Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

J7 από μένα και με φοβερή μπαταρία

 

Ευχαριστώ...προσπαθώ να φτιάξω το budget μου για το Α8 αλλά ψάχνω την εναλλακτική αν δεν τα καταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...προσπαθώ να φτιάξω το budget μου για το Α8 αλλά ψάχνω την εναλλακτική αν δεν τα καταφέρω.

 

Δεν θα σου το πρότεινα. Όχι πως είναι κακή συσκευή, το αντίθετο αλλά ύστερη σε μπαταρία και με αυτά τα χρήματα παίρνει s7 edge.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H J7 Η S7,S8.Ασε το Α8...πεταμένα λεφτά....γνώμη μου!

 

Για το s7 διαφωνώ εκτός κι αν ξέχασες να γράψεις Edge......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Galaxy J7 2017 best battery 9-12 sot.(Αναλογως την χρηση)

Ανω του μεσου ορου ολες οι λειτουργιες του δεν σε απαγοητευει κατι για να πεις οτι εδω εισαι χαλια.

 

Galaxy S8 Ανεβαζει στροφες λογο επεξεργαστη ταχυτητα(γρηγορο) Υψηλα επιπεδα λειτουργικοτητας οθονη καμερα μικρη παραφωνια η μπαταρια 2,5-4,5 sot(αναλογα τη χρηση)

 

Galaxy A8 Ανεβαζει στροφες λογο επεξεργαστη ταχυτητα (Πολυ γρηγορο πιο γρηγορο απο S8 και λογο ειδικης εκδοσης samsung 8.5 experience-optimized) αστραπιαιο ιντερνετ και ευαισθησια οθονης πολυ καλη καμερα χειροτερη του s8-9 στις βραδυνες .Μπαταρια 7-10 ωρες sot(αναλογα τη χρηση)

 

Galaxy S7-Edge διαχρονικη αξια παραμενει ανετα στο προσκηνιο λογο update σε μπισκοτο και της καμερας του ειναι ομως πλεον ποιο αργο απο το S8 και το πολυ γρηγορο A8

 

EDIT :

Στα παραπανω sot που γινεται αναφορα ειναι με μονιμα και οχι περιοδικα ενεργοποιημενα τα παρακατω : bluetooth - gps -4G και συγχρονισμος , απενεργοποιημενο always on display(aod) και η φωτεινοτητα στη μεση της μπαρας.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία το j7 έχει την μεγαλύτερη και ΠΟΙΟ χορταστική οθόνη και απο το s7 edge και απο το s8 το απλό.16/9 και flat.ωραιο το φουτουριστικό των edge αλλά εύθραυστο και άβολο!Γι'αυτό έχω το s7 το απλό για την κάμερα του και το βολικό του μέγεθος για τις.εξορμησεις και το J7 για την οθόνη και μπαταρία του.Τα edge μου αρέσουν αλλά τα φοβάμαι.ολοι μα όλοι οι φίλοι μου και με τζαμί και ΘΉΚΗ spigen.εχουν ραγίσει τις οθόνες με την πρώτη.Το s7 το.δικο μου έχει φάει σούπα σε μάρμαρο 2-3 ΦΟΡΈΣ και η ΘΉΚΗ spigen και το τζαμί έχουν κάνει καλά την δουλειά τους.Τα ίδια έχω και στο J που είναι από μόνο του ΤΑΝΚ και είναι σούπερ τανκ.!
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα μεγεθους οθονης δεν υπαρχει αποψη κατα την γνωμη μου ειναι τι προτιμα ο καθενας να κρατα στα χερια του ποσες ιντσες θελει κτλ.Δεν ειναι καλυτερη εαν ειναι πιο μεγαλη η μικρη.(στις οθονες):lol:
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά, έχω το κινητό εδώ και μία βδομάδα. Το αγόρασα από skroutz, ο κωδικός του μοντέλου είναι SM-J730F και έχει 16GB μνήμης. Ήθελα να ρωτήσω γιατί στις επιλογές στο κάτω μέρος δεν μου εμφανίζει την επιλογή ''επιλογές προγραμματιστή'';. Επίσης, πριν το αγοράσω είχα δει σε βίντεο στο youtube ότι είχε και ένα φάκελο ''εργαλεία'' και μέσα είχε π.χ πυξίδα. Το δικό μου δεν έχει τέτοιο φάκελο και από προγράμματα μόνο εγγραφή φωνής και ένα Samsung Health! :(
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το ενεργοποιήσεις πατώντας 7 φορές στο build number.

Μπορείς να κατεβάσεις από το play store .

Γειά χαρά παιδιά, έχω το κινητό εδώ και μία βδομάδα. Το αγόρασα από skroutz, ο κωδικός του μοντέλου είναι SM-J730F και έχει 16GB μνήμης. Ήθελα να ρωτήσω γιατί στις επιλογές στο κάτω μέρος δεν μου εμφανίζει την επιλογή ''επιλογές προγραμματιστή'';. Επίσης, πριν το αγοράσω είχα δει σε βίντεο στο youtube ότι είχε και ένα φάκελο ''εργαλεία'' και μέσα είχε π.χ πυξίδα. Το δικό μου δεν έχει τέτοιο φάκελο και από προγράμματα μόνο εγγραφή φωνής και ένα Samsung Health! :(

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα όπως μου είπες και όντως μου το εμφάνισε θα κατεβάσω και τις εφαρμογές που θέλω και είμαι κομπλέ. Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές, το φόρουμ είναι σωτήριο :)
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργία εφαρμογής Cosmote fon (για όσους δεν έχουν σύνδεση με τη συγκεκριμένη εταιρία, είναι εφαρμογή αυτόματης σύνδεσης με wifi σημεία άλλων συνδρομητών που μετέχουν στο δίκτυο):

 

Η εφαρμογή αυτή απλώς σπάει τα νεύρα. Επιχειρεί να συνδεθεί σε κάθε σημείο που εντοπίζει συμβατό ρούτερ ΑΚΟΜΑ και ΑΝ έχεις την επιλογή να ΜΗ γίνεται αυτόματη σύνδεση. Και, όπως διαπίστωσα αφαιρώντας την, ΑΚΟΜΑ και ΑΝ ΔΕΝ έχεις καν την εφαρμογή. Κάποιος τρόπος να μην προσπαθεί να συνδεθεί το κινητό;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργία εφαρμογής Cosmote fon (για όσους δεν έχουν σύνδεση με τη συγκεκριμένη εταιρία, είναι εφαρμογή αυτόματης σύνδεσης με wifi σημεία άλλων συνδρομητών που μετέχουν στο δίκτυο):

 

Η εφαρμογή αυτή απλώς σπάει τα νεύρα. Επιχειρεί να συνδεθεί σε κάθε σημείο που εντοπίζει συμβατό ρούτερ ΑΚΟΜΑ και ΑΝ έχεις την επιλογή να ΜΗ γίνεται αυτόματη σύνδεση. Και, όπως διαπίστωσα αφαιρώντας την, ΑΚΟΜΑ και ΑΝ ΔΕΝ έχεις καν την εφαρμογή. Κάποιος τρόπος να μην προσπαθεί να συνδεθεί το κινητό;

 

Κι εγω το ιδιο ...Δεν βρηκα τροπο .Την ειχα ενεργοποησει την κατηργησα αλλα τιποτα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να κλείσετε το γουιφι για να μην ψάχνει γενικά;

 

Μα το θελω το wifi ορισμενες φορες οπως οαν ειναι στο σπιτι . Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε σύγκριση με το S7,παρότι η οθόνη του J είναι αξιόλογη δεν είναι και πολύ ευαίσθητη. Καμία φορά ΧΆΝΕΙ τις εντολές. ΜΕ ΤΗΝ 2η περνάει μπρος....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε σύγκριση με το S7,παρότι η οθόνη του J είναι αξιόλογη δεν είναι και πολύ ευαίσθητη. Καμία φορά ΧΆΝΕΙ τις εντολές. ΜΕ ΤΗΝ 2η περνάει μπρος....

Καντα μεγαλα .Μεγαλωσε τερμα τα icon του launcher και το πλεγμα αρχικης οθονης και το πλεγμα οθονης εφαρμογων.Επισης στις γραμματοσειρες ορισε μεση-μεση.Θα εχεις μια καλυτερη συμπεριφορα σε σχεση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια η γυναικα μου εσπασε την οθονη του J7....ΑΝ γνωριζετε ενδεικτικη τιμη και γνησιο service στη Θεσσαλονικη θα το εκτιμουσα

 

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια η γυναικα μου εσπασε την οθονη του J7....ΑΝ γνωριζετε ενδεικτικη τιμη και γνησιο service στη Θεσσαλονικη θα το εκτιμουσα

 

Send By Opto

 

Του 2016 ειχε 80 ευρω...Βαλε κατι παραπανω..

 

http://www.samsung.com/gr/support/servicelocation/

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τη λειτουργια ευρεια selfie την εχετε καταφερει πως δουλευει;; δυσχρηστο μου φαινεται..

Παντως βγαζει φοβερες σελφι το ατιμο..απλα αν ειναι στο φοντο πολλα ατομα,τους πιο πισω τους θολωνει καπως.

Link to comment
Share on other sites

Τη λειτουργια ευρεια selfie την εχετε καταφερει πως δουλευει;; δυσχρηστο μου φαινεται..

Παντως βγαζει φοβερες σελφι το ατιμο..απλα αν ειναι στο φοντο πολλα ατομα,τους πιο πισω τους θολωνει καπως.

 

Πως γινεται αυτη ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είστε στην κάμερα για selfie κάντε swipe δεξιά για να σας βγάλει την επιλογή.

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν είστε στην κάμερα για selfie κάντε swipe δεξιά για να σας βγάλει την επιλογή.

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

Σε ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τη λειτουργια ευρεια selfie την εχετε καταφερει πως δουλευει;; δυσχρηστο μου φαινεται..

Παντως βγαζει φοβερες σελφι το ατιμο..απλα αν ειναι στο φοντο πολλα ατομα,τους πιο πισω τους θολωνει καπως.

 

Θεμη δεν ειναι δυσχρηστη η λειτουργια θελει να συνηθισεις την συγκεκριμενη κινηση που θα κανεις με το χερι την ωρα που το πας δεξια-αριστερα μετα ειναι ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια η γυναικα μου εσπασε την οθονη του J7....ΑΝ γνωριζετε ενδεικτικη τιμη και γνησιο service στη Θεσσαλονικη θα το εκτιμουσα

 

Send By Opto

 

105 με φπα.....στο σαϊτ θα δεις τα επισημα.

Link to comment
Share on other sites

Θεμη δεν ειναι δυσχρηστη η λειτουργια θελει να συνηθισεις την συγκεκριμενη κινηση που θα κανεις με το χερι την ωρα που το πας δεξια-αριστερα μετα ειναι ευκολο.
Φιλε μου σ ευχαριστω θα το προσπαθησω!

Παντως και η πισω καμερα βγαζει πολυ ωραιες φωτο ακομη κ σε low light αρκει να παιζεις κ με το manual..

Προσωπικα δεν βλεπω η ελλειψη σταθεροποιητη να επηρεαζει το αποτελεσμα.τραβαω τα παιδια εν κινησει στο σπορ mode και βγαινουν φοβερες!!

Ομως η ελλειψη OIS επηρεαζει το βιντεο που ναι μετριο δηλαδη αν το δεις στην τηλεοραση το καταλαβαινεις..Ετσι κουβεντα να κανουμε

Link to comment
Share on other sites

Παιξε και με διαφορα προγραμματα απο το play πχ.open camera να δεις που μπορει να εχεις βελτιωσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...