Jump to content

[CAR] Αντιηλιακές Μεμβράνες


Dr_Michael
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπροστά μπαίνουν μόνο οι UV99 και πίσω ότι θέλουμε...

Τσεκαρισμένο έπειτα απο επικοινωνία με την llumar.

Προσωπικά θα βάλω εμπρος UV99 & πίσω Titanium.

 

UV99 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ασφαλές. Μπορουν να σε γραψουν αμα θελουν. Μολις γυρισα απο την llumar.

Εγω εβαλα μπροστα τις τελείως άσπρες (40% φωτεινοτητα) και πισω titanium...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 556
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λοιπόν παίδες, για να μην μπερδεύεστε. Ο νόμος αναφέρει ότι το παρμπριζ πρεπει να έχει διαπερατότητα 75% και τα πλαινά μπροστινά τζάμια 70%. Όχι οι μεμβράνες! Ένα τζάμι έχει από μόνο του διαπερατότητα 80-85%. Βάζοντας μια μεμβράνη που έχει διαπερατότητα πχ70%, ο συνδιασμός τους κατεβάζει την συνολική διαπερατότητα κάτω απο το 70%. Δλδ καμία μεμβράνη δεν είναι νόμιμη εκτός των εντελώς διάφανων.

Τώρα, μόνο η Llumar έχει βγάλει την έκδοση UV99 όπου είναι κοντά στα νόμιμα πλαίσια αλλά δεν σημαίνει ότι δεν μπορουν να σας γράψουν. Βάζουν και ένα αυτοκολλητάκι ανάμεσα στην μεμβράνη και στο τζάμι που με αυτό είναι πιο δύσκολο να σας γράψουν (μάλλον για να ψαρώνουν οι αστυνομικοι είναι περισσότερο), όπως και ένα χαρτί που δίνουν. Τώρα όσον αφορά το ΚΤΕΟ ειδικά στα ιδιωτικά, και μεμβράνες πιο σκοτεινες να έχετε περνάνε (αν δεν πέσεις σε κανα περίεργο) γιατί καλύπτεται αφού μπορεί να πει οτι τις έβαλες μετά(και γενικά είναι ασήμαντο αυτό για να σας κόψουν).

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

 

Εγώ πάντως θα βάλω UV99 μπροστά και λίγο πιο σκούρες πίσω (titanium) και ο θεός βοηθός...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στα πισω πλαϊνα και στο πισω παρπριζ τις εβαλα.
Αν μπορείς βάλε μια φοτο να δούμε το αισθητκό αποτέλεσμα. Πως και δεν έβαλες πίσω τις clima select;

 

Είμαι ανάμεσα στο συνδιασμό uv99 + clima select ή uv99 + titanium αλλά δε ξέρω ποιος είναι αισθητικά καλύτερος.

 

Edit: Αυτό που παρατηρώ πάντως έιναι ότι ο δεύτερος συνδιασμος έχει παρόμοιο συντελεστή αντανάκλασης

 

http://img24.imageshack.us/img24/2598/bebaioshqh1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Εγώ επέλεξα τον δευτερο συνδυασμό... (uv99 + Titanium)

Το αυτοκίνητο θα το παραλάβω απο εβδομάδα οποτε και θα σου πω τις εντυπώσεις μου

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα παω να βαλω αυριο τις Titanium Llumar σε μπρος-πισω τζαμια και πισω παρπριζ...

Θα παρω και τα αυτοκολλητακια μου,τις βεβαιωσεις μου κι ας τα στρουμφακια να βαρανε...Δε θα κανουμε το αυτοκινητο κλοουν (αλλες μπροστα αλλες πισω)...

Στην Ελλαδα ζουμε αλλωστε...τα παντα ολα νομιμα-παρανομα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα παω να βαλω αυριο τις Titanium Llumar σε μπρος-πισω τζαμια και πισω παρπριζ...

Θα παρω και τα αυτοκολλητακια μου,τις βεβαιωσεις μου κι ας τα στρουμφακια να βαρανε...Δε θα κανουμε το αυτοκινητο κλοουν (αλλες μπροστα αλλες πισω)...

Στην Ελλαδα ζουμε αλλωστε...τα παντα ολα νομιμα-παρανομα!

 

 

Για τα μπροστινα δεν θα σου δωσουν αυτοκολητακια...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα παω να βαλω αυριο τις Titanium Llumar σε μπρος-πισω τζαμια και πισω παρπριζ...

Θα παρω και τα αυτοκολλητακια μου,τις βεβαιωσεις μου κι ας τα στρουμφακια να βαρανε...Δε θα κανουμε το αυτοκινητο κλοουν (αλλες μπροστα αλλες πισω)...

Στην Ελλαδα ζουμε αλλωστε...τα παντα ολα νομιμα-παρανομα!

 

αμα θελεις καθε φορα που βγαινει βολτα να φοβάσαι μη σε σταματήσουν go ahead!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για χαρη του Ελληνικου ΚΟΚ,εγω κλοουν το αυτοκινητο δεν το κανω!!! Αλλες μπροστα αλλες πισω αλλες στην ηλιοροφη ....

Γιαννη θα το ρωτησω αυτο αν και οπως ξερεις με αυτοκολλητακι η μη, ΑΝ θελει ο αλλος να σε γραψει θα σε γραψει δε πα να χεις και χαρτι απ τον προθυπουργο...

Καλου κακου βεβαια θα παω να βγαλω κι ενα χαρτι απ το νοσοκομειο που δουλευω να μαι λιγο πιο ησυχος...Αν ειναι να ρθει η κληση θε να ρθει!

Αλλα το αυτοκινητο ΚΛΟΟΥΝ δε θα γινει!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς που μπορώ να αγοράσω μεμβράνες στη Θεσσαλονίκη;

Μπορώ να τις βάλω μόνος μου (το έχω ξανακάνει επιτυχώς), μονο τις μεμβράνες θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Για χαρη του Ελληνικου ΚΟΚ,εγω κλοουν το αυτοκινητο δεν το κανω!!! Αλλες μπροστα αλλες πισω αλλες στην ηλιοροφη ....

Γιαννη θα το ρωτησω αυτο αν και οπως ξερεις με αυτοκολλητακι η μη, ΑΝ θελει ο αλλος να σε γραψει θα σε γραψει δε πα να χεις και χαρτι απ τον προθυπουργο...

Καλου κακου βεβαια θα παω να βγαλω κι ενα χαρτι απ το νοσοκομειο που δουλευω να μαι λιγο πιο ησυχος...Αν ειναι να ρθει η κληση θε να ρθει!

Αλλα το αυτοκινητο ΚΛΟΟΥΝ δε θα γινει!!! :p

 

Το ξερω για το αυτοκολητο γιατι εμενα μου το εβαλαν μονο στις μπροστινες που ειναι σχεδον διαφανες και το αυτοκολητο πιστοποιει την νομιμοτητα τους.Ακομα και χαρτι απο νοσοκομειο να εχεις αν δεν εχεις περασει απο δευτροβαθμια υγειονομικη επιτροπη του υπουργειου δεν σε καλυπτει....Ωραιοι οι λεονταρισμοι αλλα το προστιμο δεν θα το γλυτωσεις...Οχι μονο εσυ αλλα κι η κορη μου που αρνειται να βγαλει απο το crv τις μεμβρανες που βαλαμε τον Αυγουστο και τωρα απαγορευοντε.

 

Ξερει κανείς που μπορώ να αγοράσω μεμβράνες στη Θεσσαλονίκη;

Μπορώ να τις βάλω μόνος μου (το έχω ξανακάνει επιτυχώς), μονο τις μεμβράνες θέλω.

 

Πιθανο απο εκει που τις τοποθετουν αλλα ποσα ευρω θα γλιτωσεις δεν ξερω..

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω για το αυτοκολητο γιατι εμενα μου το εβαλαν μονο στις μπροστινες που ειναι σχεδον διαφανες και το αυτοκολητο πιστοποιει την νομιμοτητα τους.Ακομα και χαρτι απο νοσοκομειο να εχεις αν δεν εχεις περασει απο δευτροβαθμια υγειονομικη επιτροπη του υπουργειου δεν σε καλυπτει....Ωραιοι οι λεονταρισμοι αλλα το προστιμο δεν θα το γλυτωσεις...Οχι μονο εσυ αλλα κι η κορη μου που αρνειται να βγαλει απο το crv τις μεμβρανες που βαλαμε τον Αυγουστο και τωρα απαγορευοντε.

 

Σεβαστη η αποψη σου!

Αν θα βαλουν αυτοκολλητο και στα μπροστα τζαμια θα το διαπιστωσω αυριο (οχι πως δε σε πιστευω απλα ειναι κατι που δεν γνωριζω...)

Οσο για το χαρτι απ το νοσοκομειο εγω θα βγαλω ενα να χω,και θα ρωτησω για τις περαιτερω διαδικασιες (ειμαι εντος του χωρου, ευτυχως η δυστυχως εχω πιο ανετη προσβαση σε αυτα...)

Δεν θεωρω πως κανω λεονταρισμους βαζοντας αυτο που θελω (αλλωστε δε θελω να τα κανω και κατραμι).Απλα ενσυνειδητα προτιμω να προστατευομαι απο τη ζεστη και ταυτοχρονα να ομορφυνω το αυτοκινητο μου,και ΑΝ και ΟΠΟΤΕ κατσει να μου ρθει και κανα προστιμο, παρα να κανω τις γελειοτητες που θελουν σε καινουριο αυτοκινητο (αποψη μου παντα...).Το να προσπαθησω να προστατευτω λιγο παραπανω με το χαρτι ειναι κατι που αν γινει θα μαστε κομπλε. Κι αν παλι δε γινει, αξιζει το οποιο "ρισκο".Απολυτα ενσυνειδητη αποφαση δηλαδη :)

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστη η αποψη σου!

Αν θα βαλουν αυτοκολλητο και στα μπροστα τζαμια θα το διαπιστωσω αυριο (οχι πως δε σε πιστευω απλα ειναι κατι που δεν γνωριζω...)

Οσο για το χαρτι απ το νοσοκομειο εγω θα βγαλω ενα να χω,και θα ρωτησω για τις περαιτερω διαδικασιες (ειμαι εντος του χωρου, ευτυχως η δυστυχως εχω πιο ανετη προσβαση σε αυτα...)

Δεν θεωρω πως κανω λεονταρισμους βαζοντας αυτο που θελω (αλλωστε δε θελω να τα κανω και κατραμι).Απλα ενσυνειδητα προτιμω να προστατευομαι απο τη ζεστη και ταυτοχρονα να ομορφυνω το αυτοκινητο μου,και ΑΝ και ΟΠΟΤΕ κατσει να μου ρθει και κανα προστιμο, παρα να κανω τις γελειοτητες που θελουν σε καινουριο αυτοκινητο (αποψη μου παντα...).Το να προσπαθησω να προστατευτω λιγο παραπανω με το χαρτι ειναι κατι που αν γινει θα μαστε κομπλε. Κι αν παλι δε γινει, αξιζει το οποιο "ρισκο".Απολυτα ενσυνειδητη αποφαση δηλαδη :)

 

Αφου αναλαμβανεις το ρισκο απολυτα σεβαστη η αποφαση σου !!!! Κι εγω αν μπορουσα θα εβαζα αυτες που εβαλα πισω και εμπρος και σιγουρα δεν θα με εμποδιζαν...Αντιθετα το 2006 σε ενα polo ειχα βαλει τοσο σκουρες που ναι μεν την ημερα δεν ειχα προβλημα αλλα την νυχτα για να δω απο τα πλαϊνα παραθυρα κατεβαζα το τζαμι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανο απο εκει που τις τοποθετουν αλλα ποσα ευρω θα γλιτωσεις δεν ξερω..

 

Κάποιος που γνώρισα παλιότερα είχε πάρει μεμβράνες σε πολύ καλή τιμή, αλλά δε μπορώ να το βρώ.

Το κόστος τους δεν είναι ψηλό. Η τοποθέτηση είναι ακριβή.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που γνώρισα παλιότερα είχε πάρει μεμβράνες σε πολύ καλή τιμή, αλλά δε μπορώ να το βρώ.

Το κόστος τους δεν είναι ψηλό. Η τοποθέτηση είναι ακριβή.

 

Λογικο ειναι αφου δυο ατομα εκαναν πανω απο μια ωρα για να βαλουν τις δικες μου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για τα μπροστινα δεν θα σου δωσουν αυτοκολητακια...

 

Και βέβαια θα σου δώσουν και για τα μπροστινά και αν δεν σου δώσουν πές μου να σε στείλω στην Καλλιθέα ,εκεί που τις έβαλα εγω να σου βάλουν και μπροστά.

Του υπογράφεις ενα χαρτί οτι και καλά εχεις χαρτί απο γιατρό για να ειναι εκείνος καλυμένος και σου βάζει οτι θέλεις και με αυτοκολητακι.Αν βέβαια μετά σε σταματήσει η αστυνομία σε γράφει κανονικά-το αποτέλεσμα δεν αλλάζει ,απλά είναι πιστοποιημένες και οι μπροστά μεμβράνες.Αν αμφιβάλλει κανείς για το αυτοκολητάκι στα μπροστινα ,μπορώ να ανεβάσω και φωτό (Οι μεμβράνες ειναι 3Μ).

 

Πάντως αν θελεις την αποψή μου μην βάλεις αυτοκολλητάκια μπροστά.Αν βάλεις ,φαίνεται με τη μια ο κωδικός της μεμβράνης και πόσο σκούρα είναι.Αν δεν βάλεις ίσως πείς κανένα ψέμα και ΙΣΩΣ γίνεις πιστευτός (μια στο εκατομμύριο) ,αν βάλεις αυτοκόλλητο τι ψέμα να πείς?

 

Κι εγώ πάντως έβαλα την CS35 της 3Μ σε όλα τα τζάμια (ακόμα και στο παρμπρίζ) εν γνώση μου.Προτιμώ αν με σταματήσουν να πληρώσω 75€ παρα να γίνομαι ψητός κάθε μέρα ή να γίνει καραγκιοζιλίκι το αμάξι.

 

Αλλωστε έχετε δεί πόσοι κυκλοφορούν με σκούρες μεμβράνες σε όλα τα τζάμια...;;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια..εγω στο κουπε μου εχω μεμβρανες (τις πιο ανοιχτες της llumar) απο καιρο...οποτε δεν εχω σηματακια και βλακειες. μια βεβαιωση εχω απο αυτον που μου τις εβαλε τοτε και επισης πηρα και μια βεβαιωση απο το γιατρο που εκανα το λειζερ στα ματια (και αν δεν βαρεθω ισως το κινησω να περασω και απο την δευτεροβαθμια λογω αυτου και να ειμαι απολυτα οκ). παντως πριν κανα 4 μηνο που περασε το αμαξι το πρωτο κτεο, μου ειπαν τα παιδια εκει οτι ναι μεν ειδαν οτι εχω μεμβρανες (δεν τους ειχα δειξει καν τη βεβαιωση μπας και περνουσαν απαρατηρητες), αλλα επειδη ειναι αρκετα ανοιχτες δεν θα με εκοβαν και να επερνα καλου κακου τα σηματακια).

τεσπα..η ερωτηση μου ειναι αλλη. σκεφτομαι να βαλω και μπροστα μια εντελως διαφανη, απλα για να διωχνει υπεριωδη αλλα και ζεστη, γιατι ουσιαστικα ειναι το μονο τζαμι που ακομα μπαινει ολη η ζεστη και η υπεριωδης που μπορει να μπει και οσο να ναι θελω να προστατεψω και το ταμπλω. το θεμα ομως ειναι...με μεβρανη απο μεσα, που θα κολλησει ο πομπος της τηλεειδοποιησης του συναγερμου; το e-pass της αττικης οδου;;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

παιδια..εγω στο κουπε μου εχω μεμβρανες (τις πιο ανοιχτες της llumar) απο καιρο...οποτε δεν εχω σηματακια και βλακειες. μια βεβαιωση εχω απο αυτον που μου τις εβαλε τοτε και επισης πηρα και μια βεβαιωση απο το γιατρο που εκανα το λειζερ στα ματια (και αν δεν βαρεθω ισως το κινησω να περασω και απο την δευτεροβαθμια λογω αυτου και να ειμαι απολυτα οκ). παντως πριν κανα 4 μηνο που περασε το αμαξι το πρωτο κτεο, μου ειπαν τα παιδια εκει οτι ναι μεν ειδαν οτι εχω μεμβρανες (δεν τους ειχα δειξει καν τη βεβαιωση μπας και περνουσαν απαρατηρητες), αλλα επειδη ειναι αρκετα ανοιχτες δεν θα με εκοβαν και να επερνα καλου κακου τα σηματακια).

τεσπα..η ερωτηση μου ειναι αλλη. σκεφτομαι να βαλω και μπροστα μια εντελως διαφανη, απλα για να διωχνει υπεριωδη αλλα και ζεστη, γιατι ουσιαστικα ειναι το μονο τζαμι που ακομα μπαινει ολη η ζεστη και η υπεριωδης που μπορει να μπει και οσο να ναι θελω να προστατεψω και το ταμπλω. το θεμα ομως ειναι...με μεβρανη απο μεσα, που θα κολλησει ο πομπος της τηλεειδοποιησης του συναγερμου; το e-pass της αττικης οδου;;

 

1. Για το θεμα του laser προσεχε γιατι εχω κανει κι εγω...Αν σε σταματησουν και το διπλωμα σου οπως το δικο μου γραφει οδηγηση με γυαλια καλυτερα να πεις φοραω φακους αλοιως μπορουν να σε γραψουν. Αν αποφασισεις να περασεις δευτεροβαθμια να ξεριες οτι πρεπει να περνας καθε δυο χρονια που σημαινει καπου 100 ευρω καθε φορα.

 

2.Στο μπροστινο παρπριζ τουλαχιστον η Llumar δεν βαζει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια..εγω στο κουπε μου εχω μεμβρανες (τις πιο ανοιχτες της llumar) απο καιρο...οποτε δεν εχω σηματακια και βλακειες. μια βεβαιωση εχω απο αυτον που μου τις εβαλε τοτε και επισης πηρα και μια βεβαιωση απο το γιατρο που εκανα το λειζερ στα ματια (και αν δεν βαρεθω ισως το κινησω να περασω και απο την δευτεροβαθμια λογω αυτου και να ειμαι απολυτα οκ). παντως πριν κανα 4 μηνο που περασε το αμαξι το πρωτο κτεο, μου ειπαν τα παιδια εκει οτι ναι μεν ειδαν οτι εχω μεμβρανες (δεν τους ειχα δειξει καν τη βεβαιωση μπας και περνουσαν απαρατηρητες), αλλα επειδη ειναι αρκετα ανοιχτες δεν θα με εκοβαν και να επερνα καλου κακου τα σηματακια).

τεσπα..η ερωτηση μου ειναι αλλη. σκεφτομαι να βαλω και μπροστα μια εντελως διαφανη, απλα για να διωχνει υπεριωδη αλλα και ζεστη, γιατι ουσιαστικα ειναι το μονο τζαμι που ακομα μπαινει ολη η ζεστη και η υπεριωδης που μπορει να μπει και οσο να ναι θελω να προστατεψω και το ταμπλω. το θεμα ομως ειναι...με μεβρανη απο μεσα, που θα κολλησει ο πομπος της τηλεειδοποιησης του συναγερμου; το e-pass της αττικης οδου;;

 

Θα κολλήσουν κανονικά πάνω στην μεμβράνη του παρμπρίζ.Αν κάποτε χρειαστεί να ξεκολλήσει η μεμβράνη ,βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

1. Για το θεμα του laser προσεχε γιατι εχω κανει κι εγω...Αν σε σταματησουν και το διπλωμα σου οπως το δικο μου γραφει οδηγηση με γυαλια καλυτερα να πεις φοραω φακους αλοιως μπορουν να σε γραψουν. Αν αποφασισεις να περασεις δευτεροβαθμια να ξεριες οτι πρεπει να περνας καθε δυο χρονια που σημαινει καπου 100 ευρω καθε φορα.

 

2.Στο μπροστινο παρπριζ τουλαχιστον η Llumar δεν βαζει.

 

δεν βαζει καν διαφανη μπροστα; γιατι εγω μιλαω για εντελως διαφανη μπροστα..καθολου φιμε. δεν τους εχω ρωτησει ακομα..θα παρω κανα τηλ να δω.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

δεν βαζει καν διαφανη μπροστα; γιατι εγω μιλαω για εντελως διαφανη μπροστα..καθολου φιμε. δεν τους εχω ρωτησει ακομα..θα παρω κανα τηλ να δω.

 

Κι εγω για εντελως διαφανη ρωτησα και μου ειπαν οτι εδω και 5 χροναι εχουν σταματησει να βαζουν.Πιθανολογω εγω οτι καποια προβληματα θα ειχαν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ έκλεισα να πάω το Σάββατο για τις πιό ανοιχτές της madico και μου είπαν για μια καινούργια διάφανη που μπαίνει και μπροστά και με χαρτάκι. Οπότε μάλλον θα βάλω την 55άρα στο πίσω τζάμια και την διάφανη στις μπροστινές πόρτες και παρ-μπριζ

 

Η αλήθεια είναι οτι αναρωτιέμαι πόσο θα ρισκάρω να με γράψουν με το μπροστινό, αλλά από την άλλη αν δεν βάλεις μπροστά δεν έχει και πολύ νόημα, από μπροστά μπαίνει η περισσότερη ακτινοβολία.....

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να σε (με) γραψει κανεις για το παρμπιζ αν ειναι διαφανη εντελως...που διαολο θα τη διακρινει δηλαδη; τι ματι θα χει;!

 

απο την αλλη...γι αυτο που μου ειπες με το λειζερ γιαννη...απο οταν το εκανα, εχω αφησει στο αμαξι μια θηκη φακων επαφης (παιζει να ναι και αδεια) να την εχω μην τυχον και πεσω σε κανα στραβοξυλο :p

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Για χαρη του Ελληνικου ΚΟΚ,εγω κλοουν το αυτοκινητο δεν το κανω!!! Αλλες μπροστα αλλες πισω αλλες στην ηλιοροφη ....

Γιαννη θα το ρωτησω αυτο αν και οπως ξερεις με αυτοκολλητακι η μη, ΑΝ θελει ο αλλος να σε γραψει θα σε γραψει δε πα να χεις και χαρτι απ τον προθυπουργο...

Καλου κακου βεβαια θα παω να βγαλω κι ενα χαρτι απ το νοσοκομειο που δουλευω να μαι λιγο πιο ησυχος...Αν ειναι να ρθει η κληση θε να ρθει!

Αλλα το αυτοκινητο ΚΛΟΟΥΝ δε θα γινει!!! :p

 

Δε σε υποχρεώνει κανείς να βάλεις μεμβράνες και να το κάνεις κλόουν όπως λες.

Υπάρχει και μια επιλογή να μη βάλεις τίποτα, δεν ξέρω αν τη σκέφτηκες.

Link to comment
Share on other sites

Δε σε υποχρεώνει κανείς να βάλεις μεμβράνες και να το κάνεις κλόουν όπως λες.

Υπάρχει και μια επιλογή να μη βάλεις τίποτα, δεν ξέρω αν τη σκέφτηκες.

 

Προφανως και δεν με υποχρεωνει κανεις...

Απ τη στιγμη ομως που ΘΕΛΩ προστασια απ τον ηλιο, με ταυτοχρονη βελτιωση της αισθητικης του αυτοκινητου,δε θα κατσω να σκασω κιολας για το τι λενε τα στρουμφ και ο περιφημος Ελληνικος ΚΟΚ...

Δεν ειμαι υπερ της παρανομιας ΑΛΛΑ οταν κατι μου φαινεται παραλογο (γιατι βαση νομου δεν επιτρεπεται καμια μπροστα - και μην πειτε για τις εντελως διαφανες γιατι αυτες ΔΕΝ ειναι φιμε...),εγω αντιδρω με "ηπιο" τροπο (δε θα παω να βαλω κατραμι αλλα λιγο σκουρες...)

Ειναι σαν να γραφει οριο ταχυτητας 60 κι επειδη μου φαινεται παραλογο να πηγαινω με 90...οχι με 150 η 200...90, κι ας με γραψουν!

Αληθεια οι υπολοιποι "νομοταγεις" πολιτες πηγαινετε με 60 οπου το γραφει?

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να σε (με) γραψει κανεις για το παρμπιζ αν ειναι διαφανη εντελως...που διαολο θα τη διακρινει δηλαδη; τι ματι θα χει;!

 

θεωρητικά αν γίνει έλεγχος και δει το χαρτάκι μπροστά θα καταλάβει οτι έχει μπει μεμβράνη.

 

Αν το ψάξετε με λεπτομέρεια, ο νόμος ορίζει 70% διαπερατότητα για το μπροστά κρύσταλο, και παρακάτω διευκρινίζει οτι δεν επιτρέπεται η επικόληση καμμίας μεμβράνης που μεταβάλει την διαπερατότητα αυτή....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...