Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως δεν έχεις βάλει την επιπλέον τροφοδοσία που συνήθως χρειάζονται αυτές οι κάρτες;

Εννοείς το hardware accelerator?

 

αν εννοείς αυτο, είναι ΟΚ.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοώ ότι αυτές οι κάρτες συνήθως χρειάζονται επιπλέον ρεύμα από το τροφοδοτικό. Γι'αυτό άλλωστε έχουν και την κατάλληλη υποδοχή πάνω τους (είναι όπως αυτή που έχουν για ρεύμα οι σκληροί δίσκοι).
Link to comment
Share on other sites

Ρε guys εκανα setup το παιχνιδι και τρεχει κανονικα μεχρι που φτανει πριν το video(λογικα).Μετα με πεταει στα Windows.Δοκιμασα και αλλο ***** και τπτ .Βοηθηστε ρε παιδια δεν ξερω τι αλλο να δοκιμασω:blink: :blink:
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

guys,tora teleytaia,to bfme2 arhizei kai moy kanei kati perierga eno eimai mesa sto paihnidi kai paizo.xafnika meta apo kapoia ora moy vgazei to mnm 'runtime error 1386' ka telika me petaei exo apo to paihnidi.to provlima ayto moy to paroysiase tora teleytaia,eno poio prin epaiza kanonika.xerete ti mporei na ftaiei?
Live for today,die tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

το εχετε παιξει?

πολυ καλο παιχνιδι,ωραια ιστορια,αρκετα δυσκολο(αυτη η συνταγη μεσα στη κουζινα:mad: .........ασχετη εντελως με το παιχνιδι,κοντεψα να ξεχασω οτι κυνηγαμε ενα δολοφονο:X )

 

Το τελος ηταν καπως αφου δεν μας αποκαλυπτει ποιος τελικα ειναι ο δολοφονος....

Πιστευω οτι θα υπαρξει και 2 συνεχεια του παιχνιδιου στην οποια ισως καταφερουμε να μαθουμε ποιος ειναι!

Καμια πληροφορια για ενδεχομενη συνεχεια???

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το εχετε παιξει?

πολυ καλο παιχνιδι,ωραια ιστορια,αρκετα δυσκολο(αυτη η συνταγη μεσα στη κουζινα:mad: .........ασχετη εντελως με το παιχνιδι,κοντεψα να ξεχασω οτι κυνηγαμε ενα δολοφονο:X )

 

Το τελος ηταν καπως αφου δεν μας αποκαλυπτει ποιος τελικα ειναι ο δολοφονος....

Πιστευω οτι θα υπαρξει και 2 συνεχεια του παιχνιδιου στην οποια ισως καταφερουμε να μαθουμε ποιος ειναι!

Καμια πληροφορια για ενδεχομενη συνεχεια???

 

Για συνέχεια δεν ξέρω...αλλά το παιχνίδι έχει Prerquel!!:p :p

 

Aν σου άρεσε παίξε το Post Mortem. Nομίζω οτι κάπου στο παιχνίδι αναφέρεται ο πρωταγωνιστής του Post Mortem ως ο παππούς την ηρωίδας του Still Life...εξ ου και prequel:p :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

to still life einai ena poly omorfo puzle game.to elusa me to etairon imisi. ekeinos o

Grifos me to mageirema polu koufos! voi8ise i mana mou gia na to perasw to grifo!den kanw plaka.

Kata t alla einai ena paixnidi peripetias pou apef8inete se enilikes.

Link to comment
Share on other sites

Καμια πληροφορια για ενδεχομενη συνεχεια???

Όσοι θέλουν και συνέχεια θα απογοητευτούν πλήρως γιατί η εταιρία που το έφτιαξε χρεοκόπησε.:(

Με το ζόρι τελείωσε και την κατασκευή του Still life.:(

 

Πάντως ήταν ωραίο σαν παιχνίδι αν και μερικοί γρίφοι ήταν λίγο...από του πουθενά χωρίς κανένα hint(κουλουράκια:cool: ).

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν και συνέχεια θα απογοητευτούν πλήρως γιατί η εταιρία που το έφτιαξε χρεοκόπησε.:(

Με το ζόρι τελείωσε και την κατασκευή του Still life.:(

τι??οχι,ρε...κριμα!θα μεινουμε με την απορια........

 

Πάντως ήταν ωραίο σαν παιχνίδι αν και μερικοί γρίφοι ήταν λίγο...από του πουθενά χωρίς κανένα hint(κουλουράκια:cool: ).

ασχετο το σκηνικο με τα κουλουρακια......

 

fraulina εμενα η γιαγια μου με βοηθησε...χωρις πλακα:D

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το παιχνίδι είχε πολύ καλή ατμόσφαιρα και ιδέες αρχικά. Μετά όμως κάνει μια κοιλιά και στο τέλος δεν καταλήγει και πουθενά. Πολλοί γρίφοι βέβαια στο παιχνίδι ή θα ήταν άσχετοι (ναι ναι και εγώ στα κουλουράκια αναφέρομαι) ή θα ήταν σπαζοκεφαλίες (του στυλ ξέρω τη λύση αλλά θα μου βγει η ψυχή για να τη φέρω σε πέρας)... Πάντως απο previews και το hype που ξεκίνησε το περίμενα πολυυυυ καλύτερο

 

όντως παίζει αυτό με το budget για το παιχνίδι, και απ'ότι φαίνεται το τελειώσαν άρον άρον. Κρίμα, τουλάχιστον άξιζε ένα φινάλε ακόμα και χάλια ή τετριμένο για να δώσει την αίσθηση ολοκληρωμένης δουλειάς.

Υποτίθεται ότι "συνεχίζεται online" σε μια web σελίδα, στην οποία πήγα... είδα...βαρέθηκα και έφυγα.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

hello,

 

Είμαι στην Αγγλία και έχω αγοράσει σχετική κάρτα και το Μίκρο επίσης :)

 

Βρήκα και web sites που στέλνουν rom cards και στην Ελλάδα,

http://www.consoleplus.co.uk/delivery.php?osCsid=aa32b348a90cf56d24d92facd9237c2b

 

αυτό είναι ένα παράδειγμα νομίζω, είχα βρει και άλλα.

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ υπάρχει και το eBAY!!! :lol:

 

Butters

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχω αγοράσει το παιχνίδι Pacific fighters και ενώ το κάνω εγκατάσταση και όλα πάνε καλά, όταν πατάω να ξεκινήσει το παιχνίδι μου βγάζει το μήνυμα "CD/DVD emulation software has been detected. Please disable all CD/DVD emulation software and re-start the game" :(

Tί στο καλό γίνεται???

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοηθειά σας

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να διαγράψεις το Alcohol ή το CloneCD ή μπορείς να βάλεις το VirtualCDHide για να μην διαγράψεις τα προγράμματα.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Μήπως μπορείς να μου πεις με 2 λόγια τί είναι αυτό το VirtualCDHide που μου προτείνεις?

Δεν μπορεί να ανιχνεύσει προγράμματα εξομοίωσης CD/DVD.

Link to comment
Share on other sites

:X :X :X

Το knight online είναι ένα από τα πιο διάσημα online παιχνίδια .:cool:

http://www.knightonlineworld.com

 

Είναι κάτι σαν το world of warcraft αλλά το online επίσης υπάρχει και το lineage. Αλλά το knight είναι το καλύτερο κατά δική μου προτημιση.:) :p :happy: :D

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς γίνεται το emulation, έχει προβλήματα; Υπάρχουν συγκεκριμένα emulators στο πακέτο της μνήμης flash που τρέχουν στο game boy;

 

Διάβασα ότι μπορείς να φορτώσεις και άλλα roms (από NES κτλ). Ισχύει και για το Nintendo DS;

all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

H συνέχεια του παιχνιδιού The Longest Journey της Funcom...είναι ένα μίγμα adventure και action που έχει διχάσει το κοινό και τους θαυμαστές του πρώτου μέρους της σειράς που

 

Από το official site της Funcom...

 

Dreamfall continues the story of "The Longest Journey," one of the most critically acclaimed adventure games ever made, and brings adventure gaming into a new era. Focusing on story and characters, Dreamfall features unparalleled 3D visuals, advanced character animations, stunning audio, and innovative gameplay - wrapped in a unique and magical ambience. Dreamfall is set in the 23rd Century, where a young woman unwillingly uncovers a conspiracy related to dreams; a conspiracy that may herald the destruction of the twin worlds of science and magic. Confronted by mysteries that she cannot resolve on her own, she must seek assistance from the one person who might have the answers: April Ryan, the heroine of "The Longest Journey."

 

Πάντως το παιχνίδι λαμβάνει ΠΟΛΥ υψηλές αλλά και πολύ χαμηλές βαθμολογίες...έχει πραγματικά διχάσει...

 

Η επίσημη κυκλοφορία του ήταν στις 17/4... Αρα πολύ σύντομα θα είναι σε όλα τα pc game stores!!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ συνεβη το εχης. παιρνω το Sims2 απο φιλο σεcd παο να το γραψω με clone cd.to graφο αλλα δε μου το τρεχει. το νοικιαζο απο dvdclub το εγκαθιστο και παιζει. meta pao na to antigrapso se cd me clone cd kai alcohol 120 και τελικα τορα δε μου παιζει ουτε του dvd club παρολο που το ξαναεγκατεστησα και εσβησα τα αλλα προγραμματα . τι μπορει να φταιει καμια ιδεα????????????? please help
OI ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ, ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους τους φιλους του σαιτ,πολλα συγχαρητηρια για την προσπαθεια που κανετε!:)

Μια ερωτηση παιδια,που μπορω να βρω τον εκατομμυριουχο?Σε free βεβαια εκδοση και σε ελληνικο μενου,να το κατεβασω στον υπολ και μετα στο κινητο...

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...