Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχαχαχα Θεός.

 

 

Καλά έχω πάθει την πλάκα μου με το κινητό .

 

Αλήθεια δεν το πίστευα ότι θα με εντυπωσίαζε κάτι μετά από το mate9 .Πόσο λάθος έκανα.

 

Ερωτεύτηκα απλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλός όρισες και επίσημα στην παρέα μας πού όλο και μεγαλώνει...

Να είσαι σίγουρος ότι την ποιότητα της Samsung σε επίπεδο ναυαρχίδων δεν θα την βρεις πουθενά αλλού....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει,αλλά κάποιοι γνωστοί youtubers που κάνουν versus με συσκευές,όταν κάνουν note 8 vs iphone 8 plus, αντιστρέφουν τα βίντεο που τραβάνε με τα κινητά,δλδ, βάζουν του note 8 ότι το τραβάει με το iphone και το αντίθετο.

Προχτές σκαλωσα γιατί και καλά σύγκριναν της φωτογραφίες,και έδειχνε του note 8 ότι είναι ποιο ασπρουλιαρικες,με τα default settings,και καθόμουν και τραβούσα φωτογραφίες σε ίδιο περιβάλλον.

Αρέσει τι κάνουν ότι κάποιοι είναι μέτοχοι.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα Θεός.

 

 

Καλά έχω πάθει την πλάκα μου με το κινητό .

 

Αλήθεια δεν το πίστευα ότι θα με εντυπωσίαζε κάτι μετά από το mate9 .Πόσο λάθος έκανα.

 

Ερωτεύτηκα απλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αντε γιατι μας εσκασες μεχρι να το παρεις :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα Θεός.

 

 

Καλά έχω πάθει την πλάκα μου με το κινητό .

 

Αλήθεια δεν το πίστευα ότι θα με εντυπωσίαζε κάτι μετά από το mate9 .Πόσο λάθος έκανα.

 

Ερωτεύτηκα απλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλά δεν υπάρχει η δουλειά που έχουν κάνει εκεί στην σαμμυ με το Note 8.

Μόνο αν το πάρεις στα χέρια σου και το δουλέψεις μπορείς να καταλάβεις για τι πράγμα μιλάμε.Καλοριζικο και από εμένα

 

Nikos

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αντε γιατι μας εσκασες μεχρι να το παρεις :lol::lol::lol:

Μα για εσάς το αγόρασα βρε για να σταματήσω να σας ρωτάω χαχαχα

Απλά δεν υπάρχει η δουλειά που έχουν κάνει εκεί στην σαμμυ με το Note 8.

Μόνο αν το πάρεις στα χέρια σου και το δουλέψεις μπορείς να καταλάβεις για τι πράγμα μιλάμε.Καλοριζικο και από εμένα

 

Nikos

Σε ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Εχοντας και το S8 plus, και ενώ στο wifi έχω ενεργοποιήσει (όπως και στο s8 plus) τη λειτουργία adaptive wifi (όπου στο s8 μου κλείνει και ανοίγει αυτόματα το wifi όταν βρίσκεται εντός εμβέλειας καταχωρημένου wifi) στο νοτέλι το κρατά ανοικτο ή όταν το κλείνω δεν ανοίγει σε χώρο με γνωστό wifi. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι οφτοπικ δεν μπορώ να βλέπω μια τέτοια συσκευή και να με ζαλίζουν οι διαφημίσεις σε ίντερνετ και εφαρμογές.

Όποιος θέλει ας ψάξει στο Google την εφαρμογή Adguard ή ας διαβάσει εδώ που εχει και άλλες αλλά γνώμη μου αυτή είναι η καλύτερη.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446316

 

 

 

Την έχω αγοράσει την δουλεύω πάνω από 2 χρόνια σε όλα μου τα κινητά και πραγματικά αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι οφτοπικ δεν μπορώ να βλέπω μια τέτοια συσκευή και να με ζαλίζουν οι διαφημίσεις σε ίντερνετ και εφαρμογές.

Όποιος θέλει ας ψάξει στο Google την εφαρμογή Adguard ή ας διαβάσει εδώ που εχει και άλλες αλλά γνώμη μου αυτή είναι η καλύτερη.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446316

 

 

 

Την έχω αγοράσει την δουλεύω πάνω από 2 χρόνια σε όλα μου τα κινητά και πραγματικά αξίζει.

Πώς ακριβως δουλεύει φίλε μου;

Δεν κάνεις απλή εγκατάσταση από playstore και τελος;

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβως δουλεύει φίλε μου;

Δεν κάνεις απλή εγκατάσταση από playstore και τελος;

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει στο play store.

Καλύτερα διάβασε την πρώτη σελίδα του λινκ που έχω δώσει και θα καταλάβεις.

Αγορασμένη δουλεύει πολύ καλά.

Βασικά είναι ο μόνος τρόπος (αυτες οι εφαρμογές) ώστε να γλυτώσεις από διαφημίσεις χωρίς να κάνεις ρουτ.

Βέβαια περνάνε απ'όσο ξέρω κάποια δεδομένα από τους σέρβερ του δημιουργού αλλά και από που δεν περνάνε γενικά . Εγώ πάντως δύο χρόνια δουλεύω και winbank και τα πάντα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει η εγκύκλιος και τα παραδείγματα που ανέφερε ο φίλος παραπάνω. Ο νόμος βγήκε το καλοκαίρι και περιμέναμε διευκρίνηση. Αν τώρα τα λογιστήρια στα μικρά μαγαζιά δεν ξέρουν και αν στα μεγάλα δεν τον εφαρμόζουν επειδή δεν ρωτούν την ιδιότητα του καθενός είναι άλλο. Μπορείτε να τους την δείξετε και να ζητάτε τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ με την επισήμανση πάνω Άρθρο 39α, υπόχρεος για την καταβολή του φόρου είναι ο αγοραστής»... Πιο πολλά εδώ..

https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/27089

 

Δεν Νομίζω ότι θα "παίξει πολύ Αυτή η διάταξη ειδικά για επαγγελματίες που τα αντικείμενα τους δεν δικαιολογούν την αθροα αγορά πχ κινητών, ηλεκτρονικών κλπ (υπάρχει συγκεκριμένο ποσό που δικαιολογείται ανά έτος ή διετία αν θυμαμε)

...

Αυτό θα ισχύσει μόνο αν το βγάζει Αυτόματα χωρίς ΦΠΑ το μαγαζί...αλλιως δύσκολα επαγγελματίες θα γνωρίζουν την διάταξη Αυτή...

 

Με το λίγο που διάβασα την διάταξη δεν αναφέρει ότι τιμολόγια Με ΦΠΑ δεν θα παίρνανε...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Adhell δεν χρησιμοποιειτε εσεις ;

 

 

https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html

 

Μου έχει λύσει τα χέρια και σε Windows/iOS παράλληλα.

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι σημαίνει το σύμβολο πάνω αριστερά και πως μπορώ να το βγάλω. Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις και το εγχειρίδιο χρησης και τζιφος.

 

 

Δεν μπορω να ανεβάσω φωτο αν και εκανα σμικρυνση.

 

 

Το αύμβολο είναι 3/4 κύκλου και το συμβολο της πρόσθεσης στο κέντρο;

 

Καμιά ιδεα;

Edited by stama
Απουσία συνημμένοτ
Link to comment
Share on other sites

https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html

 

Μου έχει λύσει τα χέρια και σε Windows/iOS παράλληλα.

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

 

20+ ευρώ το χρόνο για κάτι που υπάρχει δωρεαν;

Οκ δεκτο το όφελος του cross platform integration αλλά προτιμώ να βάλω έναν free ad blocker στο Mac.

:)

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

20+ ευρώ το χρόνο για κάτι που υπάρχει δωρεαν;

 

Οκ δεκτο το όφελος του cross platform integration αλλά προτιμώ να βάλω έναν free ad blocker στο Mac.

 

:)

 

Εφόσον κάτι με εξυπηρετεί πολύ ικανοποιητικά και αξιόπιστα δεν διστάζω να το αγοράσω.

 

Από τις καλύτερες αγορές σε λογισμικό που έχω κάνει(lifetime όχι για 1 χρόνο)

 

Και ας έχω πολλές εφαρμογές paid είτε σε Android είτε σε iOS ειτε σε Windows που εκ των πραγμάτων δεν έχω διαφημίσεις αλλά υπάρχουν πολλές που δεν έχουν paid εκδόσεις(αρα τρως στην μάπα διαφημίσεις)και έτσι με εξυπηρετεί το Adguard που είναι και cross platform.

 

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν Νομίζω ότι θα "παίξει πολύ Αυτή η διάταξη ειδικά για επαγγελματίες που τα αντικείμενα τους δεν δικαιολογούν την αθροα αγορά πχ κινητών, ηλεκτρονικών κλπ (υπάρχει συγκεκριμένο ποσό που δικαιολογείται ανά έτος ή διετία αν θυμαμε)

...

Αυτό θα ισχύσει μόνο αν το βγάζει Αυτόματα χωρίς ΦΠΑ το μαγαζί...αλλιως δύσκολα επαγγελματίες θα γνωρίζουν την διάταξη Αυτή...

 

Με το λίγο που διάβασα την διάταξη δεν αναφέρει ότι τιμολόγια Με ΦΠΑ δεν θα παίρνανε...

 

Αυτή η διάταξη αφορά κυρίως μαγαζιά λιανικής και χονδρικής στα ήδη κινητής.

Γιαυτό θα έπρεπε να κόβουν τιμολόγια γενικά και να μην κολλάνε τόσο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html

 

Μου έχει λύσει τα χέρια και σε Windows/iOS παράλληλα.

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

σου κόβει τις διαφημίσεις από το tapatalk?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

σου κόβει τις διαφημίσεις από το tapatalk?
Ναι σου κόβει κανονικά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα γίνω και εγώ κάτοχος περιμένω λίγο να πέσει η τιμή.Βεβαια θα πάω από ios που είχα δύο χρόνια το 6ς αλλά πιστεύω πως δεν θα μετανιώσει λόγω ναυαρχίδας
Link to comment
Share on other sites

Κόβει διαφημίσεις από Tunein Radio? Οι διαφημίσεις εκεί είναι φωνητικές κάθε φορά.

 

Όχι βέβαια δεν φτάσαμε σε τέτοιο ευφυείς σύστημα μπλοκάρισμα φωνητικών διαφημίσεων.:lol:

 

Μόνο εντός της περιήγησης της εφαρμογής κόβει τις διαφημίσεις με εξαίρεση ότι σου υπενθυμίζει κάτω κάτω στην οθόνη να δοκιμάσεις την δωρεάν δοκιμαστική περίοδο premium subscription της εφαρμογής.

 

Τρίτες διαφημίσεις δεν έχει καθόλου.

 

849c573663a55dd98ba7b3dc63f0b6b6.jpg

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα γίνω και εγώ κάτοχος περιμένω λίγο να πέσει η τιμή.Βεβαια θα πάω από ios που είχα δύο χρόνια το 6ς αλλά πιστεύω πως δεν θα μετανιώσει λόγω ναυαρχίδας

Δεν μετανοιωσα εγω που σπο 6s πηγα σε s7edge θα μετανοιωσεις εσυ?παντως ακομα δεν βρισκω καμια καλη προσφορά, απο σμαζον ιταλιας ειναι η καλυτερη τιμη αλλα δεν μου εκπιπτει το φπα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...