Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΟλλα έυχαριστώ για την rom στα παιδιά που την έφτιαξαν. Νομίζω ότι ήταν η καλύτερη εμπειρία εγκατάστασης μέχρι σήμερα. Έβαλα την ανρουτιντ παραλαγή. Μέχρι στιγμής όλα άψογα. (έκτος από κάποιες επιλογές advanced ρυθμίσεων από την εφαρμογή του CBG).

 

ΚΑι ένα σχολιο για το κινητό που συνεχίζει να με εντυπωσιάζει. Στο σπίτι μου το 4G σήμα είναι πολύ δύσκολο λόγω κακής θέσης. Το μόνο κινητο του σπιτιού μου που πιάνει σταθερά 4G σήμα είναι το LEX722 (και στα τρία δίκτυα) συγκρινόμενο με το παλιότερο LEΧ600, ενα HUAWEI p9 και ένα XIAOMI mi5 τα οποία πιάνουν μόνο Cosmote και αυτό όχι πολυ σταθερά!

Είναι η πρώτη φορά που σταμάτησαν τα μηνύματα για χαμένες κλήσεις.. και στην δουλειά και στο σπίτι μπορώ να περπατάω και να μιλάω.. τέρμα τα συγκεκριμένα σημεία που είχαν σήμα (μπαλκόνια και γωνίες).. ποιό καλό σήμα και από τα θρυλικά NOKIA.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι η πρώτη φορά που σταμάτησαν τα μηνύματα για χαμένες κλήσεις.. και στην δουλειά και στο σπίτι μπορώ να περπατάω και να μιλάω.. τέρμα τα συγκεκριμένα σημεία που είχαν σήμα (μπαλκόνια και γωνίες).. ποιό καλό σήμα και από τα θρυλικά NOKIA.!!!!!

 

αυτό τώρα δεν είναι και πολύ καλό απαραίτητα.....το sar πόσο είναι, γνωρίζουμε ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τα έχει μισοκατεβασμένα δυστυχώς.......
Κρίμα γιατί ήταν καλή εναλλακτική

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

αυτό τώρα δεν είναι και πολύ καλό απαραίτητα.....το sar πόσο είναι, γνωρίζουμε ?

 

το sar είναι άγνωστο με τα Κινέζικα ότι και να λένε..

ωστόσο αφού έχει πιστοποίηση και κυκλοφορεί δεν είναι πάνω από το όριο.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

αυτό τώρα δεν είναι και πολύ καλό απαραίτητα.....το sar πόσο είναι, γνωρίζουμε ?

 

Λογικά έχει ίδιο sar με το pro3, το οποίο έχει χαμηλό. 1,14 κεφάλι και 1,15 στο σώμα.

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/6c903e90

Link to comment
Share on other sites

αυτό τώρα δεν είναι και πολύ καλό απαραίτητα.....το sar πόσο είναι, γνωρίζουμε ?

 

Δεν ξέρω που οφείλεται το καλό σήμα.. αλλά αν ισχύει.. 1,14 W/Kg για το κεφάλι και 1,15 W/Kg στο σώμα..

έχουμε τηλεφωνάρααααα......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρήγγειλα και εγώ σήμερα.ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο doogee mix 2..απο banggood την έκδοση 6/64 gb ..

..ελπίζω να τρέξει της εφαρμογές που θέλω και αργότερα ίσως δούμε καμία άλλη ρομ..οπότε αναμονή τωρα

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα μου πέρασε το SafetyNet Pass.. Όσο το σκαλίζεις κάτι μαθαίνεις...99fbe5960b1727f77658bbb258164751.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα μου πέρασε το SafetyNet Pass.. Όσο το σκαλίζεις κάτι μαθαίνεις...99fbe5960b1727f77658bbb258164751.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λογικά δεν χρησιμοποιείς xposed, έτσι δεν είναι;;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν χρησιμοποιείς xposed, έτσι δεν είναι;;

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν χρησιμοποιώ xposed.. αλλά.. έκλεισα το δακτυλικό αποτύπωμα και έτσι πέρασε το safetynet pass στο magisk..

Τώρα που πάω να το ξαναβάλω ή να βάλω κλείδωμα οθόνης.. μου βγάζει η εφαρμογή ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ έχει σταματήσει..

κουφό......

Link to comment
Share on other sites

Έριξα και εγώ την παραγγελία μου... :D

 

Επειδή θα κάνω μετάβαση από xiaomi redmi note 3 pro (θα φύγει για αλλού), γνωρίζει κανείς αν έχει χειρότερη/καλύτερη/αντίστοιχη οθόνη το le eco; Ρωτάω γιατί γνωρίζω ότι το le pro 3 δεν έχει και τη καλύτερη... αλλά ούτε και το rn3 που έχω έχει ιδιαίτερα καλή. LCD είναι και οι 2 αλλά υπάρχουν LCD και LCD εκεί έξω.

Link to comment
Share on other sites

@vor4

Πως σου φαίνεται σε σχέση με το x600;

-- η φωτογραφία

-- η οθόνη

 

Φίλε δε μπορώ να σου πω γιατι το x600 το χω δώσει στην πεθερά μου :D και δεν μπορώ να τα έχω μπροστά μου και να συγκρίνω αμεσα.

 

Σε σχέση με το x800

Φωτογραφία : δεν έχω βγάλει ακόμα συμπερασμα

οθονη: υποδεέστερη απο το x800 (χαρακτηριστικα λιγοτερο φωτεινη)

Link to comment
Share on other sites

Έριξα και εγώ την παραγγελία μου... :D

 

Επειδή θα κάνω μετάβαση από xiaomi redmi note 3 pro (θα φύγει για αλλού), γνωρίζει κανείς αν έχει χειρότερη/καλύτερη/αντίστοιχη οθόνη το le eco; Ρωτάω γιατί γνωρίζω ότι το le pro 3 δεν έχει και τη καλύτερη... αλλά ούτε και το rn3 που έχω έχει ιδιαίτερα καλή. LCD είναι και οι 2 αλλά υπάρχουν LCD και LCD εκεί έξω.

 

είναι καλή αναβάθμιση, μην το ψάχνεις.

καλό και το redmi note 3 αλλά εδώ παίρνεις συσκευή που είναι καλύτερη σε όλα πέραν του λειτουργικού, που όμως τα παιδιά την έχουν φτιάξει φοβερή (τη ρομ).

Τρομερές οθόνες θα δεις σε κάτι samsung κυρίως.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Όχι ΟΚ δε περιμένω κάτι τρομερό από οθόνη, αλλά θα ήθελα να γνωρίζω αν κάποιος έχει συγκρίνει με redmi note 3.

Θέμα χρόνου είναι άλλωστε... το έχω παραγγείλει ήδη :)

 

PS.

Το Le max έχει καλύτερη οθόνη (όχι μόνο μεγαλύτερη και περισσότερα DPI, αλλά και καλύτερη στα χρώματα) αλλά έχει άλλα θέματα... με το ένα από αυτά να είναι κατ'εμέ η μπαταρία του. Ερχόμενος από redmi note 3, δύσκολα γυρνάω σε 3άρες μπαταρίες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ΟΚ δε περιμένω κάτι τρομερό από οθόνη, αλλά θα ήθελα να γνωρίζω αν κάποιος έχει συγκρίνει με redmi note 3.

 

σου είπα πιο πάνω, απλά δεν έβαλα το ρήμα συγκρίνω. Το έχω συγκρίνει με Note 3 Pro φίλου, έχει καλύτερη οθόνη.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Έριξα και εγώ την παραγγελία μου... :D

 

Επειδή θα κάνω μετάβαση από xiaomi redmi note 3 pro (θα φύγει για αλλού), γνωρίζει κανείς αν έχει χειρότερη/καλύτερη/αντίστοιχη οθόνη το le eco; Ρωτάω γιατί γνωρίζω ότι το le pro 3 δεν έχει και τη καλύτερη... αλλά ούτε και το rn3 που έχω έχει ιδιαίτερα καλή. LCD είναι και οι 2 αλλά υπάρχουν LCD και LCD εκεί έξω.

 

Είχα το NOTE3

Το Χ722 από hardware είναι ανώτερο....

Από σοφτγουερ ας είναι καλά τα παιδιά

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είχα το NOTE3

Το Χ722 από hardware είναι ανώτερο....

Από σοφτγουερ ας είναι καλά τα παιδιά

 

Έχει ετοιμάστει σχεδόν και η 26s.. Υπομονή...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει ετοιμάστει σχεδόν και η 26s.. Υπομονή...

 

ω ρε φίλε ! Και μόλις πήγα να γράψω, ΄΄ολα ωραία και καλά,αλλά δεν θα βγάλουν τίποτα τα παιδιά νέο για να ανάψουν τα αίματα ΄΄ !

Για πες Χρήστο, κάτι το ουσιαστικό, διαφορετικό θα δώσετε ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει ετοιμάστει σχεδόν και η 26s.. Υπομονή...

 

26ς CrisBall edition?

Ωρε μαναμου

χαχα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Battery drain με τα τελευταία GAAPS ....παράπονα παντού...

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=460782

 

 

 

Και η λύση.....

Εδώ..

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Battery drain με τα τελευταία GAAPS ....παράπονα παντού...

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=460782

 

 

 

Και η λύση.....

Εδώ..

 

Το εχω κανει ηδη,δεν ξερω, θα δω αν εχει καποια διαφορα..Εσυ το εβαλες;;

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει ηδη,δεν ξερω, θα δω αν εχει καποια διαφορα..Εσυ το εβαλες;;

 

Όταν έρθει το 6/64....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ω ρε φίλε ! Και μόλις πήγα να γράψω, ΄΄ολα ωραία και καλά,αλλά δεν θα βγάλουν τίποτα τα παιδιά νέο για να ανάψουν τα αίματα ΄΄ !

Για πες Χρήστο, κάτι το ουσιαστικό, διαφορετικό θα δώσετε ?

 

Δεν μπορώ να πω πολλά ακόμα την έφτιαξε ο Γιώργος torra33 σε εκείνον τα μπράβο πάνε και μου έστειλε και ένα από τα 3 χ722 που έχει να κάνω δοκιμές. Θα δούμε στις επόμενες μέρες. Πάντως δουλεύει κανονικά.. θα προσπαθήσουμε να είναι όσο ποίο στοκ γίνεται για καλύτερη μπαταρία και λίγες έξτρα εφαρμογές . Όποιος θέλει θα βάζει τα έξτρα με φλας ζιπ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω πολλά ακόμα την έφτιαξε ο Γιώργος torra33 σε εκείνον τα μπράβο πάνε και μου έστειλε και ένα από τα 3 χ722 που έχει να κάνω δοκιμές. Θα δούμε στις επόμενες μέρες. Πάντως δουλεύει κανονικά.. θα προσπαθήσουμε να είναι όσο ποίο στοκ γίνεται για καλύτερη μπαταρία και λίγες έξτρα εφαρμογές . Όποιος θέλει θα βάζει τα έξτρα με φλας ζιπ.

 

ωραία νέα !

Στην κάμερα μόνο να δώσετε αν γίνεται σημασία για το όσο δυνατόν καλύτερο apk παρακαλώ !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απλά Χρήστο και Γιώργο να ξέρετε, που μάλλον ήδη το ξέρετε, ότι στο 4pda έχουν βγει για το κινητό μας lineage 14 και 15, καθώς και paranoid 7.1.2.Εγω δεν τις έχω δοκιμάσει ακόμη για να πω εντυπώσεις.. Να δούμε.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...