Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερω που το σέρβις θα με καλυψει, αλλά είμαι επαρχια, λογικα θα μεινω αρκετο καιρο χωρις κινητο. Επίσης υποπτεύομαι οτι θα μου βγαλουν και το tempered που ειναι με κολα.. Μη σου πω ισως πρεπει να το βγαλω απο μονος μου μην επικαλεστουν τίποτα περίεργο, ικανους τους εχω.

Και αντε βρες αλλο, με ειχε βολεψει.

Αν ξεμπερδέψω με ενα φλασαρισμα τα πράγματα θα γινουν ταχύτατα.. Γι αυτο λεω να το δοκιμάσω, στο παρελθόν το εχω κανει πολλες φορες χωρίς το ψαξιμο που ριχνω τωρα. Απλα τοτε ειμουν ρουτ, δεν ειχα εγγύηση οποτε δεν ασχολούμουν καν αν ολοι οι κωδικοί ηταν ίδιοι κλπ.

Απλα επειδη εχω διαβασει διαφορα περίεργα κατα καιρους απο καποιους που ειχαν φλασαρει ρομ με odin, και στο σέρβις τους λεγανε διάφορα περίεργα οτι δεν ηταν για την περιοχή τους και δεν τους κάλυπταν, γι αυτό το παρα ψαχνω.

Γιατι αν φλασαρω με odin, και δεν φτιαξει, μετά μονόδρομος το σέρβις οποτε κοιταω να ειναι ολα οκ..

Ναι σε καταλαβαίνω απόλυτα, κι εγώ σε νησί στα βόρεια είμαι και είναι ζόρι. Γενικά μια φορά που χρειάστηκα να στείλω κάτι μίλησα στο τηλέφωνο με smartek που είναι στο Χαϊδάρι, με καθοδήγησαν κι έστειλα πακέτο με κούριερ. Είναι μακράν το καλύτερο σέρβις στην Ελλάδα κατά την άποψή μου. Ελπίζω βέβαια να είσαι οκ με το φλασάρισμα και να γλιτώσεις τη ταλαιπωρία.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερω που το σέρβις θα με καλυψει, αλλά είμαι επαρχια, λογικα θα μεινω αρκετο καιρο χωρις κινητο. Επίσης υποπτεύομαι οτι θα μου βγαλουν και το tempered που ειναι με κολα.. Μη σου πω ισως πρεπει να το βγαλω απο μονος μου μην επικαλεστουν τίποτα περίεργο, ικανους τους εχω.

Και αντε βρες αλλο, με ειχε βολεψει.

Αν ξεμπερδέψω με ενα φλασαρισμα τα πράγματα θα γινουν ταχύτατα.. Γι αυτο λεω να το δοκιμάσω, στο παρελθόν το εχω κανει πολλες φορες χωρίς το ψαξιμο που ριχνω τωρα. Απλα τοτε ειμουν ρουτ, δεν ειχα εγγύηση οποτε δεν ασχολούμουν καν αν ολοι οι κωδικοί ηταν ίδιοι κλπ.

Απλα επειδη εχω διαβασει διαφορα περίεργα κατα καιρους απο καποιους που ειχαν φλασαρει ρομ με odin, και στο σέρβις τους λεγανε διάφορα περίεργα οτι δεν ηταν για την περιοχή τους και δεν τους κάλυπταν, γι αυτό το παρα ψαχνω.

Γιατι αν φλασαρω με odin, και δεν φτιαξει, μετά μονόδρομος το σέρβις οποτε κοιταω να ειναι ολα οκ..

 

Το πολύ σε 3 μέρες θα το έχεις στα χέρια σου και μάλλον με καινούρια μπαταρία. Το προτείνω με κλειστά μάτια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έλα φλασαρε να τελειώνεις.

5 λεπτά διαδικασία είναι! :)

Οτι χρειαστείς πες μου, είναι αστείο.

 

Εσύ θα φλασαρες και θα έχανες την ευκαιρία για ολοκαίνουρια μπαταρία??

Εγώ πάντως όχι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έλα φλασαρε να τελειώνεις.

5 λεπτά διαδικασία είναι! :)

Οτι χρειαστείς πες μου, είναι αστείο.

Για να φλασαρω πρέπει πρώτα να κατεβει η ρομ.. :)

Αν και ο φίλος παραπάνω που λέει και για την μπαταρία δεν εχει καθόλου αδικο.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα εισαι οκ με το φλασαρισμα.

Προσωπικα εγω αν ημουν ειδικα σε επαρχια, δεν επαιζε να το στειλω με κινητρο την μπαταρια αν τη γλιτωνα με ενα 5λεπτο φλασαρισμα. Εκτος αν η αποδοση της ειχε πεσει τοσο τραγικα, οποτε θα το εστελνα επι τουτου :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Επαρχία είμαι κι εγώ. 2 φορές πήγα σέρβις, το παρέλαβα την 3η μέρα το πρωί....

Οσο για την μπαταρία, ακόμη κι αν δεν είναι σε κακή κατάσταση, 8-10 μήνες θα την έχει στην πλάτη της κι αμφιβάλω αν την στιγμή που θα έχει πέσει σε απόδοση έχει την ευκαιρία για αλλαγή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω στο τελος να βγαζει φτερα να απογειωνεται να φευγει απο το παραθυρο και να πηγαινει μονο του στο σερβις...:p:p:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επαρχία είμαι κι εγώ. 2 φορές πήγα σέρβις, το παρέλαβα την 3η μέρα το πρωί....

Οσο για την μπαταρία, ακόμη κι αν δεν είναι σε κακή κατάσταση, 8-10 μήνες θα την έχει στην πλάτη της κι αμφιβάλω αν την στιγμή που θα έχει πέσει σε απόδοση έχει την ευκαιρία για αλλαγή.

 

Εσυ πιστευεις οτι ο sosimble μπορει να μεινει χωρις note εστω και μια ωρα;:lol:

 

Και επι του θεματος...Μη ξεχασεις να βγαλεις τις καρτες σιμ ,sd κτλ.Μονο Usb drivers για το φλασαρισμα με οdin.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω στο τελος να βγαζει φτερα να απογειωνεται να φευγει απο το παραθυρο και να πηγαινει μονο του στο σερβις...:p:p:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εσυ πιστευεις οτι ο sosimble μπορει να μεινει χωρις note εστω και μια ωρα;:lol:

Χαχα..

Εχω και το νοτε 4, αρα χωρίς νοτε δε μενω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα..

Εχω και το νοτε 4, αρα χωρίς νοτε δε μενω.. :)

 

Και επι του θεματος...Μη ξεχασεις να βγαλεις τις καρτες σιμ ,sd κτλ.Μονο Usb drivers για το φλασαρισμα με οdin.

Αντε γιατι εχω φαει ενα κουβα πατατακια παλι καλα που παιρνω χωρις αλατι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και επι του θεματος...Μη ξεχασεις να βγαλεις τις καρτες σιμ ,sd κτλ.Μονο Usb drivers για το φλασαρισμα με οdin.

Αντε γιατι εχω φαει ενα κουβα πατατακια παλι καλα που παιρνω χωρις αλατι:lol:

Ναι ε.. Παλαια δεν τα εβγαζα αυτά, για να το λες..

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θα φλασαρες και θα έχανες την ευκαιρία για ολοκαίνουρια μπαταρία??

Εγώ πάντως όχι.

Αν έπρεπε να μείνω χωρίς συσκευή 3-4 μέρες,θα φλασαρα πρώτα.

Άσε που και το service το πιο πιθανό είναι να ξαναπεράσει τη ρομ και αν δεν στρώσει να αλλάξει μπαταρία.

 

Επίσης δεν βγάζω ποτέ sim k sd στο φλασαρισμα,δεν ήξερα οτι χρειάζεται.Ολα καλά πάντως και με αυτές μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις κατεβηκε η ρομ, ετοιμαστηκα να τη φλασαρω αλλα επεσα πανω σε ενα ποστ σε ξενο φορουμ, που γραφει τα ιδια ακριβως προβληματα με εμενα. ΟΙ ιδιοι σενσορες δεν δουλευουν μετα το update. Ειναι μαλιστα φορουμ φλασαρισματος και οι υπολοιποι του προτεινουν να μη φλασαρει αλλα να το στειλει για σερβις αφου εβγαλε τετοιο θεμα και ειναι στην εγγυηση.

Το πηγε λεει τελικα στο σερβις και του ειπαν οτι συνεβει σε αρκετες συσκευες ακριβως το ιδιο και οτι δεν φτιαχνει με software και θα παει για αντικατασταση..

Το update του ειπαν λεει οτι δημιουργησε hardware problem.. Και ο ιδιος αναρωτιωταν αν ειναι δυνατο αυτο.. Και εγω μαζι.. (αμφιβαλω οτι του ειπαν αληθεια παντως).

Οποτε μαλλον δε θα το κανω γιατι η ρομ που εχω κατεβασει δεν ειναι ακριβως η ιδια.. Γιατι να τους δωσω το δκαιωμα να επικαλεστουν οτι φταιω εγω, τη μοναδικη φορα που δεν εχω πειραξει τιποτα και ειμαι σε εγγυηση?

Μου θυμισε καποιος οτι υπαρχει και αντιπροσωπια σερβις της σαμσουνγκ στην πολη οποτε ας του κανω μια επισκεψη καλυτερα.. Αν και κατα 99% θα το στειλει αθηνα.

Λεω να μη βγαλω ουτε το tempered glass με κολα σε περιπτωση που ειναι software και δεν το βγαλουν. Δε νομιζω να μου πουν τιποτα γι αυτο.

Θα ξανακανω factory reset και θα το παω εντελως αδειο χωρις google accaount καν σκεφτομαι..

Απλα ειμαι σιγουρος θα μεινω καμια 10ρια μερες απο κινητο ετσι.. Μπορει και παραπανω. Θα ποσταρω οταν εχω νεα.

Εχω γινει και λιγο προληπτικος τελευταια, ολα μου πανε στραβα. Πριν λιγες μερες πηρε update στα windows ενα samsung book 12 που εχω. Και εκει προβλημα δεν μπουταρε καν. Αλλα τουλαχιστον εκει σβηνοντας τα παντα και κανοντας επαναφορα εφτιαξε χανοντας σημαντικα αρχεια παντως ..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οι αναποδιες πανε συνηθως ζευγαρι, παροτι κι εγω δεν ειμαι προληπτικος.

Παντως στο δικο μου Galaxy Book 12 η αναβαθμιση εγινε σαν παιχνιδι. Καμμια απωλεια και κανενα σκαλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κ εγώ με το να το στείλεις σέρβις. Μπαταρία δε θα σου αλλάξουν πάντως, να το έχεις υπόψη σου. Μόνο αν στον έλεγχο βγει προβληματική ή αν για κάποιο λόγο χρειαστεί να σου αλλάξουν οθόνη. Θεωρώ ότι με ένα φλασαρισμα του λειτουργικού θα είσαι εντάξει. Αλλά ακόμα κ αν ισχύουν αυτά που έγραφαν στο ξένο φόρουμ, ότι και καλά δημιουργήθηκε hw προβλημα, δεν πας για αντικατάσταση. Αλλαγή την πλακέτα θα σου κάνουν και ίσως κάνα άλλον σενσορα αν χρειαστεί.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην, σε περίπτωση που η συσκευή ανοιχτεί, η μπαταρια θα αλλαχτεί κατά 99% (το 1% το αφήνω τυπικα).

 

Από κει και πέρα μου φαίνεται απελπιστικά περίεργο να έβγαλε προβλημα hardware με μια αναβάθμιση. Αν θέλεις στείλε link για το που βρήκες παρόμοιο περιστατικό.

 

Θεωρώ ότι απλά έχουν βγει εκτός οι αισθητήρες σου λόγω των frameworks και δεν "πάτησε" σωστά η αναβάθμιση. Υπαρχει μεγάλη πιθανότητα με ένα φλασαρισμα της rom από την αρχή να είναι όλα ΟΚ.

 

Όμως, αν ρωτας την γνώμη μου, θα το έστελνα στο service. Διότι αν φλασαρεις με odin την rom από την αρχή, έστω και αυτή την πολύ μικρή πιθανότητα που έχεις να γράψει ο knox ή με κάποιο άλλο τρόπο να φαίνεται αυτό σε περίπτωση που πάει στο service γιατί να την ριψοκινδυνεψεις? Φαντάσου την ακραία περίπτωση να χάλασαν οι αισθητήρες σου κι εσύ να φλασαρεις και να χάσεις την εγγύηση, τότε τι θα κάνεις?

 

Οποτε αν ήμουν στην θέση σου, ενα format και η συσκευή στο service. Σκέψου ότι καλύτερο από πριν θα γυρίσει σίγουρα, χειρότερο όχι. Το service τελευταία με έχει αφήσει ικανοποιημένο (πριν 1,5 μήνα είχα πάει για μπαταρια και μου άλλαξαν τα πάντα πλην της πλάτης- το είχα αναφέρει κι εδω).

 

ΥΓ το galaxy book 12 τι λέει? Το προτείνεται για αντικατάσταση laptop?

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην, σε περίπτωση που η συσκευή ανοιχτεί, η μπαταρια θα αλλαχτεί κατά 99% (το 1% το αφήνω τυπικα).

 

Από κει και πέρα μου φαίνεται απελπιστικά περίεργο να έβγαλε προβλημα hardware με μια αναβάθμιση. Αν θέλεις στείλε link για το που βρήκες παρόμοιο περιστατικό.

 

Θεωρώ ότι απλά έχουν βγει εκτός οι αισθητήρες σου λόγω των frameworks και δεν "πάτησε" σωστά η αναβάθμιση. Υπαρχει μεγάλη πιθανότητα με ένα φλασαρισμα της rom από την αρχή να είναι όλα ΟΚ.

 

Όμως, αν ρωτας την γνώμη μου, θα το έστελνα στο service. Διότι αν φλασαρεις με odin την rom από την αρχή, έστω και αυτή την πολύ μικρή πιθανότητα που έχεις να γράψει ο knox ή με κάποιο άλλο τρόπο να φαίνεται αυτό σε περίπτωση που πάει στο service γιατί να την ριψοκινδυνεψεις? Φαντάσου την ακραία περίπτωση να χάλασαν οι αισθητήρες σου κι εσύ να φλασαρεις και να χάσεις την εγγύηση, τότε τι θα κάνεις?

 

Οποτε αν ήμουν στην θέση σου, ενα format και η συσκευή στο service. Σκέψου ότι καλύτερο από πριν θα γυρίσει σίγουρα, χειρότερο όχι. Το service τελευταία με έχει αφήσει ικανοποιημένο (πριν 1,5 μήνα είχα πάει για μπαταρια και μου άλλαξαν τα πάντα πλην της πλάτης- το είχα αναφέρει κι εδω).

 

ΥΓ το galaxy book 12 τι λέει? Το προτείνεται για αντικατάσταση laptop?

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Το galaxy book 12, i5 256 το πηρα απο αγγελία γνωστου εδω μεσα, ημερων πρακτικά ολοκαινουριο. Δεν ειχα καν σκοπο να το παρω αλλα στα 650ε οταν σκρουτζ κανει 1650, μπηκα σε πειρασμό.. :) Πριν ειχα ενα surface pro 2 256 i5.

Μέρα με τη νυχτα οι 2 συσκευές. Το Surface δουλευε 2 ωρες το μηνα καθαρα για δουλειές. Το book εχει αντικαταστησει και την ταμπλετα Android. Και σκεψου οτι δε μου αρέσουν τα Windows. Αν βρω χρονο θα ανεβασω μια φωτο απο το desktop πως το εχω κανει. Θυμίζει εντονα ipad μιας και εχω αλλαξει ολα τα εικονίδια με εικονίδια ipad ( απο android nova launcher theme που εκανα εξαγωγη μερικές 1000αδες εικονίδια για να πάρω αυτα που θελω και τα μετετρεψα σε .ico μετα για να μπαίνουν στα Windows. Και εκανα ολα τα εικονίδια να τρεχουν με μονο κλικ σαν android ωστε να δουλεύω με αφη καθαρα. Επίσης εβαλα εφαρμογές πχ mytube για utube που ειναι σαν Android vance περίπου και έχει και plugin τα βίντεο utube του browser να ανοιγουν εκει. Γενικά το μετερεψα σε ταμπλετα για τα βασικα τουλάχιστον.

Και εχω και emulator android πανω που τον έχω στησει καλα για καποια που θελω. Δεν ξεχωρίζει απο Android ταμπλετα όταν τρεχει.

Ειναι ποιο λεπτό και απο ipad σχετικα ελαφρυ και με oled οθοναρα..

Μονο βασικο μειον η αυτονομία που ειναι μικρη. Αλλα για σπιτι εχει μακρυ καλωδιο φορτιστή, βολεύει σε κρεβάτι κλπ. Επισης μακαρι να ειχε κατι να στεκεται χωρίς το πληκτρολόγιο όπως το Surface. Η επομενη πατεντα που θα κανω κάποια στιγμή.

Σε αυτη τη συσκευή ξεκινας απο το αν εισαι λατρης των oled, εκει ειναι το σημειο υπεροχής.

Εγω πάντως το εχω λατρέψει χωρίς να το περιμένω.

Αν επαιρνε και double boot android (κατι που είχα κανει στο Surface)..

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τώρα θα τελείωσαν και τα πατατάκια του s-wind...... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Κυριακή!!! Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με τις φωτογραφίες μου τις τελευταίες δύο ημέρες . Βγάζω φωτογραφίες αλλά όταν πάω να τις δω από την εφαρμογή Gallery κάποιες εμφανίζονται γκρι με ένα θαυμαστικό λες και έχουν "καει" με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τις δω . Ξέρετε κάτι γι'αυτό? Το αντιμετωπίζει και Κάπιος άλλο αυτό το παράδοξο? Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Κυριακή!!! Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με τις φωτογραφίες μου τις τελευταίες δύο ημέρες . Βγάζω φωτογραφίες αλλά όταν πάω να τις δω από την εφαρμογή Gallery κάποιες εμφανίζονται γκρι με ένα θαυμαστικό λες και έχουν "καει" με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τις δω . Ξέρετε κάτι γι'αυτό? Το αντιμετωπίζει και Κάπιος άλλο αυτό το παράδοξο? Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων!!!

 

Μηπως εχεις SD card και τις αποθηκευει εκει και εχει παθει κανενα κοκομπλοκο η καρτα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην, σε περίπτωση που η συσκευή ανοιχτεί, η μπαταρια θα αλλαχτεί κατά 99% (το 1% το αφήνω τυπικα).

Μπορείς να δικαιολογήσεις και το λόγο που θα αλλαχθεί σίγουρα η μπαταρία και από πού πηγάζει η βεβαιότητά σου;

Edited by thodragon
Link to comment
Share on other sites

Ναι από προσωπική εμπειρία σε δικές μου συσκευες αλλά και γνωστών-φίλων όπως και πολλές άλλες αναφορές μελών εδώ στο forum. Όταν ανοιχτεί η συσκευή για κάποιο πρόβλημα (εντός εγγύησης παντα) σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις μπαίνει και καινούρια μπαταρία. Μιλάω πάντα για τις ναυαρχιδες και το service της smartec. Χωρίς αυτο να αποκλείει τις med range συσκευές και κάποιο άλλο επίσημο service.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δικαιολογήσεις και το λόγο που θα αλλαχθεί σίγουρα η μπαταρία και από πού πηγάζει η βεβαιότητά σου;

 

Αυτό έχει δείξε η ιστορία. Πηγαίνεις για άσχετο λόγο κι αυτοί σου αλλάζουν μπαταρία......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχω εδώ και 6 μήνες μια verbatim SD 256MB !!! Τι προτείνεις να κάνω?

Αφαίρεσε τη, βγάλε μερικές φωτογραφίες για να αποθηκευτούν στη μνήμη της συσκευής και δοκίμασε να τις ανοίξεις. Αν είναι όλα οκ, η κάρτα μνήμης ετοιμάζεται να σε χαιρετίσει. Κράτησε backup ότι έχει σε αυτή και κάν'της ένα format μήπως και στρώσει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...