Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δεν διαφωνώ. Απλά πρέπει να είναι αναβαθμισμένη η εφαρμογή γιατί πριν έπρεπε να έχω ανάλυση WQHD για να δω σε 1440.Μάλιστα αν γύριζα από FHD, έπρεπε να καθαρίσω και cache από την εφαρμογή για να παίξει 1440.Μου έκανε εντύπωση και το ανέφερα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ίσως κάτι να άλλαξαν η είχε σκαλώσει. Πάντως δοκίμασε vanced YouTube μέχρι και 4k θα μπορείς να βλέπεις ούτε διαφημίσεις background playback swipe controls κτλ.

Link to comment
Share on other sites

εντυπωση μου κανει, θα το κοιταξω στο σ9 αν συμβαινει το ιδιο αν και εγω πρωτα επιλεγω την επαφη και παταω μηνυμα απο την επαφη οποτε δεν το εχω δει το θεμα αυτο
Ναι Νικο, ειναι περιεργο. Πχ σε μια επαφη εχω ενα κινητο και ενα email. Παω sms>νεο> παραληπτης , γραφω τα γραμματα της επαφης, την επιλεγω (κατω απο το ονομα εχει το νουμερο του κινητου) μετα παταω συνταξη και βγαζει στιγμιαια ενα popup μηνυμα οτι το μετατρεπει σε μηνυμα πολυμεσων και τελικα το στελνει στο μειλ, οχι στο κινητο του παραληπτη.

 

@αλεξ δεν θελω να αλλαξω την εφαρμογη του κινητου, μου αρεσει πολυ. Στην τελικη, παω απο τος επαφες και,επιλεγω να στειλω sms. Ετσι δεν εχω κανενα θεμα.

Και εγω δεν στελνω πολλα μηνυματα, καποιοι ομως πιο μεγαλοι δεν εχουν viber και whats app.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει άλλος καθυστέρηση στις κλήσεις?

Δηλαδή, χτυπάει εισερχόμενη κλήση στο τηλέφωνο και η οθόνη "ανάβει" μετά από 1".

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει άλλος καθυστέρηση στις κλήσεις?

Δηλαδή, χτυπάει εισερχόμενη κλήση στο τηλέφωνο και η οθόνη "ανάβει" μετά από 1".

Μη μου λες τετοια! Οχι προς το παρον δεν εχω παρατηρησει κατι

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εντυπωση μου κανει, θα το κοιταξω στο σ9 αν συμβαινει το ιδιο αν και εγω πρωτα επιλεγω την επαφη και παταω μηνυμα απο την επαφη οποτε δεν το εχω δει το θεμα αυτο

 

Νέος Moderator Nikos_Mpl συγχαρητήρια από τους πιο καταλληλους για το myphone.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει παρατηρήσει άλλος καθυστέρηση στις κλήσεις?

Δηλαδή, χτυπάει εισερχόμενη κλήση στο τηλέφωνο και η οθόνη "ανάβει" μετά από 1".

 

Αμα εχεις κινούμενη εικόνα στην αρχική οθόνη ίσος να αργήσει 1 sec να ανοιξει. Μικροπράγματα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Νέος Moderator Nikos_Mpl συγχαρητήρια από τους πιο καταλληλους για το myphone.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αμα εχεις κινούμενη εικόνα στην αρχική οθόνη ίσος να αργήσει 1 sec να ανοιξει. Μικροπράγματα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, ελπίζω να καταφέρω να βοηθησω μόνο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, ελπίζω να καταφέρω να βοηθησω μόνο.

 

Εννοείτε θα καταφέρεις, πάντα βοηθάς τον κόσμο και απαντάς με σεβασμό και ευγένεια προς τους άλλους όπως και οι υπόλοιποι κύριοι στο mod team.

Link to comment
Share on other sites

Νέος Moderator Nikos_Mpl συγχαρητήρια από τους πιο καταλληλους για το myphone.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αμα εχεις κινούμενη εικόνα στην αρχική οθόνη ίσος να αργήσει 1 sec να ανοιξει. Μικροπράγματα.

 

Όχι, δεν έχω κινούμενη. Μετά την αναβάθμιση μου το κάνει.

Πάντως θα ξαναδωσω τα εύσημα για την μπαταρία. Πραγματικά απίστευτη βελτίωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, ελπίζω να καταφέρω να βοηθησω μόνο.

 

Ωπ, τώρα το πρόσεξα. Και εις ανώτερα που λένε..... :)

Ούτως ή άλλως βοηθάς. Είτε σαν mod είτε σαν ένα "απλό" μέλος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε θα καταφέρεις, πάντα βοηθάς τον κόσμο και απαντάς με σεβασμό και ευγένεια προς τους άλλους όπως και οι υπόλοιποι κύριοι στο mod team.

 

Όχι, δεν έχω κινούμενη. Μετά την αναβάθμιση μου το κάνει.

Πάντως θα ξαναδωσω τα εύσημα για την μπαταρία. Πραγματικά απίστευτη βελτίωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ωπ, τώρα το πρόσεξα. Και εις ανώτερα που λένε..... :)

Ούτως ή άλλως βοηθάς. Είτε σαν mod είτε σαν ένα "απλό" μέλος.

 

το νοημα των φορουμ ειναι ακριβως αυτο, η βοηθεια.. οι μονοι λοιπον που δεν με συμπαθουν ειναι οσοι μπαινουν για να μην βοηθησουν...Οποτε ελπιζω να τα παμε καλα. Κατα τα αλλα, λαθη κανουμε ολοι, το θεμα ειναι να τα γνωριζουμε και να βελτιωνομαστε. Καλη συνεχεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι έχει πάθει τελευταία και χάνω πολλές κλήσεις. Πάνω από τις μισές έρχονται σε μήνυμα. Έχει κάποιος καμία ιδέα.; Παίζει να φταίει η sim?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι έχει πάθει τελευταία και χάνω πολλές κλήσεις. Πάνω από τις μισές έρχονται σε μήνυμα. Έχει κάποιος καμία ιδέα.; Παίζει να φταίει η sim?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κατι τετοιο ειχα παθει και εγω και τελικα εφταιγε...η ΔΕΗ η οποια εκανε εργα κοντα σε μια κεραια του δικτυου της wind και το εκοβε για πολλες ωρες το ρευμα με αποτελεσμα να εξασθενει το σημα καθως η κυψελη αποκτουσε κενο. Δεν επεφτε ομως το σημα εμφανως (αν το παρατηρουσες επεφτε αλλα επρεπε να θυμασαι τι σημα ειχες πριν) ομως το αποτελεσμα ηταν οτι εχανες κλησεις για πλακα... Μηηηπως λοιπον ειναι θεμα δικτυου? Εγω πηρα να ρωτησω και μου το ειπαν πριν καν τελειωσω την προταση μου, οπου τελικα εβαλαν 24ωρη γεννητρια γιατι δεν εβγαζαν ακρη με ΔΕΗ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το Σάββατο πήρα ένα καινούργιο note 8 γιατί το προηγούμενο το κατέστρεψε το καμάρι μου (ο δίχρονος γιος μου). Πέρασα από περιέργεια την εφαρμογή phone info και βλέπω ότι η υγεία της μπαταρίας είναι στο 95% περίπου. Είναι φυσιολογικό? Η συσκευή έχει βγει από το εργοστάσιο στα μέσα Ιουλίου. Είναι επειδή είναι στο "στρώσιμο" ή παίζει κάτι άλλο? Στο link έχει το screenshot.

https://1drv.ms/u/s!AvcV5KVgOXCgkuZYgE_KhTDmBLZTggs!AvcV5KVgOXCgkuZYgE_KhTDmBLZTgg

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το Σάββατο πήρα ένα καινούργιο note 8 γιατί το προηγούμενο το κατέστρεψε το καμάρι μου (ο δίχρονος γιος μου). Πέρασα από περιέργεια την εφαρμογή phone info και βλέπω ότι η υγεία της μπαταρίας είναι στο 95% περίπου. Είναι φυσιολογικό? Η συσκευή έχει βγει από το εργοστάσιο στα μέσα Ιουλίου. Είναι επειδή είναι στο "στρώσιμο" ή παίζει κάτι άλλο? Στο link έχει το screenshot.

https://1drv.ms/u/s!AvcV5KVgOXCgkuZYgE_KhTDmBLZTggs!AvcV5KVgOXCgkuZYgE_KhTDmBLZTgg

 

Κι εμένα περίπου έτσι έγραφε στην αρχή... και μετά με τις φορτίσεις ανέβαινε σιγά σιγά.... νομίζω στις 20 περίπου φορτίσεις έπιασε 100% αν θυμάμαι καλά.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το Σάββατο πήρα ένα καινούργιο note 8 γιατί το προηγούμενο το κατέστρεψε το καμάρι μου (ο δίχρονος γιος μου). Πέρασα από περιέργεια την εφαρμογή phone info και βλέπω ότι η υγεία της μπαταρίας είναι στο 95% περίπου. Είναι φυσιολογικό? Η συσκευή έχει βγει από το εργοστάσιο στα μέσα Ιουλίου. Είναι επειδή είναι στο "στρώσιμο" ή παίζει κάτι άλλο? Στο link έχει το screenshot.

https://1drv.ms/u/s!AvcV5KVgOXCgkuZYgE_KhTDmBLZTggs!AvcV5KVgOXCgkuZYgE_KhTDmBLZTgg

 

το ιδιο και μενα οταν το αγορασα ,μετα απο λιγες φορτισεις αλλαξε,λογικο αφου οι μπαταριες θελουν λιγους κυκλους να στρωσουν

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ! Απλώς μέχρι τώρα δεν είχε τύχει να εγκαταστήσω την εφαρμογή από τη αρχή, και παραξενεύτηκα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μην σε προβληματίζει, πριν 10 μέρες που άλλαξα μπαταρια (και μητρική και γενικά σχεδόν τα παντα) το phone info έλεγε 94% ακριβως μολις το εγκατεστησα και σήμερα ειναι στο 98%

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω τώρα έβαλα το phone info και λέει για την μπαταρία 209 κύκλους και 93% . Είναι εντάξει η μπαταρία ?Το έχω το τηλέφωνο 10 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια καρτέλα τα βλέπουμε αυτά τα στοιχεία;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Στη personal γράφει μόνο τους κύκλους,δε βλέπω κάποιο ποσοστο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Στη personal γράφει μόνο τους κύκλους,δε βλέπω κάποιο ποσοστο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς από κάτω το έχει εμένα!!

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δε δειχνει τιποτε909839235b56423849499276fb5666a0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

κατι τετοιο ειχα παθει και εγω και τελικα εφταιγε...η ΔΕΗ η οποια εκανε εργα κοντα σε μια κεραια του δικτυου της wind και το εκοβε για πολλες ωρες το ρευμα με αποτελεσμα να εξασθενει το σημα καθως η κυψελη αποκτουσε κενο. Δεν επεφτε ομως το σημα εμφανως (αν το παρατηρουσες επεφτε αλλα επρεπε να θυμασαι τι σημα ειχες πριν) ομως το αποτελεσμα ηταν οτι εχανες κλησεις για πλακα... Μηηηπως λοιπον ειναι θεμα δικτυου? Εγω πηρα να ρωτησω και μου το ειπαν πριν καν τελειωσω την προταση μου, οπου τελικα εβαλαν 24ωρη γεννητρια γιατι δεν εβγαζαν ακρη με ΔΕΗ.
Μπορεί να είναι έτσι φίλε μου. Θα το τσεκάρω.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εντυπωση μου κανει, θα το κοιταξω στο σ9 αν συμβαινει το ιδιο αν και εγω πρωτα επιλεγω την επαφη και παταω μηνυμα απο την επαφη οποτε δεν το εχω δει το θεμα αυτο
Ελα, το βρηκα!

Απλα ειχε οριστει ως προεπιλογη για καποιες επαφες το email και οχι το κινητο.

Αλλαζω την προεπιλογη και ολα καλα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...