Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το λογικό είναι πως ναι. Αυτό που εξετάζουν τα περισσότερα online παιχνιδια είναι να μην είναι logged το ίδιο serial ταυτόχρονα από 2 ή και περισσότερα μηχανήματα
Link to comment
Share on other sites

 

Ευxαριστω αλλα δεν διευκρινιζει ακριβως τι πρεπει να κανω και πως θα το κανω. Για το G.B.A game boy advans [emerald].:worry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Exete akousei pote yia auto to site? Ap'oti katalava, katevazeis to programa(to paixnidi) kai meta arxizeis kai paizeis yia alhthina xrhmata. Oso skotwneis toso perisotera kerdizeis...to exei paiksei kaneis? Lew na to dokimasw mias kai sto call of duty skizw!:cool:
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

nai. vasika agorazeis ti sfaires apo to website, kai an skotwseis kapoion kerdizeis oso ekane h sfaira, an se purovolisoune kai pethaneis xrewnese to kostos mias sfairas. ta grafika tou paixnidiou einai xalia (epsaksa youtube) omws...
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

http://img53.imageshack.us/img53/2640/awaysignature22rncopy1io.gif

Εύκολη: αντρικός όρος που χαρακτηρίζει τις γυναίκες που έχουν τη σεξουαλική ηθική του άντρα.[/size]

Away.gr

Link to comment
Share on other sites

Είναι κλασσικό unreal της γνωστής σειράς.

Απλά έχει μερικούς τύπους παιχνιδιού παραπάνω, έχει τα κλασσικά capture the flag, deathmatch κλπ και έχει και κάτι μάχες με οχήματα.

Μπορείς να παίξεις και μόνος σου στο pc ολοκληρώνοντας μια σειρά αποστολών αλλά και online εναντίων άλλων παικτών αν το αγοράσεις αυθεντικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενα πολυ καλο First Person Shooter για το Wii.Ο Χειρισμος πραγματικα ειναι αψογος και αυτο μπορω να το πω με σιγουρια.Ειναι στα ιδια επιπεδα με το χειρισμο του Metroid Prime 3.Πολλα sites υποστηριξαν οτι ειναι ο καλυτερος χειρισμος σε Fps για κονσολα μεχρι σημερα.Το online κομματι με 32(!!) παιχτες ειναι πολυ καλο αλλα σιγουρα οχι τελειο!Παντως για Wii ειναι ενα πολυ θετικο βημα για το online gaming.Υπαρχουν διαφορα lobies με επιθλογες Death match ,Team Death match και Capture the Flag.Οι μαχες εξελισονται πολυ ομαλα χωρις το παραμικρο Lag.Γενικα υπαρχουν αρκετες επιλογες για να διαμορφωσεις τις συνθηκες της μαχης αλλα το μεγαλο μειονενκτημα ειναι οτι δε υπαρχει δυνατοτηα chat με τους συμπαιχτες..Απλως υπαρχουν καποιες προσχεδιασμενες φρασεις και μεχρι εκει.Το single player ειναι απλως τυπικο χωρις το σουπερ σεναριο.Ομως εκτος απο το συνηθισμενο campain mode υπαρχει και το arcade mode,ενα on rails shooter για παιχτες μικροτερης εμπειριας.Γενικα αν θα εβαζα ενα βαθμο θα του εδινα 8.5 / 10.

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

ψάχνοντας για παιχνίδια με αυτοκίνητα σε αρκετές σελίδες βρήκα αρκετές αναφορές για αυτά τα 2 παιχνίδια: GTR2 και rFactor.

 

Απο ότι κατάλαβα είναι παιχνίδια που μπορείς να τους προσθέτεις mods πχ πρωτάθλημα formula1 2007 και έτσι να παίζεις κάθε φορά το παιχνίδι που σου αρέσει με νέα αυτοκίνητα, πίστες κλπ.

 

Επειδή διάβασα αρκετά νομίζω ότι πρέπει να ρωτήσω μερικά πράγματα για να τα βάλω σε μια τάξη. Αν κάποιος γνωρίζει ας απαντήσει και για τα 2 παιχνίδια για να κάνουμε παράλληλα και μια σύγκριση.

 

1. Τα mods είναι ελεύθερα ή όχι. Δηλαδή πρέπει να αγοράζεις το κάθε mod ή απο την στιγμή που έχεις το παιχνίδι μπορείς να το εγκαταστήσεις ελεύθερα?

 

2. Που μπορούμε να βρούμε τα 2 παιχνίδια στην Ελληνική αγορά? Σε τι τιμή?

 

3. βασική ερώτηση: ο θείος τα έχει? μήπως να μου στέλνατε την διεύθυνση του με pm?

 

4. υποστηρίζουν on-line gaming? Αν υποστηρίζουν και έχω το παιχνίδι απο τον θείο θα έχω προβλήματα?

 

5. ποιό θεωρείται καλύτερο απο τα δύο, και γιατί?

 

ελπίζω να δω απαντήσεις στα ερωτήματα μου....και θα επανέλθω με νεώτερες ερωτήσεις.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην θα πρεπει να εχεις τιμονιερα γιατι αλλιως ειναι λιγο δυσκολο να τα παιξεις.Τα εχω και τα δυο και τα σπανε.

1.δες το pm σου

2. >> >> >>

3. >> >> >>

4.υποστιριζουν online αλλα δεν το εχω δοκιμασει ποτε

5.Τα εχω και τα δυο και τα σπανε.Εμενα μου αρεσει πιο πολυ το GTR 2 πολυ καλυτερη οδηγηση και γραφικα και νομιζω σε βαθμολογιες τα εχει παει καλυτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

σορρυ που ανοιγω καινουριο θεμα,

αλλα αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το συγκεκριμενο παιχνιδι.ενω το εχω κανει κανονικα εγκατασταση και το εχω βαλει το κρακ,μου λεει <<εχετε τοποθετησει λαθος δισκο>> τοποθετηστε το πρωτοτυπο

 

κανεις/καμια για λυση σ'αυτο?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Billakosss που είσαι χαμένος εσύ;;

 

Αν και απαγορεύονται τέτοιες συζητήσεις, αυτό που μπορώ να σου πω είναι πως προφανώς υπάρχει πρόβλημα με το κρακ. Δοκίμασε να βρεις κάποιο άλλο ή διάβασε ξανά τις οδηγίες που έρχονται μαζί με το iso που κατέβασες για να βρεις μήπως χρειάζεται και τίποτα άλλο πέρα από το απλό copy->paste του κρακ που συνήθως χρειάζεται.

 

Πάντως, μια και μιλάμε για το SimCity Societies να πω πως πραγματικά αξίζει να το αγοράσει κανείς αυθεντικό, όχι τόσο γιατί είναι το καλύτερο SimCity (γιατί δεν είναι) αλλά γιατί το παιχνίδι έχει εξελληνιστεί όχι μόνο στο manual αλλά και στο ίδιο το παιχνίδι και τέτοιες προσπάθειες πρέπει να στηρίζονται απ'όλους μας.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

φανταρος ειμαι φιλε! δεν φαινετε? :p

 

θα το ψαξω λιγο παραπανω...ειδαλλως θα αγορασω το αυθεντικο. :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Στο my games συζητάμε για παιχνίδια για ηλεκτρονικούς υπολογιστές και παιχνιδομηχανές.
Link to comment
Share on other sites

To βρηκα εδω http://project-torque.aeriagames.com/download.Ειναι καθαρα online παιχνιδι με καλη οδηγικη συμπεριφορα(ειδικα με τιμονιερα),δυνανοτητα βελτιωσης αυτοκινητου αλλα και visual customizing(vinyls,προφυλακτιρες κλπ).Ουσιαστικα κανετε αγωνες και κερδιζετε βαθμους για την βελτιωση του αυτοκινητου.Εχει και οfficial αυτοκινητα οπως Mazda RX7 και Toyota MR2.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θυμαται κανεις πως λυνουμε τον γριφο με το πιανο? Εχουμε φαει τρελο κολημα οχι απλα με ενα παιχνιδι. Αλλα με ενα παιχνιδι που πριν 7-8 χρονια το ειχαμε παιξει 7-8 φορες αλλα παλι τα ιδια. Ξεφτιλα!!
Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις πως λυνουμε τον γριφο με το πιανο? Εχουμε φαει τρελο κολημα οχι απλα με ενα παιχνιδι. Αλλα με ενα παιχνιδι που πριν 7-8 χρονια το ειχαμε παιξει 7-8 φορες αλλα παλι τα ιδια. Ξεφτιλα!!

 

Silent Hill Finding the Silver Medallion

To obtain the silver medallion, find the piano and play the notes shown below in the order given.

 

____________________________________

| | | | | | | | | | | | |

| | | | | | | | | | | | |

| | | | | | | | | | | | |

| | | | | | | | | | | | |

| |5| | | | | | | | |3| |

| |_| |_| | |_| |_| |_| |

| | | | | | | |

| | 1 | | | 4 | 2 | |

|____|____|____|____|____|____|____|

 

A silver medallion will fall from above the piano. Note that these are dead keys that produce clicks instead of tones.

 

http://www.cheatscodesguides.com/playstation-cheats/silent-hill/

Link to comment
Share on other sites

Σύντομη ενημέρωση για την πορεία του Project...

 

Τα πράγματα φαίνεται πως πάνε καλά. Η ομάδα μας έχει ετοιμάσει ένα πρώτο patch για το παιχνίδι, το οποίο περνάει από κάποιους πρώτους ελέγχους. Υπολογίζουμε πως σύντομα θα μπορούμε να περάσουμε σε μια beta testing φάση (το αν θα είναι κλειστή ή ανοιχτή μένει να αποφασιστεί). :)

 

Η ομάδα μετάφρασης αποτελείται από τα εξής 6 μέλη:

Manuel, Paulogiann, Praetorian, Tarrasque, V-Tidus, Zed.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

geia sas, exw sundesh on telecoms kai sundeomai me wireless giati xrishmopoiw to laptop mou exw dokimasei na kanw paixnidi sto Dota kai kaneis den mpainei profanws den mporw na kanw paixnidi ti mporei na ftaiei?

 

 

Euxaristw ek twn proterwn.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...