Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βάλει μία τύπου Armor θήκη στη συσκευή γι αυτό και 'νοιώθω' καλυμμένος.

Το θέμα με τα προστατευτικά γυαλιά μ έχει κουράσει προσωπικά.

Κι εγώ θήκη βιβλίο έχω, και μάλιστα πολύ χοντρή, της Terrapin, αλλά θέλω το κινητό να είναι προστατευμένο και όσο το χρησιμοποιώ, με εκτεθειμένη την οθόνη.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αλλά προστατεύει; Άλλο ζελατίνα, άλλο τζάμι... ;)

 

Δεν είναι απλή ζελατίνα, θα το καταλάβεις όταν τη πιάσεις στα χέρια σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απλή ζελατίνα, θα το καταλάβεις όταν τη πιάσεις στα χέρια σου.

Να το τολμήσω λες δηλαδή; Είναι πολύ άσχημη πλέον η εμπειρία χρήσης με το τζαμάκι της SBS.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Κανένα νέο από την Nokia camera; Γιατί κάτι μου λέει πως εμείς δεν θα την πάρουμε; Σε μερικά σαιτ που διάβασα μιλάνε μόνο για το sirocco. Για το 8 τίποτα. Δεν λέω πως είναι έτσι απλά δεν βρήκα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Κανένα νέο από την Nokia camera; Γιατί κάτι μου λέει πως εμείς δεν θα την πάρουμε; Σε μερικά σαιτ που διάβασα μιλάνε μόνο για το sirocco. Για το 8 τίποτα. Δεν λέω πως είναι έτσι απλά δεν βρήκα κάτι.

 

Καλημέρα. Το Sirocco την έχει ήδη την Pro Camera. Για το 8 προορίζεται.

Είπαν ότι το rollout θα αρχίσει την Παρασκευή που πέρασε. Δε γίνεται να την πάρουν όλοι ταυτόχρονα, θα πέσουν οι servers. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το Sirocco την έχει ήδη την Pro Camera. Για το 8 προορίζεται.

Είπαν ότι το rollout θα αρχίσει την Παρασκευή που πέρασε. Δε γίνεται να την πάρουν όλοι ταυτόχρονα, θα πέσουν οι servers. :)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Απλά είναι το μόνο σημείο που πονάει η συσκευή και θα ήταν τέλειο να άλλαζε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει απορία τι είναι αυτό το μαύρο πράγμα πάνω από την camera λέγεται range finder και λειτουργεί μέσω υπέρυθρων.

Πολύ χρήσιμο στο focus και στο bokeh mode

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει απορία τι είναι αυτό το μαύρο πράγμα πάνω από την camera λέγεται range finder και λειτουργεί μέσω υπέρυθρων.

Πολύ χρήσιμο στο focus και στο bokeh mode

 

Εννοείς αυτό πάνω από το φλας;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δε λειτουργεί με υπέρυθρες αλλά με laser. Είναι το laser autofocus module.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με υπέρυθρες λειτουργεί,μπορείτε να το τσεκαρετε με κάμερα άλλου κινητού,θα δείτε το χαρακτηριστικό "φως"..
Link to comment
Share on other sites

Να το τολμήσω λες δηλαδή; Είναι πολύ άσχημη πλέον η εμπειρία χρήσης με το τζαμάκι της SBS.

 

Εγώ πάντως ούτε με αυτό είχα καλή εμπειρία ;)

σε ενα μήνα περίπου μου χάλασε... όσο κράτησε πάντως είχε πολύ καλύτερη αφή σε σχέση με τα υπόλοιπα τζαμάκια που δοκίμασα...

το είχα ανεβασει και λίγο πιο πίσω...

 

Επανέρχομαι στο θέμα της προστασίας οθόνης... μετά από ακόμα 2 αποτυχημένες προσπάθειες...

 

ultimate shield Invisible Film (υγρής διαμόρφωσης) μετά από ένα μήνα...

30595166_999647186877819_3468654565077811200_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την Ultimate Shield, φτιάχνει άλλος κατασκευαστής ανάλογο προϊόν; Εννοώ ζελατίνα υγρής εφαρμογής.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την Ultimate Shield, φτιάχνει άλλος κατασκευαστής ανάλογο προϊόν; Εννοώ ζελατίνα υγρής εφαρμογής.
Υπάρχει και η zagg που την περνάνε στα media markt.. 18 ευρώ νομίζω με εγγύηση εφ όρου ζωής

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πάντως ούτε με αυτό είχα καλή εμπειρία ;)

σε ενα μήνα περίπου μου χάλασε... όσο κράτησε πάντως είχε πολύ καλύτερη αφή σε σχέση με τα υπόλοιπα τζαμάκια που δοκίμασα...

το είχα ανεβασει και λίγο πιο πίσω...

 

Επειδή την έχω χρησιμοποιήσει τη συγκεκριμένη σε αρκετές συσκευές (και με έντονα edge οθόνες), από την εικόνα που ανέβασες βλέπω ότι έχει γίνει λάθος κατά την τοποθέτηση.

 

Ενημερωτικά ωστόσο... αν εκεί στην άκρη έχει μαζέψει σκόνες, μπορείς να τη βγάλεις, να τη πλύνεις και να την ξανατοποθετήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η zagg που την περνάνε στα media markt.. 18 ευρώ νομίζω με εγγύηση εφ όρου ζωής

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν μπορείς στείλε ενα λινκ...

 

Επειδή την έχω χρησιμοποιήσει τη συγκεκριμένη σε αρκετές συσκευές (και με έντονα edge οθόνες), από την εικόνα που ανέβασες βλέπω ότι έχει γίνει λάθος κατά την τοποθέτηση.

 

Ενημερωτικά ωστόσο... αν εκεί στην άκρη έχει μαζέψει σκόνες, μπορείς να τη βγάλεις, να τη πλύνεις και να την ξανατοποθετήσεις.

 

η αληθεια εινα οτι πρωτη φορα εβαλα κατι τετοιο αλλα πως καταλαβες οτι εγινε λαθος τοποθετηση?

αυτο στην ακρη ηταν το προβλημα, το οποιο εμφανιστηκε μετα απο ενα μηνα χρησης περιπου... και απο τα νευρα μου την πεταξα κατευθειαν οταν την εβγαλα... δεν ηξερα οτι μπορω να την ξαναβαλω μετα από τοσο καιρό ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αποφάσισα να τη δοκιμάσω την Ultimate Shield. Ήδη παρήγγειλα από το αγγλικό eBay. Να δούμε αν θα βγάλουμε άκρη.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Να ρωτήσω κάτι και ζητώ συγγνώμη για την άγνοια μου.

Το nokia 8 θα παίρνει τις ίδιες αναβαθμίσεις σε σχέση με το nokia 7 plus;

Ευχαριστώ

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Να ρωτήσω κάτι και ζητώ συγγνώμη για την άγνοια μου.

Το nokia 8 θα παίρνει τις ίδιες αναβαθμίσεις σε σχέση με το nokia 7 plus;

Ευχαριστώ

 

Καί τα δύο παίρνουν ενημερώσεις κάθε μήνα

Link to comment
Share on other sites

Λογικά Επειδή το 7plus συμμετέχει στο προγραμμα Android one, ίσως πάρει περισσότερες αναβαθμίσεις, αλλά είναι στο χέρι της Nokia η υποστήριξη του (αρκετά) δυνατότερου 8.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

πήρε κανένας την αναβάθμιση?

 

Επειδή έχω μπερδευτεί. Τελικά περιμένουμε ή δεν περιμένουμε αναβάθμιση; Εννοώ για την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μα δε γίνεται να έχει την ίδια απόδοση με του 7 plus. Έχει εντελώς άλλους αισθητήρες. Τουλάχιστο να μας δώσουν επιπλέον χειριστήρια στο χειροκίνητο έλεγχο, π.χ. ταχύτητα κλείστρου, φουλ χειροκίνητη εστίαση κλπ, αν και προσωπικά με έχει βολέψει απίστευτα το αυτόματο της Google Camera.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...