Jump to content

[CAR] Αντιηλιακές Μεμβράνες


Dr_Michael
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με ρωτας 2 συνεχομενες φορες γιατι δε μπαινουν φιμε σε ολα τα αυτοκινητα και γιατι δε μπαινουν και στα ακριβα αυτοκινητα..::wacko:..σου ξαναλεω οτι εκτος του οτι υπαρχει σαν εξτρα εξοπλισμος στα 2 πισω τζαμια,μπροστα ενδεχομενως για λογους ασφαλειας να μην θεωρουν οτι χρειαζεται να τα τοποθετουν οι ιδιες οι εταιριες..αυτο ομως δεν μειωνει τη χρησιμοτητα τους!οσο για το τι προσφερουν τελικα τα φιμε οτι λεω δε το λεω ουτε απο καποιους που ακουσα να λενε ουτε τπτ...τα εχω δοκιμασει σε 2 αυτοκινητα και ειδα Διαφορά!(οπως και οσοι τα εχουν τοποθετησει προφανως!)οποτε οπως καταλαβαινεις εχω διαμορφωσει την αποψη μου για το συγκεκριμενο θεμα απο πρωτο χερι...

 

δε μιλησα πουθενα για τοποθετηση φιμε στο παρμπριζ!!αυτο ειναι τελειως παρανομο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 556
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν έχουν όλα τα καινούργια αυτοκίνητα φιμέ τζάμια. Τα περισσότερα έχουν αθερμικά.

 

Έπέτρεψέ μου να διαφωνίσω... Το αθερμικό τσάμι φαίνεται, έχει μια ελαφριά μπλε απόχρωση και τα περισσότερα αυτοκίνητα ΔΕΝ το έχουν.

Όσον αφορά το "φιμέ" δες ένα αυτοκίνητο του '85 τι απόχρωση έχει στα τζάμια και ένα οποιοδήποτε καινούργιο (πχ μετά το 2000) και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

με ρωτας 2 συνεχομενες φορες γιατι δε μπαινουν φιμε σε ολα τα αυτοκινητα και γιατι δε μπαινουν και στα ακριβα αυτοκινητα..::wacko:..

 

Πάμε ξανά...

1. Γιατί δεν μπαίνουν σε όλα τα αμάξια φιμέ τζάμια (εργοστασιακά, όχι να υπάρχει στον έξτρα εξοπλισμό, αφού κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις); Να το κάνω εντελώς λιανά, γιατί δεν βάζουν στα αμάξια φιμέ τζάμια αφού κάνουν τόσα καλά;

2. Αν πούμε ότι ο λόγος που δεν αποτελούν μέρος του βασικού εξοπλισμού είναι το κόστος, γιατί τα ακριβά αμάξια δεν έχουν φιμέ τζάμια;

 

Αντιληπτά τα ερωτήματα; :)

 

σου ξαναλεω οτι εκτος του οτι υπαρχει σαν εξτρα εξοπλισμος στα 2 πισω τζαμια,μπροστα ενδεχομενως για λογους ασφαλειας να μην θεωρουν οτι χρειαζεται να τα τοποθετουν οι ιδιες οι εταιριες..αυτο ομως δεν μειωνει τη χρησιμοτητα τους!οσο για το τι προσφερουν τελικα τα φιμε οτι λεω δε το λεω ουτε απο καποιους που ακουσα να λενε ουτε τπτ...τα εχω δοκιμασει σε 2 αυτοκινητα και ειδα Διαφορά!(οπως και οσοι τα εχουν τοποθετησει προφανως!)οποτε οπως καταλαβαινεις εχω διαμορφωσει την αποψη μου για το συγκεκριμενο θεμα απο πρωτο χερι...

 

Είδες διαφορά, σαν κάτι που διάβασα από ένα τύπο σε ένα άλλο φόρουμ: «έβαλα φιμέ τζάμια και η θερμοκρασία στο αμάξι έπεσε κατά 59%» ή κάτι τέτοιο... :lol:

 

Και σου ξαναλέω κι εγώ, ότι τα φιμέ τζάμια είναι μονάχα για μούρη, και πως ότι καλά λες ότι κάνουν (μείωση ακτινοβολίας, θερμομόνωση κλπ.), το κάνουν και τα αθερμικά τζάμια.

 

Έπέτρεψέ μου να διαφωνίσω... Το αθερμικό τσάμι φαίνεται, έχει μια ελαφριά μπλε απόχρωση και τα περισσότερα αυτοκίνητα ΔΕΝ το έχουν.

Όσον αφορά το "φιμέ" δες ένα αυτοκίνητο του '85 τι απόχρωση έχει στα τζάμια και ένα οποιοδήποτε καινούργιο (πχ μετά το 2000) και θα καταλάβεις.

 

Όπως και να 'χει. Δεν είμαι οπαδός αφορισμών του στυλ «όλα τα αμάξια έχουν φιμέ/αθερμικά τζάμια». Πάντως πιστεύω πως δεν έχουν όλα τα καινούργια αμάξια φιμέ τζάμια, τουλάχιστον από όσα έχω παρατηρήσει...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

 

Όπως και να 'χει. Δεν είμαι οπαδός αφορισμών του στυλ «όλα τα αμάξια έχουν φιμέ/αθερμικά τζάμια». Πάντως πιστεύω πως δεν έχουν όλα τα καινούργια αμάξια φιμέ τζάμια, τουλάχιστον από όσα έχω παρατηρήσει...

 

Μα δεν είναι αφορισμός ή τσουβάλιασμα, είναι γεγονός όπως η ύπαρξη τρίτου στοπ ή πίσω ζωνών ασφαλείας σε όλα τα σύγχρονα αυτοκίνητα.

Και φιμέ δεν είναι μόνο το σκούρο καγκούρικο τζάμι! Αν θες να το πούμε αλλιώς για να αφήσουμε τον όρο φιμέ στην άκρη:

Όλα τα αυτοκίνητα εδώ και κάποια χρόνια υποχρεούνται να φέρουν υαλοπίνακες με προστασία κατά της υπεριώδους ακτινοβολίας!!

 

Για το αρχείο να αναφέρω πως συμφωνώ μαζί σου, πως πέρα από το θέμα "εμφάνιση", άλλος λόγος να βάλεις σκούρα τζάμια δεν υπάρχει. (Εκτός αν έχεις ευαισθησία στην ορατή ακτινοβολία)

 

Άσχετο αλλά είμαστε τελείως offtopic και αν ήμουν μοδεράτορας θα μας έκοβα τον κ...λο! :p:p:p

Υπάρχει νομίζω θέμα για μεμβράνες... κάπου. :)

Link to comment
Share on other sites

απο τις απαντησεις σου φαινεται οτι δεν εχεις ασχοληθει με το συγκεκριμενο θεμα...και μου παραθετεις ενα ακυρο επιχειρημα του στυλ ακουσα απο το μπατζανακι του σκυλου μου οτι ισχυει αυτο...πχ σα να συγκρινω m3 με veyron αν με καταλαβαινεις...:whistle:

και για να τελειωνουμε το γιατι δε μπαινουν απο το εργοστασιο σου απαντησα πιο πανω αν δε μπορεις να καταλαβεις δεν ειναι δικο μου θεμα...μπορεις να θεωρεις οτι τα φιμε ειναι μονο για μουρη αλλα ασε καποιους που το εχουν ψαξει το θεμα και εχουν ζησει με αυτα να εχουν διαφορετικη αποψη...

for the record,εχεις τοποθετησει φιμε στο αυτοκινητο σου?ειχες βαλει και ειδες οτι δεν ισχυουν ολα αυτα που υποστηριζω η απλα ετσι πιστευεις...?

Link to comment
Share on other sites

απο τις απαντησεις σου φαινεται οτι δεν εχεις ασχοληθει με το συγκεκριμενο θεμα...και μου παραθετεις ενα ακυρο επιχειρημα του στυλ ακουσα απο το μπατζανακι του σκυλου μου οτι ισχυει αυτο...πχ σα να συγκρινω m3 με veyron αν με καταλαβαινεις...

 

Δεν το κατάλαβες ότι έκανα πλάκα ε; Αναμενόμενο...

 

και για να τελειωνουμε το γιατι δε μπαινουν απο το εργοστασιο σου απαντησα πιο πανω αν δε μπορεις να καταλαβεις δεν ειναι δικο μου θεμα...μπορεις να θεωρεις οτι τα φιμε ειναι μονο για μουρη αλλα ασε καποιους που το εχουν ψαξει το θεμα και εχουν ζησει με αυτα να εχουν διαφορετικη αποψη...

for the record,εχεις τοποθετησει φιμε στο αυτοκινητο σου?ειχες βαλει και ειδες οτι δεν ισχυουν ολα αυτα που υποστηριζω η απλα ετσι πιστευεις...?

 

For the record όχι, έχω μπλε αθερμικά. :)

 

Μα δεν είναι αφορισμός ή τσουβάλιασμα, είναι γεγονός όπως η ύπαρξη τρίτου στοπ ή πίσω ζωνών ασφαλείας σε όλα τα σύγχρονα αυτοκίνητα.

Και φιμέ δεν είναι μόνο το σκούρο καγκούρικο τζάμι! Αν θες να το πούμε αλλιώς για να αφήσουμε τον όρο φιμέ στην άκρη:

Όλα τα αυτοκίνητα εδώ και κάποια χρόνια υποχρεούνται να φέρουν υαλοπίνακες με προστασία κατά της υπεριώδους ακτινοβολίας!!

 

Fair enough. :)

 

Για το αρχείο να αναφέρω πως συμφωνώ μαζί σου, πως πέρα από το θέμα "εμφάνιση", άλλος λόγος να βάλεις σκούρα τζάμια δεν υπάρχει. (Εκτός αν έχεις ευαισθησία στην ορατή ακτινοβολία)

 

Άσχετο αλλά είμαστε τελείως offtopic και αν ήμουν μοδεράτορας θα μας έκοβα τον κ...λο! :p

Υπάρχει νομίζω θέμα για μεμβράνες... κάπου. :)

 

Χαίρομαι που συμφωνούμε. :)

 

Υ.Γ.

Έκανα αναφορά για off topic στα μηνύματα μου, οπότε περιμένουμε την αφαίρεση και μεταφορά στο σχετικό θέμα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για το αρχείο να αναφέρω πως συμφωνώ μαζί σου, πως πέρα από το θέμα "εμφάνιση", άλλος λόγος να βάλεις σκούρα τζάμια δεν υπάρχει. (Εκτός αν έχεις ευαισθησία στην ορατή ακτινοβολία):)

Υπάρχει θέμα και πιστεύω πως σύντομα θα μεταφερθούν τα μηνύματα!

Κατα τα άλλα και εγώ μπορώ να διαβάσω από το νετ και να σας τα κοτσάρω επιστημονικά μέσα στο Forum αλλά θα προτιμούσα να ξέρω πρακτικά πάνω σε τι ακριβώς εκφέρω άποψη!

Φιμέ τζάμια βλέπεις σχεδόν σε όλα τα SUVοειδή (και όχι μόνο:)) στο εξωτερικό εκτός από οδηγού/συνοδηγού/παρμπριζ και αυτό λόγω νομοθεσίας! Ότι καλυτερεύουν κάπως την κατάσταση μέσα στο εσωτερικό του αυτοκινήτου, Ναι το κάνουν, δεν κατεβάζουν τη θερμοκρασία στους -5, απλά το αυτοκίητο δε βράζει κάθε μεσημέρι που μπορεί να το αφήσεις σε αφύλαχτο χώρο από τον ήλιο, το A/C από την άλλη δε δουλεύει σα τρελό για να κρατήσει θερμοκρασία καμπίνας, προσωπικά πολλές φορές ένιωθα το αριστερό μου χέρι να καίει μέσα στο κατακαλόκαιρο από τον ήλιο κάτι που δε συμβαίνει πλέον! Δεν τις θεοποιώ ούτε τις νομιμοποιώ, απλά αυτό που καλούνται να κάνουν, το κάνουν και μάλιστα καλά!

 

Edit

Και μιας και μιλάμε για αθερμικά και συναφή, έχω πράσινα αθερμικά, αλλά μάλλον έχω πιο ευαίσθητη επιδερμίδα από μερικούς άλλους:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ελα τωρα παραδεξου το!μονο για μουρη ειναι τα φιμε:ninja::lol::lol:

 

ετσι εχει καταντησει,αφου δεν υπαρχει καγκουρεμενο αυτοκινητο χωρις φιμε.Οι δικαιολογιες του στυλ βαζω φιμε για να μην ψηνεται απο τον ηλιο το αυτοκινητο ειναι απλα χαζες.Ειτε εχει φιμε ειτε οχι ενα αυτοκινητο αμα μεινει κατω απο τον ηλιο θα γινει φουρνος(ειδικα αν ειναι σκουρο χρωμα).Το φιμε βγηκε και τοποθετουνταν παντα σε αυτοκινητα με δερματινο σαλονι για να προστατευει τα δερματα απο τι ακτινες του ηλιου.Αν μας το μαθαιναν ως αντιηλιακες μεμβρανες και οχι ως φιμε ισως να καταλαβαιναμε οτι δεν ειναι για μουρη η για να μην ζεσταινεται τοσο το εσωτερικο του αυτοκινητου αλλα για την προστασια των δερματων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aπο προσωπικη εμπειρια,

εκανα 3 ταξιδια αθηνα-κατερινη μεσα στον Αυγουστο, τα 2 χωρις μεμβρανες και το τριτο με μεμβρανες,

Τα 2 πρωτα η θερμοκρασια ηταν 30C το πολυ, το αριστερο μου χερι "ζεματουσε" να φανταστειτε καθε λιγο το κατεβαζα και το ακουμπουσα στο χερουλι της πορτας για να μην το βλεπει ο ηλιος.

Το 3 ταξιδι (ειχα βαλει τις μεμβρανες ) ηταν παραμονη 15αυγουστου με θερμοκρασια ανω των 33 βαθμων σας πληροφορω πως το χερι μου απλως ζεσταθηκε δεν χρειαστηκε ουτε μια στιγμη να το κρυψω απο τον ηλιο

 

τωρα αν ειναι καγκουρια η οχι ...αδιαδορω:rolleyes: αφου μου κανει την δουλεια για την οποια τις εβαλα.....:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ οσοι εχουμε βαλει φιμε μαλλον "φανταζομαστε" αυτη τη διαφορα,ειμαστε καγκουρες πουλμουρατζιδεςκτλ....και οσοι δεν εχουν βαλει γνωριζουν καλυτερα ποσο πρακτικα ειναι...:wacko:..τεσπα ο καθενας εχει τις αποψεις του και βαριεμαι αφανταστα να ξαναρχισουμε τη "κοντρα"..απλα ας μου απαντησει καποιος γιατι οσοι εχουν καποιο "ιδιαιτερο" προβλημα με τον ηλιο μπορουν με χαρτι δερματολογου να τοποθετησουν αυτες τις αντηλιακες μεμβρανες χωρις να εχουν ΚΑΝΕΝΑ προβλημα με το νομο...

το "περι πλακας" ας το αφησουμε καλυτερα γιατι θα γελασει και το ποικιλομορφο εριφιον(που ελεγε και ο κατακουζινος)με τα διαφορα,μαργαριταρια-πλακες που εχουν γραφτει στο my cars n bikes κατα καιρους..

Link to comment
Share on other sites

To οτι το φιμε εχει καταντησει καγκουρια και μουρη δεν μπορει να το αμισβητισει κανεις,αλλα το τελειως μαυρο καθως υπαρχουν διαφορες σκαλες.Ωστοσο προστατευει απο απο τον ηλιο και κυριως τα δερματινα καθισματα.Το οτι μειωνει και την θερμοκρασια μεσα στο αυτοκινητο ειναι μπουρδες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To οτι το φιμε εχει καταντησει καγκουρια και μουρη δεν μπορει να το αμισβητισει κανεις,αλλα το τελειως μαυρο καθως υπαρχουν διαφορες σκαλες.Ωστοσο προστατευει απο απο τον ηλιο και κυριως τα δερματινα καθισματα.Το οτι μειωνει και την θερμοκρασια μεσα στο αυτοκινητο ειναι μπουρδες.

 

τα εχεις δοκιμασει και δεν ειδες αποτελεσμα??πως αιτιολογεις τις "μπουρδες" που αναφερεις???

στην ερωτηση μου θα απαντησει κανεις ή να χουμε να λεμε μονο...?

για να τελειωνουμε,τα φιμε οντως δημιουργουν διαφορα στο εσωτερικο του αυτοκινητου..και στις 2 περιπτωσεις προσωπικα ειδα διαφορα και οσοι λενε οτι μονος λογος εφαρμογης τους ειναι οι καγκουριες απλα ειναι εντελως ασχετοι με το θεμα..τελος

Link to comment
Share on other sites

Nαι εχω δοκιμασει αλλα την πρωτη σκαλα.Οι μπουρδες που αναφερω ειναι για το οτι λενε οτι μειωνει την θερμοκρασια του εσωτερικου.Δηλαδη αν ο ηλιος βαραει νταλα και εχει το αυτοκινητο φιμε δεν θα ζεσταινεται τοσο???Μην τρελαθουμε τελειως.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα σε οτι αφορα τον ηλιο ειναι τεραστια...

Το βασικο που εχεις να κανεις ειναι να σηκωσεις το τζαμι του αυτοκινητου ενω βλεπει ο ηλιος ενα μερος του κορμιου σου (πχ το χερι που βολευει κι ολας!) και να παρακολουθησεις την διαφορα στο καψιμο! Την ιδια διαφορα στο καψιμο "αισθανονται" και τα πλαστικα και τα δερματα του αυτοκινητου!!

Το αμαξι αν το αφησεις με τον ηλιο να καιει νταλα δεν θα ειναι σε καμια περιπτωση δροσερο αλλα θα ειναι εμφανεστατα χαμηλωτερη η θερμοκρασια! Και ολα αυτα απο την πρωτη σκαλα που εχω στο αυτοκινητο... Πλεον τις θεωρω δεδομενες τις αντηλιακες μεμβρανες εστω κι αν ειναι και οι εντελως διαφανες! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στο κτέο της Autovision στο Μενίδι με ενημέρωσαν πως θα αλλάξει η νομοθεσία με τις μεμβράνες!!!Λέτε να τις επιτρέψουν εντελώς ή θα μας πήξουν με βεβαιώσεις και γραφειοκρατία???Ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ??ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΣΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΡΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΘΕΛΟΥ ΠΕΤΑΜΑ. ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΙ ΛΕΝΕ??ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΓΡΑΨΕΙ Η ΤΡΟΧΑΙΑ ΠΕΡΝΩ??:wacko::wacko::wacko:

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σου συστήνω τον Κινδήρογλου!Βάζει μεμβράνες LLumar και δίνει όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά!Τα κεντρικά είναι Λ Κηφισού 72 στο Αιγάλεω.Τηλέφωνο δεν θυμάμαι αλλά αν μπεις στο internet θα βρεις...Κάνει πολλή καλή δουλειά.Αν πάρεις τηλέφωνο ρώτα αν θες για τον καινούργιο νόμο που θα εφαρμοστεί και πες μας...Μετά ψάξου και για 3Μ.Πρόσεξε να πας σε κατάστημα εξουσιοδοτημένο γιατί πολλοί πέρνουν τις μεμβράνες από τις εταιρείες χονδρική χωρίς όμως να είναι και αντιπρόσωποι και δεν κάνουν καλή δουλειά...
Link to comment
Share on other sites

Στο κτέο της Autovision στο Μενίδι με ενημέρωσαν πως θα αλλάξει η νομοθεσία με τις μεμβράνες!!!Λέτε να τις επιτρέψουν εντελώς ή θα μας πήξουν με βεβαιώσεις και γραφειοκρατία???Ξέρει κανείς κάτι?

 

Μαλλον προς τα χειροτερο θα παει...

Σκεψου οτι με τον παλιο Κ.Ο.Κ τα πραγματα ηταν χαλαρα/ασαφη, ενω με τον νεο εσφιξαν οι καταστασεις

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΕΜΒΡΑΝΕΣ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ??ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΣΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΡΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΘΕΛΟΥ ΠΕΤΑΜΑ. ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΙ ΛΕΝΕ??ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΓΡΑΨΕΙ Η ΤΡΟΧΑΙΑ ΠΕΡΝΩ??:wacko::wacko::wacko:

 

Να ξερεις παντως πως αυτη η βεβαιωση που θα σου δωσει βεβαιωνει πως οι μεμβρανες ειναι συμφωνες με τις προκαθορισμενες προδιαγραφες.. Και να το εχεις αυτο το χαρτι μαζι σου δεν σημαινει πως δεν μπορουν να σε γραψουν.. Εκει ειναι αναλογα σε ποιον αστυνομικο θα πεσεις κ κατα ποσο θα θελει να σε γραψει.. Ο ΚΟΚ παντως λεει πως μεμβρανες επιτρεπονται μονο στα παραθυρα των πισω επιβατων κ στο πισω τζαμι.. Οχι στα παραθυρα οδηγου κ συνοδηγου.. Αν βαλεις κ μπροστα μεμβρανες θεωριτικα εισαι παρανομος..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται αν στα ΚΤΕΟ μετράνε την μεμβράνη με κάποιο φωτόμετρο; Ρωτάω γιατί έχω την εξής απορία. Αν η μεμβράνη είναι υπερβολικά σκούρα, αλλά παρόλα αυτά πληροί τις προκαθορισμένες προδιαγραφές, θα περάσει απο ΚΤΕΟ;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

χλωμο να παιζει τετοια σχολαστικοτητα,εγω πριν 1μηνα σε ικτεο με llumar 1η σκαλα δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε που κοιταξαν αν φορας βεβαια καμια τερμα μαυρη δεν ξερω τι παιζει..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...