Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Δεν το περίμενα τόσο απροβλημάτιστη συσκευή!

Εντάξει, τι προβλήματα να είχε; Εγώ με το ΝΟΤΕ 4 τρία χρόνια τώρα και δεν μπορώ να πω ότι αντιμετώπισα κάτι περίεργο σε αυτά τα χρόνια, εσύ με ναυρχίδα λίγων ημερών λογικό είναι να είσαι άψογος!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα να το παρω απο phongallery στον πειραια και ενω εχθες ειχα μιλησει μαζι τους τηλεφωνικα και ειχαμε κανονισει οτι λογο τιμολογιου θα εκανα την καταθεση σε τραπεζα σημερα που πηγα μου ειπαν οτι δεν μορουν να κοψουν τιμολογιο.Απαρδεκτο το οταν τους ειπα οτι εχθες μου ειπατε οτι γινετε με υφακη η απαντηση οτι αποκλειετε να μιλησαμε μαζι δλδ με ειπαν χαζο με λιγα λογια .....

ευτηχοσ για καλη μου τυχη δεν ειχα κανει καταθεση.

 

τελως καλο βεββαια πηγα και τ πειρα απο public σε gold χρωμα ακομα δεν το εχω ανοιξει λογο δουλειας.

καλος σας ηρθα και εγω να γινομαστε πολλοι σιγα σιγα.

 

 

Στάλθηκε από το Hi10 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα να το παρω απο phongallery στον πειραια και ενω εχθες ειχα μιλησει μαζι τους τηλεφωνικα και ειχαμε κανονισει οτι λογο τιμολογιου θα εκανα την καταθεση σε τραπεζα σημερα που πηγα μου ειπαν οτι δεν μορουν να κοψουν τιμολογιο.Απαρδεκτο το οταν τους ειπα οτι εχθες μου ειπατε οτι γινετε με υφακη η απαντηση οτι αποκλειετε να μιλησαμε μαζι δλδ με ειπαν χαζο με λιγα λογια .....

ευτηχοσ για καλη μου τυχη δεν ειχα κανει καταθεση.

 

τελως καλο βεββαια πηγα και τ πειρα απο public σε gold χρωμα ακομα δεν το εχω ανοιξει λογο δουλειας.

καλος σας ηρθα και εγω να γινομαστε πολλοι σιγα σιγα.

 

 

Στάλθηκε από το Hi10 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι θα πει δεν μπορούν να κόψουν τιμολόγιο? είναι φορολογική υποχρέωσή τους.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα να το παρω απο phongallery στον πειραια και ενω εχθες ειχα μιλησει μαζι τους τηλεφωνικα και ειχαμε κανονισει οτι λογο τιμολογιου θα εκανα την καταθεση σε τραπεζα σημερα που πηγα μου ειπαν οτι δεν μορουν να κοψουν τιμολογιο.Απαρδεκτο το οταν τους ειπα οτι εχθες μου ειπατε οτι γινετε με υφακη η απαντηση οτι αποκλειετε να μιλησαμε μαζι δλδ με ειπαν χαζο με λιγα λογια .....

ευτηχοσ για καλη μου τυχη δεν ειχα κανει καταθεση.

 

τελως καλο βεββαια πηγα και τ πειρα απο public σε gold χρωμα ακομα δεν το εχω ανοιξει λογο δουλειας.

καλος σας ηρθα και εγω να γινομαστε πολλοι σιγα σιγα.

 

 

Στάλθηκε από το Hi10 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλωσήρθες στην παρέα μας!!

Άντε καλοδουλευτο να είναι και να το χαρείς!

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιιά το χτύπησα και εγώ χθες σε μάυρο.

Το άνοιξα το πρωι και λόγω ελεύθερου χρόνου το έχω ξεζουμίσει.

Απίστευτες δυνατότητες. Απορώ πως έκανα χρήση άλλου κινητού πλην note εδω και έξι μήνες περίπου.

Από θήκη κτύπησα την ORIGINAL CLEAR VIEW STAND από εδώ

http://www.mytel.gr/thikes-kiniton/thikes-kiniton-samsung/thikes-samsung-galaxy-note-8-n950?product_id=10516.

 

Οκ του δίνει λιγο όγκο και βάρος και λογικά αν δεν την προσέχεις γρατζουνιέται, αλλά είναι πανέμορφη για τα γούστα μου και στο κάτω κάτω δεν την παντρεύτηκα.

Από μπαταρία ήταν στο 84 οταν το άνοιξα και τώρα στο 26 % με πέντε ώρες οθόνη.

Ανοικτο wi fi, δεδομένα, τοποθεσία και συγχρονισμό ενός λογαριασμού.

Με κλειστό blυetooth, αυτόματη φωτεινότητα και κατά βάση σε σημείο με καλό σήμα.

 

Αντε καλώς σας βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε μια πάλι. Εκτός από την always-on επιλογή, υπάρχει κάποια άλλη που να ενεργοποιώ το κινητό χωρίς να χρησιμοποιώ τα πλαινα κουμπιά; Σε ποιο σημείο στο μενού είναι;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Έχω το εξής δίλημμα και θέλω την βοήθειά σας... Βασικά θέλω να πω ότι με ενδιαφέρει πάρα πολύ η κάμερα σε ένα κινητό και η οθόνη για αυτό το λόγο Είμαι ανάμεσα σε iPhone 7 Plus η Samsung Galaxy Note 8 !! Εσείς τι μου προτείνετε και γιατί? Ποιο πιστεύετε ότι έχει καλύτερη κάμερα Εάν το Samsung Galaxy Note 8 έχει Optical zoom όπως το iPhone Plus... Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Έχω το εξής δίλημμα και θέλω την βοήθειά σας... Βασικά θέλω να πω ότι με ενδιαφέρει πάρα πολύ η κάμερα σε ένα κινητό και η οθόνη για αυτό το λόγο Είμαι ανάμεσα σε iPhone 7 Plus η Samsung Galaxy Note 8 !! Εσείς τι μου προτείνετε και γιατί? Ποιο πιστεύετε ότι έχει καλύτερη κάμερα Εάν το Samsung Galaxy Note 8 έχει Optical zoom όπως το iPhone Plus... Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 7 plus?

Εδώ και το 8αρι μηλο είναι υποδεεστερο, εσυ συγκρινεις το note με το 7 plus? Η απαντηση είναι προφανης: Note 8...

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει δεν μπορούν να κόψουν τιμολόγιο? είναι φορολογική υποχρέωσή τους.

Όχι δεν μπορούν ακόμα,γιατί έχει γίνει κάτι σε σχέση με την φορολογία στης κινητές συσκευές και στα τιμολόγια,ακόμα και εγώ που δουλεύω σε κατάστημα σέρβις δεν μπορούμε να πάρουμε κινητά από τους προμηθευτές μας μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τα τιμολόγια.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Σ Ευχαριστώ πολύ φίλε... απλά προέρχομαι από Samsung galaxy s7 edge κ δεν ξέρω που να συνεχίσω.... εντομεταξυ γιά το plus το είπα για την κάμερα optical zoom x2 κ αλλά διάφορα πού έχει... προφανώς δεν γνωρίζω πολλά για το note κ φυσικά θα το ψάξω!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορούν ακόμα,γιατί έχει γίνει κάτι σε σχέση με την φορολογία στης κινητές συσκευές και στα τιμολόγια,ακόμα και εγώ που δουλεύω σε κατάστημα σέρβις δεν μπορούμε να πάρουμε κινητά από τους προμηθευτές μας μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τα τιμολόγια.

 

Απόφαση Υπ.Οικονομικών: Πολ.1150/29.9.2017, μπορεί να κοπεί τιμολόγιο και ο αγοραστής αν έχει δικαίωμα έκπτωσης του ΦΠΑ τότε στο τιμολόγιο δεν χρεώνεται ΦΠΑ.

Παράδειγμα : έμπορος ενδυμάτων αγοράζει ένα κινητό με ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ π.χ 800 + 192 φπα = 992,00€ , με το νέο καθεστώς θα αγοράσει το κινητό 800,00€ και δεν θα χρεωθεί το ΦΠΑ (192,00).

Αν είναι ιδιώτης τότε θα πληρώσει 992,00 με απόδειξη λιανικής.

Αν είναι πχ ασφαλιστής τότε θα πληρώσει 992,00 δηλαδή θα χρεωθεί ΦΠΑ διότι δεν έχει δικαίωμα έκπτωσης.

Edited by dimotika
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού από την Τρίτη.

Ότι και να πω δεν μπορεί να εκφράσει τον θαυμασμό μου.

Εξαιρετική υλοποίηση και στους 2 τομείς ( hardware & software).

Αν είχε και στερεοφωνικά ηχεία θα μιλάγαμε για την τέλεια συσκευή.

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Απόφαση Υπ.Οικονομικών: Πολ.1150/29.9.2017, μπορεί να κοπεί τιμολόγιο και ο αγοραστής αν έχει δικαίωμα έκπτωσης του ΦΠΑ τότε στο τιμολόγιο δεν χρεώνεται ΦΠΑ.

Παράδειγμα : έμπορος ενδυμάτων αγοράζει ένα κινητό με ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ π.χ 800 + 192 φπα = 992,00€ , με το νέο καθεστώς θα αγοράσει το κινητό 800,00€ και δεν θα χρεωθεί το ΦΠΑ (192,00).

Αν είναι ιδιώτης τότε θα πληρώσει 992,00 με απόδειξη λιανικής.

Αν είναι πχ ασφαλιστής τότε θα πληρώσει 992,00 δηλαδή θα χρεωθεί ΦΠΑ διότι δεν έχει δικαίωμα έκπτωσης.

Aπο ποτε θα ισχυσει αυτο παρεμπιπτοντως?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει δεν μπορούν να κόψουν τιμολόγιο? είναι φορολογική υποχρέωσή τους.

To θεμα δεν ειναι γιατι δεν μπωρουν να κωψουν αλλα η ολη φαση που ηθελαν να με κοροιδεψουν οι πουθεναδες

Απόφαση Υπ.Οικονομικών: Πολ.1150/29.9.2017, μπορεί να κοπεί τιμολόγιο και ο αγοραστής αν έχει δικαίωμα έκπτωσης του ΦΠΑ τότε στο τιμολόγιο δεν χρεώνεται ΦΠΑ.

Παράδειγμα : έμπορος ενδυμάτων αγοράζει ένα κινητό με ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ π.χ 800 + 192 φπα = 992,00€ , με το νέο καθεστώς θα αγοράσει το κινητό 800,00€ και δεν θα χρεωθεί το ΦΠΑ (192,00).

Αν είναι ιδιώτης τότε θα πληρώσει 992,00 με απόδειξη λιανικής.

Αν είναι πχ ασφαλιστής τότε θα πληρώσει 992,00 δηλαδή θα χρεωθεί ΦΠΑ διότι δεν έχει δικαίωμα έκπτωσης.

ετσι ακριβως.

 

 

Στάλθηκε από το Hi10 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απόφαση Υπ.Οικονομικών: Πολ.1150/29.9.2017, μπορεί να κοπεί τιμολόγιο και ο αγοραστής αν έχει δικαίωμα έκπτωσης του ΦΠΑ τότε στο τιμολόγιο δεν χρεώνεται ΦΠΑ.

Παράδειγμα : έμπορος ενδυμάτων αγοράζει ένα κινητό με ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ π.χ 800 + 192 φπα = 992,00€ , με το νέο καθεστώς θα αγοράσει το κινητό 800,00€ και δεν θα χρεωθεί το ΦΠΑ (192,00).

Αν είναι ιδιώτης τότε θα πληρώσει 992,00 με απόδειξη λιανικής.

Αν είναι πχ ασφαλιστής τότε θα πληρώσει 992,00 δηλαδή θα χρεωθεί ΦΠΑ διότι δεν έχει δικαίωμα έκπτωσης.

Αυτό σημαίνει ότι τα τιμολόγια δεν θα πρέπει να περιλαμβάνουν ποτέ φπα ?

Γιατί και σήμερα που μου έκοψαν τιμολόγιο από μεγάλη εταιρία, όχι κανενα μαγαζάκι, ήταν με το φπα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο τον Κωτσοβολο με τιμολόγιο το πήρα. Πλήρωσα το ΦΠΑ και θα το περάσω στα έξοδα μου για συμψηφιστει με τον ΦΠΑ εσόδων.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο τον Κωτσοβολο με τιμολόγιο το πήρα. Πλήρωσα το ΦΠΑ και θα το περάσω στα έξοδα μου για συμψηφιστει με τον ΦΠΑ εσόδων.
Θα πρέπει να μιλήσεις με λογιστή σου... Να μιλήσει με κότσο να σου δώσει πιστωτικό τιμολόγιο... Καλά κρασιά!

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθα και εγώ στο note ō μετά από το s8 plus το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι ότι όταν γράφω με το πλήκτρολο βρίσκουν οι παλάμες μου στις Edge οθόνες και γράφει ότι θέλει αυτό η δεν με αφήνει να γράψω με το s8 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κ εγώ αυτό το πρόβλημα έχω... θέλω να αγοράσω κινητό αλλά θέλω τιμολόγιο για τα έξοδα μου... μάλιστα εγώ έχω χαμηλό ΦΠΑ 17% αλλά στα σκρουτζομαγαζα πού ρώτησα δεν κόβουν πάρα μόνο απόδειξη... τι κάνω??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει η εγκύκλιος και τα παραδείγματα που ανέφερε ο φίλος παραπάνω. Ο νόμος βγήκε το καλοκαίρι και περιμέναμε διευκρίνηση. Αν τώρα τα λογιστήρια στα μικρά μαγαζιά δεν ξέρουν και αν στα μεγάλα δεν τον εφαρμόζουν επειδή δεν ρωτούν την ιδιότητα του καθενός είναι άλλο. Μπορείτε να τους την δείξετε και να ζητάτε τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ με την επισήμανση πάνω Άρθρο 39α, υπόχρεος για την καταβολή του φόρου είναι ο αγοραστής»... Πιο πολλά εδώ..

https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/27089

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάμε μια πάλι. Εκτός από την always-on επιλογή, υπάρχει κάποια άλλη που να ενεργοποιώ το κινητό χωρίς να χρησιμοποιώ τα πλαινα κουμπιά; Σε ποιο σημείο στο μενού είναι;

 

Ευχαριστω

 

Πίεσε λίγο παραπάνω στο σημείο που είναι το (virtual) home button και ενεργοποιείται, δεν χρειάζεται να έχεις always on για να δουλέψει. Απλά με την always on δουλεύει και με απλό double tap στο ίδιο σημείο, δεν χρειάζεται παραπάνω πίεση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Έχω το εξής δίλημμα και θέλω την βοήθειά σας... Βασικά θέλω να πω ότι με ενδιαφέρει πάρα πολύ η κάμερα σε ένα κινητό και η οθόνη για αυτό το λόγο Είμαι ανάμεσα σε iPhone 7 Plus η Samsung Galaxy Note 8 !! Εσείς τι μου προτείνετε και γιατί? Ποιο πιστεύετε ότι έχει καλύτερη κάμερα Εάν το Samsung Galaxy Note 8 έχει Optical zoom όπως το iPhone Plus... Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σαν να μπαίνεις στο σάητ της θύρας 7 να ρωτήσεις τι ομάδα σου προτείνουν να γίνεις! Ήμαρτον βρε συ!

...Για επιλογή συσκευής πας εδώ

Link to comment
Share on other sites

Σαν να μπαίνεις στο σάητ της θύρας 7 να ρωτήσεις τι ομάδα σου προτείνουν να γίνεις! Ήμαρτον βρε συ!

...Για επιλογή συσκευής πας εδώ

Χαχαχαχαχα Θεός.

 

 

Καλά έχω πάθει την πλάκα μου με το κινητό .

 

Αλήθεια δεν το πίστευα ότι θα με εντυπωσίαζε κάτι μετά από το mate9 .Πόσο λάθος έκανα.

 

Ερωτεύτηκα απλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...