Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο 3 χρονια με την 20s χθες εβαλα aicp. Το τελευταιο update. Ολα φαινονται να δουλευουν καλα. Ειναι της γυναικας βεβαια οποτε δεν εχω αμεση επαφη. Το μονο που παρατηρησα το οποιο βεβαια δεν ειχα δωσει βαση και ποτε ειναι οτι ηχο απο τραγουδια βγαζει απο το ακουστικο πανω? Δεν εχει μεγαφωνακι κατω στις τρυπες διπλα στη φορτιση?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 χρονια με την 20s χθες εβαλα aicp. Το τελευταιο update. Ολα φαινονται να δουλευουν καλα. Ειναι της γυναικας βεβαια οποτε δεν εχω αμεση επαφη. Το μονο που παρατηρησα το οποιο βεβαια δεν ειχα δωσει βαση και ποτε ειναι οτι ηχο απο τραγουδια βγαζει απο το ακουστικο πανω? Δεν εχει μεγαφωνακι κατω στις τρυπες διπλα στη φορτιση?

 

Κι εγώ χρειάστηκα μερικούς μήνες, για να παρατηρήσω πως ο ήχος παίζει και από το ακουστικό. :p Μάλλον λειτουργεί ως stereo.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σιγουρα παρατηρησα με την aicp ειναι οτι η μπαταρια τελειωνει πολυ πιο γρηγορα. Διαβασα και σε πιο πισω σελιδες οτι ισχυει αυτο.

Εχει βρει κανεις καποιο tip ή κατι να βοηθαει?

Επισης αυτο που μου ειπε η γυναικα μου ειναι οτι πιανει πλεον καλυτερο σημα. Εκει που σε καποια σημεια δεν ειχε 3g πλεον εχει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σιγουρα παρατηρησα με την aicp ειναι οτι η μπαταρια τελειωνει πολυ πιο γρηγορα. Διαβασα και σε πιο πισω σελιδες οτι ισχυει αυτο.

Εχει βρει κανεις καποιο tip ή κατι να βοηθαει?

Επισης αυτο που μου ειπε η γυναικα μου ειναι οτι πιανει πλεον καλυτερο σημα. Εκει που σε καποια σημεια δεν ειχε 3g πλεον εχει.

 

επειδη την τελευταια εβδομαδα εκανα μια γυρα διαφορες roms ,απο στοκ μεχρι custom

η πιο ωριμη ειναι η aosip pie , οι 10αρες ειναι κ τις αισθανεσαι γρηγοροτερες με καλυτερα σχεδον ολα τα radio αλλα δεν ειναι πληρως ετοιμες κ δεν θα ειναι για αρκετο διαστημα ακομα, οι στοκ εκτος απο ξεπερασμενες κ με περιορισμους οπως πολυ πολυ παλιες gcam ,παραδοξως εχουν κ χειροτερα radio

 

aosip 9αρα απο εμενα, με σωστο σεταρισμα ειναι 99% απροβληματιστη ,με σωστα κ πλουσια χαρακτηριστικα

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

AOSIP 9 ,ανοιχτα συνεχως, gps ,bluetooth ,wifi

 

μπαταρια απο 100% σε 0% ,screen on time 5 ωρες και 20 λεπτα

 

με σκληρη χρηση ,πολυ μα πολυ asphalt 9 legends κ αλλα παιχνιδια ,πολυ youtube k chrome ,viber ,κλησεις κλπ

 

νομιζω ειναι οκ για τοσο γερασμενο κινητο κ κυριως ταλαιπωρημενη μπαταρια

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

AOSIP 9 ,ανοιχτα συνεχως, gps ,bluetooth ,wifi

 

 

 

μπαταρια απο 100% σε 0% ,screen on time 5 ωρες και 20 λεπτα

 

 

 

με σκληρη χρηση ,πολυ μα πολυ asphalt 9 legends κ αλλα παιχνιδια ,πολυ youtube k chrome ,viber ,κλησεις κλπ

 

 

 

νομιζω ειναι οκ για τοσο γερασμενο κινητο κ κυριως ταλαιπωρημενη μπαταρια

Να προσυπογράψω κ εγώ, αντίστοιχους χρόνους, ίσως λίγο μικρότερους επειδή έχω ανοικτά τα 3G data όλη την ημέρα ταυτόχρονα με το wifi, ώστε όταν είμαι εκτός χώρου έχω δεδομένα από 3G. Σημειώνεται όπως έχει αναφερθεί πολλάκις, η προτίμηση του 3G από το 4G το οποίο δυστυχώς μειώνει απίστευτα το SOT κοντά στις 2:30 - 03.00 ώρες...
Link to comment
Share on other sites

Να προσυπογράψω κ εγώ, αντίστοιχους χρόνους, ίσως λίγο μικρότερους επειδή έχω ανοικτά τα 3G data όλη την ημέρα ταυτόχρονα με το wifi, ώστε όταν είμαι εκτός χώρου έχω δεδομένα από 3G. Σημειώνεται όπως έχει αναφερθεί πολλάκις, η προτίμηση του 3G από το 4G το οποίο δυστυχώς μειώνει απίστευτα το SOT κοντά στις 2:30 - 03.00 ώρες...

 

βαλε στις ρυθμισεις ,owls nest, advanced ,suspend actions να σου το γυρναει σε 2g οταν κλεινεις την οθονη (οταν την ανοιγεις θα στα επαναφερει σε 4g) ,πιστευω θα βοηθαει καπως

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να το αναφέρω ότι μέσω της διαδρομής που έγραψες πολύ σωστά, έχω τα data off εντελώς όταν κλείνω την οθόνη...για ακόμα μεγαλύτερη αυτονομία...

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το κινητό μας απ ότι φαίνεται βρίσκεται στα τελευταία του ... θα ήθελα να μου πείτε πια rom νομίζεται ότι είναι πιο καλή με τα λιγότερα προβλήματα 9pie η 10 ... τι προτείνεται ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Χθες το απόγευμα μιλούσα με βιντεοκλήση στο κινητό και ξαφνικά έσβησε. Απο τότε δεν ανοίγει .Μόνο μικρές δονήσεις οταν πιεζω το power button η τον συνδυασμο power volume up η down. To κινητό είχε κάποια δυσκολία στη φόρτιση τον τελευταίο καιρο και αρχικα υπέθεσα οτι είναι αυτό. Ομως ζεσταίνεται οταν φορτίζει και για καποιο χρονικο διάστημα βγάζει ενα πολύ αχνό πράσινο η πορτοκαλί χρώμα στο ledακι .

 

Φαντάζομαι έχω παρόμοιο πρόβλημα με τους φίλους πιο πάνω! Υπάρχει κάποια λύση τελικά; Κατι που μπορώ να δοκιμάσω; Γιατι συνέβη τη χειρότερη περίοδο..

 

έχει καποιος drivers για το κινητό; Να μπω σε edl με τον συνδυασμο των κουμπιων δεν μπορώ μονο μια μικρή δόνηση νιώθω. Δοκίμασα και με adb και η απαντηση είναι η εξής " device '(null)' not found"

Edited by alex999
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Χθες το απόγευμα μιλούσα με βιντεοκλήση στο κινητό και ξαφνικά έσβησε. Απο τότε δεν ανοίγει .Μόνο μικρές δονήσεις οταν πιεζω το power button η τον συνδυασμο power volume up η down. To κινητό είχε κάποια δυσκολία στη φόρτιση τον τελευταίο καιρο και αρχικα υπέθεσα οτι είναι αυτό. Ομως ζεσταίνεται οταν φορτίζει και για καποιο χρονικο διάστημα βγάζει ενα πολύ αχνό πράσινο η πορτοκαλί χρώμα στο ledακι .

 

Φαντάζομαι έχω παρόμοιο πρόβλημα με τους φίλους πιο πάνω! Υπάρχει κάποια λύση τελικά; Κατι που μπορώ να δοκιμάσω; Γιατι συνέβη τη χειρότερη περίοδο..

 

έχει καποιος drivers για το κινητό; Να μπω σε edl με τον συνδυασμο των κουμπιων δεν μπορώ μονο μια μικρή δόνηση νιώθω. Δοκίμασα και με adb και η απαντηση είναι η εξής " device '(null)' not found"

 

Δοκίμασε πατώντας πολύ ώρα τα vol up & power or vol- power να δεις αν μπαίνει recovery η fastboot...κράτα το πολύ ώρα να δεις..εάν δεν φόρτισε το αρκετά και ξαναπροσπάθησε..αν πάλι δεν γίνεται τίποτα κάνε ένα qfil μήπως και..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και εκει που δουλευαν ολα μια χαρα. Μου ηρθε και καινουργια μπαταρια. Την κουμπωνω και ξεκιναει τo bootloop.

Ξαναβαζω τη μαμα παλι τα ιδια. Εχω δοκιμασει τα παντα απο qfil ολα.

Τι μπορει να πηγε στραβα? μονο fastboot Μπαινει σταθερα και EDL.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ενώ είχα ένα πρόγραμμα που όταν ερχόταν κάτι νέο (πχ κάτι σαν μειλ είναι) είχα ηχητική ειδοποίηση, σταμάτησε η ηχητική ειδοποίηση. Μόνο ειδοποίηση στο εικονίδιο έρχεται που βασικά δεν μου κάνει διότι θέλω να ξέρω τι στιγμή που έρχεται. Το άμεσο. Το εγκατέστησα ξανά αλλά τίποτα.

Ξέρεις κανείς τι παίζει; Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο;

 

Στο cool1 με εργοστασιακή ρομ συμβαίνει. Το βάζω εδώ και γιατί έχει περισσότερη κίνηση το thread και γιατί μπορεί να είναι θέμα του android.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
αρχισε να μου κάνει κόλπα με τη φόρτιση ...δεν φορτίζει καθόλου εχει ερωτηματικό στο εικονίδιο της μπαταρίας όταν φορτίζει..μετά απο πολλές επανεκκινήσεις φορτίζει πάλι ..αλλά μου το ξανακάνει πολλές φορές ..λέτε να φταίει η rom έχω AICP 15.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ενώ είχα ένα πρόγραμμα που όταν ερχόταν κάτι νέο (πχ κάτι σαν μειλ είναι) είχα ηχητική ειδοποίηση, σταμάτησε η ηχητική ειδοποίηση. Μόνο ειδοποίηση στο εικονίδιο έρχεται που βασικά δεν μου κάνει διότι θέλω να ξέρω τι στιγμή που έρχεται. Το άμεσο. Το εγκατέστησα ξανά αλλά τίποτα.

Ξέρεις κανείς τι παίζει; Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο;

 

Στο cool1 με εργοστασιακή ρομ συμβαίνει. Το βάζω εδώ και γιατί έχει περισσότερη κίνηση το thread και γιατί μπορεί να είναι θέμα του android.

Αν έχεις φλάσαρε τη εομ από πάνω dirty και θα παίξει. Είναι θέμα permission το οποίο δεν πέρασε σωστά μετά το factory reset

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

αρχισε να μου κάνει κόλπα με τη φόρτιση ...δεν φορτίζει καθόλου εχει ερωτηματικό στο εικονίδιο της μπαταρίας όταν φορτίζει..μετά απο πολλές επανεκκινήσεις φορτίζει πάλι ..αλλά μου το ξανακάνει πολλές φορές ..λέτε να φταίει η rom έχω AICP 15.

Προσπαθούμε με τον Moshe να φτιάξουμε το charge data μήνες τώρα. Κάναμε κάτι αλλαγές στον kernel σχετικά..Βάλε μια τη rom dirty απλό πάνω να δεις αλλιώς δοκίμασε μία άλλη..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και το κινητο ενος φιλου με τη μαμα ρομ ειχε 1% μπαταρια και αφου εκλεισε το εβαλε στο φορτιστη αργοτερα. Το πρωι που πηγε να το ανοιξει δεν ανοιγε. Δοκιμασα ολες τος επιλογες με vol + power, vol - + power, power για αρκετη ωρα πατημενο ακομα και ολα μαζι χωρις να ανταποκρινεται το κινητο. Στη φορτιση ανοιγει μονο ενα κοκκινο led που αναμοσβηνει. Παω και εγω με τη σειρα μου για qfil;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Αφου τσεκάρετε ότι έχετε λειτουργικό καλώδιο και φορτιστή, θα πρότεινα με συνδεδεμένο το τηλέφωνο στον φορτιστή, δηλαδή να φορτίζεται, να ξανά δοκιμάσετε με το Power button μόνο, συνεχόμενα, για 20 δευτερόλεπτα ή και περισσότερο, λογικά μέχρι τα 60 δευτερόλεπτα συνεχόμενου πατήματος θα ξυπνήσει. Όλες τις δοκιμές κάντε τις με το τηλ συνδεδεμένο στη φόρτιση..

Εχω περάσει 2-3 φορές αυτή την κατάσταση και εγώ με το τηλ να σβήνει στο 1% και να μην ξυπνάει όταν συνδεθεί με την φόρτιση...

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφου τσεκάρετε ότι έχετε λειτουργικό καλώδιο και φορτιστή, θα πρότεινα με συνδεδεμένο το τηλέφωνο στον φορτιστή, δηλαδή να φορτίζεται, να ξανά δοκιμάσετε με το Power button μόνο, συνεχόμενα, για 20 δευτερόλεπτα ή και περισσότερο, λογικά μέχρι τα 60 δευτερόλεπτα συνεχόμενου πατήματος θα ξυπνήσει. Όλες τις δοκιμές κάντε τις με το τηλ συνδεδεμένο στη φόρτιση..

Εχω περάσει 2-3 φορές αυτή την κατάσταση και εγώ με το τηλ να σβήνει στο 1% και να μην ξυπνάει όταν συνδεθεί με την φόρτιση...

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετα απο 1,5 μερα στη φορτιση και πατημενο το κουμπι power για αρκετη ωρα το κινητο επιτελους ξυπνησε και δουλευει μια χαρα. Απιστευτο αλλα συνεβη οπως πολλοι εχουν αναφερει.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπέρα. Υπάρχει κανείς που να ασχοληθείτε ακόμα με το τηλέφωνο να προτείνει κάποια ρομ αξιόλογη .Θα του αλλάξω μπαταρία μένα φίλο και λέω να του βάλω άλλη ρομ. Φοράω την πανάρχαια 20ς του μπανγκουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κανείς που να ασχοληθείτε ακόμα με το τηλέφωνο να προτείνει κάποια ρομ αξιόλογη .Θα του αλλάξω μπαταρία μένα φίλο και λέω να του βάλω άλλη ρομ. Φοράω την πανάρχαια 20ς του μπανγκουν.

 

εδώ αρκετές

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mod

Κι εδώ περισσότερες..

@leecolepro3roms

Andromeda 10.και σε λίγο και 11

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
για να αλλαξω μπαταρία θα πρεπει να αλλάξω και την οθόνη?

 

Πρέπει να ξεκολλήσεις την οθόνη, θέλει πολύ υπομονή και λίγη τύχη. Δες βιντεακια.. Εγώ κρις κατάφερα και το ΜΠΡΙΚΑΡΑ, ΕΚΤΟΣ από την πρώτη σελίδα για ανμπρικ υπάρχει άλλος τρόπος.?

Link to comment
Share on other sites

εδώ αρκετές

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mod

Κι εδώ περισσότερες..

@leecolepro3roms

Andromeda 10.και σε λίγο και 11

 

με telegram μπαίνουμε? υπάρχει ρομ andromeda 10? δεν είδα κάτι..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...