Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμην,αλλά τι θα κερδίσετε από την αλλαγή της rom;

 

 

 

Τίποτα. Απλά κάποια πράγματα δεν θα (πχ winbank wallet) δεν θα δουλεύουν σωστά. Απορώ με την καούρα να βάλετε 8. Δεν προσθέτει τίποτα. Είχα 8 στο s9+ και δεν ειδα και καμμια διαφορά με την 7

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω πάρει 8 με ota πραγματικά δεν έχει καμία διαφορά

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμην,αλλά τι θα κερδίσετε από την αλλαγή της rom;

 

Απλά για το ψυχολογικό κομμάτι..

Και ότι δεν μας ξεχνάει η εταιρία

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Phone Info που αναφέρατε εδώ και μετά από 5 μήνες χρήσης και με 82 κύκλους είμαι στο 92.36% (3048/3300 mAh) το οποίο είναι λίγο απογοητευτικό θα έλεγα... :(
Link to comment
Share on other sites

Είναι η 1η φορα που δεν σκοπεύω να κανω αναβάθμιση σε oraio. Πραγματικά δεν βλέπω το λογο, δεν κερδιζεις τίποτα, αντίθετα κάποια πράγματα δεν δουλεύουν ακόμα καλα.

Αν ειχε κατι να περιμένω θα το εκανα πρώτος απο ολους. Δεν τη θεωρώ καν πραγματικη αναβάθμιση.

Ειδα και ενα βιντεο, και οι περισσότερες αλλαγες αφορούν το Touchwiz launcher (που δεν τον χρησιμοποιώ καν) ή κατι αχρηστες επιλογές στις ειδοποίησεις, που δεν θα χρησιμοποιήσουσα ετσι και αλλιως.

Ενω απο αυτονομία μαλλον προς τα κατω παει. Εν καιρο βέβαια κάποια στιγμή λογικά θα τη βάλω.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό στο phone info γράφει:

CSC Country:

SEGR / GR

 

Mobile Operator:

GR COSMOTE / 20201

 

Μπορώ να περάσω με το odin, την Γαλλική ρομ;

Μετά, αν κυκλοφορήσει η Ελληνική,, unbraden, θα μπορώ να την περάσω ξανά με το odin?????

Το έχω αγοράσει από τον Κωτσόβολο, μάλλον έχει Ελληνική έκδοση τώρα την 7.1.1

 

Με αφορμή το σχόλιό σου και μιλώντας γενικά.

Γιατί αυτό το άγχος, το τρέξιμο και έστω το απειριοελαχιστο ρίσκο? Για να βάλεις την 8 που δεν προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο πάρα μόνο την ίσως λίγο χειρότερη κατανάλωση? Και ολα αυτά λίγες μέρες πριν την πάρεις επίσημα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Phone Info που αναφέρατε εδώ και μετά από 5 μήνες χρήσης και με 82 κύκλους είμαι στο 92.36% (3048/3300 mAh) το οποίο είναι λίγο απογοητευτικό θα έλεγα... :(

 

Δεν μετράει σωστά γιαυτό σου δείχνει έτσι. 100 φορές το είπαμε μη λέμε τα ίδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι η 1η φορα που δεν σκοπεύω να κανω αναβάθμιση σε oraio. Πραγματικά δεν βλέπω το λογο, δεν κερδιζεις τίποτα, αντίθετα κάποια πράγματα δεν δουλεύουν ακόμα καλα.

Αν ειχε κατι να περιμένω θα το εκανα πρώτος απο ολους. Δεν τη θεωρώ καν πραγματικη αναβάθμιση.

Ειδα και ενα βιντεο, και οι περισσότερες αλλαγες αφορούν το Touchwiz launcher (που δεν τον χρησιμοποιώ καν) ή κατι αχρηστες επιλογές στις ειδοποίησεις, που δεν θα χρησιμοποιήσουσα ετσι και αλλιως.

Ενω απο αυτονομία μαλλον προς τα κατω παει. Εν καιρο βέβαια κάποια στιγμή λογικά θα τη βάλω.

Κάνε root και ασε τα updates χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μετράει σωστά γιαυτό σου δείχνει έτσι. 100 φορές το είπαμε μη λέμε τα ίδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε root και ασε τα updates χαχαχα

 

Πλακα πλακα επειδη βλεπω εισαι ενημερωμενος κι εγω απέχω καιρο απο το αθλημα, το root ακομα καταστρέφει τον private folder?

Aν υπαρχει native workaround εφυγα για root :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα επειδη βλεπω εισαι ενημερωμενος κι εγω απέχω καιρο απο το αθλημα, το root ακομα καταστρέφει τον private folder?

Aν υπαρχει native workaround εφυγα για root :)

 

Ναι χάνεις private folder και εγγύηση μαζί άμα κάνεις root

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Phone Info που αναφέρατε εδώ και μετά από 5 μήνες χρήσης και με 82 κύκλους είμαι στο 92.36% (3048/3300 mAh) το οποίο είναι λίγο απογοητευτικό θα έλεγα... :(

Εγώ έχω τη συσκευή τρεις βδομάδες και κάτι.

Με την ίδια εφαρμογή μου δείχνει τα ίδια νούμερα που δείχνει και σε εσένα, από τη πρώτη μέρα.

Η διάρκεια όμως της μπαταρίας είναι άκρως ικανοποιητική, πάνω από το αναμενόμενο και να φανταστείς ότι μου αντικατέστησε το S7 Edge που από μπαταρία έσκιζε και σκίζει....

Οπότε αντιλαμβάνεσαι ότι κάτι δε πάει καλά με αυτού του είδους τις μετρήσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Για την Oreo επειδη κάνετε πολύ κουβέντα και ίσως χρονικα την έχω μεγαλύτερο διάστημα από τους περισσοτερους μπορω να πω ότι συνολικά το τηλέφωνο ρολαρει καλύτερα και εφαρμογες οπως το fb ,insta,tapatalk που στην nougat είχαν θέμα ...τωρα ρολαρουν άψογα..

η Μπαταρία είναι στα ίδια επιπεδα...

 

Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα έως τώρα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το sammobile, την Γαλλική ρομ, και την πέρασα.

Το βράδυ θα στήσω το κινητό.

Το knox δεν έγραψε, και το csc παρέμεινε το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το sammobile, την Γαλλική ρομ, και την πέρασα.

Το βράδυ θα στήσω το κινητό.

Το knox δεν έγραψε, και το csc παρέμεινε το ίδιο.

 

Γράφει μόνο στο root άφοβα για flash

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα, είναι ότι όταν μπαίνω στα διάφορα σάιτ, επειδή υπάρχει πρόβλημα στα καλώδια, γράφει στην οθόνη,, 404 σύνδεση κατεστραμμένη.

Το ίδιο έδειξε και στο σάιτ του sammobile, και στο κατέβασμα του firmware, έκανε διακοπές,, χωρίς πάντως να διακοπεί τελείως.

Φοβάμαι δηλαδή, μήπως δεν κατέβηκε πλήρως το firmware, και λείπει κάποιο μικρό αρχείο.

Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα τη συσκευη για φορτιση στις 12 παρα το μεσημερι και ηταν στο 15%.......εκανα κατι δουλιτσες και στις 2.30 που γυρισα ηταν στο 55%...........φορτισε πληρως στις 5!δεν υπαρχει...πρωτη φορα το ειδα αυτο.......τι σκαλωμα εφαγε....παντα στην αργη φορτιση το εχω.....λογω δουλειας δεν ειχα κατσει να δω ποσο χρονο ηθελε να φορτισει.......αλλα με αυτκ μου πεταχτηκαν τα ματια εξω....τι παιχτηκε?
Link to comment
Share on other sites

Ναι χάνεις private folder και εγγύηση μαζί άμα κάνεις root

 

Ναι ναι για την εγγυηση το ξερω, δεν ειναι θεμα, ο private folder ομως ειναι deal breaker. Aν και εδω που τα λεμε εχω σταματησει να φλασαρω οποτε το Titanium δεν εχει νοημα και με το AdGuard εχω λυσει το προβλημα των διαφημίσεων, οποτε θα εκανα root για debloat κλπ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα τη συσκευη για φορτιση στις 12 παρα το μεσημερι και ηταν στο 15%.......εκανα κατι δουλιτσες και στις 2.30 που γυρισα ηταν στο 55%...........φορτισε πληρως στις 5!δεν υπαρχει...πρωτη φορα το ειδα αυτο.......τι σκαλωμα εφαγε....παντα στην αργη φορτιση το εχω.....λογω δουλειας δεν ειχα κατσει να δω ποσο χρονο ηθελε να φορτισει.......αλλα με αυτκ μου πεταχτηκαν τα ματια εξω....τι παιχτηκε?
Ή το καλώδιο δεν κούμπωσε καλά ή τα έχει παίξει το καλώδιο ή ο φορτιστής.

Τσεκαρε την επόμενη να δεις τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα, είναι ότι όταν μπαίνω στα διάφορα σάιτ, επειδή υπάρχει πρόβλημα στα καλώδια, γράφει στην οθόνη,, 404 σύνδεση κατεστραμμένη.

Το ίδιο έδειξε και στο σάιτ του sammobile, και στο κατέβασμα του firmware, έκανε διακοπές,, χωρίς πάντως να διακοπεί τελείως.

Φοβάμαι δηλαδή, μήπως δεν κατέβηκε πλήρως το firmware, και λείπει κάποιο μικρό αρχείο.

Θα δείξει.

Εγω φιλε μου την κατεβασα προχθες με το αργο και δωρεαν κατεβασμα απο το Sammobile και ολα μια χαρα και μαλιστα ακολουθησα τον οδηγο ενος φιλου λιγες σελιδες πισω και εκανα καθαρη εγκατασταση 8 και ειναι μια χαρα και με ιδια αυτονομια με πριν και προσωπικα θα τολμησω να πω ισως λιγο καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι για την εγγυηση το ξερω, δεν ειναι θεμα, ο private folder ομως ειναι deal breaker. Aν και εδω που τα λεμε εχω σταματησει να φλασαρω οποτε το Titanium δεν εχει νοημα και με το AdGuard εχω λυσει το προβλημα των διαφημίσεων, οποτε θα εκανα root για debloat κλπ.

 

Mπορείς να κανεις debloat χωρίς titanium και σε non root samsung κινητά. Δες παρακάτω πως.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465804

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα που είχα, είναι ότι όταν μπαίνω στα διάφορα σάιτ, επειδή υπάρχει πρόβλημα στα καλώδια, γράφει στην οθόνη,, 404 σύνδεση κατεστραμμένη.

Το ίδιο έδειξε και στο σάιτ του sammobile, και στο κατέβασμα του firmware, έκανε διακοπές,, χωρίς πάντως να διακοπεί τελείως.

Φοβάμαι δηλαδή, μήπως δεν κατέβηκε πλήρως το firmware, και λείπει κάποιο μικρό αρχείο.

Θα δείξει.

 

Αμα ειναι πανω απο 4giga εισαι οκ. 4.50 ειναι εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και εμένα μια φορά έλεγε 5 ώρες και Κάτι!!!! Το έβγαλα το καλώδιο και το ξανά έβαλα και έγραφε μετά 1 ώρα και κάτι!!! Δεν ξέρω τι έγινε!!

Αλλά δεν ξανά είδα κάτι τέτοιο!!

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαι σιγουρος, ξανακατεβασα το firmware, Αλλα στο λαπτοπ, οπου δεν εχω προβλημα, και ξαναεκανα την διαδικασια, με το odin, .. κλπ.

Θα το στησω αυριο, κοπωση.

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαι σιγουρος, ξανακατεβασα το firmware, Αλλα στο λαπτοπ, οπου δεν εχω προβλημα, και ξαναεκανα την διαδικασια, με το odin, .. κλπ.

Θα το στησω αυριο, κοπωση.

 

Σακη να μπαινεις recovery να κανεις wipe data factory reset μετα power off και μετα σε download mode.

Link to comment
Share on other sites

Σακη να μπαινεις recovery να κανεις wipe data factory reset μετα power off και μετα σε download mode.

 

wind εσει δεν ειχες το note8 πριν μια βδομαδα πηγες σε s9+? πως ειναι το s9+ σε σχεση με το note8? ως αυριο που θα κανει wipe το κινητο του θα του εχει ερθει official update χαχαααχ

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια είδα το p20 pro και στην φωτογραφία είναι άλλο πράμα μου πέταξε τα μάτια απέξω απίστευτες φωτογραφίες και τέλειο crop
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια είδα το p20 pro και στην φωτογραφία είναι άλλο πράμα μου πέταξε τα μάτια απέξω απίστευτες φωτογραφίες και τέλειο crop

 

 

Εγώ έχω λίγες μέρες που πήγα σε s9 plus και είμαι ευχαριστημένος φυσικά κ με το s8 plus δεν είχα κανένα παράπονο.. Είναι καλό να υπάρχει δυνατός ανταγωνισμός για να δώσει ακόμα περισσότερα η Samsung κ όλες γενικά γιατί άρχισε και η sasmung να δίνει λιγότερα όταν η Huawei δίνει 128 gb στο βασικό της.. Και η Samsung 64 βέβαια βάζεις κάρτα μνήμης αλλά γιατί να δώσεις κιαλλα λεφτά;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...