Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα, αύριο περιμένω να μου έρθει και εμένα το note 5. Τώρα έχω το note 4g LTE, τι πρέπει να κάνω όσο αφορά τον mi Account μου; πρέπει να αποσινδεσω το παλιό κινητό για να καταχωρισω το καινούργιο ή μπορώ να τα έχω και τα 2 στον λογαριασμό;

Οι επαφές που έχουν γίνει backup στο cloud θα περάσουν στο νέο κινητό;

Ευχαριστώ

 

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να έχεις τον ίδιο λογαριασμό και στα δύο κινητά, ότι έχεις στο micloud μπορείς να τα περάσεις και στο άλλο κινητο

 

 

 

Redmi N 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω το λινκ για το update redmi note 5 ota, στις προηγουμενες σελιδες το λινκ δεν ειναι ολοκληρο και σε παει στη google, εχει καποιος full link download?
Link to comment
Share on other sites

 

Άνοιξε το description κ θα δεις λινκ κ για την full έκδοση κ κάτω ακριβώς την Ota.

 

Tελικα τη περασε ολα οκ, ευχαριστω φιλε μου.

Edited by spaceboyagr
Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι έχεις το Global δεν έχεις?

Global ναι, ολα οκ τη περασε, το προβλημα ειναι το bootloader που πρεπει να περιμενω 720 ωρες, τι ******ες εχει κανει η xiaomi, αυτα να κανει και θα παει ξανα εκει που βρισκοταν παλια

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις τον ίδιο λογαριασμό και στα δύο κινητά, ότι έχεις στο micloud μπορείς να τα περάσεις και στο άλλο κινητο

Ευχαριστώ πολύ

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να προσθέσουμε λογαριασμό Yahoo σε εφαρμογή για να βλέπουμε και τα mail μας στο Yahoo?
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς. Εγώ χρησιμοποιώ το gmail, αλλά γίνεται σχεδόν σε όλες τις εφαρμογές mail.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...

Τι ακριβώς εννοείτε όταν αναφέρεστε σε Global..; :O

Οι Xiaomi παράγει δύο διαφορετική μοντέλα για την ίδια (ή περίπου την ίδια) συσκευή.

Το ένα είναι China Version, φοράει China Rom και προορίζεται για την αγορά της Κίνας, το άλλο είναι Global Version, φοράει Global Rom και προορίζεται για την αγορά της Ευρώπης.

Η διαφορά είναι, κυρίως, software.

 

Πριν λίγο καιρό, όποια από τις δύο συσκευές και να έπαιρνες, με διάφορα κολπάκια μπορούσες να βάλεις ότι rom ήθελες. Ακόμα και σε China Version συσκευή να έπεφτες, μπορούσες σχετικά εύκολα να βάλεις Global rom και να την δουλέψεις χωρίς προβλήματα.

Πλέον αυτό ΔΕΝ γίνεται.

Άρα, για να έχεις λειτουργική συσκευή (χωρίς αναγούλες) εντός Ευρώπης, επιλέγεις ΜΟΝΟ Global Version συσκευή χωρίς δεύτερη σκέψη και χωρίς καμία διαπραγμάτευση.

:)

 

Υ.Γ1 Υπάρχουν και άλλες σημαντικές διαφορές που αφορούν την λειτουργικότητα του PlayStore, τις πιστοποιήσεις με βάση τους Ευρωπαικούς Νόμους, τους κλειδωμένους bootloader...κλπ...Εσύ κράτα ότι εάν θες Xiaomi παίρνεις ΜΟΝΟ Global Version.

Y.Γ2 ΠΡΟΣΟΧΗ : Άλλο Global Version και άλλο Global Rom. Εσύ απαιτείς Global Version (η οποία θα φοράει εκ των πραγμάτων από την "μαμά" και Global Rom)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι, κυρίως, software,ακόμα και στο ίδιο κόκκινο είναι συσκευασμένα

 

Μόνο στο software

Αυτό που διαφέρει είναι το Ινδίας που διαφέρει και στο hardware,αλλες κάμερες π.χ,και σε άσπρο κουτί

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Xiaomi δεν είχε δική της εφαρμογή mail?

είχε ...πήγανε στο apkmirror να την βρεις

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο το βιντεο βλεπω πως η φωτογραφια αλλα και το βιντεο δειχνει πιο χαλια (θολα)

Η μπαταρια επισης πεφτει πιο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάποιος που να χρησιμοποιεί την aosip 8.1 έχει καταφέρει να δουλεύει το volte με cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δε έχει fast charge? Καινούργιο τηλέφωνο σε πρώτη φόρτιση από 10 σε 100% έκανε πάνω από 4-5 ώρες. Τόσο κάνει συνήθως; μπορεί να γίνει πιο γρήγορα;

 

??????

Το έχω δει και αλλού να μιλάνε ότι για πλήρη φόρτιση χρειάζεται 4-5 ώρες

Στην πρώτη φόρτιση από 10 σε 100% το δικό μου είχε κάνει περίπου δύο ώρες χωρίς να κρατήσω χρόνο... ε, λέω μήπως μου ξέφυγε κάτι...

Το έβαλα σήμερα το απόγευμα να φορτίσει με μπαταρία 18% και στις δυο ώρες που κοίταξα είχε πάει στο 100%

Τελικά τι γίνεται; (μήπως χρησιμοποιούν άλλο φορτιστή; )

 

Υ.Γ καταβάστε την αναβάθμιση να μας πείτε εντυπώσεις :rolleyes:

Edited by NovaLacertae
Link to comment
Share on other sites

Οι Xiaomi παράγει δύο διαφορετική μοντέλα για την ίδια (ή περίπου την ίδια) συσκευή.

Το ένα είναι China Version, φοράει China Rom και προορίζεται για την αγορά της Κίνας, το άλλο είναι Global Version, φοράει Global Rom και προορίζεται για την αγορά της Ευρώπης.

Η διαφορά είναι, κυρίως, software.

 

Πριν λίγο καιρό, όποια από τις δύο συσκευές και να έπαιρνες, με διάφορα κολπάκια μπορούσες να βάλεις ότι rom ήθελες. Ακόμα και σε China Version συσκευή να έπεφτες, μπορούσες σχετικά εύκολα να βάλεις Global rom και να την δουλέψεις χωρίς προβλήματα.

Πλέον αυτό ΔΕΝ γίνεται.

Άρα, για να έχεις λειτουργική συσκευή (χωρίς αναγούλες) εντός Ευρώπης, επιλέγεις ΜΟΝΟ Global Version συσκευή χωρίς δεύτερη σκέψη και χωρίς καμία διαπραγμάτευση.

:)

 

Υ.Γ1 Υπάρχουν και άλλες σημαντικές διαφορές που αφορούν την λειτουργικότητα του PlayStore, τις πιστοποιήσεις με βάση τους Ευρωπαικούς Νόμους, τους κλειδωμένους bootloader...κλπ...Εσύ κράτα ότι εάν θες Xiaomi παίρνεις ΜΟΝΟ Global Version.

Y.Γ2 ΠΡΟΣΟΧΗ : Άλλο Global Version και άλλο Global Rom. Εσύ απαιτείς Global Version (η οποία θα φοράει εκ των πραγμάτων από την "μαμά" και Global Rom)

 

 

Αδερφέ....θενκς ρε συ....δεν έχω λόγια!!

Κατατοπιστικότατος!!

Eρώτησις!! Πως μπορώ να είμαι σίγουρος πως αυτό που θα πάρω θα είναι γκλόμπαλ;

 

Και πάλι, ευχαριστώ!!

Edited by theo72
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...