Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Mariagroum καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum. :)

Αν κάνεις ένα κόπο να διαβάσεις τους Ο.Π.Χ. θα δεις ότι συζητήσεις που έχουν να κάνουν με τρόπους εύρεσης υλικού το οποίο υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα δεν επιτρέπονται. Κατά συνέπεια το παρόν topic :lock:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντάξει το γνωρίζω πως η Origin δεν έχει family share όπως έχουμε πχ στο Steam. Η ερώτηση μου είναι η εξής: Αν φίλος μου δώσει το account του και κάνω εκ νέου εγκατάσταση το παιχνίδι στο pc μου, από το διαφορετικό ip check παίζει να φάει ban; Δεν μπορεί να ισχυριστεί πως είναι 2ο pc στο χωριό πχ ή κάπου αλλού;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά ;-)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ανοίγω το θέμα σε αυτή την κατάλληλη ενότητα. Λοιπόν... σήμερα κατέβασα σε προσφορά από το steam τα counter strike 1.6 , C.Z , C.Z. deleted scenes διότι τα είχε από 9,99Ε ----> 2,49Ε (-75% έκπτωση ) μέχρι εδώ όλα καλά. Στην συνέχεια ανοίγω το game και παρατηρώ πως η ανάλυση της οθονης είναι σε σχήμα τετραγώνου ( οπως οι παλιες οθονες ) οπότε και πηγαίνω στα options και κάνω την αλλαγή σε wide screen...Τότε ήταν που τα πράγματα χειροτέρεψαν διότι οταν ανοιξα ξανά το παιχνίδι ...πολύ απλά όλες οι επιλογες ήταν σε μεγέθυνση με αποτέλεσμα και τα παράθυρα που ανοίγουν μέσα εκεί να "χάνονται" οι περισσότερες επιλογές τους και κατά συνέπεια να μην μπορώ να ξαναλλάξω τις επιλογές.

 

Δοκίμασα να αλλάξω την ανάλυση απο:

1) Το steam

2) Την ανάλυση του λαπτοπ

3)Την απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του game

4) Την περιήγηση στα steamapps

5) Να σύρω με το ποντίκι μου μέσα στο game το παράθυρο των options (μπας και φέρω σε ορατό σημείο τις ρυθμισεις)

 

αλλά τίποτα. Κάποια ιδέα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σας παρακαλω πολυ θα ηθελα τη βοηθεια καποιου που γνωριζει, σημερα ολοκληρωθηκε το download απο windows store του forza horizon 3, ολα καλα και ωραια και ξαφνικα ενω επαιζα μολης ενα μισαωρο κρασαρει και μου πεταει ενα μηνημα απ τη καρτα γραφικων μου, απο εκινη τη στιγμη καθε φορα που ανοιγω το game μου κανει καθε φορα optimizing τα γραφικα και πρεπει να τα ρυθμιζω απ την αρχη, reset δηλαδη καθε φορα και παλι απ την αρχη, τ ιακριβως συμβαινει και τι προτεινετε να κανω, η ram μου ειναι 16gb, ο επεξεργαστης μου ειναι o i7 6700k και η gpu η amd R9 390 nitro 8gb και ο driver που εχω τωρα ειναι ο 16.12.2, αν βοηθαει αυτο, ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας θα ηθελα μια βοηθεια απο εσας αν μπορειτε !! θελω να ξεκινησω να κανω καταγραφη των οσων παιζω για youtube και αν και εχω βρει τι υλικα χρειαζομαι δεν ειμαι ακομα σιγουρος για το τροπο που θα το κανω!! εχω παρει microphone και stand εχω παρει επισης xlr καλωδιο εναν μικτη και το razer ripsaw εχω καταλαβει μεσ στις ακρες πωσ τα βαζω αλλα θα ηθελα μια γνωμη ενος πιο εμπειρου!! ευχαριστω πολυ :) (εχω το xbox one) Edited by GiannisSavvas
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Φιλαράκια μου ακούω γνώμες μιας και θα προχωρήσω στην αγορά παιχνιδοκονσόλας....

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωχ!!! Λάθος τοπικ κάποιος να το αλλάξει παρακαλώ....:help::offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια μου ακούω γνώμες μιας και θα προχωρήσω στην αγορά παιχνιδοκονσόλας....

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωχ!!! Λάθος τοπικ κάποιος να το αλλάξει παρακαλώ....:help::offtopic:

Προσωπικό δωράκι για τα Χριστούγεννα;:p

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρουν οι ποιο πολλοί αποκλειστικοί τίτλοι πηγαίνεις στο ps4 pro αν απο την αλλη σε ενδιαφέρουν τα ράλι θεωρώ το xbox x καλύτερο και σε θέμα γραφικών.

 

Το xbox x ναι μεν ειναι ποιο δυνατή κονσόλα σκεφτομουν να την αγοράσω μιας και εχω και ps4 αλλα μάλλον θα παω στο απλό το one s λόγο οτι γλιτώνω και 220€ και με παιχνίδι.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
Καλησπέρα έχω μια ερώτηση..σε περίπτωση αλλαγής συσκευής μπορούμε να συνδεθούμε με τον υπάρχοντα λογαριασμό?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα έχω μια ερώτηση..σε περίπτωση αλλαγής συσκευής μπορούμε να συνδεθούμε με τον υπάρχοντα λογαριασμό?

 

Ναι και οτι αλλο παιχνίδι εχεις στο steam γενικα

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 χρονια καθημερινο καψιμο

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνουμε μια συζήτηση για τις πωλήσεις των παιχνιδομηχανών XBOX και PLAYSTATION από την 6η έως την 8η γεννιά.

 

XBOX ORIGINAL:24 Εκατομμύρια έναρξη παραγωγής 2001 λήξη 2009

XBOX 360:84 εκατομμύρια έναρξη παραγωγής 2005 λήξη 2016

XBOX ONE:35 εκατομμύρια έως 30/05/2018 και συνεχίζει

 

PS2:155,1 εκατομμύρια 2000-2013

PS3:80 εκατομμύρια 200, λήξη παραγωγής 2013

PS4:80 εκατομμύρια έως την 30/05/2018 και συνεχίζει

 

Γιατί υπάρχουν αυτές οι διαφορές;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

έχω εγκαταστήσει στο πισι την τελευταία έκδοση απ τον θείο. έπαιζε ο μικρός στον hypixel και στον centrixpvp servers αλλά τώρα στον πρώτο δεν μπαίνει και στον 2ο είναι λέει down γενικώς ο σερβερ. καμία ιδέα πλιζ;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα σας,

 

κοιτάω σιγά-σιγά για μια παιχνιδομηχανή, πιο συγκεκριμένα XBOX ONE S και Playstation PS4 slim.

 

Αυτό που βλέπω είναι ότι οι κονσόλες υπάρχουν σε 2 εκδόσεις σχετικά με τον εσωτερικό σκληρό δίσκο, μία με 500GB και μία με 1TB. Η διαφορά τους μπορεί να είναι και μέχρι 100ευρώ, δηλαδή το PS4 έχει 309ευρώ με 500GB δίσκο και 409ευρώ με 1TB δίσκο (σε μια συγκεκριμένη έκδοση).

 

Η ερώτηση μου είναι αν αξίζει η επιπλέον αυτή διαφορά.....

 

Οι κονσόλες παίρνουν εξωτερικό σκληρό; Ο εξωτερικός αυτός λειτουργεί χωρίς διαφορές απο τον εσωτερικό; Μήπως αξίζει καλύτερα να πάρει κάποιος την έκδοση με τον μικρό εσωτερικό σκληρό (500GB) και να προσθέσει έπειτε έναν εξωτερικό;

 

ευχαριστώ

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδιά γεια σας μέχρι αύριο είναι η δημιουργία ομάδας για το fantasy euroleague challenge. Όποιος θέλει κάνει ομάδα και γράφετε στην λίγκα που έχω δημιουργήσει να κάνουμε το χαβαλέ μας κ να μετρήσουμε τις προβλέψεις μας!!

https://fantasychallenge.euroleague.net/#classic/leagues/join

στην αναζήτηση ZJJFP2L6 greek fans league ή ZJJFP2L6 σαν κωδικό

 

καλή διασκέδαση

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εγώ έχω αγοράσει από το http://www.seawavefashion.com μια δερμάτινη τσάντα! Με έχει βολέψει πολύ! Έχει και διαστάσεις για να επιλέξεις! :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...