Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

AOD χωρίς LED οθόνη είναι "άχρηστο" .... οπότε δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει τέτοια απορία

αν το θες τόσο πολύ βάζεις εφαρμογή απλά μην παραπονεθείς για το πως φεύγει η μπαταρία :)

Αυτό ρωτάω, αν το έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις.

Δηλαδή πόσο μειώνει την μπαταρία ποσοστιαία?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω, αν το έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις.

Δηλαδή πόσο μειώνει την μπαταρία ποσοστιαία?

 

ρώτησες αν υπάρχει επιλογή (δηλαδή αν υποστηρίζει η συσκευή - λειτουργικό) όχι αν το δοκίμασε κάποιος :)))

 

απλά σκέψου ότι είναι μόνιμα ανοιχτή η οθόνη άρα φουλ κατανάλωση (μιας και ξαναλέω δεν έχει amoled)

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα οι ειδοποιήσεις έρχονται όπως φαίνονται στην φωτό χωρίς να φαίνεται τι αφορούν. Καμία ιδέα τι φταίει;e40aec3b7d8881f3e23dd3f7858d50ed.jpg

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

υποθέτω θέμα "ασφάλειας" ;

 

ρυθμίσεις -> οθόνη κλειδώματος -> συνθετες -> στο κλείδωμα οθόνης

μήπως είναι ενεργό το προβολή .... αλλά απόκρυψη περιεχομένου κλπ

Link to comment
Share on other sites

Από χθες κάτοχος και εγώ αυτού του ΤΙΜΙΟΥ για τα λεφτά που ζητάει κινητού.

Άνοιξε πρώτη φορά χθες το απόγευμα με 65% μπαταρία από το κουτί του και αφού έγιναν όλες οι ρυθμίσεις με mail , google , υπηρεσιακούς λογαριασμούς , ένα σωρό εφαρμογές από google play , το update στην 9.6.3 , δοκιμές της κάμερας (πολύ μου αρέσει το πορτραίτο) - video δεν έχω τραβήξει ακομα - και αρκετό παιχνιδάκι (gladiator heroes) , τώρα είμαι στο 5% μπαταρία με 5 ώρες και 22 λεπτά sot.

Όλες οι ειδοποιήσεις μου δουλεύουν .

Η ποιότητα ομιλίας πολύ καλή.

Το περίμενα πιο γκουμουτσα στο χέρι αλλά έκανα λαθος.

Είπα να δοκιμάσω τα screen gestures αντί για τα screen buttons και δεν ξαναγυριζω στα buttons (σε 2 λεπτά τα έχεις συνηθίσει λες και το έκανες μια ζωή).

Και για τα 191 € το κόκκινο 4/64 gb με 2 χρόνια εγγύηση (1 από infoquest + 1 από το μαγαζί ) αυτή τη στιγμή είναι κελεπουρι.

Edited by STOOKERMAN
Link to comment
Share on other sites

Και για τα 191 € το κόκκινο 4/64 gb με 2 χρόνια εγγύηση (1 από infoquest + 1 από το μαγαζί ) αυτή τη στιγμή είναι κελεπουρι.

Και ποιο μαγαζί προσφέρει αυτή την εγγύηση αν επιτρέπεται;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Από χθες κάτοχος και εγώ αυτού του ΤΙΜΙΟΥ για τα λεφτά που ζητάει κινητού.

Άνοιξε πρώτη φορά χθες το απόγευμα με 65% μπαταρία από το κουτί του και αφού έγιναν όλες οι ρυθμίσεις με mail , google , υπηρεσιακούς λογαριασμούς , ένα σωρό εφαρμογές από google play , το update στην 9.6.3 , δοκιμές της κάμερας (πολύ μου αρέσει το πορτραίτο) - video δεν έχω τραβήξει ακομα - και αρκετό παιχνιδάκι (gladiator heroes) , τώρα είμαι στο 5% μπαταρία με 5 ώρες και 22 λεπτά sot.

Όλες οι ειδοποιήσεις μου δουλεύουν .

Η ποιότητα ομιλίας πολύ καλή.

Το περίμενα πιο γκουμουτσα στο χέρι αλλά έκανα λαθος.

Είπα να δοκιμάσω τα screen gestures αντί για τα screen buttons και δεν ξαναγυριζω στα buttons (σε 2 λεπτά τα έχεις συνηθίσει λες και το έκανες μια ζωή).

Και για τα 191 € το κόκκινο 4/64 gb με 2 χρόνια εγγύηση (1 από infoquest + 1 από το μαγαζί ) αυτή τη στιγμή είναι κελεπουρι.

 

Αυτό με την εγγύηση 1 χρόνος από iq και 1 από μαγαζί που το βρήκες?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία συσκευή. Να κάνω όμως μια ερώτηση, τι ρύθμιση πρέπει να κάνουμε ώστε όταν έχουμε ειδοποίηση να ανάβει η οθόνη όταν είναι κλειδωμένη η συσκευή;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία συσκευή. Να κάνω όμως μια ερώτηση, τι ρύθμιση πρέπει να κάνουμε ώστε όταν έχουμε ειδοποίηση να ανάβει η οθόνη όταν είναι κλειδωμένη η συσκευή;

 

ρυθμίσεις -> οθόνη κλειδώματος -> ενεργοποίηση οθόνης κλειδώματος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή θα θεωρηθεί διαφημηση άνοιξε Σκρουτζ και ψαξτε για κοκκινο global με την τιμή που σας είπα.

Ελπίζω να μην άλλαξε απο χθες.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή θα θεωρηθεί διαφημηση άνοιξε Σκρουτζ και ψαξτε για κοκκινο global με την τιμή που σας είπα.

Ελπίζω να μην άλλαξε απο χθες.

 

το θέμα δεν είναι να το ψάξουμε εμείς :)

το θέμα είναι να πεις τι εννοείς με το 1 από infoquest 1 από το κατάστημα

 

γιατί είτε θα έχει 2 από infoquest είτε δεν κατάλαβες (αν το έγραφε) το 1 "αντιπροσωπείας"

δεν βρίσκω (συγχώρα με αν κάνω λάθος) άλλη εκδοχή (ειδική συμφωνία καταστήματος - infoquest δεν νομίζω να έχει γίνει)

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει απορίες για την εγγύηση ας πάρει τηλ στο mxstores να ρωτήσει .

Δεν μπορώ να μπαίνω σε αντιπαραθέσεις εδώ μέσα.

Η εισαγωγή είναι από infoquest και ο 1 χρόνος εγγύηση είναι από εκεί.

Γι'αυτό και αυτή η τιμή πιθανόν.

Link to comment
Share on other sites

καμία αντιπαράθεση

 

απλά οι περισσότεροι μπερδεύουν τα banner που γράφουν για αντιπροσωπεία και νομίζουν ότι είναι (που δεν είναι αντιπρόσωπος) η Infoquest για αυτό και ζήτησα να πεις τι εννοείς

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες φίλε @STOOKERMAN για 1+1 έτος, σου τα είπαν προφορικώς από το Mxstore ή σου το έδωσαν και γραπτώς ώστε να είναι επίσημο και έγκυρο;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Στην απόδειξη αναφέρεται το 2 χρόνια εγγύηση και όταν τον ρώτησα πως και δίνει 2 χρόνια ενω οι περισσοτεροι δίνουν 1 μου είπε οτι ο πρώτος είναι απο infoquest όπως και η εισαγωγή ........και όταν του λέω πως και αυτή η τιμή .....μου είπε οτι πουλάει σχεδόν 1000 την εβδομαδα.

Για να μη το κουραζουμε δεν με ενδιέφερε και πολύ αν δε μου έσπαγε το προηγούμενο κινητό μου θα το έπαιρνα απο Κίνα , απλα έπρεπε να βρω χθες κινητό και έπεσα σε αυτή την τιμουλα.

Πάντως στην απόδειξη αναφέρεται 2ετης εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα στην επιλογή πορτραίτο τι ακριβώς κάνει που δεν έχω καταλάβει?
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε πως είναι ευρωπαϊκή νομοθεσία για ότι ηλεκτρονικό προϊόν εισάγεται να έχει 2 χρόνια εγγύηση. Ακόμα και στα προϊόντα της apple που στην Αμερική δίνει 1 χρόνο στην Ευρώπη πάλι δίνει 1 σαν apple αλλά το μαγαζί που στο πουλάει είναι υποχρεωμένο να σε καλύψει και για τον 2ο χρόνο. Δεν μπορεί το καθε κατάστημα να έχει πολιτική πάνω από την ευρωπαϊκή νομοθεσία . Πριν 2 χρόνια συνέβη σε φίλο με iPhone που μετά το χρόνο δεν τον κάλυπταν και όταν πήγε με τη νομοθεσία στο χέρι και απειλές για καταγγελία μια χαρά το επισκευασαν δωρεάν. Ψάξτε λίγο στο Google kαι θα βρείτε σχετικά παραδείγματα.
Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα στην επιλογή πορτραίτο τι ακριβώς κάνει που δεν έχω καταλάβει?
Θολώνει το φόντο από πίσω
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει κάποια ρύθμιση, απλώς εστιάζεις εκεί που θέλεις και μετά τραβάς φωτογραφία. Απλώς το φόντο πρέπει να έχει κάποια απόσταση σε σχέση με το αντικείμενο εστίασης, εάν για παράδειγμα στο μισό μέτρο από από πίσω υπάρχει τοίχος, δεν πρόκειται να δεις θόλωμα
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΜΕΣΑ ΤΟ REDMI NOTE 5 ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΕΑΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ Η MIUI 10?

(ΚΑΙ ΕΑΝ ΟΧΙ ΠΟΤΕ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ?)

ΕΠΙΣΗΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ SAR ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Redmi Note 5 EU sar(head)1.29W/Kg sar(body)1.24W/kg EU limit : 2w/kg

USA sar(head)1.03W/Kg sar(body)0.79W/Kg USA limit :1.6w/kg

 

Όσο για το miui 10 υπάρχει ήδη η developer rom 8.8.23 , μάλλον σε 1-2 μήνες θα δόσει και τη stable

Edited by STOOKERMAN
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Επειδή θα πάρω πρώτη φορά xiaomi κινητό και δεν είμαι γνώστης,

μόλις το πάρω και κάνω update και θα εμφανίσει περιβάλλον miui 10?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...