφωνο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάποια βλακεία θα έχω κάνει Γιατί ενώ μου εμφανίζει όλες τις ρυθμίσεις δεν εμφανίζει το μικρόφωνο

 

Όταν βάζεις emoticon με το συγκεκριμένο κουμπάκι κρατά παρατεταμένα και θα στο βγάλει στις επιλογές.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις emoticon με το συγκεκριμένο κουμπάκι κρατά παρατεταμένα και θα στο βγάλει στις επιλογές.

 

Επειδή σας κούρασα το αφήνω είναι σίγουρο ότι κάποια στιγμή το είχα δει το εικονίδιο αλλά προφανώς με κάποια επιλογή που πάτησα το έσβησα. Που θα πάει κάποια στιγμή θα το βρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν βάζεις emoticon με το συγκεκριμένο κουμπάκι κρατά παρατεταμένα και θα στο βγάλει στις επιλογές.

 

Επειδή σας κούρασα το αφήνω είναι σίγουρο ότι κάποια στιγμή το είχα δει το εικονίδιο αλλά προφανώς με κάποια επιλογή που πάτησα το έσβησα. Που θα πάει κάποια στιγμή θα το βρω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σας κούρασα το αφήνω είναι σίγουρο ότι κάποια στιγμή το είχα δει το εικονίδιο αλλά προφανώς με κάποια επιλογή που πάτησα το έσβησα. Που θα πάει κάποια στιγμή θα το βρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επειδή σας κούρασα το αφήνω είναι σίγουρο ότι κάποια στιγμή το είχα δει το εικονίδιο αλλά προφανώς με κάποια επιλογή που πάτησα το έσβησα. Που θα πάει κάποια στιγμή θα το βρω

Στο πληκτρολόγιο μετά το γρανάζι έχει ενα βελάκι που δείχνει προς τα κάτω, αν το πατήσεις σου βγάζει και τα υπόλοιπα εικονίδια που μπορείς να προσθέσεις στην μπάρα εργαλείων. Μήπως είναι εκεί?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο μετά το γρανάζι έχει ενα βελάκι που δείχνει προς τα κάτω, αν το πατήσεις σου βγάζει και τα υπόλοιπα εικονίδια που μπορείς να προσθέσεις στην μπάρα εργαλείων. Μήπως είναι εκεί?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα αυτό είναι που πάω να κάνω αλλά δεν είναι εκεί!!!

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια έχετε διαπιστώσει ότι κάνει επανεκκίνηση μόλις εντοπίσει υγρασία....?

 

Ναι είναι bug. Σε κάποιους το κάνει σε κάποιους όχι. Εμενα 3 φορες που έκανα μπάνιο δεν το έκανε προς το παρόν. Λίγο πιο πίσω το κανει έχει σε άλλον χρηστη.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται οτι η μπαταρία είναι αρκετά καλύτερη μετά την ενημέρωση της προηγούμενης εβδομάδας!
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο συντομη διακοπη απο τη Samsung (s8+) επιστροφή με τον Βασιλια! Τελικα ολοι τη βριζουν αλλα βγαζει την καλυτερη συσκευή! Τι τηλεφωναρα ειναι αυτη!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται οτι η μπαταρία είναι αρκετά καλύτερη μετά την ενημέρωση της προηγούμενης εβδομάδας!

 

Ισχύει! Γενικά, μετά από αυτό που τράβηξα με το 6s plus που είχα, το note συγκριτικά έχει πολύ καλύτερη αυτονομία!

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω απο την παρασκευη. Την πρωτη φορα που το ανοιξα το φορτισα στο 100% εκανα εγκατασταση σε ορεο και αλλη μια ενημερωση ειχα 3 ωρες οθονη και εκλεισε. Την δευτερη εφτασε 4ωρες και κατι. Και απο χθες το βραδυ στην τριτη φορτιση εχω 4 ωρες στο 52%. Οποτε στρωνει σιγα σιγα και φαινεται οτι εχει καλη αυτονομια με ολα τα σοσιαλ μιντια ανοιχτα εννοειται και wi-fi , 4g (πιο πολυ) , always on display φοβερο. Το κινητο ειναι λιγο μεγαλο αλλα συνηθιζεται και καθεται καλα στο χερι. Το πενακι δεν νομιζω να το χρησιμοποιω συχνα μιας και δεν κανω κατι στο κινητο που εχει τετοια απαιτηση. Η καμερα πολυ καλη , ακομα και σε σκοταδι διακρινεις πραγματα αλλα τα χαλαει λιγο στο slow motion που δεν εχει καλη αναλυση και λεπτομερεια στο κινουμενο αντικειμενο ( δεν εχω βρει που χρησιμευει η δευτερη καμερα αφου ειναι πιο χαλια λογο του 2.4 διαφραγματος. Ο ηχος ικανοποιητικος αλλα οχι τοσο δυνατος. Το δαχτυλικο αποτυπωμα δουλευει καλα. Κατα τα αλλα ειναι ενα ομορφο ποιοτικο και γρηγορο κινητο .
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα μπαταρίας μια σημαντική παράμετρος που εχω παρατηρήσει είναι το σημα κινητης τηλεφωνίας.

Αν βρισκομαι δηλαδή επί ωρες σε χώρο με καλό σήμα η κατανάλωση είναι πολύ μικρότερη από όταν λογω δουλειας μου βρίσκομαι σε χωρους με πολύ κακό σήμα.

Με παρόμοια χρήση λοιπόν έχω παρατηρήσει σημαντικές διαφορές στις ώρες οθόνης με αυτή την παράμετρο.

Επίσης σε εμένα καταναλώνει αρκετα οταν ειναι συνδεδεμενο στο bluetooth στο αυτοκίνητο.

Γενικά είναι οπως τα λετε με τα πάντα ανοικτά υπο νορμαλ συνθηκες η οθόνη βγάζει 4 με 4 1/2 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

samih η δευτερη καμερα ειναι για το θολωμα bokeh και τη διπλη σταθεροποιηση.θα το διαπιστωσεις αν επιλεξεις bokeh και μπλοκαρεις την καμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και φυσικα για το οπτικο zoom x2 χωρις απωλεια ποιοτητας

Link to comment
Share on other sites

Ένα περίεργο πράγμα...

Ήμουν Κίνα για 2 εβδομάδες για δουλειά.

Έχω το Ασιατικό N9500 με 256 gb μνήμη.

Μου ήρθε προχτές 22/04 ενημέρωση για oreo λογικά.

Την έκανα postponed για να την κατεβάσω με WiFi Όταν είχα διαθέσιμο.

2-3 φορές την παρεκαμψα για αργότερα.

Ξαφνικά σταμάτησε η επιμονή για να την κατεβάσω.

Ήρθα Ελλάδα και κάνω για να την κατεβάσω, αλλά μου γράφει ότι έχω την τελευταία έκδοση η οποία είναι η 7άρα.

Ξέρει κανείς γιατί δεν βγάζει πια την Oreo. ?

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα στο sammobile, έχει oreo δύο firmware, ,, Χόνγκ Κονγκ και Κίνας.

Εγώ το δικό μου, 950F, το πέρασα με odin, ΑΛΛΆ έχει επεξεργαστή της samsung.

Mε επεξεργαστή snapdragon, ΑΝ ΈΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟΝ, δεν ξέρω αν γίνεται φλασαρισμα με odin!!

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό παιδιά από τη στιγμή που δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ταυτόχρονα και τις δύο κάρτες!?2885d2326d8b930cae6865dee99c816e.jpg

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ουσιαστικα προωθηση κλησης!δηλαδη μιλας σε μια σιμ,σε καλουν στην αλλη και στο δειχνει σε αναμονη αλλα ουσιαστικα εχει γινει προωθηση κλησης κα ενδεχομενως να εχει και εξτρα χρεωση απο τον παροχο

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ουσιαστικα προωθηση κλησης!δηλαδη μιλας σε μια σιμ,σε καλουν στην αλλη και στο δειχνει σε αναμονη αλλα ουσιαστικα εχει γινει προωθηση κλησης κα ενδεχομενως να εχει και εξτρα χρεωση απο τον παροχο
Από τη στιγμή που όταν μιλάω Στη μία η άλλη λέει ότι η γραμμή είναι κατειλημμένη Γιατί να υπάρχει χρέωση!?

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...