Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ το φορμαρα τη πρώτη φορά γιατί είχα μέσα windows για εγκατάσταση και δεν μπορούσα να γράψω, από τότε οποτε το χρησιμοποιήσω δουλεύει απευθείας.

Μόλις έκανα και δοκιμή να είμαι σίγουρος,ολα οκ..

Μετέφερε 1.2Gb αρχείο σε 45"

26mb/s μ.ο. ,μια χαρά.

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Αποθήκευσα στο pc, ότι είχε το στικ, και μετά,

Διαμορφώση από το κινητό, φυσικά δεν ειναι NTFS.

Link to comment
Share on other sites

1)To τηλεφωνο μετα την αναβαθμιση σε oreo ειναι συχνο φαινομενο να μην καταγραφει εισερχομενη κληση...ΤΟ γραφει και στο support της εταιριας που εχει το acr...Δεν εχει να κανει με το πως εγκατεστησε καποιος την oreo...οριστε και το λινκ https://bitbucket.org/copluk/acr/issues/1839

 

2)Μια βασικη ερωτηση υπαρχει τροπος σχετικα ευκολος για να γυρισω στη nougat?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία αναβάθμιση security April στην αναφορά του μνμ δεν εχει ήχο πια αλλα δίπλα στο μνμ γράφει παραδόθηκε

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία αναβάθμιση security April στην αναφορά του μνμ δεν εχει ήχο πια αλλα δίπλα στο μνμ γράφει παραδόθηκε

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στο δικο μου εχει κανονικα τον ηχο και στην αναφορα εκανα και την ενημερωση προχτες.

http://i68.tinypic.com/35jikpf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το firmware 7 απο sammobile και με odin εισαι με την επισημη 7.1.1 https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/EUR/download/N950FXXU3BRA8/207278/

Δεν είμαι πολύ σίγουρος αν θα κατέβει, αλλά δεν έχει να χάσει κατι να δοκιμάσει.

Το s7 edge της γυναίκας στην αναβάθμιση του Ιανουαρίου και μετά, κλείδωσε και δεν κατεβαίνει.

Έμεινε αναγκαστικά με 7αρα. (Φορούσε 6)

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου εχει κανονικα τον ηχο και στην αναφορα εκανα και την ενημερωση προχτες.

http://i68.tinypic.com/35jikpf.jpg

Τις ίδιες ρυθμίσεις έχω... περίεργο

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις ίδιες ρυθμίσεις έχω... περίεργο

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κανε μια διαγραφη της cache/ δεδομενων απο την εφαρμογη στις ρυθμισεις.και μετα ενημερωση,μηπως εχεις ατεβασει εντελως την ενταση απο τις ειδοποιησεις;

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Πρόσφατα κι εγώ νέος κάτοχος του εν λόγω κινητού (δεν μπορώ να πω πως είδα τρομερή αναβάθμιση από το ομολογουμένως φοβερό mate 9 που είχα πριν αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) και χθες βράδυ παρατήρησα πως είχα 70% μπαταρία στη 1 και στις 8 το πρωί που σηκώθηκα είχε πέσει στο 59% ενώ το είχα και στην πτήση μάλιστα. Είναι φυσιολογικό; Δεν έχω κάνει root και είμαι στην επίσημη 8 την οποία πέρασα τα ΟΤΑ με clean install.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Πρόσφατα κι εγώ νέος κάτοχος του εν λόγω κινητού (δεν μπορώ να πω πως είδα τρομερή αναβάθμιση από το ομολογουμένως φοβερό mate 9 που είχα πριν αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) και χθες βράδυ παρατήρησα πως είχα 70% μπαταρία στη 1 και στις 8 το πρωί που σηκώθηκα είχε πέσει στο 59% ενώ το είχα και στην πτήση μάλιστα. Είναι φυσιολογικό; Δεν έχω κάνει root και είμαι στην επίσημη 8 την οποία πέρασα τα ΟΤΑ με clean install.

Οχι ειναι υπερβολικο εγω χανω 5-6% με ολα ανοιχτα

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι υπερβολικο εγω χανω 5-6% με ολα ανοιχτα

Εγώ χάνω 3% με ανοιχτό μόνο το τηλέφωνο (όχι ΒΤ, WIFI).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι υπερβολικο εγω χανω 5-6% με ολα ανοιχτα

 

Εγώ χάνω 3% με ανοιχτό μόνο το τηλέφωνο (όχι ΒΤ, WIFI).

 

Κάτι λογικά τρώει την μπαταρία αλλά μέσα στις ρυθμίσεις δε δείχνει κάτι που να κάνει μεγάλη κατανάλωση. Και ειδικά με λειτουργία πτήσης έπρεπε να χάνει το πολύ 1 με 2 τα εκατό. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα στην αρχή με nougat μια χαρά δούλευε το adaptive WiFi. Ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει. Πήρα την oreo και ακόμα δε δουλεύει.. Δεν έκανα βέβαια hard reset.

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδιά επειδή είχα γράψει πριν καμιά βδομάδα οτι το adaptive wifi δε δουλεύει, γράψτε λάθος, δουλεύει κανονικά.. Χωρίς hard reset μετά την oreo.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Κάτι λογικά τρώει την μπαταρία αλλά μέσα στις ρυθμίσεις δε δείχνει κάτι που να κάνει μεγάλη κατανάλωση. Και ειδικά με λειτουργία πτήσης έπρεπε να χάνει το πολύ 1 με 2 τα εκατό. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Τρώει τρελά τη μπαταρία τo Gear VR Services.. το οποίο δεν εχω βρεί τρόπο να κάνω disable. έχει κάτι εφαρμογές Package Disable στο Store, ωστόσο ζητάνε δικαιώματα administrator και δεν ψήνομαι με τίποτα να δώσω τέτοιο access σε κάποιο αγνωστό κινεζάκι.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Πρόσφατα κι εγώ νέος κάτοχος του εν λόγω κινητού (δεν μπορώ να πω πως είδα τρομερή αναβάθμιση από το ομολογουμένως φοβερό mate 9 που είχα πριν αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) και χθες βράδυ παρατήρησα πως είχα 70% μπαταρία στη 1 και στις 8 το πρωί που σηκώθηκα είχε πέσει στο 59% ενώ το είχα και στην πτήση μάλιστα. Είναι φυσιολογικό; Δεν έχω κάνει root και είμαι στην επίσημη 8 την οποία πέρασα τα ΟΤΑ με clean install.

 

Xάνεις τόσο πολύ γιατί κάποια εφαρμογή φταίει λογικά. Kανε uninstall από την τελευταία που εβαλες και θα βρείς τον ένοχο. Σε φυσιολογικά επίπεδα χωρίς airplane mode και τέτοια. θα χάνεις 3% κάθε βραδυ σε 10 ώρες deep sleep. Αν κανεις debloat το κινητό σου δεν θα χάνεις τίποτα σε 10 ώρες deep sleep. Oσο μπορείς καθαρο και μακριά από χαζά apps

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τρώει τρελά τη μπαταρία τo Gear VR Services.. το οποίο δεν εχω βρεί τρόπο να κάνω disable. έχει κάτι εφαρμογές Package Disable στο Store, ωστόσο ζητάνε δικαιώματα administrator και δεν ψήνομαι με τίποτα να δώσω τέτοιο access σε κάποιο αγνωστό κινεζάκι.

 

Δεν λειτουργούν τα Disablers σε Oreo στο Note8 το μονο που λειτουργει και αξιζει, ειναι το Sabs. Tα αλλα ειναι αχρηστα. Μονο με αυτο κλεινουν τα service σε non root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι ειναι υπερβολικο εγω χανω 5-6% με ολα ανοιχτα

 

Πολύ χάνεις. Αμα εχεις fb-instagram αυτά φταίνε. Αν όχι, διορθώνεται.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ε0ειδη από βδομάδα το περιμένω, διάβασα διάφορα θεματακια παρουσιάζει η Οreo.Δηλαδή καλύτερα να μείνω με Nougat μέχρι να βγει κάποια αναβάθμιση;;;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η oreo. Αν το πάρεις καινούριο κάνε την αναβάθμιση κατευθείαν. Προβλήματα δημιουργουντε, όταν μετά από μεγαλα update και αφού έχουμε πολύ φορτωμένο και "πειραγμενο" το κινητό, αγνοούμε να κάνουμε clean install.

 

Το έχω αναφέρει δεκάδες φορές, όπως και πολλά άλλα παιδιά.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψα την oreo σε s8 Plus Μέχρι να το πουλήσω. Εκτός το θέμα με τις ειδοποιήσεις που εξαφανίζεται από το εικονίδιο με απογοήτευσε η μπαταρία. Έβγαζε ορισμένες φορές λιγότερο απ ότι το Note με Nougat. Στο Note 8 την πέρασα ota από πάνω χωρίς καθαρή εγκατάσταση. Προβλήματα δεν έχω καθόλου. Η μπαταρία στα ίδια επίπεδα όπως πριν. Μείωση πάντως δεν είδα. Ευχαριστημένος με την oreo αν και δεν είδα μεγάλες αλλαγές με την Nougat.
Link to comment
Share on other sites

κανε μια διαγραφη της cache/ δεδομενων απο την εφαρμογη στις ρυθμισεις.και μετα ενημερωση,μηπως εχεις ατεβασει εντελως την ενταση απο τις ειδοποιησεις;
Οκ το έκανα αλλά δεν έγινε τίποτα.... Σήμερα το πρωί που άνοιξα το κινητό διορθώθηκε .. Ευχαριστώ Πολύ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η oreo. Αν το πάρεις καινούριο κάνε την αναβάθμιση κατευθείαν. Προβλήματα δημιουργουντε, όταν μετά από μεγαλα update και αφού έχουμε πολύ φορτωμένο και "πειραγμενο" το κινητό, αγνοούμε να κάνουμε clean install.

 

Το έχω αναφέρει δεκάδες φορές, όπως και πολλά άλλα παιδιά.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Πάντα clean install και hard reset μετά από μεγάλη αναβάθμιση...

Εγώ κατάλαβα ότι είχε θεματακια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους νέος κάτοχος του απίστευτου note 8.

Μια ερώτηση έχω, υπάρχει δυνατότητα σε android να να κάνεις υπαγορευση κειμενου σε μηνύματα και σε άλλα έγγραφα όπως στο iOS?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...