Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ένα θέμα με το messenger, δεν φταίει το κινητό μιας και το είχα και στο Max2 πιο πρίν!

Συγκεκριμένα, έχω ipad και μιλάω πολλές φορές από εκεί στο messenger και μετά όταν πάω να ανοίξω τα δεδομένα/wifi που συγχρονίζονται οι εφαρμογές το messenger αρχίζει βαράει σαν δεμονισμενο ασταμάτητα όλα τα μηνύματα που είχα ανταλλάξει μέσω του ipad! Πώς μπορώ να το σταματήσω αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τζαμακι από AliExpress. Όχι αυτά τα full που κολλάνε μόνο γύρω γύρω. Το κλασσικο που πιάνει όλη την οθόνη και με λαδάκι στη συσκευασία κι έτσι δεν αφήνει περιθώρια γύρω γύρω. Δε φαίνεται καν

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τζαμακι από AliExpress. Όχι αυτά τα full που κολλάνε μόνο γύρω γύρω. Το κλασσικο που πιάνει όλη την οθόνη και με λαδάκι στη συσκευασία κι έτσι δεν αφήνει περιθώρια γύρω γύρω. Δε φαίνεται καν

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Βαλε βρε κανενα link να παρουμε και μεις;)

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 5 Pro Tempered Glass Screen Protector 9H 2.5D Scratch proof Screen Protector Film For Xiaomi Redmi Note 5 Pro

http://s.aliexpress.com/mEVnaQri?fromSns=Tapatalk

 

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Λόγω ότι δεν έχει nfc για αγορές μέσω κάρτας, μπορούμε να βάλουμε την κάρτα στο barcode και να πληρώνουμε από εκεί;
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 5 Pro Tempered Glass Screen Protector 9H 2.5D Scratch proof Screen Protector Film For Xiaomi Redmi Note 5 Pro

http://s.aliexpress.com/mEVnaQri?fromSns=Tapatalk

 

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Εχει διαφορά αν διαλέξουμε note 5 pro ή σκετο note 5;

Link to comment
Share on other sites

Στη κάμερα αν πατήσουμε τις τρεις γραμμούλες και μετά σκηνή βλέπουμε ότι έχει διάφορες σκηνές και την επιλογή αυτόματο. Το θέμα είναι ότι όταν το έχεις αυτόματο και πας να βγάλεις λουλούδια δεν σου γράφει ξέρω γω λουλούδια, σαν να μην αναγνωρίζει τη σκηνή. Αν το βάλεις χειροκίνητα αλλάζει λίγο η φωτογραφία. Είναι σαν να μην δουλεύει αυτό το "ai" Edited by ^Deadly_Sin^
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό που λέτε με το λαδι στα πλαινά;

 

Εγώ σκεφτόμουν για niilkin (που είναι δοκιμασμένα καλό) αλλά είναι το κλασικό που μάλλον θα αφήνει κενά στην άκρη.

https://bbshop.gr/product/nillkin-h-tempered-glass-xiaomi-redmi-note-5-pro/?ref=bestprice.gr

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο κινητό μου ο φορτιστής δεν έχει καλή εφαρμογή στην usb θύρα.. είναι φυσιολογικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου ο φορτιστής δεν έχει καλή εφαρμογή στην usb θύρα.. είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Όχι.

Έχει μποσικάρει η υποδοχή ή το βύσμα του καλωδίου.

Τσέκαρε σε πρώτη φάση με ένα άλλο καλώδιο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό που λέτε με το λαδι στα πλαινά;

 

Εγώ σκεφτόμουν για niilkin (που είναι δοκιμασμένα καλό) αλλά είναι το κλασικό που μάλλον θα αφήνει κενά στην άκρη.

https://bbshop.gr/product/nillkin-h-tempered-glass-xiaomi-redmi-note-5-pro/?ref=bestprice.gr

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο κινητό μου ο φορτιστής δεν έχει καλή εφαρμογή στην usb θύρα.. είναι φυσιολογικό αυτό;

σε αφη της nillkin ειναι κορυφη. ολα τα αλλα εχουν μια τριβη που σε μεγαλη χρηση ενοχλει το νυχι.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό που λέτε με το λαδι στα πλαινά;

 

Εγώ σκεφτόμουν για niilkin (που είναι δοκιμασμένα καλό) αλλά είναι το κλασικό που μάλλον θα αφήνει κενά στην άκρη.

https://bbshop.gr/product/nillkin-h-tempered-glass-xiaomi-redmi-note-5-pro/?ref=bestprice.gr

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο κινητό μου ο φορτιστής δεν έχει καλή εφαρμογή στην usb θύρα.. είναι φυσιολογικό αυτό;

Μόνο εγώ το ξέρω? Εκεί που αφήνει αυτό το λευκό περιθώριο το τζαμακι λόγω 2.5d κυρτοτητας, βάζεις αυτό το υγρό σα λάδι και καλύπτει απόλυτα. Μόλις έβαλα ένα ακόμη σε mia1. Ξέχασα να τραβήξω φώτο πριν και μετά από το λάδι. Θ δείτε φώτο στο AliExpress. Είναι τα καλύτερα για μένα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν υπάρχει άλλο θέμα για το νέο Redmi Note 6, αναρωτιέμαι αν αξίζει η μετάβαση σε εκείνο, από το υπάρχον Redmi Note 5.... Κάποιος που να τα σύγκρινε;

 

Με μια πρώτη ματιά, βλέπω ως βασικές διαφορές ότι το 6αρι έχει 6,26" οθόνη (5,99" το 5αρι), 20ΜΡ εμπρόσθια κάμερα (13ΜΡ το 5αρι) και δεν έχει ραδιόφωνο FM το 6αρι (έχει το 5αρι).

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν υπάρχει άλλο θέμα για το νέο Redmi Note 6, αναρωτιέμαι αν αξίζει η μετάβαση σε εκείνο, από το υπάρχον Redmi Note 5.... Κάποιος που να τα σύγκρινε;

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

 

Περιμένω και εγώ μια απάντηση σε αυτό.

Ευχαριστώ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ μια απάντηση σε αυτό.

Ευχαριστώ

Με μια πρώτη ματιά, βλέπω ως βασικές διαφορές ότι το 6αρι έχει 6,26" οθόνη (5,99" το 5αρι), 20ΜΡ εμπρόσθια κάμερα (13ΜΡ το 5αρι) και δεν έχει ραδιόφωνο FM το 6αρι (έχει το 5αρι).

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εάν αλλάξω το δικό μου θα πάρω ποκο.Που δεν νομίζω γιατί το ευχαριστιέμαι.σε 855 βλέπω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν υπάρχει άλλο θέμα για το νέο Redmi Note 6, αναρωτιέμαι αν αξίζει η μετάβαση σε εκείνο, από το υπάρχον Redmi Note 5.... Κάποιος που να τα σύγκρινε;

 

Με μια πρώτη ματιά, βλέπω ως βασικές διαφορές ότι το 6αρι έχει 6,26" οθόνη (5,99" το 5αρι), 20ΜΡ εμπρόσθια κάμερα (13ΜΡ το 5αρι) και δεν έχει ραδιόφωνο FM το 6αρι (έχει το 5αρι).

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

 

κάτσε , μετάβαση από redmi note 5 σε redmi note 6 pro εννοείς ;

αν ναι , υποθέτω εννοείς να πουλήσεις το πρώτο και να μην δώσεις τίποτα (ή κάτι λίγα) για να το πάρεις

οτιδήποτε άλλο δεν έχει νόημα :) (εκτός αν καίγεσαι τόσο για την selfie camera)

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-redmi-note-5-global-64gb,xiaomi-redmi-note-6-pro-64gb

Link to comment
Share on other sites

Μετά τόσα χρόνια με κινητά και πρώτη φορά βρίσκομαι να κάνω ερώτηση νιούμπη και βγάλε :lol::blink:

 

Όταν η οθόνη είναι απενεργοποιημένη και πατάω το κουμπί για να ενεργοποιηθεί, εννοείται ανάβει και εμφανίζεται η οθόνη κλειδώματος.

 

Ωραία... Το θέμα είναι ότι θέλω να βλέπω τις ειδοποιήσεις (μηνύματα δηλαδή, εάν υπάρχει κάτι εισερχόμενο) χωρίς να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο. Το πρόβλημα είναι ότι δεν δείχνει τίποτε το άτιμο πέρα από τον πάροχο (αυτό βρήκα ρύθμιση να το κάνω να μην τον δείχνει). Το άλλο όμως όχι :cry:

 

Πείτε μου ρε σύντροφοι πού είναι κρυμμένο γιατί θα τρελαθώ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

κάτσε , μετάβαση από redmi note 5 σε redmi note 6 pro εννοείς ;

αν ναι , υποθέτω εννοείς να πουλήσεις το πρώτο και να μην δώσεις τίποτα (ή κάτι λίγα) για να το πάρεις

οτιδήποτε άλλο δεν έχει νόημα :) (εκτός αν καίγεσαι τόσο για την selfie camera)

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-redmi-note-5-global-64gb,xiaomi-redmi-note-6-pro-64gb

 

Ναι, ακριβώς αυτή η σκέψη μου.... Πουλώντας το υπάρχον λίγης χρήσης και με πολύ λίγα ακόμα χρήματα, το 6αρι....

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

σε αφη της nillkin ειναι κορυφη. ολα τα αλλα εχουν μια τριβη που σε μεγαλη χρηση ενοχλει το νυχι.

 

Το παλιό κινητό μου είχε δεκάδες πτώσεις σε 3 χρόνια.

 

Μόλις τώρα αφαίρεσα την niilkin που ήταν ραγιζμένη σε 100 σημεία. Από πίσω το κινητό ήταν σαν καινούργιο.

Αντιθέτως βλέπω πολλά τζαμάκια φίλων-γνωστών μου (πχ από το πλαίσιο) που χαλάνε πολύ γρήγορα ή που δεν προστατεύουν καν την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

να κανω κ γω μια ερωτηση..στη miui 10 δεν εμφανιζει οπως παλια τα notification badges των εφαρμογων με χρωμα ...στο χρωμα των εφαρμογων ας πουμε...αλλα τα δειθχνει ασπρομαυρα?γνωριζει κανεις?εχω αλλαξει κ θεμα αλλα παλι το ιδιο...42765222_10215471310389704_2713854963779371008_o.jpg?_nc_cat=103&oh=1dbc4a47321b062826c96582aa67ab85&oe=5C602A2C

επισης παροχο δεν εμφανιζει οπως παλια ε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...