Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Υπάρχει κάποια νέα αναβάθμιση της gcam για το Nokia 8;

Βλέπω στο νήμα του 7plus ότι αναβαθμίζουν την gcam για το 7plus!

Εκτός κι αν οι αναβαθμίσεις της gcam αφορούν όλα τα Nokia.

 

Αν δεις στο σχετικό θέμα, οι διάφοροι modders που φτιάχνουν τα gcam ports έχουν και κάποιες συσκευές που κάνουν τις δοκιμές τους και πάνω σε αυτές πατάνε τις αναβαθμίσεις τους. Ένας από αυτούς έχει το 7 Plus. Τώρα αν δουλεύει σωστά στο Nokia 8 αυτό είναι άλλο θέμα. Το ίδιο συμβαίνει και με τα αντίστοιχα ports του Arnova.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον καθόλου δεν δουλεύουν στο Nokia 8 οι εκδόσεις gcam που είναι για 7plus. Όσες φορές προσπάθησα να κατεβάσω από το νήμα του 7plus κάποια έκδοση της gcam στο Nokia 8, δεν έγινε εγκατάσταση της εφαρμογής ποτέ, ενώ έφτανε η λήψη ως το τέλος!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έκανες πρώτα απεγκατασταση της προηγούμενης έκδοσης που είχες εγκαταστήσει;

Α όχι. Αυτό δεν το σκέφτηκα! :O

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο άνοιξα την ενημέρωση συστήματος και μου έβγαλε ότι είναι διαθέσιμο το 9 (Android Pie) με μέγεθος 1572ΜΒ, οπότε επειδή έχω μόνο σύνδεση δεδομένων αυτή τη στιγμή δεν το κατέβασα. Δοκιμάστε κι εσείς όσοι βιαζόσαστε να περάσετε το 9.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο άνοιξα την ενημέρωση συστήματος και μου έβγαλε ότι είναι διαθέσιμο το 9 (Android Pie) με μέγεθος 1572ΜΒ, οπότε επειδή έχω μόνο σύνδεση δεδομένων αυτή τη στιγμή δεν το κατέβασα. Δοκιμάστε κι εσείς όσοι βιαζόσαστε να περάσετε το 9.

Βγήκε κιόλας; Εγώ νόμιζα θα έβγαινε μετά την ενημέρωση ασφαλείας Ιανουαρίου. Κάτι τέτοιο είχα ακούσει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Την έχω περάσει και εγώ. Μόλις τώρα όλα καλά. Μόνο ένα θέμα που δεν κατάλαβα. Πριν το έβαζα σε airplane mode και μιλούσα στο τηλ μέσω volte. Τώρα εάν το βάλω σε λειτουργία πτήσης δεν δουλεύει το τηλ για κλήσης. Ξέρεις κάνεις πως να το ρυθμίσω; Έχω θέμα στο σπίτι με το σήμα και πριν βοηθούσε πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου φαίνεται ποίο γρήγορο τι τηλέφωνο με την 9 η ιδέα μου είναι???

Έχει αισθητή την διαφορά στην ταχύτητα

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου φαίνεται ποίο γρήγορο τι τηλέφωνο με την 9 η ιδέα μου είναι???

Έχει αισθητή την διαφορά στην ταχύτητα

 

Και εμένα μου φαίνεται λίγο πιο γρήγορο. Βρήκα και άλλο φάουλ όμως. Και η μαμά κάμερα και η gcam ανοίγουν και τα δείχνουν όλα θολά. Έκανα διαγραφή δεδομένων αλλά τίποτα. Έκλεισα και άνοιξα το τηλ και πάλι τίποτα......

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον καθόλου δεν δουλεύουν στο Nokia 8 οι εκδόσεις gcam που είναι για 7plus. Όσες φορές προσπάθησα να κατεβάσω από το νήμα του 7plus κάποια έκδοση της gcam στο Nokia 8, δεν έγινε εγκατάσταση της εφαρμογής ποτέ, ενώ έφτανε η λήψη ως το τέλος!

 

Είχα το ίδιο θέμα και ανακάλυψα ότι έπρεπε να απεγκαταστήσω πρώτα το gcam (προηγούμενο)

που είχα εγκατεστημένο στην συσκευή μου ( Nokia 6.1 2018 μοντέλο) και μετά έκανα restart.

Ε μετά εγκαταστάθηκε κανονικά το τελευταίο gcam που έχουν βγάλει για το Nokia 7 + και δουλεύει απροβληματιστα.

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο θέμα και ανακάλυψα ότι έπρεπε να απεγκαταστήσω πρώτα το gcam (προηγούμενο)

που είχα εγκατεστημένο στην συσκευή μου ( Nokia 6.1 2018 μοντέλο) και μετά έκανα restart.

Ε μετά εγκαταστάθηκε κανονικά το τελευταίο gcam που έχουν βγάλει για το Nokia 7 + και δουλεύει απροβληματιστα.

Ωραία. Αλλά αυτό που λέει πιο πάνω ο pazu, με προβληματίζει! Το έχει και κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα και με τις δύο κάμερες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ωραία. Αλλά αυτό που λέει πιο πάνω ο pazu, με προβληματίζει! Το έχει και κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα και με τις δύο κάμερες;

 

Αυτό δεν έχει καμία σχέση με τη gcam και την ερώτηση σου, μη τα μπλέκεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα μπλέκω, ρωτάω! Γιατί αφορά και την gcam και την στοκ.

Αν είναι να μην λειτουργούν σωστά οι κάμερες, δεν υπάρχει λόγος να αναβαθμιστώ σε pie! Πώς αλλιώς να το ρωτήσω δηλαδή;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν τα μπλέκω, ρωτάω! Γιατί αφορά και την gcam και την στοκ.

Αν είναι να μην λειτουργούν σωστά οι κάμερες, δεν υπάρχει λόγος να αναβαθμιστώ σε pie! Πώς αλλιώς να το ρωτήσω δηλαδή;

 

Η ερώτηση σου δεν ήταν γιατί δε δουλεύει στη συσκευή σου η gcam της 7.1;

Πας από το ένα θέμα στο άλλο και κανείς δε μπορεί να σε παρακολουθήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση σου δεν ήταν γιατί δε δουλεύει στη συσκευή σου η gcam της 7.1;

Πας από το ένα θέμα στο άλλο και κανείς δε μπορεί να σε παρακολουθήσει.

 

χαρά στο κουράγιο σου πάντως..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή μου εγκαθιστά κι εμένα το 9. Μόλις άνοιξα το wifi στο σπίτι άρχισε να εγκαθιστά στο παρασκήνιο.

Έχει κάποιος φίλος εικόνα πως συμπεριφέρεται η μπαταρία της συσκευής με το 9; Τουλάχιστον να μην είναι χειρότερα από πριν.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση σου δεν ήταν γιατί δε δουλεύει στη συσκευή σου η gcam της 7.1;

Πας από το ένα θέμα στο άλλο και κανείς δε μπορεί να σε παρακολουθήσει.

Πώς να τα ξεχωρίσω; Τις κάμερες αφορούν και τα δύο. Αν με την pie χαλάνε και οι δύο, δεν έχει νόημα όποια gcam κι αν κατεβάσω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πώς να τα ξεχωρίσω; Τις κάμερες αφορούν και τα δύο. Αν με την pie χαλάνε και οι δύο, δεν έχει νόημα όποια gcam κι αν κατεβάσω!

 

Η κάμερα της συσκευής δε χαλάει με την Pie, το πρόβλημα που αναφέρει ο φίλος από πάνω είναι μεμονωμένο περιστατικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου φαίνεται ποίο γρήγορο τι τηλέφωνο με την 9 η ιδέα μου είναι???

Έχει αισθητή την διαφορά στην ταχύτητα

 

Προσωπικά μέχρι στιγμής δεν έχω καταλάβει βελτίωση της ταχύτητας. Επιπρόσθετα η λειτουργία VoLTE/VoWiFi εμφανίζεται ενεργή όποτε το θυμάται (την έχω εξαρχής ενεργοποιήσει) και μόνο παίζοντας με επανεκκινήσεις της συσκευής φαίνεται να επανέρχεται.

Επίσης η δυνατότητα κλήσεων μέσω wifi σε λειτουργία κλήσης που ανέφερε ένας φίλος εδώ ότι δεν υφίσταται μετά την αναβάθμιση σε 9, νομίζω πως δεν δουλεύει γιατί η συσκευή μετά την αναβάθμιση χάνει εύκολα τη λειτουργία VoLTE/VoWiFi μόλις τη γυρίσουμε σε λειτουργία πτήσης που σβήνει αυτόματα το WiFi, οπότε μετά δεν μπορεί να κάνει κλήσεις ακόμα κι αν ανοίξουμε το WiFi γιατί δεν βλέπει ενεργή τη λειτουργία VoLTE/VoWiFi παρότι την έχουμε ενεργή στα σχετικά μενού.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα της συσκευής δε χαλάει με την Pie, το πρόβλημα που αναφέρει ο φίλος από πάνω είναι μεμονωμένο περιστατικό.

Κι αυτά που γράφουν παραπάνω με volte και vowifi κι αυτά μεμονωμένα είναι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κι αυτά που γράφουν παραπάνω με volte και vowifi κι αυτά μεμονωμένα είναι;

 

Ειλικρινά πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο για όλους μας αν έμενες στο windows phone σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παράκληση, καλοπροαίρετα πάντα, ας επικεντρωθούμε όλοι μας στα του τηλεφώνου κι ας μη χαλάσουμε το θέμα.

Αν θέλετε γράψτε όσοι περάσατε την αναβάθμιση σε 9 τις πρώτες εντυπώσεις σας από αυτήν (μπαταρία, ταχύτητα, κάμερα, wifi, τυχόν bugs κλπ).

Ευχαριστώ.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...