Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά αν δεν πάρουμε το Pi... Θα πάρουμε τον pou.... :) :)

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχαχα κλαίω!!!!!! :lol::lol:

 

πες το και μιλαγα με εναν φιλο που εχει αι φον, και μου ελεγε οτι τον βολευει κι ολας που δεν εχει σιλικονη... πραγματικα μερικοι ανθρωποι ειναι τοσο φαν-ατικοι που παιζει να το καψεις αν τους παρεις στα σοβαρα

 

Τα sbh 70 της σόνυ έχουν ίδιο σχήμα με της άπλ και προσωπικά με βολεύουν. Δεν πονάνε καθόλου, αλλά δεν απομονώνουν κιόλας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

 

Τα sbh 70 της σόνυ έχουν ίδιο σχήμα με της άπλ και προσωπικά με βολεύουν. Δεν πονάνε καθόλου, αλλά δεν απομονώνουν κιόλας.

 

Ακουστικά χωρίς μια επαρκή απομόνωση θορύβου = σαν να μην ακουστικά στην ουσία.

Και εγώ απορώ πως φοράνε αυτή την μπούρδα της Apple(αλλά είπαμε και σε μια πέτρα να βάλεις το σήμα του μήλου θα πουλήσει για λόγους που δεν έχει τόσο σχέση με τεχνολογια όσο με οτιδηποτε άλλο σε επίπεδο κοινωνικών-ανθρωπιστικών επιστημών :lol:;). )

 

 

Βαζει η sony στο XZ Premium (σε καποια μοντελα) και η htc στο U11.

 

 

Και η LG βάζει ποιοτικά ακουστικά σε g6-v30 να προσθέσω :);)

Οι οποίες βάζουν και σοβαρό DAC ήχο όχι τις γυφτιες-τσιγκουνιές της Samsung που η εξαγορά της Harman Kardon ουδέποτε είχε συμβολή στην βελτίωση στο τομέα του ήχου-ηχεία σε Samsung.

 

Να δούμε με s9 σειρά και έπειτα αν αλλάξει αυτό.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακουστικά χωρίς μια επαρκή απομόνωση θορύβου = σαν να μην ακουστικά στην ουσία.

Και εγώ απορώ πως φοράνε αυτή την μπούρδα της Apple(αλλά είπαμε και σε μια πέτρα να βάλεις το σήμα του μήλου θα πουλήσει για λόγους που δεν έχει τόσο σχέση με τεχνολογια όσο με οτιδηποτε άλλο σε επίπεδο κοινωνικών-ανθρωπιστικών επιστημών :lol:;). )

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Για τη σόνυ σου λέω, για την άπλ μου απαντάς.

Τα in ear καμιά φορά σου δίνουν μια αίσθηση ασφυξίας. Επίσης, σε ορισμένες περιπτώσεις δεν θέλεις απομόνωση (πχ χρήση σε ποδήλατο, μη σκοτωθούμε κιόλας). Αλλού πάλι (πχ μετρό) χρειάζεσαι σίγουρα απομόνωση. Οπότε, είναι θέμα χρήσης. Έχω και τα sbh 70 της σόνυ αλλά και καλά ενσύρματα με απομόνωση (razer hammerhead)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για τη σόνυ σου λέω, για την άπλ μου απαντάς.

 

Τα in ear καμιά φορά σου δίνουν μια αίσθηση ασφυξίας. Επίσης, σε ορισμένες περιπτώσεις δεν θέλεις απομόνωση (πχ χρήση σε ποδήλατο, μη σκοτωθούμε κιόλας). Αλλού πάλι (πχ μετρό) χρειάζεσαι σίγουρα απομόνωση. Οπότε, είναι θέμα χρήσης. Έχω και τα sbh 70 της σόνυ αλλά και καλά ενσύρματα με απομόνωση (razer hammerhead)

 

Έχει in air ακουστικά που μπορείς να ακυρώσεις απομόνωση θορύβου Γιάννη είτε μέσα από την αντίστοιχη εφαρμογή είτε με συνδυασμό πλήκτρων.

Πχ σε Sony σου παρέχει τέτοια δυνατότητα σε κάποια ακριβά της όπως προσφάτως στα Liberty Zolo+ Bluetooth ακουστικά.

 

Και επιλέγεις ανάλογα την συνθήκη να έχεις απομόνωση η όχι.

 

Αυτό είναι το καλύτερο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει in air ακουστικά που μπορείς να ακυρώσεις απομόνωση θορύβου Γιάννη είτε μέσα από την αντίστοιχη εφαρμογή είτε με συνδυασμό πλήκτρων.

Πχ σε Sony σου παρέχει τέτοια δυνατότητα σε κάποια ακριβά της όπως προσφάτως στα Liberty Zolo+ Bluetooth ακουστικά.

 

Και επιλέγεις ανάλογα την συνθήκη να έχεις απομόνωση η όχι.

 

Αυτό είναι το καλύτερο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αυτό δεν το ήξερα!!!! :confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχει πουθενα ενσωμάτωμενη εφαρμογή για να κλείδωνεις συγκεκριμένες εφαρμογές με το σενσορα, και δεν την εχω δει? Το κανω με εξτρα εφαρμογή, απλα ήθελα να δοκιμάσω και την ενσωμάτωμενη αν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Εχει πουθενα ενσωμάτωμενη εφαρμογή για να κλείδωνεις συγκεκριμένες εφαρμογές με το σενσορα, και δεν την εχω δει? Το κανω με εξτρα εφαρμογή, απλα ήθελα να δοκιμάσω και την ενσωμάτωμενη αν υπάρχει.

 

Έχει τον Ασφαλή Φάκελο, που εκεί μπορείς να έχεις εφαρμογές, φωτογραφίες, αρχεία που δεν θέλεις να έχουν πρόσβαση άλλοι χρήστες.

Δες το παρακάτω λινκ...

 

http://www.samsung.com/gr/support/skp/faq/1131958

Link to comment
Share on other sites

Έχει τον Ασφαλή Φάκελο, που εκεί μπορείς να έχεις εφαρμογές, φωτογραφίες, αρχεία που δεν θέλεις να έχουν πρόσβαση άλλοι χρήστες.

Δες το παρακάτω λινκ...

 

http://www.samsung.com/gr/support/skp/faq/1131958

Ok thanks, ναι την ίδια δουλειά κανει ουσιαστικά..

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, γενικως απο οταν τα κινητα εγιναν γρηγορα, τα τελευταια 2-3 χρονια, δεν ασχολουμαι πολυ με τετοιες διαδικασιες.

ΑΛλα τωρα με ειχε βολεψει πολυ που η Ιταλικη ρομ που ειχε μου εδινε αναγνωριση κλησεων σε αγνωστα νουμερα. ΙΣως πολλοι να το εχετε διαπιστωσει αν δεν κανατε επαναφορα οταν βαλατε σιμ οτι σου λεει ποια εταιρεια σε παιρνει κλπ. ΜΕ εχει βοηθησει πολυ γιατι εχω και επιχειρηση και η αναγνωριση αλλων επιχειρησεων που μου κανει με γλιτωνει απο χρονο, κοπο κλπ.

Επειδη εκανα μια επαναφορα προχθες στο κινητο μου χωρις τη σιμ μεσα, αυτο γυρισε σε ελληνικη εκδοση (πιστευα οτι δε θα γυρισει αφου ειχα βγαλει σιμ) και μου την εδωσε, ειπα να βαλω καμια του εξωτερικου να εχω παλι τη λειτουργια.

Και οταν μου καρφωθει στο μυαλο κατι τετοιο το ψαχνω οσο μπορω, αφου δεν εβγαλα ακρη τελος.

 

Δεν γνωριζω εαν την εχεις δοκιμασει, αλλα η εφαρμογη Greek Caller ID ισως σου λυσει τα χερια με την αναγνωριση κλησεων. Προσωπικα την θεωρω τοπ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω εαν την εχεις δοκιμασει, αλλα η εφαρμογη Greek Caller ID ισως σου λυσει τα χερια με την αναγνωριση κλησεων. Προσωπικα την θεωρω τοπ.

 

θα τη δοκιμασω αν και παλιοτερα που ειχα δοκιμασει αρκετες δεν εκαναν δουλεια. Επισης μου αρεσει οταν κατι το υποστηριζει το κινητο απο μονο του να προτιμω τη μαμα εφαρμογη. Πολυ σπανια ειδα καλυτερα αποτελεσματα απο ξενες, και μαλιστα χωρις επιπτωση στη μπαταρια ή καπου αλλου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ Truecaller και Sync.me ταυτόχρονα για την αναγνώριση κλήσεων.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το OTA update (BRA2 με kernel 08/01 και μέγεθος 707 ΜΒ) στο Πορτογαλικης rom νοτε 8 μου (TPH)

Τη ρίχνω τώρα...

Edit: Επεσε, για να δουμε αν υπαρχει καποια ουσιωδης αλλαγη, περα από τα security patches...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και εγώ. Δε βλέπω καμία διαφορά μέχρι τώρα, πέρα από ένα κόλλημα με τον exdialer. Ενώ λειτουργούσε κανονικά πριν, τώρα εμφανίζει πάντα ειδοποίηση στη γραμμή κατάστασης ειδοποιήσεων.

 

Αν έχει και άλλος αυτό το θέμα ας πει... 5f24e643ecd6d97b1ede8c4eb0c127ff.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνό μου με τηλεόραση που δεν έχει Wifi με κάποιο καλώδιο; Εάν ναι με ποιο τρόπο γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και εγώ. Δε βλέπω καμία διαφορά μέχρι τώρα, πέρα από ένα κόλλημα με τον exdialer. Ενώ λειτουργούσε κανονικά πριν, τώρα εμφανίζει πάντα ειδοποίηση στη γραμμή κατάστασης ειδοποιήσεων.

 

Αν έχει και άλλος αυτό το θέμα ας πει... 5f24e643ecd6d97b1ede8c4eb0c127ff.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε αυτή:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free να σωθεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου βγάλε μια φωτογραφία τα αρχεία που κάνεις flash. Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει κάποιο λάθος με την κατάληξη τους . Επίσης το Odin το ανοίγεις με δεξί κλικ και administrator ?

 

 

Edit. Δοκίμασε να κάνεις flash και το .pit αρχείο. Θα βρω λινκ να σου το δώσω

 

Edit 2. Το re partition είναι κλειστό; Αν όχι να το κλείσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δοκιμασε να κατεβασεις απο αλλου το αρχειο και οχι απο sammobile.αλλαξε καλωδιο η και θυρα usb!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να συνδέσω το τηλέφωνό μου με τηλεόραση που δεν έχει Wifi με κάποιο καλώδιο; Εάν ναι με ποιο τρόπο γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Note8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με καλώδιο, τα νέα Samsung (μετά το S7) δε συνδέονται πλέον στην τηλεόραση.

Μόνο ασύρματα πλέον!

Αν η τηλεόραση σου δεν έχει WiFi, αλλά έχει το σπίτι σου, τότε μπορείς να κάνεις δουλειά μόνο με το Chromecast!

http://www.public.gr/product/tileoraseis/media-players/media-streamer-google-chromecast-2/prod7850773pp/

(Τυχαίο το link......)

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και εγώ. Δε βλέπω καμία διαφορά μέχρι τώρα, πέρα από ένα κόλλημα με τον exdialer. Ενώ λειτουργούσε κανονικά πριν, τώρα εμφανίζει πάντα ειδοποίηση στη γραμμή κατάστασης ειδοποιήσεων.

 

Αν έχει και άλλος αυτό το θέμα ας πει... 5f24e643ecd6d97b1ede8c4eb0c127ff.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μη μου λες τέτοια. Κι εγώ exdialer δουλεύω.

Πότε επιτέλους θα δώσει ελληνικό Τ9 στον δικό της dialer η samsung να πετάξω όλα τα άλλα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τέτοια. Κι εγώ exdialer δουλεύω.

Πότε επιτέλους θα δώσει ελληνικό Τ9 στον δικό της dialer η samsung να πετάξω όλα τα άλλα?

Απογοήτευση σε αυτόν τον τομέα η Sammy...

Γι αυτό χρησιμοποιώ και εγώ άλλο dialer.

Απενεργοποίησα τελείως τις ειδοποιήσεις του exdialer και έφυγε το μήνυνα από την μπάρα. Αλλιώς δεν έφευγε. Δε μου δημιουργεί όμως πρόβλημα στη λειτουργία του. Οπότε μικρό το κακό του bug.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα ακουστικά είναι μάπα με όλη την σημασία της λέξεις.... γι'αυτό κοστίζουν και 20 ευρώ. ..... απλά πέταξε το logo akg και τέλος αλλά... Αυτή την εταιρία... την έχει εξαγοράσει είδη οπότε καταλαβαίνεις τι ακουστικά είναι!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α εντάξει αρα δεν είναι η ιδέα μου. Απλως αν θυμαμαι καλα του Note 5 ηταν αρκετα καλυτερα και σκαλωσα λιγο..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Με καλώδιο, τα νέα Samsung (μετά το S7) δε συνδέονται πλέον στην τηλεόραση.

Μόνο ασύρματα πλέον!

Αν η τηλεόραση σου δεν έχει WiFi, αλλά έχει το σπίτι σου, τότε μπορείς να κάνεις δουλειά μόνο με το Chromecast!

http://www.public.gr/product/tileoraseis/media-players/media-streamer-google-chromecast-2/prod7850773pp/

(Τυχαίο το link......)

Μπορείς να δώσεις παραπάνω πληροφορίες όσον αφορά τις λειτουργίες του;

Έχω Apple tv 4th gen στο σπίτι και με έχει βολέψει πολύ. Είναι κατι αντίστοιχο κι αυτό αλλά σε android; έχει παρόμοιες λειτουργίες;

 

Sent from my Galaxy Note 8

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και εγώ. Δε βλέπω καμία διαφορά μέχρι τώρα, πέρα από ένα κόλλημα με τον exdialer. Ενώ λειτουργούσε κανονικά πριν, τώρα εμφανίζει πάντα ειδοποίηση στη γραμμή κατάστασης ειδοποιήσεων.

 

Αν έχει και άλλος αυτό το θέμα ας πει... 5f24e643ecd6d97b1ede8c4eb0c127ff.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ελληνικό?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικό?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Όχι φίλε μου. Το δικό μου είναι από Τσεχία.

 

Note 8, SM-N950F (Tapatalk)

Link to comment
Share on other sites

Με καλώδιο, τα νέα Samsung (μετά το S7) δε συνδέονται πλέον στην τηλεόραση.

Μόνο ασύρματα πλέον!

Αν η τηλεόραση σου δεν έχει WiFi, αλλά έχει το σπίτι σου, τότε μπορείς να κάνεις δουλειά μόνο με το Chromecast!

http://www.public.gr/product/tileoraseis/media-players/media-streamer-google-chromecast-2/prod7850773pp/

(Τυχαίο το link......)

 

Στα S8 και Note8 θα χρειαστείς αντάπτορα από usb type c σε HDMI όπως για παράδειγμα αυτόν

 

https://www.ebay.com/itm/New-Type-C-USB-3-1-to-USB-C-4K-HDMI-USB-3-0-Adapter-3-in-1-Hub-For-Apple-Macbook-/391953034903?var=&hash=item5b4238ae97

 

Έχω παρόμοιο και δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, βλεπω βελτιωση στην αυτονομια μετα την τελευταια αναβαθμιση και συγκεκριμενα σε standby. Με την ιδια ακριβως χρηση αυτη την ωρα παντα ημουν στο 68-70%, αυτη τη στιγμη βλεπω 80%. Ρε λες? Θα το παρακολουθησω και θα επανελθω...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...