Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφέρομαι στο ρόζιασμα της οθόνης γύρω γύρω λόγω των φτηνιάρικων LG Panel που έχει το κινητό μας και αργά ή γρήγορα όλοι θα την πάθετε.

Το θέμα το είχα αναφέρει εδώ και πολύ καιρό (σχεδόν από το καλοκαίρι, 3-4 μήνες από την αγορά της συσκευής μου) για τη δική μου συσκευή. Είναι όντως ενοχλητικό, αλλά δεν είναι μόνιμο. Στο δικό μου έχει αυξηθεί η ένταση και η συχνότητα εμφάνισης του φαινομένου. Προσωπικά δε θεωρώ ότι με τις παρούσες συνθήκες δεν αξίζει να το στείλω για αλλαγή οθόνης, από την άποψη ότι δε θέλω να μπω σε περιπέτειες και σε ταλαιπωρία, και με φόβο να μου κάνουν χειρότερη ζημιά στη συσκευή, αν σκεφτούμε ποια εταιρία έχει αναλάβει τοπικά στη χώρα μας το σέρβις της ΝΟΚΙΑ. Απλά θα σκεφτώ πάρα πολύ σοβαρά ποια εταιρία θα εμπιστευτώ για την επόμενη συσκευή μου.

Με λίγα λόγια, η οθόνη του Nokia 8 είναι υπέροχη, όταν δεν είναι ροζ.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι δε με ενοχλεί, αλλά είναι προτιμότερο απ' το να παίρνει φωτιά ή να τρώει bootloop.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα με ενοχλούσε μεχρι που το εβαλα διπλα απο ενα ξαομι των 180€ φιλου (που τα κοροϊδεύουν ολοι για τα πάνελ τους...) και τα χρώματα του ηταν πιο σωστα.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανοίξαμε αυτό το θέμα, θα θελα να ρωτήσω. Είναι φυσιολογικό σε λευκό φόντο η οθόνη να κιτρινίζει παρά πολύ ελαφρά στις άκρες; Στις κάθετες άκρες.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να κάνω μια ερώτηση

 

Αντιμετωπίζει κανείς σας πρόβλημα με το που παρέλαβε την Oreo εκδοση Android?

 

Εμένα μου κάνει ένα περίεργο πράγμα, και συγκεκριμένα το twitter, δε μου κάνει refresh όσο λειτουργεί το κινητό με το Wi-Fi.. Επίσης, ένα απο το 5 μειλ που έχω συγχρονίσει, όταν έρθει μειλ, δεν κάνει θόρυβο. Εννοώ δεν χτυπάει το κινητο.

 

Εχει κανεις άλλος κάποια παρόμοια προβλήματα;;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να κάνω μια ερώτηση

 

Αντιμετωπίζει κανείς σας πρόβλημα με το που παρέλαβε την Oreo εκδοση Android?

 

Εμένα μου κάνει ένα περίεργο πράγμα, και συγκεκριμένα το twitter, δε μου κάνει refresh όσο λειτουργεί το κινητό με το Wi-Fi.. Επίσης, ένα απο το 5 μειλ που έχω συγχρονίσει, όταν έρθει μειλ, δεν κάνει θόρυβο. Εννοώ δεν χτυπάει το κινητο.

 

Εχει κανεις άλλος κάποια παρόμοια προβλήματα;;

 

Ευχαριστώ

Ο κάθε λογαριασμός έχει ξεχωριστή ρύθμιση για να χτυπάει! ;)

Μήπως σε εκείνον που δεν χτυπάει είναι απενεργοποιημένη η ειδοποίηση;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορεί να μου πει κάποιος ποια GCAM βάζουμε στην 9 διότι με το στοκ app θα το πετάξω από το μπαλκόνι καμιά στιγμή; :p

Πριν στην 8 ήταν οι νύχτα με τη μέρα, ποτέ δεν χρησιμοποιούσα τη stock εφαρμογή.

 

Πριν είχα "Google Camera Night sight Oreo.apk".

Edited by antonis995
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορεί να μου πει κάποιος ποια GCAM βάζουμε στην 9 διότι με το στοκ app θα το πετάξω από το μπαλκόνι καμιά στιγμή; :p

Πριν στην 8 ήταν οι νύχτα με τη μέρα, ποτέ δεν χρησιμοποιούσα τη stock εφαρμογή.

 

Πριν είχα "Google Camera Night sight Oreo.apk".

Εγώ έχω την 6.1.021.220943556 της gcam. Την έχω από την Oreo και την κράτησα και στην 9 Pie!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 6.1.021.220943556 της gcam. Την έχω από την Oreo και την κράτησα και στην 9 Pie!

 

Δεν θυμάμαι αν είχα την ίδια, πάντως αυτή που είχα περάσει δεν έπαιζε μετά το update.

Έβαλα τώρα μια απ' το XDA αλλά δείχνει μέτρια, δε μου φαίνεται τόσο καλή όσο η προηγούμενη που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η συσκευή μου έκανε για δεύτερη φορά επανεκκίνηση από μόνη της. Η πρώτη έγινε περίπου πριν ένα μήνα. Την συσκευή την αγόρασα 23 Νοεμβρίου 2018 (Black Friday) από Γερμανό.

Είναι φυσιολογικές οι επανεκκινήσεις ανά μήνα ή πρέπει να ετοιμάζομαι για να το δώσω για service σιγά-σιγά; :worry:

 

Υ.Γ. Οι επανεκκινήσεις έγιναν με κλειδωμένη την οθόνη. Δηλαδή ξυπνούσα την οθόνη και με ζητούσε το PIN!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η συσκευή μου έκανε για δεύτερη φορά επανεκκίνηση από μόνη της. Η πρώτη έγινε περίπου πριν ένα μήνα. Την συσκευή την αγόρασα 23 Νοεμβρίου 2018 (Black Friday) από Γερμανό.

Είναι φυσιολογικές οι επανεκκινήσεις ανά μήνα ή πρέπει να ετοιμάζομαι για να το δώσω για service σιγά-σιγά; :worry:

 

Υ.Γ. Οι επανεκκινήσεις έγιναν με κλειδωμένη την οθόνη. Δηλαδή ξυπνούσα την οθόνη και με ζητούσε το PIN!

 

Προσωπικά, δεν θα με ανησυχούσε και ιδιαίτερα αν μου έκανε επανεκκίνηση 1 φορά το μήνα.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σήμερα η συσκευή μου έκανε για δεύτερη φορά επανεκκίνηση από μόνη της. Η πρώτη έγινε περίπου πριν ένα μήνα. Την συσκευή την αγόρασα 23 Νοεμβρίου 2018 (Black Friday) από Γερμανό.

Είναι φυσιολογικές οι επανεκκινήσεις ανά μήνα ή πρέπει να ετοιμάζομαι για να το δώσω για service σιγά-σιγά; :worry:

 

Υ.Γ. Οι επανεκκινήσεις έγιναν με κλειδωμένη την οθόνη. Δηλαδή ξυπνούσα την οθόνη και με ζητούσε το PIN!

 

Έχουν αναφερθεί παρόμοιες περιπτώσεις και σε κατόχους Pixel, πιθανότατα έχει να κάνει με software ασυμβατότητες. Μήπως έχεις εγκαταστήσει το adguard;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί παρόμοιες περιπτώσεις και σε κατόχους Pixel, πιθανότατα έχει να κάνει με software ασυμβατότητες. Μήπως έχεις εγκαταστήσει το adguard;

 

Δε νομίζω να είναι το Adguard. Το έχω εγκατεστημένο day one, δε μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε νομίζω να είναι το Adguard. Το έχω εγκατεστημένο day one, δε μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα.

 

Δεν υπάρχει το πρόβλημα σε όλους όσους δουλεύουν το adguard, αλλά σε κάποιους που χρησιμοποιούν adguard private dns.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί παρόμοιες περιπτώσεις και σε κατόχους Pixel, πιθανότατα έχει να κάνει με software ασυμβατότητες. Μήπως έχεις εγκαταστήσει το adguard;

Όχι, καθόλου. Ούτε ξέρω τι είναι!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το WiFi ανοίγει από μόνο του.

 

Ρυθμίσεις-δίκτυο και διαδίκτυο-wifi-προτίμησης wifi, και απενεργοποίηση το αυτόματη ενεργοποίηση wifi.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-δίκτυο και διαδίκτυο-wifi-προτίμησης wifi, και απενεργοποίηση το αυτόματη ενεργοποίηση wifi.

 

Αυτή η ρύθμιση υπάρχει μόνο στην Pie; Στην Oreo δεν την βλέπω. :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρύθμιση υπάρχει μόνο στην Pie; Στην Oreo δεν την βλέπω. :what:

 

Ωχ είμαι σε 9 τώρα δεν μπορώ να θυμηθώ εάν υπήρχε αυτή η ρύθμιση και στην 8. Εάν κάποιος άλλος γνωρίζει ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ είμαι σε 9 τώρα δεν μπορώ να θυμηθώ εάν υπήρχε αυτή η ρύθμιση και στην 8. Εάν κάποιος άλλος γνωρίζει ας μας πει.

 

Επειδή δεν έχω αναβαθμίσει και είμαι στην 8 ακόμα, δε βλέπω πουθενά τη ρύθμιση, γι' αυτό ρωτάω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα για ηχογραφηση κλησης λειτουργει στο 8 αρι??ανδροιδ 9.

Η ACR. Την έχω κι εγώ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

δουλεύει στο 9?

την έβαλα και γράφει "Δυστηχώς το λογισμικό Android δεν υποστηρίζει πλέον την καταγραφή κλήσεων."...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...