Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα, αν κανω αγορα το duos απο σκρουτζ θα εχω κανονικα διετης εγγυηση απο την samsung;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, αν κανω αγορα το duos απο σκρουτζ θα εχω κανονικα διετης εγγυηση απο την samsung;

 

ναι και να ρωτήσεις αν είναι ευρωπαϊκό. πάντα είναι αλλα ρότα εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση προτείνετε να κατεβασω για να αναβαθμισω μεσω odin ???? Το CSC μου τελικά είναι EU
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση προτείνετε να κατεβασω για να αναβαθμισω μεσω odin ???? Το CSC μου τελικά είναι EU

 

Οποια ευρωπαϊκή με android 8. Τις Γαλλίας μια χαρά είναι.

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/

Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει την γαλλικη και σκεφτόμουν να κατεβάσω και την τούρκικη
Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει την γαλλικη και σκεφτόμουν να κατεβάσω και την τούρκικη

 

Δεν ξέρω για τουρκικη

Link to comment
Share on other sites

καλά θα κρατήσω μόνο την γαλλική σαν σίγουρη και θα την περάσω αύριο....φαντάζομαι να μην πήγε τζάμπα τόση ώρα κατέβασμα και να δώ αύριο το πρωϊ στο τηλέφωνο ειδοποίηση ότι βγήκε η OTA για την Ελλάδα μου έφαγε μισή ημέρα να την κατεβάσω την άτιμη.....
Link to comment
Share on other sites

καλά θα κρατήσω μόνο την γαλλική σαν σίγουρη και θα την περάσω αύριο....φαντάζομαι να μην πήγε τζάμπα τόση ώρα κατέβασμα και να δώ αύριο το πρωϊ στο τηλέφωνο ειδοποίηση ότι βγήκε η OTA για την Ελλάδα μου έφαγε μισή ημέρα να την κατεβάσω την άτιμη.....

 

αχαχααχχ στην Ελλάδα και στα updates από τους τελευταίους είμαστε μην ανησυχείς

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα Ελληνακια περιμένουμε..... :lol:

Φέρνει καμία σοβαρή αλλαγή η 8 ή άδικη όλη αυτή η αγωνία που βλέπω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

αν γνωρίζει κανείς που έχει φλασάρει θα χρειαστεί να το κάνω το τηλέφωνο factory reset και μετά να φλασάρω ή να φλασάρω πάνω από την ήδη υπάρχουσα 7.1.1?

φαντάζομαι επειδή γίνεται χειροκίνητα και όχι αυτόματα η εγκατάσταση-φλασάρισμα δεν θα έχει επίπτωση στην εγγύηση της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα Ελληνακια περιμένουμε..... :lol:

Φέρνει καμία σοβαρή αλλαγή η 8 ή άδικη όλη αυτή η αγωνία που βλέπω?

 

Τίποτα τρομερό σαν αυτή που είστε τώρα είναι. Τουλάχιστον δεν είναι χειρότερη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν γνωρίζει κανείς που έχει φλασάρει θα χρειαστεί να το κάνω το τηλέφωνο factory reset και μετά να φλασάρω ή να φλασάρω πάνω από την ήδη υπάρχουσα 7.1.1?

φαντάζομαι επειδή γίνεται χειροκίνητα και όχι αυτόματα η εγκατάσταση-φλασάρισμα δεν θα έχει επίπτωση στην εγγύηση της συσκευής;

 

Θα κανεις flash με odin, μετά εννοείτε hard reset και μετά θα στύσης το κινητό ξανα. Αλλιώς θα έχεις θέματα 100% αν κανεις dirty flash από παλιά σε ένα έκδοση. Τα μικρό updates της oreo κάντα dirty flash αλλα από μετάβαση σε αλλη έκδοση θέλει hard reset full.

Link to comment
Share on other sites

Στο sammobile έχει την android 8.0, από ένα σύνολο χωρών, Αφρικής, Ασίας, και την Ελλάδα δεν την έχει.
Link to comment
Share on other sites

Στο sammobile έχει την android 8.0, από ένα σύνολο χωρών, Αφρικής, Ασίας, και την Ελλάδα δεν την έχει.

 

Είναι πολλές χώρες που είναι στο android 7 ακόμα γιατί η αναβάθμιση γίνετε σταδιακά σιγά σιγά θα πάρουν όλες οι χώρες android 8 και η Ελλαδα. Σε 15-20 μερες το πολύ θα έχουν πάρει όλες.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλές χώρες που είναι στο android 7 ακόμα γιατί η αναβάθμιση γίνετε σταδιακά σιγά σιγά θα πάρουν όλες οι χώρες android 8 και η Ελλαδα. Σε 15-20 μερες το πολύ θα έχουν πάρει όλες.

Το δικό μου note 8 είναι ελληνικό, ενώ του πατέρα μου σλοβάκικο. Από καθαρή περιέργεια, ποιο λέτε να αναβαθμιστεί πρώτο?

Link to comment
Share on other sites

Το ρομ που κατεβαζει ο καθενας στην ουσια ειναι ολα ιδια εκτος απο το τεταρτο μερος του τα csc .Γιαυτο λοιπον μη παιδευεστε αδικα.Το pda (μερος του ρομ) ειναι ιδιο εκτος των αφρικανικων και ασιατικων χωρων που περιεχουν μερικες εξτρα εφαρμογεςΑδικα περιμενετε να κατεβασει ο σερβερ πιστευοντας οτι βαζετε κατι διαφορετικο.Οσοι βρισκονται στις αφρικανικες-ασιατικες χωρες να κατεβασετε το Ινδικο ρομ η του Νεπαλ τα οποια εχουν πολυ καλα csc συνεργαζονται με παρα πολλους παροχους και δουλευει πολυ καλα το voLTE και Wificalling. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τελικά είναι csc TAIWAN(BRI) ....πως αλλάζουμε csc παιδιά; (εκτός από factory reset με ελληνική sim μέσα;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Ε πρεπει να κατεβασεις ολο το eur-rom μια και καλη για να ξεμπερδευεις.Μπες μια φορα στον κοπο και κατεβασε εκτος και εαν το εχει καποιος να το ανεβασει καπου που να κατεβαινει γρηγορα πχ. Mega.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τελικά είναι csc TAIWAN(BRI) ....πως αλλάζουμε csc παιδιά; (εκτός από factory reset με ελληνική sim μέσα;)
Από πού το αγόρασες;; Είναι ευρωπαϊκη η συσκευή;;
Link to comment
Share on other sites

Από πού το αγόρασες;; Είναι ευρωπαϊκη η συσκευή;;

 

Αφού σου γράφει Taiwan, τι τον ρωτάς; Οι Ασιατικές συσκευές έχουν και άλλους κωδικούς μοντέλων, οπότε δεν μπορείς να περάσεις Ευρωπαϊκή ρομ. Μπορείς όμως (αν συμπίπτει το μοντέλο) να περάσεις Κινεζική ή Μαλαισιανη ή κάποια άλλη...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου γράφει Taiwan, τι τον ρωτάς; Οι Ασιατικές συσκευές έχουν και άλλους κωδικούς μοντέλων, οπότε δεν μπορείς να περάσεις Ευρωπαϊκή ρομ. Μπορείς όμως (αν συμπίπτει το μοντέλο) να περάσεις Κινεζική ή Μαλαισιανη ή κάποια άλλη...
Μπορεί να το πήρε μτχ και ο άλλος να είχε αλλάξει csc..

Αν είναι ευρωπαϊκό να περάσει eur firmware να είναι οκ με εγγύηση.

Γι'αυτό το ρώτησα.

 

Ή αν πήρε κούτα απο κανένα σκρουτζομαγαζο,να έχουμε το νου μας.

Link to comment
Share on other sites

Οχι και το ταιβανεζικο sm-950f ειναι. Αλλα Εχει csc της χωρας του.Πρεπει να αλλαξει το ρομ εαν θελει να παιρνει τα update γιατι εχει ελληνικη καρτα sim.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα τρομερό σαν αυτή που είστε τώρα είναι. Τουλάχιστον δεν είναι χειρότερη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα κανεις flash με odin, μετά εννοείτε hard reset και μετά θα στύσης το κινητό ξανα. Αλλιώς θα έχεις θέματα 100% αν κανεις dirty flash από παλιά σε ένα έκδοση. Τα μικρό updates της oreo κάντα dirty flash αλλα από μετάβαση σε αλλη έκδοση θέλει hard reset full.

 

 

Ουτε το hard reset απο το recovery ουτε το Odin κανει καθαρη εγκατασταση .

Για να εχει καποιος στο Note 8 Oreo 8.0 Καθαρο σαν να το αγορασε τωρα και εχει εγκατεστημενα τα 8αρια απο μαμα σαν να μην υπηρχε στο note η 7 πρεπει να κατεβασει το Rom και να το κανει extract . Στην συνεχεια να παρει το csc.tar να το κανει και αυτο extract.Στην αποσυμπιεση θα βρει το αρχειο pit. Μετα Θα βαλει τα μερη του ρομ με την σειρα στο odin και επισης αυτη τη φορα στο φλασαρισμα θα βαλει και το αρχειο pit και θα το τικαρει και αυτο.Ετσι θα γινει re-partition με το καινουργιο λειτουργικο Ορεο 8 καθαρο σαν να το αγορασε τωρα.

 

Αλλα αυτα που λεω μη τα δινεται σημασια και μην τα κανει καποιος εφοσον δεν ξερει γιατι θα το παρει στην μασχαλη:lol::lol::lol:Καντε με τον κλασικο τροπο που ξερετε .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ουτε το hard reset απο το recovery ουτε το Odin κανει καθαρη εγκατασταση .

Για να εχει καποιος στο Note 8 Oreo 8.0 Καθαρο σαν να το αγορασε τωρα και εχει εγκατεστημενα τα 8αρια απο μαμα σαν να μην υπηρχε ποτε η 7 πρεπει να κατεβασει το Rom και να το κανει extract . Στην συνεχεια να παρει το csc.tar να το κανει και αυτο extract.Στην αποσυμπιεση θα βρει το αρχειο pit. Μετα Θα βαλει τα μερη του ρομ με την σειρα στο odin και επισης αυτη τη φορα στο φλασαρισμα θα βαλει και το αρχειο pit και θα το τικαρει και αυτο.Ετσι θα γινει re-partition με το καινουργιο λειτουργικο Ορεο 8 καθαρο σαν να το αγορασε τωρα.

 

Αλλα αυτα που λεω μη τα δινεται σημασια και μην τα κανει καποιος εφοσον δεν ξερει γιατι θα το παρει στην μασχαλη:lol::lol::lol:Καντε με τον κλασικο τροπο που ξερετε .

 

Μπορεις να κανεις ενα αναλυτικο οδηγο πανω σε αυτο γιατι με ενδιαφερει να το εχω με CSC Γαλλικο αλλα με καθαρη εγκατασταση δεν το αλλαζει.... παραμενει το EUR.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις ενα αναλυτικο οδηγο πανω σε αυτο γιατι με ενδιαφερει να το εχω με CSC Γαλλικο αλλα με καθαρη εγκατασταση δεν το αλλαζει.... παραμενει το EUR.

 

Μου λες κατι αλλα δεν μου λες τι εκανες.Δηλαδη απο 7 πηγες στο 8 ; Δωσε πληροφοριες να σου απαντησω ακριβως .

Edit:

 

Στην παρακατω εικονα βλεπουμε τα μερη του γαλλικου ρομ.

παιρνουμε το τεταρτο μερος CSC_OXM και το κανουμε extract με το 7zip .Θα βρουμε το αρχειο με καταληξη pit.

Μετα κλασικα τρεχουμε το odin βαζοντας τα μερη του ρομ στα προκαθορισμενα tab του odin οταν το τρεχουμε. Οπως βλεπουμε στην εικονα με την σειρα BL ,AP,CP,CSC_OXM ...Αλλα αυτη την φορα θα βαλουμε και το αρχειακι pit στο odin και θα το τικαρουμε και αυτο ως επιλογη.

 

Ετσι μετα το φλασαρισμα εχουμε καθαρο Oreo 8 σαν να το αγορασαμε τωρα:rolleyes:

 

29060946_844170905755056_8874001554539820449_o.jpg?_nc_cat=0&oh=52e052442992665047c67877543ff0ad&oe=5B703683

 

Τα παραπανω εαν καποιος δεν τα καταλαβαινει να μην προβει σε καμια ενεργεια γιατι θα μπρικαρει την συσκευη.To Myphone και εγω δεν φερνουμε καμια ευθυνη και απλα οι πληροφοριες ειναι ενδεικτικες.Δεν υποστηριζεται γιατι ειναι διαδικασια που δεν παρεχεται απο τις νομιμες που γινονται σε περιπτωσεις αναβαθμισης λογισμικου οπως το δινει η Samsung προς τον κατοχο .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...