Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου λες κατι αλλα δεν μου λες τι εκανες.Δηλαδη απο 7 πηγες στο 8 ; Δωσε πληροφοριες να σου απαντησω ακριβως .

 

Ετσι ακριβως.

Πηγα απο την 7 σε 8 και χρησιμοποιησα το CSC αρχειο και οχι το Home_CSC αλλα το CSC παρεμεινε EUR.

Γινεται να εχω CSC Γαλλικο; Και αν ναι με ποιο τροπο;

 

Ευχαριστω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως.

Πηγα απο την 7 σε 8 και χρησιμοποιησα το CSC αρχειο και οχι το Home_CSC αλλα το CSC παρεμεινε EUR.

Γινεται να εχω CSC Γαλλικο; Και αν ναι με ποιο τροπο;

 

Ευχαριστω.

 

Ειναι multi-csc ?

Ανεβασε μια εικονα απο την εφαρμογη rom-info samsung να δουμε τι γραφει .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ειναι multi-csc ?

Ανεβασε μια εικονα απο την εφαρμογη rom-info samsung να δουμε τι γραφει .

Αυτό θες ή κάτι ακόμα?325eba1f0915cd140511e13b6fd7e87a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θες ή κάτι ακόμα?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχεις κανει hard reset μετα την αναβαθμιση ?

Πρεπει να βγαλεις την καρτα σιμ και sdcard .

Να μπεις recovery να κανεις wipe cache partition και μετα Wipe data/factory reset.

Θα γυρισει σε default csc γαλλικο εφοσον λες οτι εχεις γαλλικο ρομ και τοτε θα βαλεις την καρτα sim.

Εαν ομως ...

Δεν γινει ετσι σημαινει οτι πρεπει να μπει καθαρο το ρομ απο την αρχη κανοντας re-partition με το pit αρχειο .Κατι το οποιο βεβαια δεν το προσφερει "επισημα" η samsung και πρεπει να πας σε ενα καταστημα να το κανουν αυτοι .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει hard reset μετα την αναβαθμιση ?

Πρεπει να βγαλεις την καρτα σιμ και sdcard .

Να μπεις recovery να κανεις wipe cache partition και μετα Wipe data/factory reset.

Θα γυρισει σε default csc γαλλικο εφοσον λες οτι εχεις γαλλικο ρομ και τοτε θα βαλεις την καρτα sim.

Εαν ομως ...

Δεν γινει ετσι σημαινει οτι πρεπει να μπει καθαρο το ρομ απο την αρχη κανοντας re-partition με το pit αρχειο .Κατι το οποιο βεβαια δεν το προσφερει "επισημα" η samsung και πρεπει να πας σε ενα καταστημα να το κανουν αυτοι .

 

Δυστυχως οχι δεν εκανα hard reset μετα την αναβαθμιση ουτε τα παρακατω που αναφερεις.. Διεγραψε ομως τα παντα και το εστησα απο την αρχη.

Θα επαναλαβω την διαδικασια παλι σημερα το βραδυ και θα ενημερωσω για το αποτελεσμα.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι δεν εκανα hard reset μετα την αναβαθμιση ουτε τα παρακατω που αναφερεις.. Διεγραψε ομως τα παντα και το εστησα απο την αρχη.

Θα επαναλαβω την διαδικασια παλι σημερα το βραδυ και θα ενημερωσω για το αποτελεσμα.....

 

 

Σβήσε όσα πράγματα θες αν δεν κανεις hard reset το Νote θα υπολειτουργεί. Είναι κανόνας. Kαλύτερο οδηγό από τον παρακάτω δεν θα βρείς πουθενά στο internet. https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/how-to/official-stock-firmware-update-odin-t3677072

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Από πού το αγόρασες;; Είναι ευρωπαϊκη η συσκευή;;

Το είχα πάρει φίλε μου από ebay από Ιρλανδία....τώρα πως κατέληξε ...Taiwan μη με ρωτάς χαχαχ.... Βασικά αν δεν αλλάξω csc και το αφήσω έτσι πιστεύω δε θα έχω κανένα πρόβλημα....απλά θα περιμένω να βγει η αναβάθμιση σε oreo και θα την κανω

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε όσα πράγματα θες αν δεν κανεις hard reset το Νote θα υπολειτουργεί. Είναι κανόνας. Kαλύτερο οδηγό από τον παρακάτω δεν θα βρείς πουθενά στο internet. https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/how-to/official-stock-firmware-update-odin-t3677072

 

πραγματι είναι σαφες, και απλο το video. μου θυμισε όταν φλασαρα το ΝΟΤΕ 4. το ΝΟΤΕ 8, δεν το πειραζω, χρωσταω δοσεις στον κοτσοβολο,, εχει γραφει ότι μπορει να αλλαξει το ΙΜΕΙ, να χαθει η εγγυηση.

το τελευταιο στο video, ums δεν προσθετει κατι(?).

θα περιμενω ΟΤΑ, δεν μπορω να το ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάρει φίλε μου από ebay από Ιρλανδία....τώρα πως κατέληξε ...Taiwan μη με ρωτάς χαχαχ.... Βασικά αν δεν αλλάξω csc και το αφήσω έτσι πιστεύω δε θα έχω κανένα πρόβλημα....απλά θα περιμένω να βγει η αναβάθμιση σε oreo και θα την κανω
Πάρε και ρώτα το ΙΜΕΙ σου αν έχει εγγύηση στην Ευρώπη γιατί άρχισα να αμφιβάλλω λίγο :)

Μπορεί ο πωλητής του ebay να το έφερε απο κει και να μην έχεις εγγύηση Ευρώπη,οπως τα note 5.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά άλλαζει το IMEI όταν φλασάρουμε με την καινούργια Oreo Rom ; Γνωρίζει κάνεις που το έχει κάνει σίγουρα να μας πει;

Αν είναι δυνατόν για ένα update που άλλες συσκευές το έχουν πάρει καιρό τώρα (της γυναίκας μου το Oneplus 3 το έχει από τον Ιανουάριο) να γίνεται τόσο μεγάλο σούσουρο και αναμονή. Απαράδεκτη η Samsung από κάθε άποψη ή δώσε το update την ίδια ημέρα για όλα τα μοντέλα ή μην το δίνεις καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε σε ελληνικό ΟΤΑ η 8.0

 

2b2ee13733513f5cbdfd506c4fe5426c.jpg

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να κάνουμε hard reset πριν και μετά την εγκατάσταση ή δεν χρειάζεται;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Btw εμένα σε ελληνικό δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μας την βγάζει σε εμάς ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις έσκασε σε ελληνικό ΟΤΑ η 8.0

 

2b2ee13733513f5cbdfd506c4fe5426c.jpg

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

 

Σε ποιο δίκτυο είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, μάλλον είναι branded cosmote γιατί είναι αγορασμένο από Γερμανό. Βέβαια δεν μου βγάζει logo στην εκκίνηση και δεν έχει bloatware της cosmote 994f890ad038436bc861e5fae43c8123.jpg

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι branded cosmote, αλλιώς στο csc θα έλεγε eur.

To IMEI δεν γίνεται να αλλάξει παιδιά μη λέμε τα ίδια και τα ίδια.

Το csc αλλάζει σε αλλαγή ρομ.

 

Όταν κλειδώνω την οθόνη με εφαρμογή τύπου screen off and lock ζητάει κωδικό μετά..Το έχει λύσει κανείς κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι branded cosmote, αλλιώς στο csc θα έλεγε eur.

To IMEI δεν γίνεται να αλλάξει παιδιά μη λέμε τα ίδια και τα ίδια.

Το csc αλλάζει σε αλλαγή ρομ.

 

Όταν κλειδώνω την οθόνη με εφαρμογή τύπου screen off and lock ζητάει κωδικό μετά..Το έχει λύσει κανείς κάπως;

 

δεν είναι περίεργο που branded πήρε πρώτο update απο τα μη branded? πιο παλιά εκτός απο το bloatware λέγαμε οτι τα branded αργούν να πάρουν updates για αυτό δεν τα επιλέγαμε. :blink:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε το προγραμμα "explorer" απο το google play .Μπειτε μεσα και πηγαινετε system/csc τραβηξτε μια φωτο να δουμε τι μπηκε .Επισης ξαναπατε system/csc/customer.xml μπειτε και ξανατραβηξτε μια φωτο ανεβαστε τη να δουμε τι γραφει.Επισης παλι σαυτη τη διαδρομη υπαρχει και το others.xml Μπειτε και δειτε ειναι αδειο η ειναι αρχειο γεματο με εντολες ? Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά άλλαζει το IMEI όταν φλασάρουμε με την καινούργια Oreo Rom ; Γνωρίζει κάνεις που το έχει κάνει σίγουρα να μας πει;

Αν είναι δυνατόν για ένα update που άλλες συσκευές το έχουν πάρει καιρό τώρα (της γυναίκας μου το Oneplus 3 το έχει από τον Ιανουάριο) να γίνεται τόσο μεγάλο σούσουρο και αναμονή. Απαράδεκτη η Samsung από κάθε άποψη ή δώσε το update την ίδια ημέρα για όλα τα μοντέλα ή μην το δίνεις καθόλου.

 

Σε 4 non root κινητά έχω κάνει flash την γαλικία και δεν άλλαξε το imei.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα είναι branded cosmote, αλλιώς στο csc θα έλεγε eur.

To IMEI δεν γίνεται να αλλάξει παιδιά μη λέμε τα ίδια και τα ίδια.

Το csc αλλάζει σε αλλαγή ρομ.

 

Όταν κλειδώνω την οθόνη με εφαρμογή τύπου screen off and lock ζητάει κωδικό μετά..Το έχει λύσει κανείς κάπως;

 

Εχεις κάποια εφαρμογή που κλειδώνεις αρχεία με fingerprint η εχεις nova? γιαυτο στο κάνει λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις απο το public!?

Εσείς από public όπως και ημείς από Πλαίσιο θα λάβουμε εκ των τριών το πιο μακρύ

Link to comment
Share on other sites

Σε 4 non root κινητά έχω κάνει flash την γαλικία και δεν άλλαξε το imei.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχεις κάποια εφαρμογή που κλειδώνεις αρχεία με fingerprint η εχεις nova? γιαυτο στο κάνει λογικά.

Όχι, έχω για κλείδωμα αποτύπωμα και για να σβήνω την οθόνη την εφαρμογή screen off and lock.
Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι οι περιοχες που δεχθηκαν την 8.0 Οσο πατε ποιο κατω θα δειτε οτι ακομα υπαρχουν σε πολλες περιοχες η 7.1.1 αλλα συντομα θα παρουν και αυτες.Ε αμα βιαζεστε κατεβαστε μια της αρεσκειας σας και φλασαρετε.------>>>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/
Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχω για κλείδωμα αποτύπωμα και για να σβήνω την οθόνη την εφαρμογή screen off and lock.

εμενα το πάθαινε με τον nova και επειδή είχα extra εφαρμογή για να κλειδώνει αρχεία με αποτύπωμα δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...