Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την 9 που έχω μείνει εγώ έχω θέματα με την κάμερα κυρίως, συχνά αργεί πολύ να ξεκινήσει, να "τραβήξει" φωτογραφία, να κάνει εναλλαγή στην μπροστινή κτλ... Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Με την 10 έχετε εντοπίσει καθυστερήσεις στην κάμερα; Πάντα για την native εφαρμογή μιλάω!

 

 

Για MIUI 9

Ρυθμισεις->Οθονη Κλειδωματος και Ασφαλεια->Συνθετες-> Στο κλειδωμα οθονης->Προβολή όλων των ειδοπ. και περιεχομένων τους ειναι ενεργό;

 

Αν έχεις αλλάξει θέμα φταίει αυτό. Τις ρυθμίσεις που γράφουν οι φίλοι τις είχα σωστές και πάλι δεν έπαιρνα ειδοποιήσεις, μόνο φωτιζόταν η οθόνη. Έβαλα ξανά το προεπιλεγμένο θέμα και δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό από το πρωί έχει 41 βαθμούς θερμοκρασία, το έχω με 0 φωτεινοτητα. Αν το αφήσω κρυώνει λίγο αλλά μετά από 5-10 λεπτά χρήσης με 0 φωτεινοτητα πάει πάλι 40+. Δεν είχα αυτό το θέμα ποτέ ξανά. Κανένας άλλος;

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό από το πρωί έχει 41 βαθμούς θερμοκρασία, το έχω με 0 φωτεινοτητα. Αν το αφήσω κρυώνει λίγο αλλά μετά από 5-10 λεπτά χρήσης με 0 φωτεινοτητα πάει πάλι 40+. Δεν είχα αυτό το θέμα ποτέ ξανά. Κανένας άλλος;

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

 

restart ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Του εχω κάνει 100. Πάλι το άφησα να κρυώσει, με το που το έπιασα από 25 πήγε 30 και σιγά σιγά ανεβαίνει πάλι.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Του εχω κάνει 100. Πάλι το άφησα να κρυώσει, με το που το έπιασα από 25 πήγε 30 και σιγά σιγά ανεβαίνει πάλι.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Kαποια εφαρμογη.....?

Τι app εχεις βαλει τελευταία....?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει τίποτα. Υπόψιν δεν το ανεφερα, είμαι σε PE 9. Ποτέ δεν ειχα τέτοιο πρόβλημα, σήμερα το πρωί ξαφνικά άρχισε αυτό το θέμα με την θερμοκρασια.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει τίποτα. Υπόψιν δεν το ανεφερα, είμαι σε PE 9. Ποτέ δεν ειχα τέτοιο πρόβλημα, σήμερα το πρωί ξαφνικά άρχισε αυτό το θέμα με την θερμοκρασια.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Με ποιον κερνελ είσαι?

Φλασαρεις άλλον και παρακολουθείς

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Alert.

 

ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ξαφνικά ΟΛΑ τα αρχεια MP3 από την καρτα SD. Ολα.

Χρις καμια εξηγηση. (16GB Kingston)

Την καρτα τη διαβασα στον υπολογιστη και ναι ολα είναι σβησμενα.

 

Επίσης, (αλλο) η φωτογρακή μηχανη πολλές φορες μου γραφει ότι δεν μπορει να αποθηκευσει την φωτογραφια στην καρτα SD επειδη (λεει) δεν υπαρχει αρκετη μνημη (η SD είναι πανω από το 90% ελευθερο). Το φαινόμενο αυτό αντιμετωπιστηκε με restart.

Ισως κατι παιζεται με την καρτα SD ισως ειναι αλληλεπιδραση του τυπου της καρτας με τη συσκευη.

 

Εχουμε καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον κερνελ είσαι?

Φλασαρεις άλλον και παρακολουθείς

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Με αυτόν που είχε, δεν έχω πειράξει την ρομ.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν που είχε, δεν έχω πειράξει την ρομ.

έχουν διάφορα θέματα οι pie ακόμα,μείνε σε Oreo αν θέλεις

Διαφορετικά φλασαρεις derb 3.1 και βλέπεις

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Alert.

 

ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ξαφνικά ΟΛΑ τα αρχεια MP3 από την καρτα SD. Ολα.

Χρις καμια εξηγηση. (16GB Kingston)

Την καρτα τη διαβασα στον υπολογιστη και ναι ολα είναι σβησμενα.

 

Επίσης, (αλλο) η φωτογρακή μηχανη πολλές φορες μου γραφει ότι δεν μπορει να αποθηκευσει την φωτογραφια στην καρτα SD επειδη (λεει) δεν υπαρχει αρκετη μνημη (η SD είναι πανω από το 90% ελευθερο). Το φαινόμενο αυτό αντιμετωπιστηκε με restart.

Ισως κατι παιζεται με την καρτα SD ισως ειναι αλληλεπιδραση του τυπου της καρτας με τη συσκευη.

 

Εχουμε καμια ιδεα?

Η κάρτα είναι το έχω πάθει πολλές φορές στο παρελθόν, ευτυχώς πάντα τα αποθηκεύω όλα στο σύννεφο και μάλιστα μια κάρτα θυμάμαι μου ανέβαζε θερμοκρασία στο κινητό και πριν "καεί" αυτή στο τσακ γλύτωσα το κινητό...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι το έχω πάθει πολλές φορές στο παρελθόν, ευτυχώς πάντα τα αποθηκεύω όλα στο σύννεφο και μάλιστα μια κάρτα θυμάμαι μου ανέβαζε θερμοκρασία στο κινητό και πριν "καεί" αυτή στο τσακ γλύτωσα το κινητό...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Επομενως τι κανεις?

Αλλαζεις καρτα SD?

Και με ποια καρτα δεν εχεις προβληματα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Την έχω πατήσει και εγώ με μια κάρτα kingston παλιότερα ,άλλαξα σε samsung και όλα καλά ,βέβαια μπορεί να την πάθεις με οποιαδήποτε κάρτα
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παιδια. Ευχαριστω.

 

Εστειλα το θεμα στην αναφορα σφαλματων της Xiaomi (αραγε σου απαντανε ή μηπως σε "γραφουν"), θα αλλαξω καρτα. Θα βαλ μια παλια να δω πως τα παει και θα παρακολουθησω το φαινομενο.

 

Παντως ΔΕΝ δικαιοογειται να γινεται απο μονη της διαγτραφη αρχειων. Δεν λεμε οτι χαλασε η καρτα, αφου ολα τα αλλα αρχεθια φαινονται.

Link to comment
Share on other sites

Alert.

 

ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ξαφνικά ΟΛΑ τα αρχεια MP3 από την καρτα SD. Ολα.

Χρις καμια εξηγηση. (16GB Kingston)

Την καρτα τη διαβασα στον υπολογιστη και ναι ολα είναι σβησμενα.

 

Επίσης, (αλλο) η φωτογρακή μηχανη πολλές φορες μου γραφει ότι δεν μπορει να αποθηκευσει την φωτογραφια στην καρτα SD επειδη (λεει) δεν υπαρχει αρκετη μνημη (η SD είναι πανω από το 90% ελευθερο). Το φαινόμενο αυτό αντιμετωπιστηκε με restart.

Ισως κατι παιζεται με την καρτα SD ισως ειναι αλληλεπιδραση του τυπου της καρτας με τη συσκευη.

 

Εχουμε καμια ιδεα?

 

Και μένα με ολοκαίνουργια adata το έκανε

Την έκανα φορμάτ από το κινητό,τα πέρασα όλα ξανά και δούλευε κανονικά μέχρι που έβαλα miui 10 και που και που κάνει το ίδιο

Να είναι η κάρτα το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με ολοκαίνουργια adata το έκανε

Την έκανα φορμάτ από το κινητό,τα πέρασα όλα ξανά και δούλευε κανονικά μέχρι που έβαλα miui 10 και που και που κάνει το ίδιο

Να είναι η κάρτα το πρόβλημα;

 

Ελα ντε. Ολα τα samsung κινητα που ειχα δεν παρουσιασαν ποτε τετοιο θεμα. Να φταιει ΜΟΝΟ η καρτα δυσκολο ε?

Εκανα και εγω φορματ. Ειμαι σε miui 9 και δεν εχω σκοπο αμεσα να αναβαθμισω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι δεν πάει καλά,και σε custom rom το ίδιο, είχα μια κάρτα χρόνια σε δύο κινητά,προχθές μου έβγαλε πρόβλημα χωρίς λόγο και μάλιστα έπεσε σε boot loop μέχρι να την βγάλω,τυχαίο?

Δεν ξέρω αλλά ορισμένες φορές έχω την αίσθηση ότι το κινητό είναι ότι να είναι μερικές φορές

Εκεί που λειτουργεί άψογα όλο και κάτι βγάζει

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όταν βγάζουμε την κάρτα από το κινητό πρέπει να το απενεργοποιουμε η να πατάμε αφαίρεση κάρτας sd αλλιώς δημιουργούνται προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όταν βγάζουμε την κάρτα από το κινητό πρέπει να το απενεργοποιουμε η να πατάμε αφαίρεση κάρτας sd αλλιώς δημιουργούνται προβλήματα

 

σωστα.

αλλα δεν εγινε εδω κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρονται σχετικά με τις κάρτες έχουν να κάνουν με το hardware τις κάρτας και όχι με την συσκευή.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.νεος χρήστης του κινητού θέλω να ρωτήσω υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω στην κάμερα ώστε να μην βγαίνουν τόσο χάλια οι φωτό όταν ψιλό κινείται κάποιος??
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρονται σχετικά με τις κάρτες έχουν να κάνουν με το hardware τις κάρτας και όχι με την συσκευή.

 

Ισως.

Ισως παιζει ρολο οτι ειναι μια 16άρα οπως μου ειπε καπιοος που για το λογο αυτο βαζει... 2 GB.

Ητραν και καινουρια καρτα. Αρα δεν μπορω να αποδειξω οτι φταιει η συσλκευη.

Τοσα χρονια οονως με samsung τετοιο προβλημα δεν ειχα ποτε. Με αλλες καρτες ομς. Αυτη ειπαμε ειναι νεα.

Link to comment
Share on other sites

Ισως.

Ισως παιζει ρολο οτι ειναι μια 16άρα οπως μου ειπε καπιοος που για το λογο αυτο βαζει... 2 GB.

Ητραν και καινουρια καρτα. Αρα δεν μπορω να αποδειξω οτι φταιει η συσλκευη.

Τοσα χρονια οονως με samsung τετοιο προβλημα δεν ειχα ποτε. Με αλλες καρτες ομς. Αυτη ειπαμε ειναι νεα.

Και εμένα που είναι παλιά το ίδιο έκανε....την έβαλα σε αλλη συσκευή και δουλεύει μια χαρά

Ευτυχώς δεν σβήστηκαν τα αρχεία

Το πρόβλημα σε εμένα ήταν ότι στα καλα καθούμενα μου έβγαλε μήνυμα να την κάνω φορμάτ, και πάγωσε όλο το τηλέφωνο,ευτυχώς το έκλεισα .....

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Και σε.εμενα το ίδιο ακριβώς

Είχε καιρό να το κάνει μέχρι που μπήκα σε miui 10

Ίσως τυχαίο ίσως και όχι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...