Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θεωρείτε φυσιολογικό να μην έχουν δώσει σε ολόκληρη Κίνα και Hong Kong ακόμα την oreo? Τι να πω έχω αγανακτήσει να περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εντυπώσεις από όσους έχουν βάλει oreo στο θέμα της μπαταρίας,πάει καλά;

Έχουμε γενικά κανένα θέμα ή είναι σταθερή;

Link to comment
Share on other sites

antonis_kiriazis μια χαρα σταθερη ειναι και η μπαταρια το ιδιο νομιζω δεν ειδα διαφορα εκανα και hard reset φυσικα μετα την αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εντυπώσεις από όσους έχουν βάλει oreo στο θέμα της μπαταρίας,πάει καλά;

Έχουμε γενικά κανένα θέμα ή είναι σταθερή;

 

Δεν βλέπω διαφορές στην μπαταρία.

Πάντως είναι γενικά μέτρια.

Μου βγάζει με χρήση wifi, οθόνη 2k, φωτεινότητα στο αυτόματο και όλα ανοιχτά (εκτός από AOD) 5.30h-6.00h sot σε 24ώρο κύκλο.

Και με 4g/4g+.. 4.00h-4.30h sot σε 24ώρο κύκλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Εδω και 4-5 μέρες όταν κάνω επανεκκίνηση εμφανίζεται μήνυμα που αφορά "Νέες λειτουργίες μηνυμάτων" rich communications. Γνωριζει κάποιος τι είναι; Είναι παροχή της cosmote ή της samsung; Έχει χρέωση ή λειτουργεί μέσω wifi; Μήπως εμφανίστηκε επειδή ενεργοποίησα το wifi calling;Bgya0Cuy6LPhmJpz2

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό;

 

https://photos.app.goo.gl/0cq5qrTjKoR9CYet1

Edited by IKAL
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε αμα δεν εχετε καθόλου ιδεα, μη ποσταρετε. Δεν βοηθάτε ετσι, λέγοντας του πράγματα που δε γίνονται. Ποια σαμσουνγκ να παει? Αφού το κινητο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΎΗΣΗ λεμε, είναι για αλλη ήπειρο, η σαμσουνγκ με το που θα το δει θα του πει ΕΓΓΥΗΜΈΝΑ πάρε 3.. Δεν υπάρχει η καμια να του αλλαξει ρομ, ουτε επι πληρωμή.

Μεχρι το σημειο που διαβασα δεν ανεφερετο οτι ηταν αλλης ηπειρου οταν το ειδα παρακατω ειχα ηδη απαντησει.

συνεπως οι κρισεις περι γνωσεων και το αναλογο υφακι καλα θα ηταν να αποφευγονται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θεωρείτε φυσιολογικό να μην έχουν δώσει σε ολόκληρη Κίνα και Hong Kong ακόμα την oreo? Τι να πω έχω αγανακτήσει να περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το έχω ψαξει και εγώ έτσι αλλα δεν ήξερα εαν είναι θέμα παρόχου. Απο τις διαφημίσεις της cosmote φαίνεται οτι έτσι είναι οποτε ενεργοποιήθηκε με το wifi call και VoLte.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το Κινέζικο 9500 Έχω κανονικά Ελληνικά.

Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει επιλογή Ελληνικά και να είναι ατελή το μενού του σε αυτήν.

Εμένα αυτή η ιστορία μου θυμίζει κινητά διαλογής που κάποτε γελούσαμε όταν έγραφε ΧΑΜΗΛ ΜΠΑΤΑΡ.

Μήπως το κινητό δεν είναι τόσο Samsung ?.

Πάντως δωσε προσοχή στο σημείο που λέει:

Ρυθμίσεις … Γενική διαχείριση … γλώσσα και εισαγωγή … Γλώσσα να είναι ΜΌΝΟ τα ελληνικά μόνα τους χωρίς να υπάρχει δεύτερη επιλογή που στην δική σου περίπτωση να είναι τα Αγγλικά.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

ηρθε η ώρα της παραγγελίας. Θα ήθελα όμως μία διευκρίνηση αν ξέρει κάποιος.

Παρατηρώ ότι το dual είναι σε κάποια μαγαζιά φτηνότερο από το μονό.

Η μόνη διαφορά μεταξύ τους είναι ότι στο dual στην δεύτερη υποδοχή μπορεί να μπει sd ή sim? Η το dual έχει κάποια έλλειψη γι'αυτό βγαίνει και φτηνότερο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

ηρθε η ώρα της παραγγελίας. Θα ήθελα όμως μία διευκρίνηση αν ξέρει κάποιος.

Παρατηρώ ότι το dual είναι σε κάποια μαγαζιά φτηνότερο από το μονό.

Η μόνη διαφορά μεταξύ τους είναι ότι στο dual στην δεύτερη υποδοχή μπορεί να μπει sd ή sim? Η το dual έχει κάποια έλλειψη γι'αυτό βγαίνει και φτηνότερο?

 

Το dual πουλάει απλά πιο πολύ για αυτό και έχει αυτή τη τιμή

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω παιδευτει πάρα πολύ με το Wi-Fi call αλλά δεν μπορώ με τίποτα να το κάνω να δουλέψει. Ήρθε μήνυμα ότι η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε κτλ Αλλά τζίφος . Κάποιος που να γνωρίζει κάτι??

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παιδευτει πάρα πολύ με το Wi-Fi call αλλά δεν μπορώ με τίποτα να το κάνω να δουλέψει. Ήρθε μήνυμα ότι η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε κτλ Αλλά τζίφος . Κάποιος που να γνωρίζει κάτι??

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή από την ρυθμίσεις του τηλεφώνου;

Δηλαδή πας στο εικονίδιο του τηλεφώνου, πάνω δεξιά γωνία στις 3 τελιτσες, ρυθμίσεις , και σχεδόν τέρμα κάτω λέει για το wifi calling.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή από την ρυθμίσεις του τηλεφώνου;

Δηλαδή πας στο εικονίδιο του τηλεφώνου, πάνω δεξιά γωνία στις 3 τελιτσες, ρυθμίσεις , και σχεδόν τέρμα κάτω λέει για το wifi calling.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ναι. Το έχω κάνει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παιδευτει πάρα πολύ με το Wi-Fi call αλλά δεν μπορώ με τίποτα να το κάνω να δουλέψει. Ήρθε μήνυμα ότι η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε κτλ Αλλά τζίφος . Κάποιος που να γνωρίζει κάτι??

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εάν η συσκευή σου είναι δίκαρτη, πρέπει τα data να τα έχεις ενεργοποιημένα στην κάρτα sim της cosmote. Το έχεις κάνει αυτό και δεν δούλεψε;

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εάν η συσκευή σου είναι δίκαρτη, πρέπει τα data να τα έχεις ενεργοποιημένα στην κάρτα sim της cosmote. Το έχεις κάνει αυτό και δεν δούλεψε;
Ναι την κάρτα cosmote Έχω για data . Πραγματικά έχω κανει τα πάντα. Και ξέρω ότι δουλεύει γιατί το πήρα ίδια μέρα με την αδελφή μου. Είναι ίδια χώρα κτλ .αυτής έπιασε με την πρώτη. Εμένα τρόμαξαν να μου στείλουν το μήνυμα ενεργοποίησης μετά από πόσες φορές που τους ενόχλησα στο Facebook και πάλι δεν δουλεύει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 7.1, συσκευή unbranded, σαν πρώτη κάρτα και data έχω τη wind, μόλις άλλαξα τα data σε cosmote αμέσως εμφανίστηκε στο menu του τηλεφώνου και δίπλα στο σήμα του wifi το wificalling. Μήπως θα έπρεπε, σαν έσχατη λύση, να κάνεις ένα factory reset?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 7.1, συσκευή unbranded, σαν πρώτη κάρτα και data έχω τη wind, μόλις άλλαξα τα data σε cosmote αμέσως εμφανίστηκε στο menu του τηλεφώνου και δίπλα στο σήμα του wifi το wificalling. Μήπως θα έπρεπε, σαν έσχατη λύση, να κάνεις ένα factory reset?
Εχω κάνει

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγηκε το wificall ειχα το s7 edge unbranded εστειλα WIFICALL ΣΤΟ 1333.νομιζω μου ηρθε μηνυμα να κανω επανεκκινηση τη συσκευη και αυτοματα ενεργοποιηθηκε.ουτε δεδομενα χρειαζεται να εχεις ανοιχτα απλα στο τηλεφωνο πας τερμα κατω και εχει την επιλογη.πριν λιγο καιρο πηρα το note8 unbranded και αυτο και δεν χρειαστηκε να κανω τπτ.

http://i67.tinypic.com/oh2rdu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγηκε το wificall ειχα το s7 edge unbranded εστειλα WIFICALL ΣΤΟ 1333.νομιζω μου ηρθε μηνυμα να κανω επανεκκινηση τη συσκευη και αυτοματα ενεργοποιηθηκε.ουτε δεδομενα χρειαζεται να εχεις ανοιχτα απλα στο τηλεφωνο πας τερμα κατω και εχει την επιλογη.πριν λιγο καιρο πηρα το note8 unbranded και αυτο και δεν χρειαστηκε να κανω τπτ.

http://i67.tinypic.com/oh2rdu.jpg

Πραγματικά έχω διαβάσει και έχω κάνει τα πάντα. Μόνο το ρούτερ μου δεν έχω κάνει επανεκκίνηση μπας και αλλάξει κάτι. Θα το κάνω τώρα και αυτό

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικά έχω διαβάσει και έχω κάνει τα πάντα. Μόνο το ρούτερ μου δεν έχω κάνει επανεκκίνηση μπας και αλλάξει κάτι. Θα το κάνω τώρα και αυτό

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εντωμεταξύ έκαναν πολλές μέρες να μου το ενεργοποιήσουν και αφού τους ενόχλησα στο Facebook και μου έλεγαν ότι έχουν κάποιο τεχνικό πρόβλημα κτλ κτλ τότε μου έστειλαν το μήνυμα ενεργοποίησης. Μου παιρναει από το μυαλό να στείλω ένα end Wi-Fi call και να ξανά στείλω για ενεργοποίηση. Μήπως αλλάξει κάτι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις προτιμήσεις κλήσης, επέλεξε το wifi,

Τώρα πρέπει να είναι τσεκαρισμενο το network mobile ~

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι ρυθμίσεις είναι στην σελίδα 260,

#3896

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το wifi adaptive, υποτίθεται ότι όταν πηγαίνεις σε ένα σημείο που συνήθως χρησιμοποιείς wifi, τότε αυτό ενεργοποιείται αυτόματα?

Δηλαδή το έχω κλειστό και όταν μπαίνω σπίτι ανοίγει από μόνο του και συνδέεται? γιατί αν υποτίθεται ότι κάνει αυτό.....δεν το κάνει. :(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...