Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ το πλάνο για επόμενες αναβαθμίσεις

[Notice] MIUI 10 Global Beta ROM Update Schedule From 22nd Sep. to 7th Oct.!

 

 

http://en.miui.com/thread-3888164-1-1.html

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεκιναει ενα game βγαζει πανω αριστερα 1 ημικυκλιο με 4 συμβολα οταν το πατησεις.

Ξερει κανεις τι κανει το καθενα;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το πλάνο για επόμενες αναβαθμίσεις

[Notice] MIUI 10 Global Beta ROM Update Schedule From 22nd Sep. to 7th Oct.!

 

 

http://en.miui.com/thread-3888164-1-1.html

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Πάλι ποστάρετε για την Global beta; sorry αλλά τα πιο πάνω ποστ δεν τα διαβάζετε; Υποτίθεται οτι όλοι περιμένουν το update της Global Stable ή έστω ας γίνει διευκρίνιση ότι πρόκειται για την beta και όχι για την stable διότι έτσι προροκαλείται σύγχυση στον κόσμο.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Hello, βρίσκομαι στην 9.5.13.0 αλλά έχω γλυκαθεί να πάω σε miui 10, στα forum μερικοί υποστηρίζουν οτι υπάρχουν τα παρακάτω θέματα:

 

Αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας

Αργό ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα

Λαγκαρισμα κατά την αλλαγή λειτουργίας απο φωτογραφία σε πορτραίτο.

 

Όσοι περάσατε την 10 έχετε παρατηρήσει κάτι απο αυτα;

 

thx!

Link to comment
Share on other sites

μολις την εριξα. το ξεκλειδωμα ειναι το ιδιο. υπαρχει μια καθυστερηση στην εναλαγη καμερας αλλα νομιζω το ιδιο εκανε και πριν.

η μπαταρια ειναι καλυτερη αν και την εχω καμια ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Hello, βρίσκομαι στην 9.5.13.0 αλλά έχω γλυκαθεί να πάω σε miui 10, στα forum μερικοί υποστηρίζουν οτι υπάρχουν τα παρακάτω θέματα:

 

Αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας

Αργό ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα

Λαγκαρισμα κατά την αλλαγή λειτουργίας απο φωτογραφία σε πορτραίτο.

 

Όσοι περάσατε την 10 έχετε παρατηρήσει κάτι απο αυτα;

 

thx!

 

Για την μπαταρία δεν μπορω να σου πω γιατί 10 μέρες το έχω κινητό και δεν μπορώ να κρίνω. Αλλά δεν έχω δει κάποιο drain οπότε δεν νομίζω να υπάρχει θέμα.

Το ξεκλείδωμα είναι όπως πριν, γρήγορο.

Ναι έχει ένα μικρό lag γύρω στο 1-1.5 sec στην εναλλαγή φωτογραφία πορτραίτο.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι στοκ σε όλα?

Πώς την πέρασες την beta που είχες πριν,γιατί έχω την εντύπωση εκεί είναι όλο το θέμα,αν δεν συμβαίνει κάτι άλλο

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

ειχα miui 9 - την τελευταια official global stable .http://en.miui.com/download-341.html κατα λαθος εγκατεστησα την devμε update απο τις τελιτσες .εκανα μετα wipe και εστησα το κινητο απο την αρχη .ε απο οτι και να δοκιμασα μετα απο οτι λινκ ποσταριστηκε δεν μου το αλλαζει .

Link to comment
Share on other sites

ειχα miui 9 - την τελευταια official global stable .http://en.miui.com/download-341.html κατα λαθος εγκατεστησα την devμε update απο τις τελιτσες .εκανα μετα wipe και εστησα το κινητο απο την αρχη .ε απο οτι και να δοκιμασα μετα απο οτι λινκ ποσταριστηκε δεν μου το αλλαζει .

 

Νομίζω ότι από stable σε Dev μπορείς να πας μέσω του updater αλλά όχι και το αντίθετο. Χρειάζεται άλλη διαδικασία με ξεκλείδωμα και φλασαρισμα αν δεν κάνω λάθος για να γυρίσεις σε stable.

Link to comment
Share on other sites

Πως είσαι έστω σχεδόν σίγουρος; έχω γράψει σε προηγούμενο ποστ πως δίνει τις Stable αναβαθμίσεις η xiaomi, προφανώς δεν το πρόσεξες.

 

Παρασκευή νομίζω μου ήρθε και εμένα αναβάθμιση και τελικά δεν την πήρα ενώ πολλά άτομα την πήραν. Μέσω Οτα την πήρε κάποιος χτες η σήμερα;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι από stable σε Dev μπορείς να πας μέσω του updater αλλά όχι και το αντίθετο. Χρειάζεται άλλη διαδικασία με ξεκλείδωμα και φλασαρισμα αν δεν κάνω λάθος για να γυρίσεις σε stable.

 

ξεκλειδωτο ειναι το εργαλεοιο .τωρα φλασαρισμα θα το δοκιμασω σε λιγο το βρηκα ...η θα το μπρικαρω η θα το κανω να πεταει του pro δεν φλασαρω?μην κανω καμια πατατιξ

Edited by danaos1978
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ κρίμα είναι να το μπρικαρεις ...αφού είσαι ξεκλειδωτος περνά του μια custom τουλάχιστον

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι καλυτερο αυτο η το mi a2 που εχω;

Σε μπαταρια σιγουρα αυτο στα υπολοιπα δεν ξερω.

 

Και σε soc είναι ανώτερο το mi a2 (καλύτερη gpu και ψηλότερα συγχρονισμένο ρολόι). Τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω, δεν είχα ποτέ mi a2. Σε κάμερα πρέπει να είναι κοντά.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο akalos .θα περιμενω

Βρε συ κρίμα είναι να το μπρικαρεις ...αφού είσαι ξεκλειδωτος περνά του μια custom τουλάχιστον

Edit:

Παιδιά...

Από beta σε stable πας άνετα και το αντίθετο αρκεί να είσαι στο ίδιο arb η ανώτερο

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ κρίμα είναι να το μπρικαρεις ...αφού είσαι ξεκλειδωτος περνά του μια custom τουλάχιστον

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

ριξε καμια ιδεα γιατι ειμαι πρωταρης και πρωτη φορα εχω xiaomara

Link to comment
Share on other sites

ριξε καμια ιδεα γιατι ειμαι πρωταρης και πρωτη φορα εχω xiaomara

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790

Recovery από

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/development/recovery-twrp-3-2-1-0-whyred-t3766113

Και έχω περάσει την

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/development/rom-aosip-8-1-t3804473

Δουλεύει η gcam και substratum χωρίς ρουτ

Θέλει λίγο διάβασμα βέβαια

Το πιο έτσι δύσκολο είναι να κάνεις τα windows να δούνε σωστά το κινητο

Τα υπόλοιπα νερό...

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορία όποιος γνωρίζει έχω τον mx player ποιο codec πρέπει να βάλω;

 

δεν το έχω αλλά στα τυφλά αν έχει armv8 υποθέτω βάζεις (ή αν δεν έχει armv7 κάτι )

Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορία όποιος γνωρίζει έχω τον mx player ποιο codec πρέπει να βάλω;

 

Κανένα, αν χρειαστεί θα σου βγάλει μήνυμα για το codec που χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή νομίζω μου ήρθε και εμένα αναβάθμιση και τελικά δεν την πήρα ενώ πολλά άτομα την πήραν. Μέσω Οτα την πήρε κάποιος χτες η σήμερα;

Έχω γράψει σε προηγούμενο ποστ πως δίνονται οι stable αναβαθμίσεις της xiaomi. Το στάδιο της Stable (nightly) που δίνεται σε τυχαίους (random) χρήστες της περιοχής/ων που έχει διαλέξει η xiaomi προφανώς έχει τελειώσει. Αν όταν ήρθε ΟΤΑ επέλεξες να την κάνεις αργότερα δεν έρχεται ξανά σε αυτό το στάδιο τυχαίας επιλογής, ότι δόθηκε δόθηκε. Τώρα έχει περάσει στο στάδιο επεξεργασίας των δεδομένων (feedback) από τους χρήστες που την έχουν πάρει ΟΤΑ ή την έχουν βάλει χειροκίνητα και εφόσον δεν διαπιστωθεί κάποιο πολύ σημαντικό bug δίνεται επίσημα σε όλους τους χρήστες παγκοσμίως (ανεβαίνει και στο επίσημο site), συνήθως, εντός 15 ημερών από την πρώτη διανομή της τυχαίας επιλογής χρηστών. Αν βρεθεί κάποιο σημαντικό Bug τότε διορθώνεται βγαίνει καινούργια ρομ η οποία δίνεται πάλι ως stable (nightly) σε τυχαίους χρήστες κλπ μέχρι να δοθεί τελικά στο ευρύ κοινό. Χαρακτηριστικά σου αναφέρω ότι την 9.6.4.0 την πήρανε ως stable (nightly) χρήστες με τυχαία επιλογή πρώτα από Ελλάδα και κάποιες χώρες της Ευρώπης και μετά από 2 βδομάδες περίπου δόθηκε ακριβώς η ίδια ρομ στον υπόλοιπο κόσμο. Στις περισσότερες όμως των περιπτώσεων η διανομή ξεκινά συνήθως από Ινδία που είναι μεγάλη αγορά και η Xiaomi είναι πρώτη σε πωλήσεις. Επειδή δεν βλέπω Major bugs στην τωρινή έκδοση 10 δικιά μου εκτίμηση είναι ότι δεν θα αργήσει να δοθεί στο ευρύτερο κοινό.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μου ηρθε το κινητο. Εχει την εκδοση 9.5.9 κ μου ζηταει να βαλει την 9.6.4.

Να το κανω? Υπαρχει κατι που πρεπει να κανω τωρα μην το χασω στην 9.6.4 κ μετεπειτα?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μου ηρθε το κινητο. Εχει την εκδοση 9.5.9 κ μου ζηταει να βαλει την 9.6.4.

Να το κανω? Υπαρχει κατι που πρεπει να κανω τωρα μην το χασω στην 9.6.4 κ μετεπειτα?

 

Ευχαριστω.

 

Ναι κάνε την αναβάθμιση και μόλις τελειώσει ξανακάνε έλεγχο για αναβάθμιση

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

OK το εκανα με περιοχη Ινδια για τα θεματα κ το Face Unlock, πηρα την 9.6.4 κ δεν βρισκει την επομενη ενημερωση κλασικα.

 

Για Root υπαρχει καποιος οδηγος (να βγαλω διαφημισεις κτλ κτλ)?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...