Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενώ όταν μπήκε η 10 το δακτυλικό αποτύπωμα ήταν το ίδιο... Με τον καιρό και σε μένα έγινε αργό χωρίς να αλλάξω τίποτα. Επίσης όταν ανοίγει η οθόνη τα 3 πλήκτρα που αναδύονται από κάτω προς τα πάνω, εξαφανίζονται και ξανά εμφανίζονται... Δεν ξέρω τι παίζει... Ξανά έβαλα την 10 αλλά δεν άλλαξε κάτι... Ίσως φτιάξει σε επόμενη αναβάθμιση....
Link to comment
Share on other sites

Όσοι λέτε για χειρότερη μπαταρία στη 10 δοκιμάστε να ενεργοποιήσετε την βελτιστοποιηση miui. Σε μένα τουλάχιστον ήταν απενεργοποιημενο.

 

περίεργο είναι να είναι απενεργοποιημένη η "βελτιστοποίηση"

 

επίσης να ξες το κακό της Miui είναι η βελτιστοποίηση αυτή :) εξαιτίας της θες 12432141 ρυθμίσεις σε 134213 διαφορετικά μέρη για να μην χάνεις π.χ. ειδοποιήσεις στο viber/fb/κλπ

Link to comment
Share on other sites

περίεργο είναι να είναι απενεργοποιημένη η "βελτιστοποίηση"

 

επίσης να ξες το κακό της Miui είναι η βελτιστοποίηση αυτή :) εξαιτίας της θες 12432141 ρυθμίσεις σε 134213 διαφορετικά μέρη για να μην χάνεις π.χ. ειδοποιήσεις στο viber/fb/κλπ

 

Γι αυτό ανέφερα σε μενα γιατί μπορεί να το είχα απενεργοποιημενο και στην 9.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τις μέρες κάπως στρώνει... Είμαι στις 6.30 ώρες sot... Θα μπορούσες να μας αναφέρεις που βρίσκεται η επιλογή που αναφέρεις? Σ ευχαριστώ και καλημέρα :)

 

Σχετικά με το τηλέφωνο, πατάς 5-6 φορές πάνω στην έκδοση miui. Ενεργοποιειτε η επιλογή για προγραμματιστες. Πας ρυθμίσεις - πρόσθετες ρυθμίσεις - επιλογές προγραμματιστων - βελτιστοποιηση miui. Είναι τέρμα κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό ανέφερα σε μενα γιατί μπορεί να το είχα απενεργοποιημενο και στην 9.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σχετικά με το τηλέφωνο, πατάς 5-6 φορές πάνω στην έκδοση miui. Ενεργοποιειτε η επιλογή για προγραμματιστες. Πας ρυθμίσεις - πρόσθετες ρυθμίσεις - επιλογές προγραμματιστων - βελτιστοποιηση miui. Είναι τέρμα κάτω.

Σ ευχαριστώ θερμά. Εχει ενεργοποιηθεί

Link to comment
Share on other sites

Καλσηπερα . υπαρχει τροπος να κανουμε backup τις εφαρμογες , τα settings , κτλ ωστε μετα απο factory reset να τα επαναφερ. χωρις ταλαιπωρια
Link to comment
Share on other sites

Καλσηπερα . υπαρχει τροπος να κανουμε backup τις εφαρμογες , τα settings , κτλ ωστε μετα απο factory reset να τα επαναφερ. χωρις ταλαιπωρια
1)Έχει ένα app στο play store που λέγεται Super Back up

2)Κάνεις back up ότι θέλεις και τα αποθηκεύεις σε μία κάρτα μνήμης

3)Βγάζεις την μνήμη κάνεις το reset

5)Ανοίγεις κινητό βάζεις την κάρτα μνήμης 6)κατεβάζεις παλι την εφαρμογή Super back up και επαναφέρεις τα αρχεία σου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1)Έχει ένα app στο play store που λέγεται Super Back up

2)Κάνεις back up ότι θέλεις και τα αποθηκεύεις σε μία κάρτα μνήμης

3)Βγάζεις την μνήμη κάνεις το reset

5)Ανοίγεις κινητό βάζεις την κάρτα μνήμης 6)κατεβάζεις παλι την εφαρμογή Super back up και επαναφέρεις τα αρχεία σου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Δεν νομίζω ότι κάνει αυτό που θέλει. Δεν κρατάει ρυθμίσεις, δεδομένα εφαρμογών κ.τ.λ. Στις Πρόσθετες ρυθμίσεις έχει την επιλογή, Αντίγραφο ασφαλείας και επαναφορά. Υποτίθεται ότι κάνει αυτό που θέλει. Λέω υποτίθεται γιατί δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν λειτουργεί σωστά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε πριν λίγο ενημέρωση, κάτι για διόρθωση κάποιον bug και κάτι αλλα έγραφε, αλλα πάτησα επάνω και δεν έκανε τίποτα, δεν ήρθε δηλαδή καμια ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

εγκατέτησα το applock αλλά μου δημιουργούσε προβλήματα...

 

έλα ντε όμως που δεν βγαίνει με τίποτα, ξέρει κανείς πως να το κάνω uninstall??

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

εγκατέτησα το applock αλλά μου δημιουργούσε προβλήματα...

 

έλα ντε όμως που δεν βγαίνει με τίποτα, ξέρει κανείς πως να το κάνω uninstall??

Μήπως είναι device admin,αν ναι πρέπει να το βγάλεις πρώτα και μετά να το αφαιρέσεις

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία πρόταση για θήκη και τζαμάκι;

 

Αυτό λέτε αξίζει;

https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-Note-4-A1-5A-5Plus-Shockproof-360-Slim-Case-Cover-Temper-Glass/222962549247?hash=item33e99a81ff:m:mPTcq5sxFKizEP8bAAASOQg

 

Είναι ενσωματωμένο το τζάμι στην θηκη ή είναι το κλασικό που κολλάει;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι device admin,αν ναι πρέπει να το βγάλεις πρώτα και μετά να το αφαιρέσεις

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

ναι όντως την βρίσκω εκεί ακι από εκεί την κάνω απεγκατάσταση και όμως το pattern lock ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ!!! έχω φάει φρίκη....

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

ναι όντως την βρίσκω εκεί ακι από εκεί την κάνω απεγκατάσταση και όμως το pattern lock ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ!!! έχω φάει φρίκη....

Δεν τον κάνεις από κει απεγκατασταση

Deactivate και μετά απεγκατασταση κανονικά του app

Αφού διαγράψεις πρώτο το pattern lock

Λογικά αυτή είναι η σειρά

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 5 έχει ίδιες ακριβώς διαστάσεις με το note 5 plus; Γιατί βλέπω ότι οι πιο πολλές θήκες γράφουν note 5 plus..
Link to comment
Share on other sites

Redmi note 5 έχει ίδιες ακριβώς διαστάσεις με το note 5 plus; Γιατί βλέπω ότι οι πιο πολλές θήκες γράφουν note 5 plus..

 

Εσυ ψαχνεις για RN5 PRO και RN5 Global Edition αν μιλαμε για aliexpress κτλ κτλ.

 

BTW πηρε κανεις την 10.0.2.0?

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ψαχνεις για RN5 PRO και RN5 Global Edition αν μιλαμε για aliexpress κτλ κτλ.

 

BTW πηρε κανεις την 10.0.2.0?

γιατι βγηκε ?
Link to comment
Share on other sites

1)Έχει ένα app στο play store που λέγεται Super Back up

2)Κάνεις back up ότι θέλεις και τα αποθηκεύεις σε μία κάρτα μνήμης

3)Βγάζεις την μνήμη κάνεις το reset

5)Ανοίγεις κινητό βάζεις την κάρτα μνήμης 6)κατεβάζεις παλι την εφαρμογή Super back up και επαναφέρεις τα αρχεία σου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το Super Back up στα features γράφει εκτός των άλλων: Backup & restore app's data(need root)

Link to comment
Share on other sites

Helium για μη ρουτ συσκευές

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το Super Back up στα features γράφει εκτός των άλλων: Backup & restore app's data(need root)
Που ακριβώς το γράφει αυτό?

Εγώ root δεν έχω κάνει και κατέβασα και ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ απροβληματιστα την εφαρμογή!!! Καλό θα ήταν πριν πούμε κάτι να το διασταυρώνουμε!

Στη φωτό φαίνεται και που μπορεί να γίνει το back up

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

8298ef8ec2a7d102b669449d7250b816.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλσηπερα . υπαρχει τροπος να κανουμε backup τις εφαρμογες , τα settings , κτλ ωστε μετα απο factory reset να τα επαναφερ. χωρις ταλαιπωρια
Πηγαίνεις Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες Ρυθμίσεις -> Αντίγραφα Ασφαλείας & Επαναφορά -> Τοπικά Αντίγραφα, διαλέγεις τι θες να κρατήσεις και κάνεις αντίγραφο, εάν έχεις κάρτα sd, το backup αποθηκεύετε στον φάκελο MIUI -> backup
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς το γράφει αυτό?

Εγώ root δεν έχω κάνει και κατέβασα και ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ απροβληματιστα την εφαρμογή!!! Καλό θα ήταν πριν πούμε κάτι να το διασταυρώνουμε!

Στη φωτό φαίνεται και που μπορεί να γίνει το back up

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Το ότι κατέβασες και ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΣ την εφαρμογή δεν σημαίνει ότι έχει περάσει στο back up τις ρυθμίσεις και τα data των εφαρμογών όπως σου γράφει και ο SERS1612 και όπως γράφουν τα features της εφαρμογής τα οποία θα έπρεπε να είχες διαβάσει για να ενημερωθείς. Όσο για την συμβουλή σου στο τέλος συμφωνώ απόλυτα και με την καλύτερη των διαθέσεων στην επιστρέφω.

 

%5Bimg%5Dhttps%3A//i.imgur.com/RRvvn45.jpg[/img]

Edited by tasoseat
Link to comment
Share on other sites

Καλά.. υποτίθεται διάβασα και την περιγραφή της εφαρμογής αλλά προφανώς χάθηκα στα "μικρά γράμματα"

Εγώ το δοκίμασα στο call log η αλήθεια είναι γι'αυτό και είπα ότι δουλεύει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

τζαμακι απο εδω, επιβεβαιωνω οτι ειναι αψογο για τα λεφτα του

 

https://www.aliexpress.com/item/5D-Curved-Edge-4D-Upgrade-Protective-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-A1-Mi-6-5X-Redmi/32871915642.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27ac4c4d5yazHh

 

Δεν παρουσιαζει rainbow effect;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...