Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο LFS, έβαλες σωστα τις IP, άνοιξες σωστα τις πόρτες σε firewalls που μπορεί να υπάρχουν και δεν έπαιξε?

Για δώσε λίγες λεπτομέρειες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα.: Έχω βάλει το empire earth 2 σε pc, που πριν από φορμάτ το έτρεχε κανονικότατα. Τώρα κολάει μόλις μπαίνει στο παιχνίδι(αφού δείξει τα βιντεάκια), αργεί βασανιστικά.. Έχω ήδη κατεβάσει τους τελευταίους drivers της κάρτας γραφικών. Τι μπορεί να φταίει?

 

 

Ευχαριστώ,:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε από ΕΔΩ το trailer απο το καινούργιο HD παιχνίδι Crysis , που βασίζεται στο καινούργιο directx 10 ...και θα τα δείτε ΟΛΑ http://forum.softpedia.com/style_emoticons/default/eek.gif ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

(51ΜΒ είναι , σε wmv μορφή)

Link to comment
Share on other sites

While the next generation of PC gaming seemingly lies with DirectX 10 and Vista, Microsoft's previous OS, Windows XP was no slouch when it came to gaming. Here are our top 20 PC games released during the Windows XP era, from Oct 25, 2001, to today.

 

1) World of WarCraft

2) Half-Life 2

3) The Elder Scrolls IV: Oblivion

4) Call of Duty

5) Star Wars: Knights of the Old Republic

6) Battlefield 1942

7) Company of Heroes

8) F.E.A.R. (First Encounter Assault Recon)

9) Doom 3

10) Warcraft III: Reign of Chaos

11) Civilization IV

12) Guild Wars

13) Command & Conquer: Generals

14) Max Payne 2: The Fall of Max Payne

15) Neverwinter Nights

16) Medal of Honor Allied Assault

17) Unreal Tournament 2004

18) Rome: Total War

19) Halo: Combat Evolved

20) Rise of Nations

 

http://ve3d.ign.com/articles/760/760755p1.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα προβλημα με το σιμς 2... Οταν παω να τρεξω το παιχνιδι βγαζει ενα μηνυμα "CD/DVD emulation software has been detected. Please disable all CD/DVD emulation software and restart the game" :wacko: Γνωριζει κανεις τιποτα για αυτο? Τι σημαινει? Ευχαριστω!:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει topic για το συγκεκριμένο παιχνίδι και είναι αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=42945
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!

 

Έχει παίξει κανείς το SWG. Εμπειρίες;

 

Βασικά με ενδιαφέρει αν κάποιος μπορεί να μου πει για τον χειρισμό του χαρακτήρα στο παιχνίδι και το σύστημα μάχης.

 

Είναι Real Time όπως για παράδειγμα στο Oblivion ή είναι Turn based όπως στο Knights Of the Old Republic.

 

Επίσης, έπαιξε κανείς το 14 day trial. Χρειάζεται να κατεβάσεις 4.5gb για να το παίξεις;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συμβουλές δεν δέχομαι από κανένα...

Μ@λ@κ!3ς μπορώ να κάνω και μόνος μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου. Τα πραγματα ειναι λιγο μπερδεμενα με αυτο το παιχνιδι. Πριν περιπου 1,5 χρονο εγινε ενα combat-upgrade στο συστημα μαχης και πολλοι αποδοκιμασαν το παιχνιδι. Απο τοτε εχουν φυγει πααρα πολλοι, οσοι ελληνες επαιζαν που ηξερα εχουν σταματησει απο τοτε.

Αν σου αρεσει το star wars και θελεις να το δοκιμασεις θα πρεπει να κατεβασεις τα 4.5gb για να το παιξεις και εχεις δωρεαν μισο μηνα να το παιξεις. Θα δεις και το συστημα μαχης αν σε βολευει και γενικα αν σου αρεσει το παιχνιδι. Οπως ξερεις το παιχνιδι ειναι MMORG και ειναι προφανως real time.

Για οποιαδηποτε πληροφορια ρωτα με, ειμαι ενας απο τους πολυ λιγους ελληνες που το παιζουν ακομη!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου. Τα πραγματα ειναι λιγο μπερδεμενα με αυτο το παιχνιδι. Πριν περιπου 1,5 χρονο εγινε ενα combat-upgrade στο συστημα μαχης και πολλοι αποδοκιμασαν το παιχνιδι. Απο τοτε εχουν φυγει πααρα πολλοι, οσοι ελληνες επαιζαν που ηξερα εχουν σταματησει απο τοτε.

Αν σου αρεσει το star wars και θελεις να το δοκιμασεις θα πρεπει να κατεβασεις τα 4.5gb για να το παιξεις και εχεις δωρεαν μισο μηνα να το παιξεις. Θα δεις και το συστημα μαχης αν σε βολευει και γενικα αν σου αρεσει το παιχνιδι. Οπως ξερεις το παιχνιδι ειναι MMORG και ειναι προφανως real time.

Για οποιαδηποτε πληροφορια ρωτα με, ειμαι ενας απο τους πολυ λιγους ελληνες που το παιζουν ακομη!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Υπάρχει κάποιος τρόπος μήπως να μου δώσεις τα αρχεία της εγκατάστασης για να μην κατεβάζω 4.5gb. Καλό το DSL αλλά όταν μου έβγαλε 36 ώρες αναμονής φρίκαρα λιγάκι. Από ότι βλέπω είσαι και εσύ Θεσσαλονική. Επίσης επειδή δεν θέλω να βάλω πιστωτική για να αγοράσω την συνδρομή θα προτιμούσα να πάρω κάρτες όπως στο WOW. Γνωρίζεις αν και από που μπορώ να αγοράσω αυτές τις κάρτες. Στο Πλαίσιο που είδα δεν έχουν.

 

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ.

Συμβουλές δεν δέχομαι από κανένα...

Μ@λ@κ!3ς μπορώ να κάνω και μόνος μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις μπορω να σου δωσω τα αρχεια εγκαταστασης αφου εισαι και εσυ Θεσσαλονικη! Πρεπει να ξερεις ομως οτι στην Ελλαδα δεν κυκλοφορουν pre-paid cards για το galaxies. Μονο με πιστωτικη καρτα, εκτος αν σε ενδιαφερει να αγορασεις απο το νετ (που ουσιαστικα ειναι σαν να την πιστωτικη καρτα γιατι αναγκαστικα θα χρησιμοποιησεις για να αγορασεις μια!!).

Παντως δεν χρειαζεται να εχεις πιστωτικη και με μια απλη χρεωστικη την κανεις τη δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να σου απαντησει -ποσο μαλλον σε λιγα λεπτα- και γι'αυτο στα φορουμ οταν ρωταμε κατι το κανουμε με ευγενια και υπομονη. Εσυ ποσταρες στο θεμα του lineage, ξαναποσταρες μετα απο λιγα λεπτα επειδη κανεις δεν σου απαντουσε και τωρα ανοιγεις καινουργιο θεμα με την ιδια ερωτηση; Αν καποιος σκοπευε να σου απαντησει στην ερωτηση σου θα το εκανε εκει που ρωτησες την πρωτη φορα. Και να ξερεις οτι ΠΟΤΕ δεν ανοιγουμε ενα θεμα για μια ερωτηση για ενα παιχνιδι - καθε παιχνιδι εχει ενα θεμα οπου γινονται ολες οι ερωστησεις

(ασχετα οτι η ερωτηση σου ειναι λιγο εως πολυ ακυρη - για μενα δεν υπαρχει καλυτερος char αλλα οποιος ταιριαζει περισσοτερο στον καθενα)

Προφανως αυτο παει για :lock:

Link to comment
Share on other sites

Arxika na pw oti to paixnidi einai katevasmeno apo emule, etsi den gnwrizw an mporw na valw auth th dimosieush edw, an to epitrepoun oi diaxeiristes tou site. An einai etsi zitw siggnwmi

 

Auto to opoio psaxnw einai an gnwrizei kapoios kapoio site ´h kapoio syggekrimeno arxeiaki na katevasw apo emule gia na anaktisw to Key Generator...mias kai 8elw na paiksw sto Net oso tipote allo kai den mporw

 

an gnwrizei kapoios kati as mou ton tropo, euxaristw

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες συζητήσεις απαγορεύονται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

 

Τελευταια εχω παθει μια πορωση με παιχνιδια σαν αυτο ή αυτο .

 

Παιχνιδια αποδρασεων απο κλειδωμενα δωματια ή που πρεπει να βρεις την λυση .

 

Εχετε αλλα παρομοια να προτεινετε ?

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις μπορω να σου δωσω τα αρχεια εγκαταστασης αφου εισαι και εσυ Θεσσαλονικη! Πρεπει να ξερεις ομως οτι στην Ελλαδα δεν κυκλοφορουν pre-paid cards για το galaxies. Μονο με πιστωτικη καρτα, εκτος αν σε ενδιαφερει να αγορασεις απο το νετ (που ουσιαστικα ειναι σαν να την πιστωτικη καρτα γιατι αναγκαστικα θα χρησιμοποιησεις για να αγορασεις μια!!).

Παντως δεν χρειαζεται να εχεις πιστωτικη και με μια απλη χρεωστικη την κανεις τη δουλεια σου.

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα σε ενοχλήσω αν είναι κάποια στιγμή από Τρίτη.

Συμβουλές δεν δέχομαι από κανένα...

Μ@λ@κ!3ς μπορώ να κάνω και μόνος μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...