Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα το Supreme Commander, όπως βέβαια και το demo του C&C3. Εντυπωσιακά και τα 2, αλλά πάρα πολύ βαριά. Σε Athlon 3500+ με 7600GT, 12x10 ανάλυση και πήγεναν πολύ αργά.

 

Κι εγω ειχα ακουσει οτι ειναι βαρυ αλλα με 1024x768,μισα high και μισα medium,με ΑΤΙ 9600XT 128mb παιζει αρκετα καλα.Εχω παρατηρησει παντως οτι μπορει οι καλες καρτες να εχουν πανω απο 350 ευρα αλλα ειναι τελικα επενδυση γιατι δεν αλλαζεις καθε χρονο καρτα.;) Εγω την ειχα παρει τη δικη μου αρχες 2003,480 ευρω κι απο τοτε σε συνδιασμο με τους τελευταιους drivers δεν εχω βρει κατι να μην παιζει καλα.:happy:

Περιμενω να δω βεβαια τι θα κανει και με το C&C 3...

 

Για το παιχνιδι τωρα,οπως ειπα και πιο πανω το περιμενα πολυ καλυτερο.Κανενας αλλος real time strategy fan που να το εχει παιξει?

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:blink::blink::blink: Τα υπόλοιπα settings στο max ή σε λογικά πλαίσια;

 

Στο max σχεδόν όλα. Ήθελα να πιστεύω ότι το συγκεκριμένο pc θα τα κατάφερνε, τελικά δεν τα κατάφερε :p Είναι και η παγίδα με τις TFT που αν τρέξεις άλλη ανάλυση εκτός από την native δεν παίζει καλά...

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το supreme commander θα συμφωνησω οτι οι μοναδες ειναι πολυ μικρες!! πρεπει να κανεις πολυ κοντινο ζουμ για να τις δεις οπως τις εχει το site αλλα ετσι χανεις ολο την αισθηση του χωρου μετα...δεν με ενθουσιασε. αντιθετα το C&C3 απο το ντεμο που επαιξα μου φανηκε πολυ καλο. θα ειμαι συγκρατημενος μεχρι να δω το τελικο παιχνιδι. ταγραφικα ομως ειναι καταπληκτικα!! οι μοναδες φοβερες και οι εκρηξεις ειναι αλλο πραγμα! που να δειτε τα κτιρια να διαλυονται! ασε που και ο ο φυσικος χωρος ειναι καταπληκτικος!! ειναι ολο 3D!!

 

οσον αφορα τον φιλο που εχει προβλημα με τον υπολογιστη και δεν το τρεχει καλα να πω οτι εχω τον φορητο fujitsu-siemens Pi 1556 με 2Mhz επεξεργαστη Core duo και καρτα GEforce 7600 256 και το παιζω σχεδον τερμα...δεν νομιζω το δικο μου να ειναι καλυτερο απο το δικο σου που ειναι και desktop...απορω να σου πω.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Λαούς από μεσσαίωνα πάντος είναι ένα το κορυφαίο. Age of Empires από το 1 εώς το 3.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να μετατρέψω τα αρχεία mdf και mds ενός παιχνιδιού στα κλασσικά αρχεία που έχει και το αυθεντικό dvd του παιχνιδιού και να τα γράψω σε dvd;
Link to comment
Share on other sites

Για μενα το καλυτερο παιχνιδι που βγηκε ποτε και παιζεται διπλο σε ενα pc ειναι το worms..

 

Παιχταρά μου!!!:D

 

Πάντως με έναν μοχλό, όλα σχεδόν μπορείς να τα παίξεις(ή μάλλον μπορείτε). Κλασσικά όλα τα ποδοσφαιράκια που με τρελένουν άλλωστε!!:D :lol: :)

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το worms είναι πολύ ωραίο και αρκετά κολλητικό παιχνίδι.Ενώ δεν έχει κάτι το τέλειο μπορεί να σε κρατήσει για ώρες.Έχω ακόμη και το αρχικό για windows 95!:D

Link to comment
Share on other sites

Σωστο πιο συγκεκριμενα το 1 και 2 ειναι παλια το 3 ειναι καινουργιο απλα θεωρω προσωπικα το 2 σαν το πιο καλο .

 

Πολύ σωστό σε βλέπω... Το 3 μου την έσπασε που έχει οθωμανούς και δείχνει την ελλάδα κατεχώμενη:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κανένα manager που να βλέπεις τον αγώνα κανονικά και όχι αυτό το 2σδιάστατο παιχνίδι? Και ποιό είναι το καλύτερο για εσάς?
Link to comment
Share on other sites

έχει γράψει κάποιος γι' αυτό το παιχνίδι; Δεν βρήκα να έχετε πεί κάτι (αν υπάρχει διορθώστε με) το κατέβασα αλλά πολύ κολλάει βρε παιδιά...κάνει 10 ώρες..
Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

2 gamepads , NHL , PES

 

 

 

Αυτά τα nhl τι λένε? Δεν έχω παίξει ποτέ μου σε pc. Έπαιζα στο atari πριν πολλά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες συζητήσεις, όσο και το να γράφεις με κεφαλαία, απαγορεύονται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

psaxnw gia ena paixnidi,to opoio den kserw pws to lene gi ayto kai den mporw na kanw anazhthsh!!!exei sxesh me mia mpala h opoia gia na ftasei ston proorismo ths kai na perasei epipedo prepei na kaneis kapoies sygkekrimenes kinhseis...dld o player tha prepei na thn kateythinei swsta etsi wste na bgei h pista!!!ayto mporei na exei mia diadikasia kai h mia kinhsh na ginetai me skopo na petyxei h epomenh...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...